Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1126879 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline brzon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2430 dnia: Czerwiec 20, 2017, 08:41:11 am »
Też uważam, że nie ma się czego denerwować.
Właśnie przeglądam swój egz. i jest w porządku. To znaczy miejscami na niektórych stronach jest taka siatka, ale na zdjęciach chyba wygląda to bardziej "przerażająco" niż na żywo.
I o ile przekartkowałem pobieżnie pierwszy tom egmontowski, to mogę przyznać że gobender ma rację, później już nie ma takiego efektu, tylko w pierwszych częściach komiksu.
W całym komiksie jest taka siatka, oczywiście nie na wszystkich stronach. Mi to przeszkadza, dlatego wywołałem temat, ponieważ dlaczego akurat ten komiks ma odbiegać jakością od innych wydawanych przez DC/Vertigo?. A niestety wyraźnie odbiega. Pocieszenie, że to nie wina Egmontu i skoro piszecie, że kolejnych tomach tego nie będzie, to trzymam za słowo. Ale Kaznodzieję odkładam na półkę i wstrzymuję się z zakupem kolejnych tomów (czytałem całość w poprzedniej wersji Egmontu).

Po spieprzonym 4 tomie Lazarusa przez Turusa ten Kaznodzieja to drugi wydawniczy zawód :sad: (w sumie dobrze że na ilość kupowanych przeze mnie komiksów "tylko" 2).

Offline robbirob

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2431 dnia: Czerwiec 20, 2017, 08:49:30 am »
W całym komiksie jest taka siatka, oczywiście nie na wszystkich stronach. Mi to przeszkadza, dlatego wywołałem temat, ponieważ dlaczego akurat ten komiks ma odbiegać jakością od innych wydawanych przez DC/Vertigo?. A niestety wyraźnie odbiega. Pocieszenie, że to nie wina Egmontu i skoro piszecie, że kolejnych tomach tego nie będzie, to trzymam za słowo. Ale Kaznodzieję odkładam na półkę i wstrzymuję się z zakupem kolejnych tomów (czytałem całość w poprzedniej wersji Egmontu).

Po spieprzonym 4 tomie Lazarusa przez Turusa ten Kaznodzieja to drugi wydawniczy zawód :sad: (w sumie dobrze że na ilość kupowanych przeze mnie komiksów "tylko" 2).
@brzon - ale ja rozumiem, że Tobie może to przeszkadzać.

Napisałem tylko uwagę do innych, że nie ma się czego denerwować na zapas, bo to nie są aż tak straszne (według mnie) wady. Żeby każdy sam się przekonał.
Przekartkuję ten tom później jeszcze raz, ale wydaje mi się że już w okolicy jednej trzeciej, może połowy tego tomu nie ma tych "siatek". Albo jest ich tak niewiele, że nie rzuciły mi się w oczy przy pobieżnym przewracaniu kartek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2432 dnia: Czerwiec 20, 2017, 09:08:47 am »
Wg mnie z tą jakością to trochę przesadzacie. Przejrzałem te zdjęcia i jest to porównywalne do Nemo (od Krakersa) i tam to nie przeszkadza więc obstawiam że tu też nie będzie. Zresztą daje to pewnego klimatu komiksu, coś czego np. brakowało w Weapon X (Broń X) u Hachette, gdzie kolory całkowicie zabiły ten komiks. Wolę to niż niewyraźne strony jakie były w Ostatnich Łowach Kravena od Hachette, a pamiętam jakie to było tragiczne kiedy zestawiło się to z wydaniami TM-Semica. Więc nie przesadzajmy tym bardziej że nie jest to wina wydawcy.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2433 dnia: Czerwiec 20, 2017, 11:11:30 am »
Mam pytanie czy ktoś poza Grafem czytał Gnata??

Ja pozwolę sobie dorzucić swoje 3 grosze:
http://moviesroom.pl/popkultura/komiksy/14096-gnat-tom-1-dolina-czyli-rownonoc-wiosenna-recenzja-komiksu

I tak, jest hurraoptymizm. Bardziej mi się podobał niż Hugo, czułem się, jakbym znów miał 10 lat i czytał Kaczora Donalda :)

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2434 dnia: Czerwiec 20, 2017, 11:19:05 am »
I tak, jest hurraoptymizm. Bardziej mi się podobał niż Hugo, czułem się, jakbym znów miał 10 lat i czytał Kaczora Donalda :smile:
Przeczytałem opinię, nadal nie jestem pewien czy ten komiks do mnie trafi, ale w chyba wezmę na próbę. Dzięki.

Offline LordDisneyland

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2435 dnia: Czerwiec 20, 2017, 11:29:02 am »
Oj, to chyba nie jest to komiks dla mnie...taki "Hugo" mnie rozczarował, na szczęście córce w miarę się spodobał.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2436 dnia: Czerwiec 20, 2017, 11:46:41 am »
to już bardziej się rzuca efekt rozmycia jakby ktoś próbował w PS coś poprawić.
Jeśli chodzi ci o całe strony to jest to typowa Edica Poznań.

