Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1130883 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1590 dnia: Kwiecień 20, 2017, 08:45:54 pm »
Za dużo osób by jeczalo że przecież zaczęli zbierać w SC a im tu Egmont wymyśla, choć według mnie jeśli chodzi o serię okołohellboyowe, to tylko takie edycję Libra maja sens, bo są to takie tasiemce że w innej formie tego Egmont nie ogarnie i znów się skończy na paru tomach. Niemniej mocno wątpię, jeśli już to raczej dokończą wznowienie w SC, co też oceniam jako mało prawdopodobne, bo przecież Marvel schodzi, więc nie trzeba się zbytnio przemęczać.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2017, 11:30:37 pm wysłana przez arczi_ancymon »

mgnesium

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1591 dnia: Kwiecień 20, 2017, 08:48:28 pm »
ciekawe czy ktoś kiedyś odgrzebie [...] historie ze świata Troy, ...

lanfeusta z troy (i tylko tego) bardzo chętnie bym przywitał, ale jeżeli ktokolwiek miałby się kiedykolwiek wziąść za wznowienie, to prawdopodobnie byłby to taurus. troli nie czytałem, ale kontynuacja w kosmosie ewidentnie nie była dla mnie. po pierwszym lub drugim albumie całkowicie straciłem zainteresowanie, co się będzie działo z bohaterami.

w ogóle nie przepadam za nieudolnym mieszaniem gatunków - zarówno u hermana, jak i bourgeon'a wątki fantastyczne doprowadzały mnie do szału. chociaż w wymienionych tytułach powodem mógł być sposób ich zaimplementowania.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2017, 12:57:34 pm wysłana przez mgnesium »

Offline mack3

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1592 dnia: Kwiecień 20, 2017, 10:35:15 pm »
Coś tam więcej dowiemy się na koniec kwietnia i po KW, ale ciekawe kiedy Sambre i  Towarzysze zmierzchu.
Ja z obiecanych, poza wyżej wymienionymi, czekam jeszcze na Nowy Jork i Ligę: Stulecie (chociaż to ostatnie to niestety już nie w tym roku chyba).
No i na Noce Nieskończone i Kingdom Come ze wznowień oczywiście.

Offline Antari

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1593 dnia: Kwiecień 20, 2017, 11:20:56 pm »
Jeśli mają nam kapcie pospadać, to nie może być pokolekcyjny dubel, jakim run Straczyńskiego by był. Bo na dobre, premierowe rzeczy trzeba by czekać do 5 tomu. kupując po drodze trzeci. Ale już taki run De Mattisa to by było coś (bo nie mam wszystkich 102 numerów Spider-Mana). Clone Saga po tym jak TM Semic się urwał. Saga o Hobgoblinie. Albo inne - Rękawica Nieskończoności jak najbardziej. Onslaught. Age of Apocalypse. Albo wreszcie 5 brakujacych historii mutanckich - Decymacja, Messiah Complex i War, Utopia , Second Coming. A może Dark Avengers? Takie rzeczy. Moon Knighta MN ja wyśmieję.

Jak zwykle piszesz w oderwaniu od rzeczywistości. Twoje imaginacje na temat pokolekcyjnych dubli są błędne. Ta część runu Straczynskiego nie jest już nigdzie dostępna do kupienia. Ani 1 tom WKKM, ani 48 WKKM nie dostaniesz w żadnym sklepie czy dyskoncie. Jedyne co obecnie jest "względnie dostępne" to tom 1 SM. I nie wyjeżdżaj tutaj z rynkiem wtórnym, bo taki argument nikogo nie przekonuje... naprawdę. Tak, wydawca pokroju Egmontu ma się przejmować, że 10 osób w Polsce wystawia komiks wydany 2012 w kloacznym stanie na allegro i dlatego ma się wstrzymać z wydaniem kompletnego runu, który idealnie wpisuje się pod względem objętości jak i treści w serię Klasyka Marvela, w okolicach premiery największej produkcji kinowej z pająkiem od lat. Argument "bo jest przecież dostępny". Weź się człowieku ogarnij. Celem są nowe osoby, które przejdą się na seans i zapragną kupić coś dobrego z Pająkiem. Najlepiej skończonego i nie za długiego.

Clone Saga z czasów TM Semic. Obecnie wydali 2 omnibusy zbierające całość, każdy ma po 1300 stron. Jak myślisz, wejdą w taką kobyłę? Rękawica Nieskończoności - nie ma szans. Nawet Marvel wstrzymuje się jeszcze z dodrukiem Omnibusa. Teraz jest hype na Thora, Guardiansów itd. Onslaught - jakieś argumenty dlaczego? Age of Apocalypse - była najlepsza szansa przy okazji premiery filmu, ale nie zrobili tego, dlaczego teraz? Bez sensu. Decymacja, Messiah Complex i War, Utopia, Second Coming - czy poza pobożnymi marzeniami jest tu jakaś logika selekcji? Dark Avengers... bez komentarza.

