trawa

Autor Wątek: ALFA, antologia jak RELAX?  (Przeczytany 11667 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Holsten

Odp: ALFA, antologia jak RELAX?
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 11, 2016, 04:07:21 pm »
Ja także chętnie sięgnąłbym po taką antologię.

Offline Death

Odp: ALFA, antologia jak RELAX?
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 11, 2016, 04:16:43 pm »
Cudowne są te plansze.  :shock:  Wszystkie 4. Chciałbym kiedyś przeczytać te komiksy.

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Odp: ALFA, antologia jak RELAX?
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 11, 2016, 04:44:19 pm »

Cudowne są te plansze.  :shock:  Wszystkie 4. Chciałbym kiedyś przeczytać te komiksy.
Mogę jedynie dodać jeszcze jedną stronę a komiksu ALFA...


« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2017, 10:02:54 pm wysłana przez anx239 »
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

Offline graves

Odp: ALFA, antologia jak RELAX?
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 11, 2016, 05:38:11 pm »
Czytałem wszystkie ALFA i komiksów rewelacyjnych to tam zbyt wiele nie było.
Szczególnie graficznie wiele z tych komiksów nie jest za ciekawych.


Jeden z ciekawszych komiksów, czyli "W służbie galaktycznej" to strasznie by wyglądało w całości :)
I część - to w zasadzie nie komiks, tylko opowiadanie z rysunkami cało lub pół stronicowymi. Rys. Janusz Stanny. Odcienie szarości.
II część - na tej samej zasadzie, ale na niektórych stronach umieszczono wiele obrazków z podpisami i to już zaczyna przypominać nieco komiks. Rys. Janusz Stanny, ale rysunki wykonane w zupełnie innej technice i kolorystyce (dodany niebieski).
III część - komiks Rosińskiego. Rewelacyjny rysunek. Cz-B.
IV część - komiks Rosińskiego. Rewelacyjny rysunek. Cz-B
V część - komiks. Rysunki J. Majewski. Cz-B. Po doskonałym Rosińskim straszna zmiana.

]Jest jeden krótki komiks Horvatha, ale... tyle innych takich komiksów było wydanych przez lata i nikt ich nie powtarza. Kolorystyka Cz-B-Żółta

Dłuższe komiksy jak "Wojna światów" - to w sumie niezły komiks, ale rysunki Andrzejewskiego nie każdemu mogą podejść. Teraz mnie się podobają takie rysunki, ale kiedyś mi się nie podobały.

Jeśli miałby jakiś zbiorczy tom z komiksami z ALFA, to raczej byłoby to tylko dla koneserów.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline absolutnie

Odp: ALFA, antologia jak RELAX?
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 11, 2016, 06:08:42 pm »
Czytałem wszystkie ALFA i komiksów rewelacyjnych to tam zbyt wiele nie było.
Szczególnie graficznie wiele z tych komiksów nie jest za ciekawych.


Jeden z ciekawszych komiksów, czyli "W służbie galaktycznej" to strasznie by wyglądało w całości :smile:
I część - to w zasadzie nie komiks, tylko opowiadanie z rysunkami cało lub pół stronicowymi. Rys. Janusz Stanny. Odcienie szarości.
II część - na tej samej zasadzie, ale na niektórych stronach umieszczono wiele obrazków z podpisami i to już zaczyna przypominać nieco komiks. Rys. Janusz Stanny, ale rysunki wykonane w zupełnie innej technice i kolorystyce (dodany niebieski).


Janusz Stanny to jeden z najciekawszych polskich ilustratorów:
http://culture.pl/pl/tworca/janusz-stanny


Zobaczyć komiks zrobiony przez takiego giganta - bezcenne.




