Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 594979 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3150 dnia: Marzec 15, 2018, 11:09:27 am »
Ja już się przyzwyczaiłem na tym forum do głupkowatych i złośliwych komentarzy, więc już nawet udaję, że tego nie widzę. :wink:

Feldkurat

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3151 dnia: Marzec 15, 2018, 11:14:00 am »
A co to niby za komentarz? Czy jest taniej czy drożej każdy sklep ma obowiązek dostarczyć towar bez jakichkolwiek uszkodzeń.

Bardzo trafny komentarz. Obowiązek ma oczywiście każdy. W teorii. W praktyce natomiast jest tak, że niektórzy oferują korzystniejsze rabaty, niż inni, kosztem zabezpieczenia na czas transportu. Jeśli dla kogoś jedynym kryterium wyboru jest cena, to potem traci na jakości. Coś jak z tymi autostradami budowanymi w Polsce do niedawna. Dziwi mnie, że muszę pisać o rzeczach oczywistych, ale najwyraźniej niektórzy lubią żyć w rzeczywistości czysto akademickiej, teoretycznej :smile:

Offline laf

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3152 dnia: Marzec 15, 2018, 11:36:37 am »
Bardzo trafny komentarz.
Nie chodziło mi o trafność tego komentarza, bo problem jest znany i każda osoba kupująca taniej w jakiś dyskontach musi się liczyć z tym, że paczka może być, delikatnie rzecz ujmując, słabo zabezpieczona. Miałem na myśli złośliwy, prześmiewczy, a wręcz chamski ton komentarza. Jak dla mnie @roble najzwyczajniej w świecie nabijał się z @Szekaka, chociaż temu, jak sam wyjaśnił, wcale nie zależało na najniższej cenie, ale tylko eksperymentował z nowym sklepem. Zapewne @roble wcale nie chciał obrazić @Szekaka, ale wyszło, jak wyszło i uważam, że należałoby wstrzymać się z takim komentarzem lub ubrać go w słowa, które Ty napisałeś (no może bez ostatniego zdania  :wink: )

Offline amsterdream

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3153 dnia: Kwiecień 07, 2018, 08:07:47 pm »
Cytuj
Niestety księgarnia Literacka.pl kończy działalność. Piszę to z wielkim żalem, gdyż kocham książki, uwielbiałem je sprzedawać, wysyłać Państwu, rozmawiać z moimi Klientami przez internet i z tymi z Państwa, którzy przychodzili odbierać towary osobiście w siedzibie księgarni. Bardzo Państwu dziękuję, będzie mi tego niezwykle brakowało. Jednocześnie przepraszam tych których działalność księgarni w ostatnich tygodniach zawodziła. Niestety wśród prób ratowania sklepu nie udawało się już działać jak dotąd. Przez różne nietrafne decyzje popadłem w długi i nie udało się przekonać dostawców księgarni do dalszej współpracy. Nie wszystkie Państwa zamówienia złożone w ostatnich dniach udało mi się obsłużyć. Postaram się w możliwie najkrótszym czasie dokonać zwrotu przedpłat za niezrealizowane zamówienia. Proszę o cierpliwość i zaufanie. Na głównej stronie księgarni będą wkrótce dokładniejsze informacje o terminach realizacji zwrotów do kolejnych zamówień. Proszę wierzyć, że nie chciałem nikogo "naciągać" czy oszukiwać. Po prostu w pewnym momencie, gdy biznes bankrutuje, zanika płynność finansowa.

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3154 dnia: Kwiecień 07, 2018, 09:32:19 pm »
Kupowałem dawno temu i bardzo sobie chwaliłem. Obok FŚ najlepsze pakowanie na rynku. Niestety ale ceny wzięły górę i wygrały cenowo lepsze księgarnie. Szkoda.

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3155 dnia: Kwiecień 07, 2018, 09:38:58 pm »
2-3 lata temu nie wychodziło tyle komiksów i każdy mógł sobie wybrać swój ulubiony sklep. Obecnie jest taki przesyt, że każdy kupuje gdzie najtaniej, a że w dyskontach reklamacje są bezproblemowe to z pewnością dla mniejszych księgarń jest to pojedynek dosyć nierówny.

