trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 586235 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3255 dnia: Czerwiec 14, 2018, 07:29:06 pm »
Ravelo stoi za pakowaniem dla Egmontu. Kto zamawiał w Ravelo wie jak tam słabo z pakowaniem. Komiksy wrzucone bez niczego w pudełko.

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3256 dnia: Czerwiec 14, 2018, 07:34:05 pm »
Ravelo stoi za pakowaniem dla Egmontu. Kto zamawiał w Ravelo wie jak tam słabo z pakowaniem. Komiksy wrzucone bez niczego w pudełko.
Jak w Empiku. Jak w Mestro. Jak w dyskontach, gdy nie zamawiasz większej ilości komiksów.

Offline Marcussz

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3257 dnia: Czerwiec 14, 2018, 08:31:52 pm »
Ja ostatnio bardzo mile się zdziwiłem przy zamówieniu z Mestro. Zamówionych chyba ze 12 pozycji i przyszły w jednym pudle, ale podzielone na trzy części, każda osobno zawinięta w folie piankową. Wszystkie komiksy w stanie prefekt (a były tam i pozycje takie jak Kenia, Vasco, Druuna czy Okko, ale i DC Odrodzenie, czy Smerfy).

Offline bld

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3258 dnia: Czerwiec 18, 2018, 05:51:40 pm »
Kilka słów o obsłudze klienta w Egmoncie i Ravelo.
7 czerwca kupiłem na oficjalnym koncie Egmont na Allegro "Zabójczy Żart" i "Daredevila t. 4". W sumie zadziałałem impulsywnie i mimo nie najniższej ceny kupiłem, bo wjechał dodruk "Zabójczego Żartu" który utraciłem.

Towar miał czekać na mnie w wybranym kiosku ruchu, który jest na tygodniu czynny do 20stej. Wskutek błędu przewoźnika (podobno - tak tłumaczy Egmont) paczkę dostarczyli do innego kiosku, trochę dalej ode mnie, ale czynnego do 17stej. Nie mogłem go tam odebrać, bo w tych godzinach pracuję.

Napisałem od razu (po spacerze do dwóch kiosków, z których drugi był już zamknięty) do Egmontu/Ravelo jaka sytuacja powstała. Trochę mnie zdziwiło że sprzedawca, pyta mnie (sic!) do jakiego punktu paczka trafiła, a nie ustala tego z przewoźnikiem z którym ma umowę. Wymieniłem z nimi z 4 maile (odpowiadali mniej więcej raz dziennie, więc czas korespondencji był wydłużony), sens był taki, że ja nadal chciałem by paczka powędrowała do kiosku który wybrałem i chcę go w nim odebrać. Zasugerowałem też, że przydała by się jakaś rekompensata za zwłokę, np. sampler Vertigo, który dodawany był za free w ich sklepie internetowym.

Nie odnieśli się do tego w żaden sposób, od 4 dni cisza, kontakt mailowy się urwał. Pieniądze wpłaciłem od razu przez PAYU. Dziś minął 11 dzień od zamówienia.

Muszę powiedzieć że zrobiłem już kilkadziesiąt zamówień komiksowych i wg. mnie Egmont jest najgorszy - takie rzeczy nie mają się prawa dziać w 2018 roku przy takiej konkurencji na rynku.

Trochę się rozpisałem, ale może przyda Wam się ta wiedza. Ja chyba poproszę o zwrot pieniędzy i wystawię im NEGATYWA.

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3259 dnia: Czerwiec 18, 2018, 06:47:23 pm »
A postaraj się wejść w rolę Egmontu. Dostają od ciebie zamówienie. Na zamówieniu jest numer kiosku, do który podałeś. Tworzą list przewozowy, drukują, naklejają na paczkę i przekazują kurierowi PP.


Kurier PP zawozi paczkę do innego kiosku.


