Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1130693 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Inuki

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2190 dnia: Maj 20, 2017, 11:42:06 am »
Może napiszę głupią rzecz ale przydał by się Batman Hush w DC Deluxe na MFKiG aby mógł go Jim Lee podpisać, będzie co prawda Suicide Squad z Odrodzenia, ale on tam rysuje tylko połowę komiksu, bo szkoda i wstyd to biedne wydanie Husha z WKKDC podsuwać do podpisu :smile:
przejrzyj wątek DC Rebirth w dziale komiksów amerykańskich http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,39254.0.html
jest tam sporo infomracji

Temat właśnie przeglądam :smile:

Co do Jima Lee, to ja chyba dam do podpisu Wild C.A.T.S. od TM -Semic :-P No, ale racja, Egmont mógłby wydać jakiś tytuł Mistrza Lee w konkretnym wydaniu (może "Superman: For Tomorrow"?). Nie koniecznie musiałby to być Deluxe, uważam, że zwykłe wydanie w stylu "Powrotu Mrocznego Rycerza", czy też "Cudownego chłopca" w zupełności by starczyło. Chyba, że Jim Lee będzie podpisywał tylko SS z Odrodzenia? Jak na taką Gwiazdę, to faktycznie, trochę słabo z jego komiksami na naszym rynku.
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2017, 11:50:43 am wysłana przez Inuki »

Offline roble

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2191 dnia: Maj 20, 2017, 11:49:17 am »
Ja husha w delux biorę od ręki,  tego z kolekcji spalilem w piecu bo za bardzo walil...

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2192 dnia: Maj 20, 2017, 11:56:46 am »
Na październik specjalnie żadnego Deluxe'a nie podali, bo pewnie rzucą jakiś komiks z rysunkami Lee. Mam tylko nadzieję, że nie "Husha", bo były już dwa wydania, więc ileż można, a na dodatek to bardzo słaby komiks, który na nic więcej niż wydanie w kolekcji nie zasługuje. Więc jeśli o mnie chodzi, to chyba najprędzej widziałbym wydanie Deathblowa, ale mało prawdopodobne, bo przecież nie ma Batmana, więc się nie opyla.

Offline Antari

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2193 dnia: Maj 20, 2017, 11:58:16 am »
Ja husha w delux biorę od ręki,  tego z kolekcji spalilem w piecu bo za bardzo walil...

Będzie w tym roku zagraniczne wydanie Husha w Deluxe, więc i szansa, że Egmont skopiuje.

Zapowiedzi bez rewelacji. Pominęli Titans...

Hal Jordan and the Green Lantern Corps - całe szczęście, że to a nie tę słabiznę z głównej serii (Green Lanterns). Czyli jednak jakąś tam selekcję robią.

Offline dziku77

  • Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2194 dnia: Maj 20, 2017, 02:11:52 pm »
Wcale by mnie nie zdziwiło wydanie Husha w deluksie, zresztą pewnie by się dobrze sprzedało.
A na Kindom Come przyjdzie pewnie poczekać ...

Offline Garf

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2195 dnia: Maj 20, 2017, 02:20:25 pm »
Ale szczerze mówiąc, kto by kupił "Husha" w Deluksie, skoro parę miesięcy temu Eaglemoss zalało rynek swoim wydaniem w promocyjnych cenach, które kupiła kupa luda i które do tej pory wala się po niektórych kioskach i jest dostępne choćby w Empik.com? Być może niektórzy z nas byliby gotowi zapłacić znowu za ten sam komiks z uwagi na samo tylko lepsze wydanie, ale sądzę, że masowy czytelnik w życiu by na to nie poszedł.

