Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1130336 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1185 dnia: Marzec 16, 2017, 06:34:15 am »
Kiepska sprawa. Też tego żałuje, ale pewnie największym argumentem przeciw było zbyt silne powiązanie z INC, który był jeszcze bardziej upierdliwy w wydawaniu.
Być może, ale chciałbym zwrócić uwagę, że można spokojnie by wydać vol.2 Batman Incorporated (czyli dwa tomy) po 3 zbiorczym Batman i Robin. Dać wstęp lub posłowie do pierwszego tomu wyjaśniające ważniejsze informacje dotyczące Batman Incorporated i Leviathan'a bez konieczności wyjaśniania całości z vol.1. Ewentualnie  Egmont mając do dyspozycji DC Deluxe mógłby wydać vol. 1 w właśnie tam, tym bardziej że wydał Mroczne Odbicie gdzie Batmanem już był Dick Grayson. Wg mnie można było to spokojnie zrobić. Teraz dostajemy Wojnę Robinów, do której trzeba będzie napisać i tak posłowie/wstęp bo wiele osób nie wie, że Robin wrócił ostatecznie z martwych przed wydarzeniami z 7 tomu Batman. A już wspominałem o "stadzie" Robinów z serii We are Robin. Ja rozumiem że to jest kłopotliwe dla Egmontu wydawać wszystko co wydaje DC, ale zamiast takich słabych/średnich serii jak Batman Mroczny Rycerz czy gniotów jak Suicide Squad i czy nawet serii których nie mają zamiaru kontynuować jak All Star Western można było postawić na lepsze serię z New52 np. na wspomniane Batman i Robin posiłkując się DC Deluxe, które idealnie do tego pasuje, jak teraz jest to robione w przypadku Wonder Woman Rucki przed startem jej serii z Rebirth. A potem jest zdziwienie że Nowe DC nie sprzedaje się jak zamierzano, kiedy rezygnuje się z dobrych serii.
Mam nadziej, że Egmont da szanse komiksom/serią z New52 pominiętym, które nie mają wpływu na uniwersum DC takimi jak Swamp Thing i Animal Man, tym bardziej że ci bohaterowie w Rebirth zostali na razie pominięci.

Offline chch

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1186 dnia: Marzec 16, 2017, 08:03:57 am »
Mam nadziej, że Egmont da szanse komiksom/serią z New52 pominiętym, które nie mają wpływu na uniwersum DC takimi jak Swamp Thing i Animal Man, tym bardziej że ci bohaterowie w Rebirth zostali na razie pominięci.
Najpierw SotST Moorea i Animal Man Morrisona. ;)
Jeśli nie zapowiedzą tego na KW to tracę nadzieję i czekam na jakieś okazje na zagraniczne wydania...
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1187 dnia: Marzec 16, 2017, 08:11:15 am »
Może Egmont tak przyspieszył przed spodziewaną ustawą :wink: Oby ta nigdy nie nadeszła

Co ten Egmont znowu przyspieszył? Nie widzę.

Offline Mawer

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1188 dnia: Marzec 16, 2017, 08:17:41 am »
Raczej zwolnił i to ostro z wydawaniem Vertigo.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1189 dnia: Marzec 16, 2017, 08:46:31 am »
Raczej zwolnił i to ostro z wydawaniem Vertigo.
Który miesiąc był/będzie (z zapowiedzianych) bez Vertigo?

Co ten Egmont znowu przyspieszył? Nie widzę.
No z Nowe DC straszliwie (dla portfela  :smile: )

Offline Mawer

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1190 dnia: Marzec 16, 2017, 09:16:33 am »
Który miesiąc był/będzie (z zapowiedzianych) bez Vertigo?

