Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 586272 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline OokamiG

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3315 dnia: Lipiec 02, 2018, 06:51:01 pm »
No bo teraz do 5 lipca na bonito -35%, jak ktoś z lojalki ma jeszcze 5% i salon odbioru w mieście to można tam się nakupować, a portfel tego zbytnio nie odczuje. dla mnie dyskont numer jeden. Nawet gdy jest zwyczajowe 25%, często wchodzą kody rabatowe. Minus to małe rabatu na NCS, ale tu z pomocą wchodzi sklep wydawnictwa, który też ma często niezłe promocje i chyba stałe 25%.

Offline sum41

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3316 dnia: Lipiec 02, 2018, 08:01:50 pm »
Niechce nikogo bronic bo tez bym tak niechcial dostac komiksow jednak pracowalem na magazynie prawie 10 lat i wiem jak sie pakowalo paczki, paczek wychodzilo dziennie kilkaset, ustalona byla norma ile na godzine jak nie wyrabiales na koniec miesiaca tabelka i opieprz. Wymagania spore placa srednia i firma wolala miec reklamacje bo najwarzniejsze bylo aby paczka dotarla na czas.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3317 dnia: Lipiec 02, 2018, 09:46:20 pm »
amsterdream
Cóż, chyba Bonito stanie się moim pierwszym wyborem jeśli chodzi o księgarnie.

Teraz mnie jeszcze interesuje ile poczekam na zwrot kasy z Livro...
Spróbuj Mestro bo tam bardzo dobre rabaty na Taurusa, Scream, Plenetę Komiksu, Kurca, Elemental. Oczywiście ceny wyszukuj przez Ceneo.Zobacz też Fantastyczne Światy. Cenowo trochę odstają ale nadrabiają właśnie pakowaniem.
Osobiście najczęściej kupuję w Bonito i nie narzekam. 42% rabatu. Wysyłka następnego dnia. Pakowanie w papier pakowy.
Tylko ja zamawiam zbiorczo z paru tygodni i przychodzą paczki po 20-30 pozycji. Zdarzają się pojedyncze przypadki do reklamacji.

Offline laf

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3318 dnia: Lipiec 03, 2018, 09:31:42 am »
http://seczytam.blogspot.com/2018/07/ostateczne-pozegnanie-z-partaczami.html
Też ostatnio zamawiałem z Livro i mam podobne odczucia - pakowanie fatalne. W porównaniu do Mestro, gdzie kupuję najczęściej (i gdzie pakowanie też nie jest idealne) w ogóle się nie umywa. Komiksy były wrzucone bez ŻADNEGO zabezpieczenia do zbyt dużego kartonu, który nie był w ogóle dociśnięty taśmą. Były takie otwory, że mógłbym włożyć rękę do środka. No i oczywiście wszystko latało w te i wewte. Na szczęście miałem zdecydowanie więcej szczęścia niż Ty. Jeden komiks był tylko nieznacznie uszkodzony (również Śmierć Stalina) ze względu na jego duży format, a uszkodzenie udało się naprawić (trochę wgnieciony grzbiet u góry, odgiąłem parę razy palcem i wszystko wróciło do stanu pierwotnego).

Niestety Livro ma konkurencyjne ceny jeśli chodzi o NSC i darmową dostawę od 149 zł i jeśli ponownie zdecyduję się na zakup u nich to tylko kupując jakiś większy pakiet od tego wydawnictwa.

P.S. Współczuję dostawy. Daj znać jak już załatwisz sprawę ze zwrotem.

Offline radef

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3319 dnia: Lipiec 03, 2018, 09:51:20 am »
Ale wiecie, że Livro to firma należąca do Empika? Sam też z Livro nie mam dobrych doświadczeń, m.in. przez lekko ubity grzbiet 2. Paper Girls (nie chciało mi się już tego reklamować).
Sam Empik też zaczął pakować zamówienia gorzej, teraz sporo zamówień odbieranych w salonach, pakuje tylko w kopertę bąbelkową.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Pawel.M

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3320 dnia: Lipiec 03, 2018, 01:44:13 pm »

Daj znać jak już załatwisz sprawę ze zwrotem.

Dziś kurier odebrał reklamacjęna ich koszt. Ale, co mnie zdziwiło, w ogóle nie opisał co odbiera. Zastanawiam się co teraz będzie ze zwrotem kasy.

Ale wiecie, że Livro to firma należąca do Empika?

Tak, wiem. I to wiele tłumaczy, wszak Empik też działa, jakby
wciąż był PRL.
seczytam.blogspot.com

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3321 dnia: Lipiec 03, 2018, 01:52:08 pm »
Empik działa jak rasowy kapitalista, do siermiężności PRL mi daleko :)

Offline Pawel.M

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3322 dnia: Lipiec 03, 2018, 09:17:42 pm »
misiokles
Bym rzekł, że to takie pomieszanie pazernego kapitalizmu i komunistycznej siermiężności. Do tego Empik stosuje zbiorową odpowiedzialność. Naprawdę: kiedyś nie mogłem do swojego Empiku zamówić książek. Na infolinii dowiedziałem się, że inni klienci nie odebrali zamówień, więc do tego sklepu zamówienia nie będą wysyłane (kolejny punkt jest oddalony o skromne 50 km). A że ja zawsze odbierałem, to ich nie interesowało - jak wojewoda stadion dla kibiców, tak Empik zamknął sklep dla internetowych klientów...
seczytam.blogspot.com

Offline Pawel.M

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3323 dnia: Lipiec 04, 2018, 01:07:05 pm »
Pod koniec czerwca zamówiłem trochę komiksów w Egmoncie - przyszło w stanie idealnym, ale zapakowane tak se. Ale dałem się skusić dalej na wyprzedaż - właśnie odebrałem paczkę. Pakowacze Egmontu nie zatrybili, że nie wystarczy rzucić folię bąbelkową na górę - trzeba jeszcze wypchać boki. Skutek? Komiksy w twardej oprawie (Skalp i Liga niezwykłych dżentelmenów) mają zbite narożniki, a w miękkiej (Grzech pierworodny i Konungowie) pozawijane rogi. Nie będę reklamował, bo uszkodzenia twardookładkowych są nie na krawędziach z szyciem/klejeniem, więc nie będzie dalej pękać - jakoś sobie naprostuję.


Ale wciąż nie mogę ogarnąć, że dla polskich księgarń nie do przeskoczenia jest tak prosta sprawa, jak zabezpieczenie towaru. W tym przypadku wystarczyło wrzucić jeszcze dwa kawałeczki folii, albo nawet trochę makulatury.


ps.
O dziwo bez szwanku przyszedł gratis Vertigo.
seczytam.blogspot.com

Offline amsterdream

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3324 dnia: Lipiec 04, 2018, 03:33:34 pm »
Spróbuj Mestro bo tam bardzo dobre rabaty na Taurusa, Scream, Plenetę Komiksu, Kurca, Elemental.
Problem w tym, że Mestro pakuje dokładnie tak samo jak Livro. Przynajmniej wszystkie przesyłki które od nich dostałem tak wyglądały. Jak ze śmietnika.

Offline 79ers

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3325 dnia: Lipiec 04, 2018, 05:03:25 pm »
Problem w tym, że Mestro pakuje dokładnie tak samo jak Livro. Przynajmniej wszystkie przesyłki które od nich dostałem tak wyglądały. Jak ze śmietnika.

Różnie z tym bywa, mestro zawsze makulatura + poduszki powietrzne i nic nie dociera poobijane, zagięte...
Niedawno reklamowałem Daredevila, również bez problemu = wymiana na nowy egzemplarz, wysyłka pod wybrany adres(uszkodzenie wewnątrz zafoliowanego komiksu więc nie z winy księgarni ani firmy kurierskiej)


W bonito najlepsza opcja to odbiór w punkcie, bez zbędnej makulatury, mniej tej nieszczęsnej foli na komiksach i widzę co biorę - moim zdaniem najlepiej zorganizowana sieć punktów odbioru osobistego.

W aros jak i w bonito przyzwoite pakowanie, trochę bardziej kompaktowe paczki niż w mestro i względnie tania opcja odbioru w wybranej placówce Poczty Polskiej.