Reasumując, uważam wydanie "Husha" w Deluxe za mało prawdopodobne. Już prędzej coś innego od Lee albo może wznowią "All-Star Batmana i Robina, Cudownego Chłopca" (niemożebnie wręcz cienkiego w mojej opinii) lub w razie potrzeby dodrukują "Wyzwolonego" i pierwszy tom "Ligi Sprawiedliwości".
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2196 dnia: Maj 20, 2017, 02:44:11 pm »
Egmont może zrobić tak jak w zeszłym roku zrobił z Przewodnikiem do Hugo i puścić limitowany nakład Husha specjalnie na festiwal i ludzie by to kupili, aby Lee im to podpisał :smile: choć wznowienie "All-Star Batmana i Robina" to też jest dobra opcja (oczywiści w nakładzie limitowanym :wink: )

Zasadniczo to jestem zadowolony z formy w jakiej Egmont zapowiedział Rebirth. Jest różnorodność, jest na miękko i w bardzo dobrej cenie. Wyszedłem na marudę pisząc o Deathstroke'u i Titans (mam nadzieje jednak że zobaczymy te tytuły w 2018), ale mam naprawdę duży szacunek dla Egmontu za to co zrobił: powrót regularnej serii z Supermanem (a nawet dwóch serii) po 20 latach, Batman co miesiąc oraz regularna seria Green Lanterna, aż przypominają się czasy TM-Semica (o Marvelu już nie wspominając).
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2017, 02:54:26 pm wysłana przez mkolek81 »

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2197 dnia: Maj 20, 2017, 02:59:21 pm »
choć wznowienie "All-Star Batmana i Robina" to też jest dobra opcja (oczywiści w nakładzie limitowanym :wink: )

nie jest. ani z perspektywy wartości artystycznej, ani potencjalnie zarobkowej.

pamiętam, że ten komiks gildia swego czasu spuszczała za 45 zł  (przed 2012 rokiem, szalony rabat, nawet biorąc pod uwagę dzisiejsze patologie) i nikt go nie chciał - schodził parę miesięcy w tej cenie. ludzie czytali recenzje (jakie były, można się domyślić) i nie pomagała ani magia nazwisk(a), ani instynkt zbieracko-łowiecki.

nie widzę powodu, dla którego w 2017 roku sytuacja miałaby wyglądać inaczej.
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2017, 03:08:59 pm wysłana przez mgnesium »

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2198 dnia: Maj 20, 2017, 03:25:23 pm »
Szkoda, że w Klasyce Marvela na ten rok nie pojawił się ten album. Byłaby to prawie w całości nowość na naszym rynku ze znaną i lubianą postacią i w sam raz pod wizytę Jima Lee.

Offline 79ers

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2199 dnia: Maj 20, 2017, 04:07:40 pm »
Punisher War Journal jestem za, właściwie to chciałbym właśnie PWJ i Punisher vol.2 zamiast MAX. Punisher to taka miła odmiana, kontrast dla mdłych superbohaterów.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2200 dnia: Maj 20, 2017, 04:55:59 pm »
Szkoda, że w Klasyce Marvela na ten rok nie pojawił się ten album. Byłaby to prawie w całości nowość na naszym rynku ze znaną i lubianą postacią i w sam raz pod wizytę Jima Lee.

Punisher War Journal jestem za, właściwie to chciałbym właśnie PWJ i Punisher vol.2 zamiast MAX. Punisher to taka miła odmiana, kontrast dla mdłych superbohaterów.

Wszytko ładnie pięknie ale Lee przyjeżdża promować DC, którego jest jednym z głównych szefów. Wydanie na tą okazję czegoś z Marvel, z którego odszedł z wielkim hukiem było by nietaktem ze strony wydawcy.

Jedna premiera (Suicide Squad) z okazji pobytu takiej gwiazdy komiksu amerykańskiego to jednak trochę mało. Chciałbym przypomnieć że z okazji wizyty Hermanna Huppena w zeszłym roku na FKW Wydawnictwo Komiksowe wydało z tej okazji aż 3 albumy i tylko one były do podpisywania.