Offline radef

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2437 dnia: Czerwiec 20, 2017, 11:52:09 am »
Mam pytanie czy ktoś poza Grafem czytał Gnata??
Ja na swoim blogu co o nieco o "Gnacie" napisałem
http://www.komiksydisneya.pl/2017/05/carl-barks-w-swiecie-fantasy-gnat-1.html
I przy okazji zacytuje swoją wypowiedź z forum opublikowaną tuż po premierze.
"GNAT" TO GENIALNY KOMIKS,  KTÓRY TRZEBA PRZECZYTAĆ!
Moje oczekiwania odnośnie "Gnata" były gigantyczne. 10 nagród Eisnera robi swoje, a na dodatek komiks często jest opisywany jako "1200-stronicowy komiks Barksa/Kelly'ego w świecie fantasy".
Barksa nikomu nie muszę chyba przedstawiać, a Kelly'ego kojarzyłem z kilku disnejowskich komiksów i pasków "Pogo".
Choć przeczytałem na razie zaledwie cztery rozdziały (w których i tak zmieszczono już ogromną ilość akcji) to już teraz mogę stwierdzić, że ani w jednym procencie się nie zawiodłem. Komiks jest tym czym miał być: wielowątkową opowieścią w świecie fantasy ze sporą dawką humoru. Na dodatek Smith świetnie łączy gatunki. Pierwsza scena przypomina scenę kłótni pomiędzy Donaldem i Sknerusem. Miny Kanta Gnata przypomina Sknerusa na pierwszym rzut oka. A następnie szybko przychodzimy do ataku szarańczy i szczurostworów, które natychmiastowo przenoszą naszą akcję do nieznanego dla czytelnika świata fantasy.
Rysunki urzekają prostotą, a kolorowanie ich nie psuje, a tylko je dopełnia. Pod względem rysunków komiks bardziej przypomina dzieła Kelly niż Barksa co doskonale się sprawdza, ponieważ Kelly operował gładką płynną kreską. Jednak styl Smitha jest uniwersalny, ponieważ europejskiemu czytelnikowi może przypominać komiksy Uderzo czy Cavazzano (też znów Disney).
Doskonała opowieść, doskonałe rysunki, oby dalsze rozdziały mnie nie zawiodły, a komiks trzymał tak wysoki poziom jak na początku.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2438 dnia: Czerwiec 20, 2017, 11:56:10 am »
I przy okazji zacytuje swoją wypowiedź z forum opublikowaną tuż po premierze.
sam ją wcześniej przytoczyłem, ale spoko  :biggrin:

Offline gobender

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2439 dnia: Czerwiec 20, 2017, 12:47:51 pm »
Jeśli ktoś zajrzy na jedną czy dwie strony i przeczyta kilka dymków to bedzie rzeczywiście drewnianie. Ale w całości czyta się to świetnie. "Po wypłacie" wciągnę sobie cały integral bo nie chce mi się czekać na Egmonta kolejnego za 10 lat.

Offline Murazor

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2440 dnia: Czerwiec 20, 2017, 12:52:32 pm »
Piszesz o Gnacie? Kolejny tom zapowiedziany na wrzesień, 3 - ostatni tom - jeżeli utrzymają tempo to na początku przyszłego roku.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2441 dnia: Czerwiec 20, 2017, 12:56:21 pm »
O Gnacie:



Cały czas mi się tak kojarzy  :biggrin:

A sam komiks polecam jak najbardziej.

Offline gobender

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2442 dnia: Czerwiec 20, 2017, 01:03:49 pm »
... na początku przyszłego roku.

No to prawie ;)

Ale wciągnę i tak bo ten kolor jednak trochę mnie wkurza.

Offline Murazor

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2443 dnia: Czerwiec 20, 2017, 01:07:12 pm »
No z 10 trzeba tylko odjąć "0" i będzie, 1 rok czekania :biggrin: Też się bałem koloru, bo na tych przykładach co ktoś wrzucił wcześniej nie ładnie wyglądały, zwłaszcza tła. W trakcie lektury w ogóle nie przeszkadzały, a krowi wyścig, albo kolorowy jarmark miały swój urok ;-)

Offline brzon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2444 dnia: Czerwiec 20, 2017, 01:34:14 pm »
Piszesz o Gnacie? Kolejny tom zapowiedziany na wrzesień, 3 - ostatni tom - jeżeli utrzymają tempo to na początku przyszłego roku.
Kołodziejczak na KW powiedział, że 3 tom wstępnie maj 2018 r., bo ma przyjechać Jeff Smith :biggrin:

 

anything