Jak ktoś już wcześniej wspominał na tym forum  bardzo prawdopodobne, że jakość realizacji usługi może być zależna od wartości zamówienia, bądź też systemów lojalnościowych itp. O ile nie dokonuję akurat zakupów w sklepach stacjonarnych to wszystkie moje zamówienia via internet są w opcji "bez rejestracji i zakładania konta", a najniższa wartość takiego zamówienia wynosiła ~25zł(z przesyłką) - pakowanie i stan techniczny towaru ok.

Offline amsterdream

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3326 dnia: Lipiec 04, 2018, 07:04:42 pm »
Ja z Mestro wszystko dostawałem bez jakiegokolwiek zabezpieczenia. I nie było znaczenia czy zamówienie za 100 czy 900zł. Na szczęście reklamacja przebiegała w miarę sprawnie, nie licząc tego, że na odpowiedź na mail reklamacyjny czekałem zawsze co najmniej 4 dni. Za to reklamacja w Dobre Książki jest mega upierdliwa - trzeba ściągnąć formularz zwrotu, wydrukować, wypełnić mnóstwem danych i wysłać im osobiście wszystko pocztą, nie ma odbioru przez kuriera. Ostatnio praktycznie każde zamówienie reklamuje, ku**icy można dostać.

Offline Namir

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3327 dnia: Lipiec 04, 2018, 07:28:25 pm »
Ja z Mestro wszystko dostawałem bez jakiegokolwiek zabezpieczenia. I nie było znaczenia czy zamówienie za 100 czy 900zł. Na szczęście reklamacja przebiegała w miarę sprawnie, nie licząc tego, że na odpowiedź na mail reklamacyjny czekałem zawsze co najmniej 4 dni. Za to reklamacja w Dobre Książki jest mega upierdliwa - trzeba ściągnąć formularz zwrotu, wydrukować, wypełnić mnóstwem danych i wysłać im osobiście wszystko pocztą, nie ma odbioru przez kuriera. Ostatnio praktycznie każde zamówienie reklamuje, ku**icy można dostać.

Miałeś strasznego pecha do Mestro. Ja tam już parę zamówień złożyłem, od 100 do paru stów i chociaż pakowanie bywało różne, to nigdy się żaden nie uszkodził w transporcie. Jak raz reklamowałem komiks, bo miał ogromna rysę na okładce, to odpowiedź na maila dostałem w ciągu godziny, a za 2 dni przyjechał kurier i odebrał komiks, po czym został mi przesłany komiks bez wady.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2018, 12:01:44 pm wysłana przez Namir »

Offline Gazza

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3328 dnia: Lipiec 05, 2018, 09:09:51 am »
Ja również z Mestro nie miałem większych problemów. Przykładowo ostatnie zbiorcze zamówienie - 24 pozycje (zaległości...), 1300zł, zapakowane nawet "starannie" (trochę jeszcze brakuje do poziomu dajmy na to: Fantastycznych Światów) w folie bąbelkowe i nawet częściowo wypełnione dużymi bąblami z powietrzem - efekt: tylko 4 tom Daredevila miał zbite 2 narożniki! 1 tytuł na 24, gdzie paczka miała dobre kilkanaście kilogramów. 2 dni po zgłoszeniu reklamacji kurier odebrał uszkodzony komiks. Aktualnie czekam na zamiennik. Ale zaraz po złożeniu zamówienia pisałem do bok z prośbą o staranne zabezpieczenie przesyłki.

Offline gobender

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3329 dnia: Lipiec 12, 2018, 10:31:43 am »
Czy "wygaszanie trybu MIX" przez MVM oznacza, że będą realizowane preordery w opcji 1:1, czyli dopiero jak zostanie skompletowany cały preorder?
Jeśli tak, to naprawdę przestaję ich rozumieć.
Każdy preorder w którym zamiawiam np Heavy Metal dostanę w całości ... za jakiś rok, bioorąc pod uwage z jakim opóźnieniem proeordery na ten tytuł są realizowane (a to oczywiscie tylko jeden z przypadków). To kolejna dziwna zaporowa polityka. Na szczęście ostatnie porównanie cenowe pokazało, że 80% tytułów nie-zeszytowych które się znalazły w moim koszyku okazało się tańszych... w Atom :smile: i to w całkiem niezłych proporcjach, np 80/60 zł... MVM powinno powoli zacząć myśleć o zejściu na ziemię.

 

anything