Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 228080 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pawel.M

• Młodszy Terminator
  • **
    • seczytam
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3345 dnia: Lipiec 04, 2018, 01:07:05 pm »
Pod koniec czerwca zamówiłem trochę komiksów w Egmoncie - przyszło w stanie idealnym, ale zapakowane tak se. Ale dałem się skusić dalej na wyprzedaż - właśnie odebrałem paczkę. Pakowacze Egmontu nie zatrybili, że nie wystarczy rzucić folię bąbelkową na górę - trzeba jeszcze wypchać boki. Skutek? Komiksy w twardej oprawie (Skalp i Liga niezwykłych dżentelmenów) mają zbite narożniki, a w miękkiej (Grzech pierworodny i Konungowie) pozawijane rogi. Nie będę reklamował, bo uszkodzenia twardookładkowych są nie na krawędziach z szyciem/klejeniem, więc nie będzie dalej pękać - jakoś sobie naprostuję.

Ale wciąż nie mogę ogarnąć, że dla polskich księgarń nie do przeskoczenia jest tak prosta sprawa, jak zabezpieczenie towaru. W tym przypadku wystarczyło wrzucić jeszcze dwa kawałeczki folii, albo nawet trochę makulatury.

ps.
O dziwo bez szwanku przyszedł gratis Vertigo.
seczytam.blogspot.com

Offline amsterdream

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #3346 dnia: Lipiec 04, 2018, 03:33:34 pm »
Spróbuj Mestro bo tam bardzo dobre rabaty na Taurusa, Scream, Plenetę Komiksu, Kurca, Elemental.
Problem w tym, że Mestro pakuje dokładnie tak samo jak Livro. Przynajmniej wszystkie przesyłki które od nich dostałem tak wyglądały. Jak ze śmietnika.

Offline 79ers

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
« Odpowiedź #3347 dnia: Lipiec 04, 2018, 05:03:25 pm »
Problem w tym, że Mestro pakuje dokładnie tak samo jak Livro. Przynajmniej wszystkie przesyłki które od nich dostałem tak wyglądały. Jak ze śmietnika.

Różnie z tym bywa, mestro zawsze makulatura + poduszki powietrzne i nic nie dociera poobijane, zagięte...
Niedawno reklamowałem Daredevila, również bez problemu = wymiana na nowy egzemplarz, wysyłka pod wybrany adres(uszkodzenie wewnątrz zafoliowanego komiksu więc nie z winy księgarni ani firmy kurierskiej)

W bonito najlepsza opcja to odbiór w punkcie, bez zbędnej makulatury, mniej tej nieszczęsnej foli na komiksach i widzę co biorę - moim zdaniem najlepiej zorganizowana sieć punktów odbioru osobistego.

W aros jak i w bonito przyzwoite pakowanie, trochę bardziej kompaktowe paczki niż w mestro i względnie tania opcja odbioru w wybranej placówce Poczty Polskiej.

Jak ktoś już wcześniej wspominał na tym forum  bardzo prawdopodobne, że jakość realizacji usługi może być zależna od wartości zamówienia, bądź też systemów lojalnościowych itp. O ile nie dokonuję akurat zakupów w sklepach stacjonarnych to wszystkie moje zamówienia via internet są w opcji "bez rejestracji i zakładania konta", a najniższa wartość takiego zamówienia wynosiła ~25zł(z przesyłką) - pakowanie i stan techniczny towaru ok.

Offline amsterdream

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #3348 dnia: Lipiec 04, 2018, 07:04:42 pm »
Ja z Mestro wszystko dostawałem bez jakiegokolwiek zabezpieczenia. I nie było znaczenia czy zamówienie za 100 czy 900zł. Na szczęście reklamacja przebiegała w miarę sprawnie, nie licząc tego, że na odpowiedź na mail reklamacyjny czekałem zawsze co najmniej 4 dni. Za to reklamacja w Dobre Książki jest mega upierdliwa - trzeba ściągnąć formularz zwrotu, wydrukować, wypełnić mnóstwem danych i wysłać im osobiście wszystko pocztą, nie ma odbioru przez kuriera. Ostatnio praktycznie każde zamówienie reklamuje, ku**icy można dostać.

Offline Namir

• Zbieracz Zwłok
  • *
« Odpowiedź #3349 dnia: Lipiec 04, 2018, 07:28:25 pm »
Ja z Mestro wszystko dostawałem bez jakiegokolwiek zabezpieczenia. I nie było znaczenia czy zamówienie za 100 czy 900zł. Na szczęście reklamacja przebiegała w miarę sprawnie, nie licząc tego, że na odpowiedź na mail reklamacyjny czekałem zawsze co najmniej 4 dni. Za to reklamacja w Dobre Książki jest mega upierdliwa - trzeba ściągnąć formularz zwrotu, wydrukować, wypełnić mnóstwem danych i wysłać im osobiście wszystko pocztą, nie ma odbioru przez kuriera. Ostatnio praktycznie każde zamówienie reklamuje, ku**icy można dostać.

Miałeś strasznego pecha do Mestro. Ja tam już parę zamówień złożyłem, od 100 do paru stów i chociaż pakowanie bywało różne, to nigdy się żaden nie uszkodził w transporcie. Jak raz reklamowałem komiks, bo miał ogromna rysę na okładce, to odpowiedź na maila dostałem w ciągu godziny, a za 2 dni przyjechał kurier i odebrał komiks, po czym został mi przesłany komiks bez wady.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2018, 12:01:44 pm wysłana przez Namir »

Offline Gazza

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #3350 dnia: Lipiec 05, 2018, 09:09:51 am »
Ja również z Mestro nie miałem większych problemów. Przykładowo ostatnie zbiorcze zamówienie - 24 pozycje (zaległości...), 1300zł, zapakowane nawet "starannie" (trochę jeszcze brakuje do poziomu dajmy na to: Fantastycznych Światów) w folie bąbelkowe i nawet częściowo wypełnione dużymi bąblami z powietrzem - efekt: tylko 4 tom Daredevila miał zbite 2 narożniki! 1 tytuł na 24, gdzie paczka miała dobre kilkanaście kilogramów. 2 dni po zgłoszeniu reklamacji kurier odebrał uszkodzony komiks. Aktualnie czekam na zamiennik. Ale zaraz po złożeniu zamówienia pisałem do bok z prośbą o staranne zabezpieczenie przesyłki.

