Autor Wątek: ALFA, antologia jak RELAX?  (Przeczytany 11668 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
ALFA, antologia jak RELAX?
« dnia: Październik 10, 2016, 07:19:18 pm »

Wydaje mi się, że nie było wątku o tym magazynie, więc pozwolę sobie go założyć.
Dzisiaj otrzymałem RELAX z E i przypomniało mi się o magazynie ALFA.

Zapewne wielu kojarzy to wydawnictwo z końca lat '70 i początku '80. Wyszło w sumie 7 numerów.
Było tam kilka fajnych komiksów, które chętnie bym zobaczył odnowione jak RELAX.
Zapewne nie ma na to szans bo mógłby być problem z zebraniem praw autorskich czy z dostępnością materiałów.
Nie mówiąc czy ktoś oprócz mnie chciałby to kupić :smile:
Podzielcie się swoją opinią proszę.

Wrzucam kilka fotek z moich archiwów.

Okładki wszystkich numerów (fotka z internetu, nie moja):
















« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2017, 10:02:08 pm wysłana przez anx239 »
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

Offline andrewk

Odp: ALFA, antologia jak RELAX?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 10, 2016, 07:41:44 pm »
Chętnie wezmę  ALFE  :biggrin:

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: ALFA, antologia jak RELAX?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 10, 2016, 08:15:50 pm »
Po ukazaniu się antologii "Relax" wydanej przez Egmont, przypomniałem sobie o magazynie ALFA. Zastanawiałem się, czy istnieje możliwość wydania zbioru komiksów w formie antologii od Egmontu. Miło, że założyłeś wątek. Jestem na tak dla antologii "ALFA". Tak jak wspominałeś mógłby być problem z zebraniem praw autorskich. Ktoś już wspominał, że istnieje problem z uzyskaniem praw do prac Waldemara Andrzejewskiego. Oczywiście potrzebna też chęć wydawcy. Nie wiem dlaczego w pamięci utkwił mi komiks "Głowa".


Tutaj spis pozycji komiksowych ukazujących się w magazynie:
http://www.astrouw.edu.pl/~soszynsk/alfa.html
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline LordDisneyland

Odp: ALFA, antologia jak RELAX?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 10, 2016, 08:18:04 pm »
Pamiętam, jak koszmarnie trudno było to zdobyć...nie kupić , tylko właśnie zdobyć. Ja miałem tylko nr7, z bardzo słabymi komiksami.
Antologia? Hmm, podejrzewam, że dziś z tego magazynu bardziej ciekawiła by mnie proza... Bo i zamieszczony tu "Wehikuł czasu", i "Wojna Światów" nie są najlepszymi komiksami, niestety.

Offline absolutnie

Odp: ALFA, antologia jak RELAX?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 10, 2016, 08:20:11 pm »

Antologia? Hmm, podejrzewam, że dziś z tego magazynu bardziej ciekawiła by mnie proza... Bo i zamieszczony tu "Wehikuł czasu", i "Wojna Światów" nie są najlepszymi komiksami, niestety.


Ciekawa myśl. Mógłbyś ją rozwinąć (tę o nienajlepszych komiksach).
Z góry dziękuję.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline LordDisneyland

Odp: ALFA, antologia jak RELAX?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 10, 2016, 08:33:30 pm »
Może zacznę od komiksu z nr 7-ego - byłem wtedy dzieciakiem, ale już wtedy te komiksy bardzo mnie rozczarowały, głównie pod względem graficznym.  A przecież kosmici wśród murzynów to samograj :)

Co do wymienionych w poprzednim poście rzeczy- pamiętam, że natknąłem się na te komiksy w BN na studiach, podczas pisania jakiejś pracy ...wydały mi się tworzone jakby w pośpiechu, wręcz miejscami niechlujne. Ale to tylko moja opinia, rzecz jasna :cool: Ilu czytelników , tyle opinii- a pamiętać przecież należy , że głód komiksu był wówczas w Polsce ogromny  :wink: - ten siódmy numer Alfy kupił mi wujek w Pile i przesłał przez znajomych do Warszawy  :lol: Ech, na wspomnienia mi się zebrało :cool:

Offline absolutnie

Odp: ALFA, antologia jak RELAX?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 10, 2016, 08:41:28 pm »
Może zacznę od komiksu z nr 7-ego - byłem wtedy dzieciakiem, ale już wtedy te komiksy bardzo mnie rozczarowały, głównie pod względem graficznym.  A przecież kosmici wśród murzynów to samograj :smile:

