Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 471581 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JanT

• Steward
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2340 dnia: Czerwiec 11, 2017, 11:25:54 am »
PS.: 49-ers był godnym prequelem i wypadałoby żeby się u nas pojawił, natomiast miniseria SMAXa za bardzo odjechana i oderwana od głównej osi którą stanowią policjanci, mozna sobie odpuścic..
U nas jak się pojawi to pewnie wszystko w jednym tomie.
I niech tak będzie  :smile:

Offline gobender

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2341 dnia: Czerwiec 12, 2017, 07:00:43 pm »
Bone, to jeden z tych tytułów, do których podchodziłem z rezerwą. A teraz nie mogę się doczekać kolejnego tomu!  :lol:  Silly me
Head Lopper and The Crimson Tower
Undertaker 4
Tales from The Age of The Cobra
Koshchei The Deathless #4
Justice League (blu-ray)

Offline kas1

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2342 dnia: Czerwiec 13, 2017, 09:03:56 am »
natomiast miniseria SMAXa za bardzo odjechana i oderwana od głównej osi którą stanowią policjanci, mozna sobie odpuścic..
A to dziwne, bo mi kilka lat temu SMAX bardzo podpasował, właśnie z uwagi na ten odjazd :)

Offline Sokratesik

• Młodszy Mistrz
« Odpowiedź #2343 dnia: Czerwiec 14, 2017, 07:53:19 am »
Czytaliście już może "Czarującą pannę młodą" - Lil i Put 3?
Jeśli nie, to bardzo, bardzo polecam. Wg mnie najlepszy polski komiks humorystyczny od czasów Kajka i Kokosza. I klimatem, dowcipami bardzo przypomina KiK. Naprawdę super zabawa. Pierwsze dwie części LiP były takie sobie, ale w trzeciej autorzy się rozkręcili i wyszła humorystyczna perełka. A dla tych co czytali - przypomnienie: Poczta...  :lol: :lol:

Offline 2rcfrt

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
« Odpowiedź #2344 dnia: Czerwiec 14, 2017, 10:30:45 am »
@Sokratesik, czy można zacząć czytać i mieć zabawę od części 3?

Offline Raf Fariszta

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2345 dnia: Czerwiec 14, 2017, 10:45:03 am »
A to dziwne, bo mi kilka lat temu SMAX bardzo podpasował, właśnie z uwagi na ten odjazd :smile:
Przychylam. Seria poboczna o podróży SMAXa w rodzinne strony trzyma poziom głównej serii. Punktem wyjścia jest właśnie scena z wujkiem objawiającym się SMAXowi (tak mniej więcej w połowie tomu).
TOP 10 to topowa pozycja. :wink: Świetny scenariusz. I czysta zabawa z analizą warstwy graficznej pod kątem nawiązań i odniesień to popkultury i nie tylko. Momentami więcej dzieje się na drugim i trzecim planie niż na pierwszym. Moje ulubione historie: o kolizji i o zabójstwie w barze bogów północy.   
Nocy Matko Dnia

Offline jeanvanhamme

• Terminator
  • **
« Odpowiedź #2346 dnia: Czerwiec 14, 2017, 10:59:07 am »
To dziwne, że o tak kultowym dla mnie komiksie, wydanym przecież w Polsce w 70% niektórzy nie wiedzieli... Aż nie do pomyślenia. Dokończenie tej serii w oryginale kosztowało mnie $5, więc mam wyrobioną opinię już dawno (mimo to kupiłem wydanie Egmontu). Wspaniała rzecz, fantastyczne pomysły (pies z daltonizmem i laska bez kostiumu - ależ mnie to bawiło), a do tego klimat nowojorskiego PD, niebanalne historie, choć typowo moorowskie. Przypomina mi Toma Stronga, z tym że to też zabawa formą komiksu, niż komiks.

