Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 586314 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LucasCorso

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3045 dnia: Styczeń 12, 2018, 11:11:43 pm »
Jeśli waham się czy coś kupić, to znaczy, że nie powinienem tego kupować... Bo wtedy na pewno będę żałował...

Nie masz czasem podobnie?
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Deg

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3046 dnia: Styczeń 12, 2018, 11:19:37 pm »
To do mnie, czy do Amera? :)

Offline gobender

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3047 dnia: Styczeń 13, 2018, 06:46:12 am »
Jeśli waham się czy coś kupić, to znaczy, że nie powinienem tego kupować... Bo wtedy na pewno będę żałował...

Troche smutno tak bez zaskoczeń. Masę razy zdarzało się bym coś kupił wręcz na siłę i po latach, a okazało sie potem, ze jest to genialna rzecz. I odwrotnie, sporo rekomendowanych pewniaków okazywało się nieporozumieniem.

Offline LucasCorso

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3048 dnia: Styczeń 13, 2018, 07:17:56 am »

To do mnie, czy do Amera? :smile:


W zamierzeniu do niego. Ale można też traktować jako pytanie do każdego kto chce odpowiedzieć. Na głos, lub sobie w ciszy.

Troche smutno tak bez zaskoczeń. Masę razy zdarzało się bym coś kupił wręcz na siłę i po latach, a okazało sie potem, ze jest to genialna rzecz. I odwrotnie, sporo rekomendowanych pewniaków okazywało się nieporozumieniem.


Po pierwsze: trochę źle odczytałeś moje słowa
Nigdzie nie powiedziałem, że nie eksperymentuję. Szczególnie teraz, jak mogę sobie pozwolić na ciut więcej.


Są komiksy, przy których miałem wątpliwości i ich nie kupiłem. Dni, miesiące, lata później patrzyłem na te same komiksy z myślą "chcę spróbować". Bez wątpliwości. I kupuję.
Mam wątpliwości - nie kupuję. I tak do następnego razu.


Po drugie: trochę raczej rozmawialiśmy chyba (a przynajmniej ja) z punktu widzenia ceny


Jak mam wątpliwości czy kupować tę konkretną ofertę to nie kupuję. O to bardziej mi chodziło.


Po trzecie: rzadko słucham rekomendacji. I tylko od wybranych osób, o których wiem, że podobały im się w przeszłości podobne rzeczy.


A recenzji to już w ogóle unikam. To siedlisko fałszywej wdzięczności za darmowy egzemplarz i spojlerów


Jestem komiksowym empatą: patrzę na okładkę, patrzę na opis, patrzę na plansze próbne. Podoba mi się - biorę. Nie podoba - nie biorę.


Na rynku jest tyle dobra, że nawet jakbym przegapił setki zajebistych komiksów nie odczuję straty. Widocznie nie były mi pisane...
A zaskoczeń i tak mam wiele. Nawet ich nie szukam, same przychodzą. Spokojnie, wszystko dobrze u mnie z tym...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2018, 07:22:22 am wysłana przez LucasCorso »
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Amer

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3049 dnia: Styczeń 13, 2018, 07:17:21 pm »
Komiks poszedł ostatecznie za 325,00 złotych. Przegrałem też drugą aukcję u tej samej osoby: "Skasowałem Adolfa Hitlera" ustawiłem na 70,00 zł (moim zdaniem tutaj też przeszarżowałem), ale w ostatniej minucie aukcji ktoś mnie przebił. Swoją drogą jest to może trochę nie fair, to przebijanie w ostatnich sekundach. Jeśli zamierzasz zainwestować kwotę maksymalną x, ustaw ją sobie. Ale może za dużo wymagam; może ważniejsze jest prawo dżungli, a mądrzejszy ten, kto budzik ustawia na kwadrans przed końcem aukcji? W każdym razie nie gorycz przeze mnie przemawia, bo cieszę się, że przegrałem tę licytację.

Dzięki za porady. Tutaj wspomniana wcześniej aukcja piątej części "Sin City" za 35,00 zyli: http://allegro.pl/sin-city-miasto-grzechu-5-rodzinne-wartosci-miller-i7130172397.html

Offline juras9

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3050 dnia: Styczeń 13, 2018, 08:04:55 pm »
Dzięki za porady. Tutaj wspomniana wcześniej aukcja piątej części "Sin City" za 35,00 zyli: http://allegro.pl/sin-city-miasto-grzechu-5-rodzinne-wartosci-miller-i7130172397.html


Dziwne uszkodzenia, wygląda na jakieś gryzonie albo robactwo :sad: . Tego bym nie brał nawet za darmochę, szkoda ryzykować zdrowia i reszty kolekcji.