Offline perek82

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3156 dnia: Kwiecień 07, 2018, 10:08:22 pm »
Smutna informacja - dla mnie był to sklep pierwszego wyboru. W innych sklepach kupowałem tylko, gdy tutaj nie mogłem znaleźć.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline hopsasa

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3157 dnia: Kwiecień 09, 2018, 07:51:55 pm »
Wiele lat temu złożyłem w literackiej dwa większe zamówienia, każde ponad 500 zł i ceny były bardzo dobre, pakowanie idealne, towar bez wad. A później te szalone promocje i wysyp komiksów spowodował ze nie dokonałem kolejnych zamówien. I pewnie takich osób było sporo, dlatego muszę chociaż wspierać okazyjnie Fantastyczne światy, żeby nie zostały tylko molochy z dobrymi cenami, ale bez tej osobistej więzi jaka nawiązuje klient ze sprzedawca.

Offline gobender

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3158 dnia: Kwiecień 09, 2018, 08:46:48 pm »
Żal mi gościa. Spory szacunek za to jak kończy. Co niektórzy kowboje biznesu mogliby wziąć z tego komunikatu przykład.

Offline arczi_ancymon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3159 dnia: Kwiecień 09, 2018, 08:58:41 pm »
Szkoda, to była obok FŚ jedna z dwóch najlepszych księgarni w Polsce. Miałem przesyłkę prawie pod dom za złotówkę, ale od jakiegoś czasu zrezygnowali z tej opcji, więc niestety przerzuciłem się na dyskonty. Gdybym wiedział, że źle się im wiedzie, to może bym tego nie zrobił, ale fakt, że od dłuższego czasu nie byli już najtańsi.

Offline sum41

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3160 dnia: Kwiecień 09, 2018, 10:37:05 pm »
Ja z FS biorę bo jest super kontakt z klientem  :smile:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline amsterdream

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3161 dnia: Kwiecień 09, 2018, 11:06:39 pm »
Literacka to była kiedyś moja księgarnia numer jeden, ale wysyp komiksów i dyskontowe promocje spowodowały, że już od roku nie złożyłem tam żadnego zamówienia. Szkoda ich bo nikt tak dobrze nie pakował - zwracali uwagę nawet na takie szczegóły jak zabezpieczenie stretchem każdego komiksu, który nie miał fabrycznej folii albo układanie je grzbietami naprzemiennie. To był jedyny sklep który na takie detale uwagę zwracał.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2018, 07:03:32 am wysłana przez amsterdream »

Offline Sokratesik

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3162 dnia: Kwiecień 10, 2018, 01:39:02 am »
To był jedyny sklep który na takie detale uwagę zwracał.
Jak widać nie było to zbyt istotne...

Offline amsterdream

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3163 dnia: Kwiecień 10, 2018, 07:35:13 am »
Jak widać nie było to zbyt istotne...

Było póki różnica w rabatach nie zrobiła się zbyt duża. Bo gdy jakiś komiks mogłem kupić z 33% rabatem a gdzie indziej z 40-45% to wybór był oczywisty. Przy dajmy na to pięćdziesięciu komiksach te 10% różnicy to były już ogromne sumy oszczędności.

Offline niuklik

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3164 dnia: Kwiecień 10, 2018, 08:15:08 am »
Kolejne zamówienie ze Sklepu Gildii i kolejny raz 100% zadowolenia. Było zamieszanie z dostarczeniem paczki (cosik się kurier nie mógł dogadać gdzie i kiedy a później zamilkł i paczka wróciła do sklepu), to wysłali kolejną tak aby dostarczyć na konkretny dzień. Pakowanie super (dużo folii i 2 warstwy kartonu), komiksy stan igła. Jeżeli ktoś narzeka na stan pakowania albo ma dodatkowe uwagi do zamówień, to warto napisać maila do ich BOK-u z prośbą o update profilu w ich sklepie. Jak tak mam z pancernym pakowaniem, stanem komiksów oraz sposobem dostarczenia przez kuriera.