Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1130265 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2205 dnia: Maj 21, 2017, 04:24:14 am »
Hush - tak w normalnym wydaniu DCDeluxe - tak, limitowane wydanie nie wiem czy koszty licencji na to pozwolą.
Z tym limitowanym wydaniem to taki żart z moje strony tylko jest, co prawda napisałem najpierw o Deluxie, ale normalne wydanie też było by ok.

All-Star Batman i Robin, to chyba najgorsza propozycja jaka może być, komiksu mało co ratuje, wydanie wcześniejsze niekompletne, tom dodatkowy był tylko w wydaniu Absolute
Komiks jest jaki jest, ale myślę że sprzedał by się i tak bardzo dobrze. A co do wydania to brakuje w nim jednego zeszytu, a nie jak sugerujesz "tomu". Problem jest taki, że seria ta nie został zamknięta, jeśli ten zeszyt byłby wydany w tym tomie, który u nas wyszedł, byłbyś zdezorientowany z powodu urwania historii. Wg mnie tak jak to zostało u nas wydane jest ok, bo zamyka wątek Robina dołączającego do Batman. Co prawda Miller coś tam mówił że ma pomysł na dokończenie tej historii (padło to w trakcie wywiadów dotyczących trzeciej części Powrotu Mrocznego Rycerza, gdzie mówił także o kontynuacji Sin City) ale wątpię aby DC zgodziło się na to, bo chyba nawet Lee nie miałby ochoty tego rysować.
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2017, 05:51:21 am wysłana przez mkolek81 »

Kijanek

  • Gość
Odp: Odp: Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2206 dnia: Maj 21, 2017, 08:39:28 am »

Racja - chodziło o zeszyt,
All Star to chyba najgorszy okres Franka, przeświadczenie o swojej wielkości, okres mr. Hollywood, po którym bardzo spokorniał. Komiks mogły wyjść tylko jako ciekawostka jak nie robić komiksów.
Co do Husha od początku mówiłem ze to nadaje sie do Deluxe, niby jest okienko a E często tasuje wstępne plany.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Odp: Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2207 dnia: Maj 21, 2017, 08:58:14 am »
Ale w jakim sensie w calosci nowosc? Przeciez wiekszosc historii z tego albumu byla wydana przez TM-Semic.
Choc zgodze sie, ze to swietny tytul.
No dobra, trochę mnie poniosło z tym prawie w całości. Album zawiera Punisher: War Journal #1-19 i Annual #1, a u nas wyszły tylko #6-9, #11-13 i #16-19 czyli połowa tego tomu. A zresztą dubel po 20+ latach to nie dubel.

Offline 8azyliszek

Odp: Odp: Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2208 dnia: Maj 21, 2017, 09:27:37 am »
@up
Jak nie jak tak? :)
A ja się nie mogę doczekac po polsku tej części jak dla Aniołów pracował. Frankencastle też bym nie pogardził w dobrej cenie.

Offline clandestino

Odp: Odp: Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2209 dnia: Maj 21, 2017, 10:00:33 am »
Co do All Star - ten komiks sprzedałby się pewnie dobrze, chociażby tylko ze względu na widniejące na okładce nazwiska. W końcu jakieś zapotrzebowanie na ten komiks jest, skoro ceny na rynku wtórnym osiągają około dwóch stówek (nie wiem, czy po tyle schodzą, ale po tyle są oferowane).

All-Star to nieudana próba ponownego zdefiniowania postaci Batmana, tym razem pod postacią młodego gnojka.



Można więc go przeczytać, pooglądać ładne rysunki Lee i okładki Millera, po czym odłożyć ten komiks na półkę. Jest to zwykły średniak, nic co zasługiwałoby na wydanie deluxe.

Raczej z okazji przyjazdu Jima Lee widziałbym wydanie Mutant Genesis Claremonta i Lee (na przykład w odświeżonej wersji - z nowymi kolorami i w powiększonym formacie).

Offline Archie

Odp: Odp: Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2210 dnia: Maj 21, 2017, 10:34:01 am »
Nightwing no wrescie  :cool:
Na początku seria jest ok, ale po tym jak Nightwing przenosi się do Bludhaven to tytuł mocno leci w dół. W sumie to byłby dobry moment żeby Egmont ją przestał wydawać i zastąpił Batwoman.