Offline donTomaszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3051 dnia: Styczeń 13, 2018, 09:00:02 pm »
Swoją drogą jest to może trochę nie fair, to przebijanie w ostatnich sekundach.
To sa snajpery aukcyjne, ktorych dzialanie, to wlasnie licytowanie w ostatnich kilku sekundach aukcji.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Sokratesik

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3052 dnia: Styczeń 13, 2018, 11:16:42 pm »
Swoją drogą jest to może trochę nie fair, to przebijanie w ostatnich sekundach.
Może jednak nie...  :wink: Licytacja właśnie na tym polega, że można kogoś przebić w ostatnich sekundach. I w założeniach licytacji jest to jak najbardziej fair 

Offline janjedlikowski

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3053 dnia: Styczeń 13, 2018, 11:38:57 pm »
Czy ktoś kiedyś zamawiał komiksy w Smyku??

Offline hopsasa

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3054 dnia: Styczeń 14, 2018, 07:22:22 pm »

Dziwne uszkodzenia, wygląda na jakieś gryzonie albo robactwo :sad: . Tego bym nie brał nawet za darmochę, szkoda ryzykować zdrowia i reszty kolekcji.

Słuszna uwaga, że uszkodzenia dziwne, ja bym się zdecydował na angielską wersję. Ale przy tej cenie warto przeczytać, umyć ręce i odłożyć zabezpieczone w folii po zdezynfekowaniu Octaniseptem, żeby uniknąć niebezpieczeństwa. 

Przy okazji wspomnę w tym wątku o moich kilkuletnich doświadczeniach ze sklepami:
Aktualnie dobrze wspominam:
1. Fantastyczne Światy - świetna obsługa, elastyczność, uważam że warto wspierać takie solidne nieduże (w skali kraju) firmy w kontrze do dużych dyskontów/sieciówek. Komiksy na stronie niedostępne, często można domówić a ceny są całkiem dobre. Zrobiłem kilka dużych zamówień i pakowanie świetne, nie miałem większych zastrzeżeń do stanu komiksów, wszystkie bez obić, rozdarć itp.
2. Literacka.pl - kupowałem tam kilka lat temu i były to dwa razy duże zamówienia na ponad 500 zł każde i wszystkie  komiksy były w idealnym stanie i pakowanie bardzo solidne. Jak wyżej.
3. Gildia - na przestrzeni lat zakupiłem tam mnóstwo komiksów, dostępność tytułów z jaką chyba nie spotka się w innym miejscu a dodatkowo częste akcje promocyjne. Kiedyś zakupy w Gildii z 35% zniżkami były świetną okazją do rozbudowy kolekcji, dziś takie zniżki wielu osób by nie satysfakcjonowały. Kupując kilka lat temu z taką zniżką akceptowałem obicia rogów i inne uszkodzenia komiksów. Po kilku zamówieniach z komiksami, które nie były w idealnym stanie w końcu napisałem o reklamację komiksu Kwintesencja, gdzie okazało się że ostatnie strony porozrywane są celowo. :)
Ostatnio wróciłem do zakupów w Gildii z adnotacją że oczekuję komiksów w idealnym stanie aby uniknąć reklamacji. Jakość chyba się poprawiła bo otrzymałem komiksy w idealnym stanie.
4. Bonito.pl - sklep, z którego nie kupuję często, ale ma u mnie wielki plus za obsługę klienta. Nie zdążyłem kiedyś odebrać paczki z Ruchu i wysłali mi za darmo zamówienie kurierem, jakby to oni zawinili.
5. Ravelo.pl - kupowałem tam sporo outletu, i bywało bardzo różnorodnie, czasem uszkodzenia znośne, czasem wstyd było oceniać stan :) W związku z kilkoma promocjami dokonałem tam dużo zakupów i wszystkie komiksy jakie otrzymałem były bez zarzutu. Kontakt z BOK też bardzo sprawny.
6. Merlin.pl - z okazji Masterpass mnóstwo zamówień, 90% towaru w idealnym stanie. Reklamacje realizowali całkiem dobrze, kontakt raz lepiej raz gorzej, ale jeżeli ma się dodatkowe kupony z różnych akcji promocyjnych, to jednak sklep OK. Pieniądze zwracali szybko.
7. Mestro.pl - bardzo niskie ceny, brak płatności kartą, ale nie miałem problemu z reklamacją uszkodzonych komiksów.

A gorzej wspominam
8. Inbook.pl - bardzo wolno działająca strona internetowa, trudne wyszukiwanie komiksów, trafiły mi się uszkodzone komiksy, po reklamacji otrzymałem 5% rabat na następne zamówienie. Ogólnie nie wracam tam z zakupami.
9. Aros. pl - wiem że to to samo co Bonito, ale zrobilem tam jedno zamówienie i komiksy były uszkodzone, co w Bonito mimo wielu zamówień mi się nie zdarzyło. Dodatkowo szata graficzna mnie odstrasz i nawet nie zaglądam na tę stronę.
10. Inne to m.in. gandalf.pl, czytam.pl, nieprzeczytane.pl gdzie przy okazji jakiś większych rabatów dokonywałem zakupów, nie mam im nic do zarzucenia, ale też nie przekonały mnie jeszcze do powtórzenia zakupów.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2018, 07:48:57 pm wysłana przez hopsasa »

Amer

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3055 dnia: Styczeń 14, 2018, 08:21:35 pm »
Może jednak nie...  :wink: Licytacja właśnie na tym polega, że można kogoś przebić w ostatnich sekundach. I w założeniach licytacji jest to jak najbardziej fair 

Możliwe, jednak trochę inaczej wygląda to od strony sprzedającego. Gdybym bowiem myślał w ten sam sposób, to zamiast podbijać od ok. 80 zł do 300 zł, włączyłbym się w aukcję w ostatniej minucie. I nawet gdyby pobił mnie snajper aukcyjny, o którym istnieniu do wczoraj nie wiedziałem, to cena byłaby zapewne sporo niższa (jest tu parę założeń, które zmilczę, żeby ten offtop nie był zbyt długi).

A gdyby wszyscy korzystali ze snajperów, to wtedy w ogóle byłoby nieciekawie dla sprzedających, bo w ciemno na pewno nie ustawiłbym limitu 300 zł. Gdy wchodziłem w aukcję moim maksem było 120, może 150 zł. Ale że krew gorąca i rywalizacja w DNA, to zrobiło się 200, a później już chore kwoty. (Sprzedający mógłby teraz zakrzyknąć: "I na tym właśnie polega licytacja!").

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3056 dnia: Styczeń 14, 2018, 09:07:18 pm »
Gdy wchodziłem w aukcję moim maksem było 120, może 150 zł. Ale że krew gorąca i rywalizacja w DNA, to zrobiło się 200, a później już chore kwoty. (Sprzedający mógłby teraz zakrzyknąć: "I na tym właśnie polega licytacja!").
To jest najlepsze założenie przy licytacji. Dajesz swojego maxa i nie obchodzi cię nic innego. Jak się nie uda można machnąć ręką. Wiem po sobie :smile:

Offline juras9

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3057 dnia: Styczeń 14, 2018, 11:47:57 pm »
To jest najlepsze założenie przy licytacji. Dajesz swojego maxa i nie obchodzi cię nic innego. Jak się nie uda można machnąć ręką. Wiem po sobie :smile:


Też tak do tego podchodzę. Nigdy nic nie wygrałem :D. Czasami mam wrażenie, że licytacja w ostatniej minucie to sprawa honoru (w drodze do zwycięstwa) niezależnie od ceny.

Offline Gazza

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3058 dnia: Styczeń 15, 2018, 08:33:05 am »
Kolejne (całkiem niemałe) zamówienie na Fantastycznych Światach zrealizowane.
Wszystko igła, dobrze zabezpieczone.
Ponownie POLECAM!

Offline amsterdream

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3059 dnia: Styczeń 15, 2018, 04:45:57 pm »
Mestro - dwadzieścia kilka komiksów o dość dużej łącznej wadze, zapakowane w taki sposób, że aż cud, że tylko trzy dotarły z obitymi rogami. Moje pierwsze i ostatnie zakupy tam.