Częstotliwość wydawania miałem na myśli:


1. Skalp (2 tom wydany został po 3 miesiącach, 3 tom po 5 msc, 4 tom po 4 msc, 5 tom po 6 msc)
2. Y (2 tom po 3 msc, 3 tom po 3 msc, 4 tom po 6 msc, 5 tom po 8 msc)
3. Baśnie (17 tom po 3 msc, 18 tom po 4 msc, 19 tom po 4 msc, 20 po 4 msc)
4. Amerykański Wampir (6 tom po 4 msc, 7 tom po 4 msc, 8 tom po 6 msc)

Info zaczerpnięte z Alei Komiksów.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1191 dnia: Marzec 16, 2017, 11:24:06 am »
Jak już pisałem pewnie chcą skończyć wszystkie serie w tym samym czasie  :smile: Ale jak nie zapowiedzą do maja jakieś serii/oneshota to może być miesiąc bez Vertigo.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1192 dnia: Marzec 16, 2017, 12:34:59 pm »
Dali okładkę tego Wounded:



Polski western  :smile:

Offline buczanova

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1193 dnia: Marzec 16, 2017, 12:37:06 pm »
Dali okładkę tego Wounded:



Polski western  :smile:


Jestem zaintrygowany, chyba trafi na listę zakupów :D
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1194 dnia: Marzec 16, 2017, 12:40:00 pm »
Czyli zaraz. Niezbyt sprzedała im się amerykańska seria All Star Western oraz Jonah Hex ze świata DC, więc na ich zastępstwo dają komiks polskiego twórcy o podobnej tematyce, w nadziei że lepiej sobie poradzi?  :roll:
Kurczę, to może TK wskrzesi Fantasy Komiks.  :lol:
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2017, 01:15:05 pm wysłana przez 8azyliszek »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1195 dnia: Marzec 16, 2017, 12:43:05 pm »
@UP
Ile błędów  :lol:

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1196 dnia: Marzec 16, 2017, 12:44:06 pm »
@bazyl
Wszyscy wiemy, ze w twoim (nie)rozumowaniu komiksy polskie (choc ich nie czytasz i nic o nich nie wiesz) sa gorsze, niz super hiper rzeczy tada! amerykanskie, ale uwierz - nie musi tak byc.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline vision2001

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1197 dnia: Marzec 16, 2017, 12:48:54 pm »

Plecy konia!!!OMG! :badgrin:  -taki (stary jak swiat) zarcik-
Dobry żart tynfa wart! :)

Czyli zaraz. Niezbyt sprzedała im się amerykańska seria All Star Western oraz Jonah Hex ze świata DC, więc na ich zastępstwo dają komiks francuskiego twórcy o podobnej tematyce, w nadziei że lepiej sobie poradzi?  :roll:
Kurczę, to może TK wskrzesi Fantasy Komiks.  :lol:
A ten jak zawsze swoje...  Żeby to się znał na temacie, a jak się nie zna to by przynajmniej podparł się informacjami ze sprawdzonego źródła.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1198 dnia: Marzec 16, 2017, 01:01:50 pm »
Niezbyt sprzedała im się amerykańska seria All Star Western oraz Jonah Hex ze świata DC, więc na ich zastępstwo dają komiks francuskiego twórcy o podobnej tematyce, w nadziei że lepiej sobie poradzi?  :roll:
Kurczę, to może TK wskrzesi Fantasy Komiks.  :lol:
Nie francuskiego twórcy ignorancie tylko polskiego. Mikołaj Spionek to redaktor naczelny fanzinu PIRAT. Tak ciężko było ci to sprawdzić tłumoku jeden.  :evil:

Mnie ostatnio Egmont zaskakuje inwestowaniem w polskich młodych twórców, najpierw Bradl (świetny) teraz to (raczej kupie) i nie zapominajmy komiksach z konkursu im. Christy. Ja już zacieram ręce na 3 tom Lila i Puta.

Offline mappy

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1199 dnia: Marzec 16, 2017, 01:21:08 pm »
Już miałem pisać Wounded- okładka roku, a tu psikus.
Westerny biorę w ciemno więc zobaczymy czy dobre.

 

anything