Offline Sokratesik

• Młodszy Mistrz
« Odpowiedź #2347 dnia: Czerwiec 14, 2017, 10:43:49 pm »
@Sokratesik, czy można zacząć czytać i mieć zabawę od części 3?
Hmmm. Myślę że tak. Natomiast warto by chociaż z netu dowiedzieć się kim jest Miksja i skąd zna tytułowych bohaterów... choć nie wydaje mi się to niezbędne ;)

Offline JanT

• Steward
« Odpowiedź #2348 dnia: Czerwiec 16, 2017, 12:28:25 pm »
Osobiście rzadko się spotykam z tymi problemami, a kupuje z Marvela i DC wszystko
I chyba nic poza tym? (a to prawie sam Egmont) dlatego nie masz porównania  :smile:
A te błędy są ostatnio we wszystkich Marvelach i DC"standardowego" formatu od Egmont.
W DC Deluxe i we Frankofonach nie jest tak źle.

Możesz porównać tą krótką historię z Detective Comics 5 oraz Batmana 9 i zobaczysz różnicę.
Jak dobrze pamiętam (edit: dobrze  :smile: ) to siódma strona tej historii w Batmanie jest źle wydrukowana.
Na tym wybuchu na dole widać dobrze.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2017, 12:39:49 pm wysłana przez JanT »

Offline marian381

• Pisarz bracki
    • Tanie filmy,okazje, przeceny, społeczność filmowa
« Odpowiedź #2349 dnia: Czerwiec 16, 2017, 12:34:05 pm »
Nie potrzebuje porównania do tego, żeby zauważyć brudne kartki, czy rozmazane plansze. Podaj przykłady tych błędów, bo możliwe że nie wyłapałem, a w lekturze najnowszych tomów mam spore zaległości i na razie miałem czas ,żeby je jedynie przekartkować.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline JanT

• Steward
« Odpowiedź #2350 dnia: Czerwiec 16, 2017, 12:35:25 pm »
Edytowałem posta wyżej o przykład.

Offline 8azyliszek

• Steward
  • Prorok
« Odpowiedź #2351 dnia: Czerwiec 16, 2017, 12:46:08 pm »

A te błędy są ostatnio we wszystkich Marvelach i DC"standardowego" formatu od Egmont.
W DC Deluxe i we Frankofonach nie jest tak źle.

Rozumiem pańskie zdanie ale się z nim nie zgadzam. Nasze opracowanie jest najlepsze w Polsce.

TK style :D

Offline marian381

• Pisarz bracki
    • Tanie filmy,okazje, przeceny, społeczność filmowa
« Odpowiedź #2352 dnia: Czerwiec 16, 2017, 12:47:47 pm »
Widzę. Ogólnie w tym zeszycie strony są bardziej przycięte względem pierwszego wydania w Detective Comics. No, ale to tylko jeden z przykładów, a miało być w każdym Marvelu i DC. :biggrin:
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline JanT

• Steward
« Odpowiedź #2353 dnia: Czerwiec 16, 2017, 12:59:38 pm »
a miało być w każdym Marvelu i DC. :biggrin:
Są w każdym  :smile: Przeglądnij dokładnie tego Batmana i zobaczysz że jest dużo takich nieostrych rozmazanych stron. Nie chcę rzucać przykładami jak nie ma porównania tak jak teraz z Batmanem.
Chyba że masz oryginalne wydania?  :smile:

Jakiś czas temu wrzucałem też porównanie z Wiecznego Batmana 1 (teraz nie wiem gdzie to  :smile: )

Rozumiem pańskie zdanie ale się z nim nie zgadzam. Nasze opracowanie jest najlepsze w Polsce.

TK style :biggrin:
Dokładnie :smile:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2017, 01:05:13 pm wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

• Steward
  • Prorok
« Odpowiedź #2354 dnia: Czerwiec 16, 2017, 01:03:33 pm »
@UP
Nie przypominaj mi o Wiecznym Batmanie 1. :)

@DOWN
Dobre!
+1
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2017, 01:18:01 pm wysłana przez 8azyliszek »