Zresztą Egmont ma już poprawione tłumaczenie Husha, bo robił je dla kolekcji, tłumaczenie All-Star Batmana i Robina wymaga jednak wg mnie przejrzenia, a For Tomorrow i tak trafi do kolekcji, więc będą mieli je gotowe wcześniej bo i tak musieli by je zrobić :smile:
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2017, 05:08:04 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline LordDisneyland

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2201 dnia: Maj 20, 2017, 05:03:01 pm »
Ja tam chciałbym jego podpis na polskiej edycji WeirdWarTales, ale nasze chciejstwo i zamysły wydawcy to dwie różne rzeczy.

Pozostaje nam wzorem gości z Wizarda zajumać panu Lee szlafrok  :cool:

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2202 dnia: Maj 20, 2017, 08:00:14 pm »
Szkoda, że w Klasyce Marvela na ten rok nie pojawił się ten album. Byłaby to prawie w całości nowość na naszym rynku ze znaną i lubianą postacią i w sam raz pod wizytę Jima Lee.
Ale w jakim sensie w calosci nowosc? Przeciez wiekszosc historii z tego albumu byla wydana przez TM-Semic.
Choc zgodze sie, ze to swietny tytul.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Itachi

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2203 dnia: Maj 20, 2017, 08:35:38 pm »
nie jest. ani z perspektywy wartości artystycznej, ani potencjalnie zarobkowej.

pamiętam, że ten komiks gildia swego czasu spuszczała za 45 zł  (przed 2012 rokiem, szalony rabat, nawet biorąc pod uwagę dzisiejsze patologie) i nikt go nie chciał - schodził parę miesięcy w tej cenie. ludzie czytali recenzje (jakie były, można się domyślić) i nie pomagała ani magia nazwisk(a), ani instynkt zbieracko-łowiecki.

nie widzę powodu, dla którego w 2017 roku sytuacja miałaby wyglądać inaczej.

Jeżeli nie widzisz różnicy w "komiksowie" jaka nastała od 2012 roku to proponuję udać się do okulisty, bądź jeszcze raz przemyśleć sprawę. Na jakiej podstawie sądzisz że drugie wydanie All-Star byłoby klapą?

Myślisz, że Superman Na wszystkie pory roku albo All-Star Superman też obecnie sprzedawałby się kilka lat w nakładzie 800 albo 1000 sztuk? Nie sądzę.

Żeby nie było, czytałem ten komiks kilka razy dzięki Bibliotece w Opolu. Nie było to dla mnie wybitne dzieło, aczkolwiek przyznaję się do tego że po lekturze Trybunału Sów i Powrotu Franka Millera był to chyba trzeci komiks z Gackiem jaki czytałem w takim wydaniu (nie mam na myśli zeszytów). Więc zajawkę miałem na pewno.

Sądzę jednak, że Twoje stwierdzenie było na wyrost i całkiem spora grupa czeka na kolejne wydanie tego komiksu. Raz dla uzupełnienia kolekcji, dwa dla wyrobienia własnej opinii. A trzy być może dla JL, który będzie gościem w Łodzi.

Ja z wielką chęcią zamówiłbym All-Star Batmana i Robina :smile:

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2204 dnia: Maj 20, 2017, 10:24:50 pm »
Egmont może zrobić tak jak w zeszłym roku zrobił z Przewodnikiem do Hugo i puścić limitowany nakład Husha specjalnie na festiwal i ludzie by to kupili, aby Lee im to podpisał :smile: choć wznowienie "All-Star Batmana i Robina" to też jest dobra opcja (oczywiści w nakładzie limitowanym :wink: )
Hush - tak w normalnym wydaniu DCDeluxe - tak, limitowane wydanie nie wiem czy koszty licencji na to pozwolą.
All-Star Batman i Robin, to chyba najgorsza propozycja jaka może być, komiksu mało co ratuje, wydanie wcześniejsze niekompletne, tom dodatkowy był tylko w wydaniu Absolute

 

anything