PS. Nie wiem co tak naprawdę zaprezentuje Egmont, ale jakaś wariacja na temat Pająka wydaje mi się logiczna.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2017, 11:47:51 pm wysłana przez Antari »

Offline Damballa

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1594 dnia: Kwiecień 21, 2017, 06:20:26 am »
Też wydaję mi się, że Egmont da coś z pajeczakiem. Byłby to najbardziej logiczny ruch. Film będzie napędzał sprzedaż, a przecież Superior ostatni wyjdzie w maju. Ale zastanawiam się również nad Thorem lub Hulkiem. Dla mnie bombą byłaby też zapowiedź Annihilation Conquest.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2017, 06:23:46 am wysłana przez Damballa »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1595 dnia: Kwiecień 21, 2017, 06:30:09 am »
Po Superiorze wejdzie Amazing pewnie jakoś lipiec/sierpień to akurat pod film.

Za to w Klasyce Marvela:

Lipiec - Deadpool Classic 2
Sierpień - Punisher MAX 2

Więc najlepsze miesiące pod film zajęte  :smile: Chyba że puszczą dwa.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2017, 06:53:11 am wysłana przez JanT »

Offline laf

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1596 dnia: Kwiecień 21, 2017, 07:37:32 am »
Więc najlepsze miesiące pod film zajęte
Został jeszcze październik z Thorem i Hulkiem

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1597 dnia: Kwiecień 21, 2017, 08:11:32 am »
Pisałem o Spider-Manie  :smile:

Co to mogłoby być z Thorem lub Hulkiem żeby wszyscy wyli z zachwytu? Nie wydaje mi się  :smile:

Ja obstawiam:

Daredevil (najpierw Miller bo w Egmont lubią  :smile: )
Spider-Man
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2017, 08:16:43 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1598 dnia: Kwiecień 21, 2017, 08:16:20 am »
Może błędnie zakładamy, że będą 3 Deadpool z klasyka. Punisher wyszedł z rozkładem 3 tomów, a Deadpool tylko dwóch (podobnie jak Anihilacja) może będzie więcej zapowiedzi niż się spodziewamy, przecież wspomniany był Old Man Logan, a teraz mówimy o Spidermanie, ale wątpię aby wydali więcej niż jeden tom z klasyki miesięcznie.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1599 dnia: Kwiecień 21, 2017, 08:17:12 am »
TK mówił że będą po 3 tomy: 20:08 
O Old Man Logan ktoś tylko napisał na FB a ja to niepotrzebnie tu przeniosłem  :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2017, 08:33:09 am wysłana przez JanT »

Offline laf

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1600 dnia: Kwiecień 21, 2017, 08:42:39 am »
Pisałem o Spider-Manie  :smile:
OK. Nie zauważyłem, że pisałeś o filmie w liczbie pojedynczej, a nie mnogiej.

Co to mogłoby być z Thorem lub Hulkiem żeby wszyscy wyli z zachwytu? Nie wydaje mi się  :smile:
Zgadzam się. Też nie widzę żadnej historii kwalifikującej się na opad szczęki. Oczywiście jest parę wycinków z historii Thora, które nadawałyby się na klasykę Marvela (run Simonsona lub Straczyńskiego), ale nie sądzę, żeby Egmont w to wchodził.

Ja po wpisie Aniona od razu pomyślałem o Daredevilu, tego co go Sideca blokuje. Może się jakoś z nimi dogadali? Ale na początek widziałbym run Bendisa, a później Brubakera. I na taką zapowiedź to by mi szczęka opadła

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1601 dnia: Kwiecień 21, 2017, 08:48:10 am »
Ja obstawiam to:



I wszyscy będą wyć (nie tylko koledzy wilki z forum  :smile: )

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1602 dnia: Kwiecień 21, 2017, 08:51:32 am »
Żeby się z Sideką dogadać, to by wpierw musieli się z nimi skontaktować, a to jest jak wiemy mission impossible.

Offline Bobo

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1603 dnia: Kwiecień 21, 2017, 10:01:49 am »
Obstawiam tak samo jak Janek. Mój głos na Daredevila Millera.

Offline Damballa

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1604 dnia: Kwiecień 21, 2017, 10:47:35 am »
I mój głos miałby Daredevil.
Ale chyba prędzej dostaniemy Planet Hulk Omnibus, niż Daredevila od Egmontu.