Egmont nie ma pojęcia, do którego kiosku kurier zawiózł paczkę, bo niby skąd? I najważniejsze pytanie - czemu nie reklamujesz u sprawcy błędu, czyli Poczty Polskiej, by kurier tej filmy odebrał pani z kiosku A i zaniósł do kiosku B w ramach reklamacji? Podszedłeś do reklamacji z najgorszej możliwej strony - cisza ze strony Egmontu jest zrozumiała. Podobnie jak kurier w paczkomacie uszkodzi paczkę, to spisuje się protokuł uszkodzenia i reklamacja/rekompensata idzie na paczkomaty. Firma, która podpisała umowę z kurierem nie może odpowiadać za ewidentne błędy kurierów.


p.s. widzę, że z Egmontem jest jak z Tuskiem - wszędzie wina Tuska :)

szulig

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3260 dnia: Czerwiec 18, 2018, 06:52:49 pm »
I najważniejsze pytanie - czemu nie reklamujesz u sprawcy błędu, czyli Poczty Polskiej, by kurier tej filmy odebrał pani z kiosku A i zaniósł do kiosku B w ramach reklamacji?
Ty tak na poważnie? Przeciez kupujac na stronie egmontu zawiera umowe z egmontem a nie z kurierem. Jak bedzie zle wydrukowany komiks to ma uderzac do drukarni czy wydawcy?

Offline bld

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3261 dnia: Czerwiec 18, 2018, 06:54:04 pm »
I najważniejsze pytanie - czemu nie reklamujesz u sprawcy błędu, czyli Poczty Polskiej, by kurier tej filmy odebrał pani z kiosku A i zaniósł do kiosku B w ramach reklamacji? Podszedłeś do reklamacji z najgorszej możliwej strony - cisza ze strony Egmontu jest zrozumiała.

Chyba oszalałeś. Nie jestem stroną w umowie z Pocztą Polską. To Egmont mnie fakturuje za wysyłkę i im zapłaciłem, a oni na tej wysyłce zarabiają. Reklamuję usługę u firmy, która zawarła ze mną umowę.


Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3262 dnia: Czerwiec 18, 2018, 07:03:31 pm »
To po co Poczcie Polskiej dział reklamacji?


Chyba oszalałeś. Nie jestem stroną w umowie z Pocztą Polską. To Egmont mnie fakturuje za wysyłkę i im zapłaciłem, a oni na tej wysyłce zarabiają. Reklamuję usługę u firmy, która zawarła ze mną umowę.


Jeśli kupiłeś komiks Egmontu w Empiku, to komiks reklamujesz w Empiku, a nie w Egmoncie przez Empik. Ja zareklamowałbym pomyłkę listonosza normalnie, na PP - byłoby chyba szybciej, ale rozumiem - widmo rekompensaty ma tu kluczowe znaczenie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2018, 07:10:35 pm wysłana przez misiokles »

szulig

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3263 dnia: Czerwiec 18, 2018, 07:08:59 pm »
To po co Poczcie Polskiej dział reklamacji?
Po to zeby egmont mial gdzie reklamowac bledny adres dostawy

Offline bld

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3264 dnia: Czerwiec 18, 2018, 07:52:19 pm »
Ja zareklamowałbym pomyłkę listonosza normalnie, na PP - byłoby chyba szybciej,

Mógłbyś zareklamować, ale taka reklamacja nie zostałaby uwzględniona. Bo normalnym jest, że reklamować może ten, kto za usługę płaci operatorowi.

Masz wyciąg z regulaminu, może teraz będziesz już wiedział jak jest naprawdę:
Podmiotami uprawnionymi do złożenia reklamacji są Nadawca i Odbiorca - w przypadku, gdy Nadawca zrzeknie się na jego rzecz prawa dochodzenia roszczeń, albo, gdy Przesyłka zostanie doręczona. Reklamację wniesioną przez osobę nieuprawnioną traktuje się jak niewniesioną, o czym Operator niezwłocznie powiadamia reklamującego, informując go o możliwości wniesienia reklamacji przez osobę uprawnioną.


ale rozumiem - widmo rekompensaty ma tu kluczowe znaczenie.


Miało na początku, bo teraz ten sampler będę i tak miał miał z innego zamówienia. Pozostaje fakt, że Egmont od 4 dni milczy, a od 11 dni nie mam hajsu, ani komiksów Nie jest zarzutem że operator przesyłek się pomylił, czy tam miał awarię. Zarzutem jest opieszałość w obsłudze klienta, right? Czekałeś kiedyś na komiksy, które są normalnie dostępne wszędzie 11 dni? A gdy dodamy do tego fakt, że zamówiłem je u samego wydawcy? :))) Trochę kabaret.

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3265 dnia: Czerwiec 18, 2018, 08:03:12 pm »
To po co Poczcie Polskiej dział reklamacji?
Trollujesz czy pytasz serio? Chwała temu kto wyrwał kilka groszy z tej bezdusznej instytucji. Dział reklamacji to tylko nazwa.

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3266 dnia: Czerwiec 18, 2018, 08:09:47 pm »
Odpłynął totalnie. Dziś dostałem zrugany bo zachciało mi się zadać pytanie o różnice wydania między polskim, a zagranicznym.Ale tego to nic nie przebije przez długi czas :lol:

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3267 dnia: Czerwiec 18, 2018, 08:21:55 pm »
Płyniecie razem ze mną. Podsumujmy. Paczka nie zaginęła i nie została (prawdopodobnie) uszkodzona. Wiadomo gdzie się znajduje. Chodzi tylko, by ktoś z PP przeniósł paczkę z punktu B do punktu A. Dobrze rozumuję? A wy już o rekompensatach i wyrywaniach groszy z bezdusznych instytucji. Owszem można to załatwić przez Egmont, który w tym przypadku będzie tu pośrednikiem w naprostowaniu spraway a można spróbować rozwiązać rzecz u sprawcy pomyłki czyli samej PP omijając pośrednika. Ale to ja przecież płynę.

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3268 dnia: Czerwiec 18, 2018, 09:03:49 pm »
Czyli jak zamówię od ciebie paczkę i będzie podobna sytuacja to ty machasz na to ręką, a ja mam się już tym martwić i załatwiać sprawy z Ruchem? Aha.

Offline bld

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3269 dnia: Czerwiec 18, 2018, 09:04:56 pm »
Płyniecie razem ze mną. Podsumujmy. Paczka nie zaginęła i nie została (prawdopodobnie) uszkodzona. Wiadomo gdzie się znajduje. Chodzi tylko, by ktoś z PP przeniósł paczkę z punktu B do punktu A. Dobrze rozumuję? A wy już o rekompensatach i wyrywaniach groszy z bezdusznych instytucji. Owszem można to załatwić przez Egmont, który w tym przypadku będzie tu pośrednikiem w naprostowaniu spraway a można spróbować rozwiązać rzecz u sprawcy pomyłki czyli samej PP omijając pośrednika. Ale to ja przecież płynę.

Płyniesz i to mocno.
Już nie wiadomo gdzie paczka się znajduje. W sobotę minął 5 dzień. Z tego co mi wiadomo paczki czekają w kiosku 5 dni. Może wraca do nadawcy, lub już u niego jest. Brak komentarza właśnie nadawcy, rozumiesz?

Jak dałem znać we wtorek, że paczki nie ma tam gdzie powinna być, to powinni wziąć to na klatę. W środę nadać nową paczkę, a w czwartek bym odebrał w swoim punkcie (w WWA te paczki są na drugi dzień po nadaniu). Paczkę z punktu niewłaściwego by ściągnęli do siebie, już bez mojego uczestnictwa w tym.

Dziś mamy praktycznie kolejny wtorek i brak informacji co dalej.