trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 587144 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arczi_ancymon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3480 dnia: Wrzesień 14, 2018, 09:43:08 am »
Orientuje się ktoś kiedy na Ceneo powinien być festiwalowy Timof/Egmont/Non Stop?
Mam na myśli link do mestro.
Edit: widzę, że Timof chyba jest, ale z Egmontem/NSC coś się ociągają.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2018, 09:47:20 am wysłana przez arczi_ancymon »

Offline Pawelek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3481 dnia: Wrzesień 14, 2018, 09:45:17 am »
Orientuje się ktoś kiedy na Ceneo powinien być festiwalowy Timof/Egmont/Non Stop?
Mam na myśli link do mestro.
Edit: widzę, że Timof chyba jest, ale Egmonty/NSC coś się ociągają.
Wystarczy do adresu produktu na mestro dopisać ?cdn=1 np. https://www.mestro.pl/Saga-o-Potworze-z-Bagien-Tom-2,product443439.html?cdn=1

Offline arczi_ancymon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3482 dnia: Wrzesień 14, 2018, 09:47:52 am »
Super, dzięki, nie wiedziałem - w ogóle nie mam siły teraz przekopywać się przez wiadome tematy, a ostatnio dałem sobie na wstrzymanie z kupowaniem.... Jest teraz gdzieś może taniej niż na wspomnianym mestro?
Taki Bagniak średnia cena... 85zł...

Offline Pawelek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3483 dnia: Wrzesień 14, 2018, 09:49:07 am »
Super, dzięki, nie wiedziałem - w ogóle nie mam siły teraz przekopywać się przez wiadome tematy, a ostatnio dałem sobie na wstrzymanie z kupowaniem.... Jest teraz gdzieś może taniej niż na wspomnianym mestro?
Taki Bagniak średnia cena... 85zł...
Taniej pewnie na Ravelo wyjdzie z masterpassem, wspomniany Bagniak niecałe 66zł z przesyłką.

Offline arczi_ancymon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3484 dnia: Wrzesień 14, 2018, 09:55:34 am »
Generalnie mam do kupienia rzeczy za jakieś 700zł, więc nie tylko o Bagniaka się rozchodzi. Nie lubię się użerać ze zwrotami, więc nad Ravelo się jeszcze zastanowię.
Dzięki!

Offline Pawelek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3485 dnia: Wrzesień 14, 2018, 10:04:25 am »
Akurat taka promocja, że każdą praktycznie pozycję trzeba oddzielnie zamawiać, żeby wyszło w dobrej cenie. Dużo zabawy ale za to plus taki, że każdy komiks przychodzi oddzielnie zapakowany w kartonik multimail, więc dość niskie ryzyko uszkodzeń. Mi na kilka pozycji wszystkie jak na razie doszły w stanie idealnym.

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3486 dnia: Wrzesień 14, 2018, 06:17:53 pm »
Ja też jestem zdumiony bo na jakieś 70 zamówień miałem tylko jedną reklamację.

Offline amsterdream

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3487 dnia: Wrzesień 15, 2018, 08:00:54 am »
Jest jakiś sklep w którym dostanę nowości Muchy z ostatnich miesięcy z przynajmniej 35% rabatem? W Bonito/Aros praktycznie przy każdym komiksie "pozycja niedostępna".

Offline angelscorpion

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3488 dnia: Wrzesień 15, 2018, 04:16:42 pm »
Tylko na Gildii 30%, w pozostałych miejscach na razie drożej

Offline amsterdream

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3489 dnia: Wrzesień 15, 2018, 06:00:17 pm »
Niestety kilka z tych co mnie interesuje ma tylko 10%. Nie wiem co ta Mucha ostatnio odwala - ciągłe problemy z dostępnością, coraz niższe rabaty a przecież jest niezły przesyt na rynku więc raczej powinni się trochę bardziej starać o czytelnika. A tak w moim przypadku stali się wydawnictwem ostatniego wyboru, bo wiem, że zawsze są jakieś cyrki i problemy z nabyciem ich komiksów w dobrych cenach. Tytuły mają świetne, ale czasami mam wrażenie, że oni mentalnie dalej siedzą w 2010 roku gdy było tylko kilka wydawnictw i jeden sklep ze zniżkami, przez miesiąc od premiery (i jako jedno z ostatnich wydawnictw dalej praktykują ten system w sklepie gildii).

Offline absolutnie

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3490 dnia: Wrzesień 15, 2018, 06:51:33 pm »
Nie wiem co ta Mucha ostatnio odwala - ciągłe problemy z dostępnością, coraz niższe rabaty a przecież jest niezły przesyt na rynku więc raczej powinni się trochę bardziej starać o czytelnika.


Może z powodu przesytu na rynku zmnejszyli nakłady, co zaowocowało wzrostem cen i zmniejszeniem rabatów?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3491 dnia: Wrzesień 15, 2018, 07:31:51 pm »
I to jest bardziej prawdopodobne. Zmniejszanie cen jako cudowne remedium na utrzymanie się na rynku jest dość... prostolilijnym podejściem do ekonomii.

Offline amsterdream

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3492 dnia: Wrzesień 15, 2018, 10:50:45 pm »
Problem w tym, że kupowanie komiksów Muchy od jakiegoś czasu przypomina polowanie i wyścig z czasem. Jak pojawi się jeden komiks to dwóch innych już nie ma albo rabat zdąży spaść do 8 czy 10 procent. Jak rabat wzrośnie to się okazuje, że brakuje trzech kolejnych tytułów. I tak w kółko. Irytująca polityka wydawnicza, która mnie jako czytelnika zniechęca do kupowania ich komiksów.

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3493 dnia: Wrzesień 15, 2018, 10:53:23 pm »
To chyba nie wydawnictwo odpowiada za politykę rabatową w sklepach. Pewnie Mucha twardo stoi i nie daje sklepom wielkich marż, więc owe sklepy same lawirują zmieniając rabaty, byle czytelnik kupił komiks mimo braku mitycznego rabatu 35%.

Offline Motyl

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3494 dnia: Wrzesień 16, 2018, 12:15:05 am »
Problem w tym, że kupowanie komiksów Muchy od jakiegoś czasu przypomina polowanie i wyścig z czasem. Jak pojawi się jeden komiks to dwóch innych już nie ma albo rabat zdąży spaść do 8 czy 10 procent. Jak rabat wzrośnie to się okazuje, że brakuje trzech kolejnych tytułów. I tak w kółko. Irytująca polityka wydawnicza, która mnie jako czytelnika zniechęca do kupowania ich komiksów.

Na stoisku Muchy rabat na tytuły 30% na niektóre nawet większy, przy dużych zakupach można dostać jeszcze parę procent upustu. To że w jakimś sklepie ich tytuły znikają lub nie masz wszystkich interesujących Ciebie z dobrym rabatem na raz lub niektóre są niedostępne, to już raczej wina sklepu, że nie domówił więcej towaru.


Cytuj
Może z powodu przesytu na rynku zmnejszyli nakłady, co zaowocowało wzrostem cen i zmniejszeniem rabatów?

Patrząc na niezmienne ceny ich kontynuowanych serii oraz stałe rabaty podczas festiwali, to raczej nie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2018, 12:21:58 am wysłana przez Motyl »