Cytuj
III część - komiks Rosińskiego. Rewelacyjny rysunek. Cz-B.
IV część - komiks Rosińskiego. Rewelacyjny rysunek. Cz-B
Dawno tego nie widziałem, ale we wspomnieniach bardzo mi się z "Valerianem" kojarzy.
Zobaczyć, kim Rosiński się inspirował i w jakim stopniu to robił - bezcenne


Cytuj
V część - komiks. Rysunki J. Majewski. Cz-B. Po doskonałym Rosińskim straszna zmiana.
Jak Marek Turek napisał na blogu: ktoś go strasznie skrzywdził, dając mu robotę po Rosińskim.
Warto poczytać:
http://turucorp.blogspot.com/2015/01/retrospekcje-cz3.html



Cytuj
Dłuższe komiksy jak "Wojna światów" - to w sumie niezły komiks, ale rysunki Andrzejewskiego nie każdemu mogą podejść. Teraz mnie się podobają takie rysunki, ale kiedyś mi się nie podobały.

Jeśli miałby jakiś zbiorczy tom z komiksami z ALFA, to raczej byłoby to tylko dla koneserów.


Ktoś z wypowiadających się wcześniej wspomniał o Druillecie. Rzeczywiście pewne podobieństwo jest. Widać też oryginalne pomysły i inne popartowe inspiracje. Uważam, że to ciekawy twórca, bo oryginalny.




Z pewnością antologia "ALFA" byłaby dla koneserów, podobnie jak antologia "Relaxu". Przecież to wszystko są komiksy sprzed wielu lat, trącące myszką i niewykorzystanymi możliwościami.Dziś doceniane przez tych, którzy dojrzeli, nauczyli się czegoś i coś zrozumieli. Z całą pewnością nie dla każdego (co już w wypowiedziach forymowiczów widać).


Swoją drogą jestem zaskoczony, że w antologii "Relaxu" zabrakło komiksów naprawdę oryginalnych i unikalnych (jak "Maślok Śmierdzirobótka" czy "Zamach"), a znalazły się prace pokazujące, że w tym magazynie obowiązywała sztampa i podglądanie tego, co robią na Zachodzie

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline graves

Odp: ALFA, antologia jak RELAX?
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 11, 2016, 06:11:23 pm »
Aby nie być gołosłownym po jednej stronie z każdej części:





Ja nie mam nic przeciwko temu komiksowi, chciałem tylko zwrócić uwagę, że to jeden komiks. W odcinkach to bardziej pasowało niż w całości :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Nawimar

Odp: ALFA, antologia jak RELAX?
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 11, 2016, 06:19:10 pm »
Tego typu antologia to byłaby dla mnie istna miód-malina. W pełni podzielam opinie Archelona i Anx239 dotyczącą komiksów Waldemara Andrzejewskiego. Poza tym to za sprawą tych komiksów po raz pierwszy dowiedziałem się o bezcennej z mojej perspektywy twórczości Wellsa. Gdzieś mi się o ucho obiło (ale tylko o jedno), że antologia prac tego rysownika jest w planach jednego z komiksowych wydawców. Co więcej być może będzie ona zawierać dotąd niepublikowane prace tego autora powstałe prawdopodobnie na potrzeby nigdy nie wydanej "Alfy 8". Osobiście nie mogę się już doczekać.

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Odp: ALFA, antologia jak RELAX?
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 11, 2016, 06:42:59 pm »
Tego typu antologia to byłaby dla mnie istna miód-malina. W pełni podzielam opinie Archelona i Anx239 dotyczącą komiksów Waldemara Andrzejewskiego. Poza tym to za sprawą tych komiksów po raz pierwszy dowiedziałem się o bezcennej z mojej perspektywy twórczości Wellsa. Gdzieś mi się o ucho obiło (ale tylko o jedno), że antologia prac tego rysownika jest w planach jednego z komiksowych wydawców. Co więcej być może będzie ona zawierać dotąd niepublikowane prace tego autora powstałe prawdopodobnie na potrzeby nigdy nie wydanej "Alfy 8". Osobiście nie mogę się już doczekać.
Oooo, bardzo ciekawe info. Antologia Andrzejewskiego wpada od razu do mojego koszyka zakupów.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

Offline turucorp

Odp: ALFA, antologia jak RELAX?
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 11, 2016, 07:17:23 pm »
Oooo, bardzo ciekawe info. Antologia Andrzejewskiego wpada od razu do mojego koszyka zakupów.

Nie wiem ile moge ujawnic, ale rodzina Andrzejewskiego nie zdecydowala sie ostatecznie na publikację takiej antologii we wspolpracy z zadnym z wydawnictw zajmujacych sie komiksami.