Offline gobender

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #3351 dnia: Lipiec 12, 2018, 10:31:43 am »
Czy "wygaszanie trybu MIX" przez MVM oznacza, że będą realizowane preordery w opcji 1:1, czyli dopiero jak zostanie skompletowany cały preorder?
Jeśli tak, to naprawdę przestaję ich rozumieć.
Każdy preorder w którym zamiawiam np Heavy Metal dostanę w całości ... za jakiś rok, bioorąc pod uwage z jakim opóźnieniem proeordery na ten tytuł są realizowane (a to oczywiscie tylko jeden z przypadków). To kolejna dziwna zaporowa polityka. Na szczęście ostatnie porównanie cenowe pokazało, że 80% tytułów nie-zeszytowych które się znalazły w moim koszyku okazało się tańszych... w Atom :smile: i to w całkiem niezłych proporcjach, np 80/60 zł... MVM powinno powoli zacząć myśleć o zejściu na ziemię.
Bram Stoker's Dracula
Perdy Vol. 1
IAN 1 - The Electric Monkey
Moon Face

Offline isteklistek

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #3352 dnia: Lipiec 12, 2018, 11:37:40 am »
MVM ostatnio robi bardzo dziwne zmiany: od przesyłek progowych do oferty na preorder i dostępne od reki - reszta miała nieaktywny status....okazało się, że to działa, lepiej zamawiać teraz, bo kto wie, co przyniesie jutro. W każdym razie jeżeli chodzi o omnibusy, to wciąż bezkonkurencyjna oferta, choć nie cała bo SANDMAN OVERTURE GALLERY EDITION - MVM 645 zł, ATOM 585 zł.

Offline Antari

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #3353 dnia: Lipiec 12, 2018, 02:05:07 pm »
W Multiversum jeszcze z tydzień temu (czy 2) była dostępna oferta SUPERCENY. Miałem tam parę pozycji na oku w fajnych cenach. Parę dni temu wchodzę i widzę, że SUPERCENY zniknęły całkowicie i wróciły znowu rabaty uzależnione od wysokości zamówienia. Oczywiście przez to, że te pozycje, które miałem na oku wyleciały z SUPERCEN, to ich ceny poszły w górę. Koniec końców teraz jest tak o 8-10 zł drożej niż było w SUPERCENACH.

Mógłby chociaż jakoś informować o tych ciągłych przetasowaniach, bo człowiek nie ogarnia...

Ogólnie sklep jest ok i złego słowa powiedzieć nie mogę bo rozpatrzyli mi 2 reklamacje ostatnio. Jedyne co jest bez sensu to brak możliwości dodania nowej pozycji do kompletowanego zamówienia oraz wysoka cena za wysyłkę. 15 zł za kuriera48 (podejrzewam, że to POCZTEX48) to jest naprawdę sporo jak na dzisiejsze standardy.

Zasady składania zamówienia i promocji/rabatów powinny być jasne i przejrzyste, tymczasem wydaje mi się, że właściciel trochę się zamotał w tych wszystkich zmianach. Dożo roboty dla niego i dla klienta, który każdego miesiąca nie wie czego się spodziewać.

Offline LordDisneyland

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #3354 dnia: Lipiec 12, 2018, 06:58:03 pm »
Przykro mi z powodu tych zmiennych i tajemniczych rabatów, sporo komiksów w supercenie kupiłem...

Mam pytanie do panów braci- czy ktoś z was zamawiał z Polski komiksy i inne cuda z ForbiddenPlanet?

Offline gobender

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #3355 dnia: Lipiec 12, 2018, 07:09:29 pm »
Ja raz. Karta zczardżowana a po chwili mail, że jednak nie mają tego. I czekanie na zwrot kasy :smile:
Ale pewnie miałem pecha. :wink:
Bram Stoker's Dracula
Perdy Vol. 1
IAN 1 - The Electric Monkey
Moon Face

Offline misiokles

• Szafarz bracki
  • Old spice.
« Odpowiedź #3356 dnia: Lipiec 12, 2018, 07:09:45 pm »
Ja zamawiałem, ale pod londyński adres znajomego, gdzie odebrałem przy okazji wizyty. Więc nie chodzi ci o taki przypadek pewnie.

Offline LordDisneyland

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #3357 dnia: Lipiec 12, 2018, 07:14:44 pm »
Dzięki.
Bardzo mi ten sklep przypadł do gustu, więc kombinuję, żeby kupować w nim nie tylko raz na lat parę...

Offline Jaroslaw_D

• Stolnik bracki
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
« Odpowiedź #3358 dnia: Lipiec 12, 2018, 07:17:17 pm »
A ja polecam przyjrzeć się sklepowi...Smyk. Rabaty całkiem niezłe i darmowa wysyłka do sklepów, których jest naprawdę dużo.

https://www.smyk.com/ksiazki-muzyka-film/ksiazki/komiksy.html
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline mappy

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #3359 dnia: Lipiec 12, 2018, 08:40:57 pm »
Przeklikałem parę pozycji i nic więcej niż 36% nie znalazłem więc bardzo słabo.