trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 305938 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline janjedlikowski

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3765 dnia: Listopad 24, 2018, 10:37:56 am »
Czy ktoś może jest/będzie we Francji i mógłby zakupić jeden komiks? Niestety dostępność ograniczona tylko do Francji.

Offline xanar

« Odpowiedź #3766 dnia: Grudzień 10, 2018, 12:42:17 pm »
Zauważyłem, że na MULTIVERSM wzrosły ceny, czy to promocja świąteczna  :cool:  z tego co widzę to dolar raczej spada.

Offline gobender

« Odpowiedź #3767 dnia: Grudzień 10, 2018, 12:54:44 pm »
Za magicznymi przelicznikami nie nadążysz. Jednego za to możesz być pewien. kupując w preorderze kupisz dużo drożej niż po premierze. "Dopasowanie " przelicznika działa tylko w jedną stronę. :)

Offline OokamiG

« Odpowiedź #3768 dnia: Grudzień 10, 2018, 12:57:29 pm »
A jak ze stanem omnibusów z multiversum?  Piszą, że gwarantują stan dobry. Co on oznacza jednak w praktyce? Zastanawiam się na Batman Golden Age i martwi nie to w jakim stanie może on przyjść...

Offline xanar

« Odpowiedź #3769 dnia: Grudzień 10, 2018, 01:19:38 pm »
Kupiłem z miesiąc temu cztery omnibusy na próbę i wszystkie wyglądały na nowe zafoliowane.
Dzisiaj przyszły mi cztery paperbacki i też wyglądają na nowe.
Mam problem z wysyłką pocztą polską, gdyż rzeczy zakupione z Book Depository wysyłane z Anglii GLS'em idą mniej więcej tyle samo czasu co z Poznania.
Ostatnio zakupiłem trochę towaru w cheap-comics.com (mają 52 Omnibus - 59,50 Euro) zobaczymy w jakim stanie to dotrze.

Nie wiem czy jest sens kupować Omnibusy DC, gdyż taki BATMAN BY GRANT MORRISON  czy BRIGHTEST DAY
po jednym czytaniu zaczyniają się rozpadać, takie BRIGHTEST DAY to nawet przy pierwszym otworzeniu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2018, 01:25:09 pm wysłana przez xanar »

Offline OokamiG

« Odpowiedź #3770 dnia: Grudzień 10, 2018, 01:29:58 pm »
Aż tak źle wygląda sytuacja z szyciem w tych omnibusach ? Zastanawiałem się jeszcze nad jednym Marvelem zamiast tego, jak u nich to wygląda ?

Offline misiokles

« Odpowiedź #3771 dnia: Grudzień 10, 2018, 01:42:58 pm »
Różnie. Ogólnie DC jak i Marvel tną koszty druku, a grubasy mają to do siebie że ogólnie trudno to zszyć. Parę lat temu Marvel miał problemy z szyciem/klejeniem ale rozwiązał to że teraz daje prawie że prześwitujący papier, dzięki czemu omniak jest chudszy więc i szycie lepiej trzyma.

Offline starcek

« Odpowiedź #3772 dnia: Grudzień 10, 2018, 01:43:21 pm »
[...]
Ostatnio zakupiłem trochę towaru w cheap-comics.com (mają 52 Omnibus - 59,50 Euro) zobaczymy w jakim stanie to dotrze.
[...]
Ten koleś pakuje pancernie, nie powinieneś mieć problemów.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline OokamiG

« Odpowiedź #3773 dnia: Grudzień 10, 2018, 02:02:30 pm »
Nie zachęcacie, panowie, swoimi opiniami do zakupu tych omnibusów. Mam okazję teraz nabyć jeden, do wyboru, w okolicach 200 złotych w ramach prezentu świątecznego jednak po waszych komentarzach zastawiam się czy nie lepiej tą kwotę przeznaczyć na uzupełnienie zaległości z naszego rynku. Omnibusy wydawały mi się z tego co widziałem na półkach sklepowych towary premium, jednak wasze opisy trochę od tego wyobrażenia odbiegają. 

Offline misiokles

« Odpowiedź #3774 dnia: Grudzień 10, 2018, 02:07:59 pm »
To już zależy jakim estetą jesteś. Mam ok. 30 omnibusów, jestem świadom że przy rozłożwniu cegły na 456 stronie komiks aż trzeszczy ale wcale mi to nie przeszkadza. Fizyki nie oszukasz - jak komiks ma 1200 stron to naprężeñ po otwarciu nie da się uniknąć. Dla przykładu: powszechnie krytykowany omniak Green Lantern Johnsa za paskudne szycie u mnie wytrzymał czytanie i ma się świetnie (na moje standardy)

Offline Dariusz_Notariusz

« Odpowiedź #3775 dnia: Grudzień 10, 2018, 02:46:25 pm »
Kupiłem od nich:
1. The Witcher library edition
2. Planet Hulk omnibus
3. Daredevil Shadowland omnibus

Wszystkie byłe w bardzo dobrym stanie.

Offline xanar

« Odpowiedź #3776 dnia: Grudzień 10, 2018, 02:57:45 pm »
Jak chcesz kupić jakiś Omnibus, który nie jest premierowy, to pooglądaj sobie filmy na YouTube i sam zdecyduj czy taka jakoś ci odpowiada. Akurat Omnibus z Zielonymi Latarniami raczej się nie rozpada, DC strasznie rzeźbi i cały czas coś zmienia aby lepiej to wyglądało jakościowo, ale coś nie są wstanie zrobić tego tak jak Marvel.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2018, 04:33:50 pm wysłana przez xanar »

Offline Gazza

« Odpowiedź #3777 dnia: Grudzień 11, 2018, 07:23:00 am »
Dla przykładu: powszechnie krytykowany omniak Green Lantern Johnsa za paskudne szycie u mnie wytrzymał czytanie i ma się świetnie (na moje standardy)
Mój egzemplarz (akurat z Amazon) też przetrwał. A jest to omniak z pierwszego printu, a nie poprawionych późniejszych...
Co do MVM - kupowałem kilka omnibusów i innych wydawnictw (o zeszytach nie wspominam) - nigdy się nie naciąłem.

Offline xanar

« Odpowiedź #3778 dnia: Grudzień 11, 2018, 08:38:42 am »
Na Amazonie nie polecam kupować, jedna sztuka, którą wysłali zaginęła, druga przyjechała poobijana z każdej strony, trzecia też podobnie, może coś ze mną nie tak ale jak coś kupuje nowe to chciałbym żeby tak wyglądało.

Offline Gazza

« Odpowiedź #3779 dnia: Grudzień 11, 2018, 09:16:53 am »
Na Amazonie nie polecam kupować, jedna sztuka, którą wysłali zaginęła, druga przyjechała poobijana z każdej strony, trzecia też podobnie, może coś ze mną nie tak ale jak coś kupuje nowe to chciałbym żeby tak wyglądało.
Żeby nie było - zakup mojego GLbyGJO#1 na Amazon miał niemal identyczną historię. Pierwsza paczka nie dotarła, druga migiem dostarczona ale pokiereszowany dust jacket. Na otarcie łez zwrócili 30% ceny. Pozostałe 2 tomy już z MVM. Stan: bez zarzutu. :smile: