Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1126786 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kijanek

  • Gość
Egmont 2017
« dnia: Październik 11, 2016, 07:17:30 pm »
Skoro i tak zaczęła się dyskusja to może warto rozpocząć nowy wątek ;)
Zatem polećmy
Zapowiedzi graficzne :P








Offline gobender

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2016, 07:31:19 pm »
W sumie spoko, będzie mniej wydatków ;)
(dla mnie tylko Corto w kolorze)

Offline chch

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 11, 2016, 07:37:08 pm »
U mnie na pewno Top 10. Jestem ciekaw Bone. Nad Corto, Punisherem i 300 się zastanowię.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 11, 2016, 07:37:22 pm »
Świetny dobór tytułów. Prawie każdy znajdzie coś dla siebie.

Offline bluebeery

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 11, 2016, 07:38:12 pm »
Ja póki co jestem zainteresowany seriami :"Bone" i "Corto Maltese", ale Egmont nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i myślę, że mój portfel będzie bardziej obciążony niż mi się teraz wydaje.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 11, 2016, 07:50:59 pm »
Reconquetes dotyczy ciekawego okresu historycznego starożytności. Hetyci, Scytowie, Babilon za czasów Hammurabiego, pozostałości Atlantów, amazonki. Takie pomieszanie z poplątaniem (między Scytami a Hammurabim jest z tysiąc lat różnicy). Mamuty na okładce i dobre rysunki spowodowały, że skusze się na lekturę komiksu. Za scenariusz odpowiada Runberg Sylvain (Orbital). Seria zamknięta, 4 tomy.


Przykładowe plansze tom 3:
http://www.bdgest.com/preview-1723-BD-reconquetes-le-sang-des-scythes.html?_ga=1.236071937.1047103542.1468320858


Okładki, opisy:
http://www.bedetheque.com/BD-Reconquetes-Tome-1-La-horde-des-Vivants-126028.html
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Garf

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 11, 2016, 08:21:35 pm »
Zasadniczo to w poprzednich latach chyba nowy temat Egmontu otwierany był z początkiem nowego roku, niezależnie od tego, z jakiego okresu zapowiedzi były przedmiotem dyskusji, ale dobra...

Jestem zdumiony, że nie uświadczyłem tu jeszcze zbiorowej euforii z powodu wydania przez Egmont "Bone". Czy tylko ja jestem tak rozemocjonowany tą serią? W końcu 10 nagród Eisnera i 11 Harveya nie dają za nic :)

Kiedy czytam, że głównym celem autora było stworzenie opowieści w duchu komiksów przygodowych Carla Barksa z Kaczorem Donaldem, ale znacznie dłuższej i w klimacie "Władcy Pierścieni", nie mogę powstrzymać podekscytowania. To brzmi zupełnie jak komiks z moich marzeń! Oby rzeczywistość sprostała oczekiwaniom.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 11, 2016, 08:29:05 pm »
@Garf
Dla mnie to największy must have i najbardziej wyczekiwany tytuł z powyższych... ale w sumie nie wiem co napisać poza tym, że czekam. ;) Na Marvele też czekam, bo dobór jest fenomenalny. Tyle, że te już w większości mam, więc aż takich emocji nie wzbudzają.

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 11, 2016, 08:36:42 pm »
Padło hasło że fajnie by było by nowy wątek powstał
Plus trochę chaos się zrobił w wątku Egmont 2016 :P
Co do Bone to jaram się tym jak prawiczek w d-p.






Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 11, 2016, 09:02:59 pm »
Mi tytuł Bone zupełnie nic nie mówi. Hugo, Milenium i Reconquetes też pierwsze słyszę. Cieszę się natomiast, że Egmont rozbudował ekonomiczne Marvel Now do 3 tytułów miesięcznie i dołożył nam 12 Marvel Classic. To się bardzo chwali. Poza tym jeszcze jakiś Batman i Superman, JLA 4, BvDredd, WW Old DC. Jeszcze coś w stylu Wiecznego Batman bedzie w 2017 roku i naprawdę nie wiadomo w co pieniądze włożyć.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 11, 2016, 09:07:26 pm »
Mi tytuł Bone zupełnie nic nie mówi.
Wstyd.

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 11, 2016, 09:15:39 pm »
Mi tytuł Bone zupełnie nic nie mówi. Hugo, Milenium i Reconquetes też pierwsze słyszę. Cieszę się natomiast, że Egmont rozbudował ekonomiczne Marvel Now do 3 tytułów miesięcznie i dołożył nam 12 Marvel Classic. To się bardzo chwali. Poza tym jeszcze jakiś Batman i Superman, JLA 4, BvDredd, WW Old DC. Jeszcze coś w stylu Wiecznego Batman bedzie w 2017 roku i naprawdę nie wiadomo w co pieniądze włożyć.
Moze warto poszerzyć horyzonty
Z Millenium mogłeś sie spotkać czy to w formie książki lub filmu, tytuł Mężczyźni którzy nienawidzą kobiet jest ci obcy?
Ja ciągle waham sie z Punem chyba jedyna pozycja z SH od E którą bym odpuścił.
Na pewno sporo z obecnej listy bede brał

Offline blackwaterpark

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 11, 2016, 10:22:47 pm »
Wstyd.

Mi też wstyd.  :wink: (ale jak zobaczyłem na wikipedia, ile to-to nagród skasowało, to uważam, że raczej kupię w ciemno).

Poza tym liczyłem na jakieś info o wydaniu zbiorczym 100 bullets  :cry: oraz Kaznodzeja:cry: Kurde...!

Offline juras9

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 11, 2016, 10:34:05 pm »
No i w końcu portfel odpocznie, może jakieś DC, może bone, może Corto (ale wątpię) i to tyle. Ciekawe co wymyślą inne wydawnictwa.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 12, 2016, 07:09:35 am »
Poza tym liczyłem na jakieś info o wydaniu zbiorczym 100 bullets  :cry: oraz Kaznodzeja:cry:
Poczekajmy do Komiksowej Warszawy podejrzewam że wcześniej nic w sprawie tych tytułów nie usłyszymy, a wtedy powinny się już pokończyć obecnie wydawane serie Vertigo (Skalp, Ygrek, Sandman).

Cytuj
zasadniczo nie planujemy uruchamiania nowych serii w ramach NDC, musimy doprowadzić istniejące do końca (lub końca ważnych runów), abyśmy mogli rozpocząć wydawanie „Rebirth”. Możliwe wydania ważnych komiksów „przejściowych”
"Rebirth” – najpewniej jesień 2017, w skali i zakresie, który będziemy przedstawiać w przyszłym roku
Będziemy wydawać 1-2 komiksy NDC miesięcznie
Egmont zapomina że Rebirth to kontynuacja Nowego DC i po mimo retconów będzie też dużo kanonicznych rzeczy, które zostaną. Nadal nie rozumiem dlaczego chcą tak szybko wyjść z Nowego DC, zostało tam sporo jeszcze dobry serii które można by wydać nawet w trakcie Rebirth (Swamp Thing, Animal man, może nawet Batwoman). Wydają teraz i pewnie będą wydawać także później stare DC, więc tłumaczenie że nie chcą mieszać bo czytelnik się pogubi, jest totalnie od czapy.
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2016, 08:28:07 am wysłana przez mkolek81 »

 

anything