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Odp: ALFA, antologia jak RELAX?
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 11, 2016, 07:52:28 pm »
Nie wiem ile moge ujawnic, ale rodzina Andrzejewskiego nie zdecydowala sie ostatecznie na publikację takiej antologii we wspolpracy z zadnym z wydawnictw zajmujacych sie komiksami.
Może być wydawnictwo nie od komiksów  :biggrin:
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

Offline Kokosz

Odp: ALFA, antologia jak RELAX?
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 11, 2016, 08:02:15 pm »
Z pewnością antologia "ALFA" byłaby dla koneserów, podobnie jak antologia "Relaxu". Przecież to wszystko są komiksy sprzed wielu lat, trącące myszką i niewykorzystanymi możliwościami.Dziś doceniane przez tych, którzy dojrzeli, nauczyli się czegoś i coś zrozumieli.

Nie zgodzę się.

Po pierwsze Relaksów było dużo więcej. Mając więcej materiału do wyboru łatwiej można wybrać lepsze kawałki.

Po drugie w Relaksie była znaczna przewaga komiksów "mainstreamowych". Christa, Rosiński, Wróblewski, Baranowski, Polch - to ówczesna komiksowa śmietanka. Uzupełniona przez Kobylińskiego, Saudka, Lutczyna, Seboka czy Zorada. Prac zupełnie amatorskich nie było w Relaksie prawie wcale, a takich nieco odjechanych (Bionik Jaga, komiksy Bogusława Pawłowskiego) też nie za wiele. Tymczasem w Alfie komiksy "zwykłe" (Rosiński), awangardowe (Stanny i Andrzejewski) i zupełnie amatorskie pojawiały się chyba w równych proporcjach.

Porównaj sobie choćby cykle "Historia Polski" z "W służbie galaktycznej". Oba rysowane przez trójkę rysowników. A jednak "Historia..." graficznie jest znacznie bardziej spójna, niż "W służbie...".

Tak więc antologia komiksów z Alfy byłaby znacznie, znacznie bardziej dla koneserów, niż antologia Relaksu.
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2016, 08:05:37 pm wysłana przez Kokosz »

Offline turucorp

Odp: ALFA, antologia jak RELAX?
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 11, 2016, 08:09:55 pm »
Może być wydawnictwo nie od komiksów  :biggrin:
Obawiam sie, ze ich ocena sytuacji rynkowej jest nie po drodze z jakimkolwiek wydawnictwem  :roll:

Offline graves

Odp: ALFA, antologia jak RELAX?
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 11, 2016, 10:19:41 pm »
Dla wszystkich, którzy nie mają dostępu do numerów ALFA - spisałem wszystkie komiksy znajdujące się w tym magazynie. W 7 numerach było 289 stron komiksów (wliczając w to pierwsze 2 odcinki "W służbie galaktycznej").
Spis dostępny jest w drugim arkuszu tego spisu.


Nie wpisałem do tego spisu "Na srebrnym globie" z rysunkami Janusza Stanny, ponieważ to już w żadnym wypadku nie jest komiks a jedynie opowiadanie okraszone dużą ilością obrazków.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline nexus6

Odp: ALFA, antologia jak RELAX?
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 12, 2016, 08:44:46 pm »
Dla mnie komiksy Andrzejewskiego to były jaśniejsze pozycje w Alfie a i dwie pierwsze części W służbie galaktycznej w ilustracjach Stanego to też było coś niesamowitego i nadal dla mnie jest, zwłaszcza część 1. Oczywiście najbardziej z Alf podobały mi się komiksy Rosińskiego, ale mi tam zupełnie nie przeszkadza różna stylistyka w poszczególnych częściach W służbie... i z chęcią zobaczyłbym taką antologię. 

Offline adro

Odp: ALFA, antologia jak RELAX?
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 15, 2016, 09:39:51 pm »
to zdecydowanie nie moje czasy, ale komiksy takiego Andrzejewskiego kupilbym bez mrugniecia okiem. Fajnie, ze sa jakies plany wydania komiksow tego Pana  :razz:
pzdr
 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

 

anything