Co do wymienionych w poprzednim poście rzeczy- pamiętam, że natknąłem się na te komiksy w BN na studiach, podczas pisania jakiejś pracy ...wydały mi się tworzone jakby w pośpiechu, wręcz miejscami niechlujne. Ale to tylko moja opinia, rzecz jasna :cool: Ilu czytelników , tyle opinii- a pamiętać przecież należy , że głód komiksu był wówczas w Polsce ogromny  :wink: - ten siódmy numer Alfy kupił mi wujek w Pile i przesłał przez znajomych do Warszawy  :lol: Ech, na wspomnienia mi się zebrało :cool:


Wiesz, nie chciałbym się czepiać, ale poprosiłem cię o opinię o komiksach, a dostałem opowieść o Tobie.
Sorry, ale nie o to mi chodziło.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline LordDisneyland

Odp: ALFA, antologia jak RELAX?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 10, 2016, 08:48:27 pm »
No więc skrótowo- "Góra Gwiazdy" bardzo słaba graficznie, pozostałe dwa kuleją tak pod względem scenariusza [a w końcu to adaptacja klasyki], jak i rysunków.
I przepraszam za te memuary :) Chodziło mi o to, że po kilkunastu latach wymienione komiksy nadal niespecjalnie mi się podobały .

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: ALFA, antologia jak RELAX?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 10, 2016, 08:50:33 pm »
Ja uważam, że plansze tworzone przez Waldemara Andrzejewskiego są świetne (układ, kadrowanie, kształt kadrów, dynamika, zmienna perspektywa, monumentalność, futurystyczne instrumenty, pojazdy z cechami antycznie technologicznymi, ciekawa kolorystyka). Zdecydowanie wyróżniają się in plus na tle ówczesnych czasów. Nasuwają się skojarzenia z pracami Druilleta. Gdyby pojawiło się zbiorcze wznowienie, bez chwili zastanowienie bym kupił.


Wspomniany Wehikuł czasu wzbudził we mnie chęć na odszukanie filmu z 1960 roku. Pamiętam jak kiedyś był prezentowany w ramach programu "Perły z lamusa".
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline LordDisneyland

Odp: ALFA, antologia jak RELAX?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 10, 2016, 08:53:35 pm »
Archelonie- film jest na YT, jest też na cda-online .

Offline turucorp

Odp: ALFA, antologia jak RELAX?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 10, 2016, 09:18:31 pm »

Ciekawa myśl. Mógłbyś ją rozwinąć (tę o nienajlepszych komiksach).
Z góry dziękuję.

A nie mowilem? Nie czytaja juz ksiazek o komiksach, nawet na blogi nie wchodza, wystarczy, ze sobie wrzuca fotki na forum i skomentuja slodkim "nie najlepsze komiksy"  :roll:
BTW Z tego co ogarnalem, "Alf" mialo byc wiecej, "Nemo" i ten drugi komiks, ktorych Andrzejewski nie opublikowal, ewidentnie byly przygotowane do "Alfy".

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Odp: ALFA, antologia jak RELAX?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 10, 2016, 09:25:18 pm »
Pamiętam, jak koszmarnie trudno było to zdobyć...nie kupić , tylko właśnie zdobyć. Ja miałem tylko nr7, z bardzo słabymi komiksami.
Antologia? Hmm, podejrzewam, że dziś z tego magazynu bardziej ciekawiła by mnie proza... Bo i zamieszczony tu "Wehikuł czasu", i "Wojna Światów" nie są najlepszymi komiksami, niestety.
Pozwolę sobie nie zgodzić się z Twoją opinią. Wg. mnie właśnie Wojna Światów i Wehikuł Czasu to takie jaśniejsze punkty w komiksach Alfa. Oczywiście jest to moje zdanie i nie trzeba się z nim zgadzać :smile:
Jasne jest, że to ma około 35 lat więc może się nie podobać w tych czasach. Również nie uważam tych komisów za jakieś przesadnie genialne, ot po prostu je lubię. Dodam, że czytałem to na początku lat '80 mając 10 lat i "wryły mi się w baniak". Te rysunki na tle Tytusa, Kajka i Kokosza były zdecydowanie inne.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

Offline LordDisneyland

Odp: ALFA, antologia jak RELAX?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 10, 2016, 09:55:36 pm »
Anx239, tak czy siak pewnie bym kupił antologię. I jestem Ci wdzięczny za założenie tego wątku - niezależnie od skrajnie innego odbioru alfowych komiksów :cool:

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: ALFA, antologia jak RELAX?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 10, 2016, 10:33:41 pm »
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline kalbaro74

Odp: ALFA, antologia jak RELAX?
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 11, 2016, 04:00:14 pm »
Jeśli by się pojawiła antologia komiksów z ALFY to bym był zainteresowany,ale wiem że były by problemy ze skompletowaniem wszystkich komiksów.

 

anything