Egmont mnie bardzo zaskoczył, że eS dostanie aż 2 serie, ale cieszę się, że również Action Comics się u nas pojawi, bo seria jest bardzo fajnie pisana i mimo, że jest współczesna to ma klimat dawnego Supermana z TM-Semic.
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2017, 10:41:30 am wysłana przez Archie »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

JanT

  • Gość
Odp: Odp: Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2211 dnia: Maj 21, 2017, 11:28:30 am »
Jak jest Batman w tytule to się zawsze sprzeda  :smile: No spotkaniu TK mówił że najgorszy komiks z Batmanem sprzedaje się lepiej niż cała reszta z DC (a w Marvelu jest tak z Deadpoolem).

Offline Antari

Odp: Odp: Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2212 dnia: Maj 21, 2017, 12:00:32 pm »
Raczej z okazji przyjazdu Jima Lee widziałbym wydanie Mutant Genesis Claremonta i Lee (na przykład w odświeżonej wersji - z nowymi kolorami i w powiększonym formacie).

Marzyciel  :roll: Możesz sobie zapomnieć o czymkolwiek powiększonym z Marvela w polskim przekładzie.

Offline clandestino

Odp: Odp: Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2213 dnia: Maj 21, 2017, 12:21:23 pm »
Dlaczego? Taka polityka wydawnicza czy są jakieś problemy z licencją? Czytałem Punishera Max wydanego w OHC i samo wydanie jest super, aczkolwiek wydanie tego komiksu w taki sposób jest wg mnie niepotrzebne - zawarte tam rysunki dobrze prezentują się w standardowym formacie. Ale rysunki Jima Lee skorzystałyby na OHC.

Offline Antari

Odp: Odp: Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2214 dnia: Maj 21, 2017, 01:19:44 pm »
Dlaczego? Taka polityka wydawnicza czy są jakieś problemy z licencją? Czytałem Punishera Max wydanego w OHC i samo wydanie jest super, aczkolwiek wydanie tego komiksu w taki sposób jest wg mnie niepotrzebne - zawarte tam rysunki dobrze prezentują się w standardowym formacie. Ale rysunki Jima Lee skorzystałyby na OHC.

Oczywista oczywistość ale nie ma znaczenia co jak się prezentuje, gdy jedynym kryterium jest cena. Pozycja o której piszesz może co najwyżej ukazać się w Klasyce Marvela czyli HC i standard - na więcej nie licz. 

Offline misiokles

Odp: Odp: Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2215 dnia: Maj 21, 2017, 01:38:44 pm »
Ale rysunki Jima Lee skorzystałyby na OHC.
Zgodziłbym się chętniej, gdyby chodziło o Jae Lee - Jima niekoniecznie.

Offline clandestino

Odp: Odp: Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2216 dnia: Maj 21, 2017, 01:58:06 pm »
Skorzystałyby rysunki i jednego, i drugiego Lee.

Chodzi mi o to, że pewni artyści lepiej prezentują się w większym formacie, a inni nie. Uważam, że powiększony format nie jest potrzebny niektórym komiksom - takim jak Y czy Kaznodzieja (wydane np. w absolute). Ale X-Men Lee wyglądałby świetnie w powiększonym formacie.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2217 dnia: Maj 22, 2017, 07:42:16 am »
Zestawienie top5 za okres 28.04-14.05 ze sklepu gildii. Totalna dominacja Egmontu

 1. Deadpool - 6 - Deadpool się żeni.
 2.  Anihilacja - 2.
 3. Top 10 - wyd. zbiorcze.
 4. Superior Spider-Man - 7 - Lud goblinów.
 5. Batman - Detective Comics Vol. 7: Anarky.

https://www.gildia.pl/promocje/20

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2218 dnia: Maj 22, 2017, 08:00:41 am »
Top 10 nad Batmanem  :smile: Nie ma opcji żeby nie zapowiedzieli w Łodzi Swamp Thinga  :biggrin:

Offline chch

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2219 dnia: Maj 22, 2017, 08:04:23 am »
Zestawienie top5 za okres 28.04-14.05 ze sklepu gildii. Totalna dominacja Egmontu
3. Top 10 - wyd. zbiorcze.


Cieszy wysoka pozycja Top 10. Jeśli wyniki tego komiksu w innych sklepach będą równie dobre, to można oczekiwać na mur więcej Moorea. :)
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore