trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 586404 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Amer

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3030 dnia: Styczeń 12, 2018, 04:23:35 pm »
Oczywiście, że będę. Dlatego pytam. Żeby mieć potem możliwość obwiniać cały świat.

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3031 dnia: Styczeń 12, 2018, 04:55:48 pm »
Na twoim miejscu był kupił ten tom uszkodzony za 40 zł. Ok, nie za fajny stan, ale poznasz całą fabułę. Jak nie będzie dodruku to będziesz miał całość, bądź może za rok, dwa trafisz na dobrą okazję i podmienisz tom. Jak egmont zrobi dodruk to podmienisz tom, a stary wyrzucisz do kosza, gdyż w przypadku dodruku nikt nie kupi takiego stanu. Wszystkie te opcje wciąż są tańsze, niż 300 zł na allegro. Ja tak skompletowałem sobie Hellboya. Spętaną Trumnę kupiłem dość wyczytaną i bez sentymentu jej się pozbędę na rzecz Library edition.

Offline midar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3032 dnia: Styczeń 12, 2018, 05:08:01 pm »
Na twoim miejscu był kupił ten tom uszkodzony za 40 zł. Ok, nie za fajny stan, ale poznasz całą fabułę. Jak nie będzie dodruku to będziesz miał całość, bądź może za rok, dwa trafisz na dobrą okazję i podmienisz tom. Jak egmont zrobi dodruk to podmienisz tom, a stary wyrzucisz do kosza, gdyż w przypadku dodruku nikt nie kupi takiego stanu. Wszystkie te opcje wciąż są tańsze, niż 300 zł na allegro. Ja tak skompletowałem sobie Hellboya. Spętaną Trumnę kupiłem dość wyczytaną i bez sentymentu jej się pozbędę na rzecz Library edition.


Bardzo słuszne podejście, a biorąc pod uwagę, że wszystkie lub prawie wszystkie pozostałe tomy są dostępne, dodruk tego jest niemal pewny.

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3033 dnia: Styczeń 12, 2018, 05:23:08 pm »
Bardzo słuszne podejście, a biorąc pod uwagę, że wszystkie lub prawie wszystkie pozostałe tomy są dostępne, dodruk tego jest niemal pewny.

Niemal robi wielką różnicę. Od kilku lat brakuje tego tomu i ani razu Egmont nie potwierdził, że planuje kiedyś go wydać.

Offline midar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3034 dnia: Styczeń 12, 2018, 05:27:17 pm »
Niemal robi wielką różnicę. Od kilku lat brakuje tego tomu i ani razu Egmont nie potwierdził, że planuje kiedyś go wydać.


Czekałem, czy to „niemal” przejdzie bez echa 😀. Zresztą dodałem to słowo później, edytując post. I się nie zawiodłem 😀

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3035 dnia: Styczeń 12, 2018, 05:36:18 pm »
Słowo to wskazuje, że coś jest pewne na powiedzmy 90% :wink: W tym wypadku raczej tak nie jest.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3036 dnia: Styczeń 12, 2018, 05:54:36 pm »
W sumie zabawna sytuacja, bo kilka lat temu wszystkie tomy Sin City oprócz tego różowego i najgrubszego były niedostępne i chodziły po kilkaset zetów za sztunię. A różowy można było dopaść np. w Bonito za ok 3 dyszki.
A dziś odwrotnie. :smile: Też mi go brakuje, bo Sin City do kolekcji kupiłem kilka miesięcy temu. Lata temu czytałem z biblio, a kiedy postanowiłem w końcu mieć swoją serię na półce, to różowego nichuchu.
Pamiętam też, że te kilkanaście lat temu czytałem je z biblio na przemian ze 100 nabojami i ta druga seria mi się podobała bardzo średnio. W porównaniu z SC wręcz słabo. No to zamierzam teraz kupować te kulki z Egmontu w nowym wydaniu i zobaczymy jak mi podejdzie.

Offline starcek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3037 dnia: Styczeń 12, 2018, 06:49:36 pm »
O matko i córko - za tyle to można było kupić całość w Big Damn Sin City w oryginale, a do tego powiększonym formacie. :shock:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Szekak

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3038 dnia: Styczeń 12, 2018, 08:03:03 pm »
Jeszcze raz ja, nie wiem, czy dobry temat, ale spróbuję. Czy warto brać dalej udział w tej licytacji: http://allegro.pl/sin-city-5-rodzinne-wartosci-miller-i7121734055.html

Brakuje mi tego tomu. Wczoraj był dostępny nawet zafoliowany z opcją "Kup teraz" za ok. 40 złotych, ale też ze zniszczonymi dolnymi rantami okładki. Na tyle zniszczonymi (dziury), że kupno nie wchodziło w grę. Tu zaś cena została już mocno wywindowana, między innymi przeze mnie (300,00 zł). Zostałem przed momentem znowu przelicytowany i zastanawiam się, czy ta pozycja jest aż tyle warta (wiem, wiem, tyle jest coś warte, ile ktoś jest skłonny zapłacić).

Chodzi mi bowiem o to, że Egmont może w każdej chwili wznowić tę pozycję i nie chcę za dwa tygodnie żałować, że przepłaciłem. W chyba zeszłym roku dwa dodatki do Harry'ego Pottera ("Quidditch przez wieki" oraz "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć") szły po ok. 150 zł każdy. A najdroższy dodatek ("Baśnie barda Beedle'a") nawet po 300 złotych i więcej. Były to stare wydania w niejednolitej szacie graficznej. Zakupiłem dwa pierwsze z wymienionych dodatków, marnie wyglądały na półce (stan bardzo dobry, jak nieczytane, ale kieszonkowy format, miękka okładka, niknęły na półce pośród innych pozycji). Po dwóch tygodniach sprzedałem za dokładnie tę samą kwotę (w mojej ocenie zawyżoną, ale i tak niższą niż te same pozycje na innych aukcjach). A po kolejnych dwóch tygodniach gruchnęła wiadomość, że będzie wznowienie wszystkich trzech dodatków w twardych okładkach, rozszerzonych, z nowymi ilustracjami, w tym samym formacie i identycznym stylu. Za sumaryczna kwotę 66 złotych (nie licząc 10 zł za dostawę). I jeszcze ponoć 100% ze sprzedaży szło na cele charytatywne. Aż żałowałem tego, który ode mnie kupił.

Z drugiej strony stan komiksu wydaje się idealny i szkoda przegapić. Co myślicie?
Ja ci osobiście doradzam byś poczekał. Sin City to komiks kultowy i obstawiam, że za max dwa lata będzie reedycja całości na twardo w nowym wydaniu, podobnym jak teraz jest wydawany Hellboy. Komiksów jest zatrzęsienie, więc jeżeli cię nie pili, to czekaj. Ja czekam. :wink:

Offline absolutnie

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3039 dnia: Styczeń 12, 2018, 08:16:28 pm »

Brakuje mi tego tomu.


"Sin City" to komiks genialny. Ale genialny jest pierwszy tom, który kiedyś nosił tytuł "Sin City", a teraz nazywa się "Długie pożegnanie", czy jakoś tak. Pozostałe są znakomite, wybitne lub takie sobie. "Rodzinne wartości" są takie sobie.
Moi przedmówcy mają rację: wcześniej czy później to musi zostać wznowione, bo jest częścią znakomitej serii. Sam w sobie album ten nie jest jednak znakomity. Jeśli za niego zapłacisz za dużo, to twoje rozczarowanie tym, że nie jest wart swojej ceny będzie ogromne.
Nie kupuj.
Czekaj na wznowienie.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline LordDisneyland

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3040 dnia: Styczeń 12, 2018, 08:21:32 pm »
...albo kup w  wersji angielskiej- chyba że kompletujesz polską edycję.

Offline juras9

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3041 dnia: Styczeń 12, 2018, 09:08:36 pm »
Nie dałbym tyle za ten komiks, chyba że chciałbym za wszelką cenę skompletować wszystkie wydania wydawnictwa Egmont, ale nawet wtedy czekałbym albo wziąłbym ubitą wersję. Swoją drogą ktoś zrobił niezły biznes, ponad 300 zł za to... Wydanie jest na tyle stare, że tylko czekać na reedycję w lepszej wersji.

Offline midar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3042 dnia: Styczeń 12, 2018, 10:13:46 pm »
O ile Sandmana kupiłem drugi raz na twardo (wiadomo, nowe kolory), to SC mam komplet na miękko i przy nim zostanę. Mam sentyment do tego wydania i do tego zachowało mi się w idealnym stanie. To były czasy.... 😏

Offline roble

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3043 dnia: Styczeń 12, 2018, 10:31:09 pm »
za 300 to masz teraz do wyboru niezly pakiecik w bonito z darmowa przesylka..
no chyba ze masz juz wszystkie nowosci, wtedy bierz bo to tylko pieniadze, ale radze ukryc przed zona ten zakup... :)

Deg

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3044 dnia: Styczeń 12, 2018, 10:51:16 pm »
Jeszcze raz ja, nie wiem, czy dobry temat, ale spróbuję. Czy warto brać dalej udział w tej licytacji: http://allegro.pl/sin-city-5-rodzinne-wartosci-miller-i7121734055.html

Brakuje mi tego tomu.
Ja w takich sytuacjach zadaję sobie pytanie: czy potrzebuję tego właśnie teraz? Odpowiedź najczęściej jest przecząca, więc dodaję sobie wyszukiwanie do obserwowanych i czekam. Dzięki temu wiele wyprzedanych pozycji kupiłem w cenach zbliżonych do okładkowych (choć przyznaję, że czasem trwało to kilka lat), a nieraz doczekałem się po prostu wznowienia.
Zapytaj więc sam siebie: czy musisz mieć ten tom już, teraz, jak najszybciej? I wtedy będziesz wiedział, czy warto :smile:

 

anything