Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 586646 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3015 dnia: Styczeń 11, 2018, 12:29:32 pm »
Nie będę zakładał nowego tematu, więc wykorzystam ten z pytaniem - gdzie sprzedawać komiksy? Myślę, że Allegro zasłużyło na mały bojkot, przynajmniej z mojej strony, z uwagi na nowe, złodziejskie prowizje. Ale czy tak naprawdę jest alternatywa? OLX chyba się do komiksów niespecjalnie nadaje? A handluje ktoś na eBayu? Ma to sens w przypadku komiksów polskojęzycznych?

Offline laf

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3016 dnia: Styczeń 11, 2018, 12:41:04 pm »
Ja regularnie wystawiam komisy na OLX, ale o ile jeszcze 2 lata temu udało mi się w miarę szybko i satysfakcjonująco wszystko sprzedać, tak teraz idzie to jak krew z nosa, pomimo tego, że ceny mam na takim samym poziomie (dla przykładu: WKKM w przypadku zakupu więcej niż 1 pozycji - 35 zł, w przypadku zakupu 1 pozycji - 40 zł).
Ale z drugiej strony nic mnie to nie kosztuje, a i na pozbyciu się konkretnych rzeczy aż tak bardzo mi nie zależy. Tak więc jeśli nie masz parcia, to polecam OLX.

Kijanek

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3017 dnia: Styczeń 11, 2018, 01:03:24 pm »
Nie będę zakładał nowego tematu, więc wykorzystam ten z pytaniem - gdzie sprzedawać komiksy? Myślę, że Allegro zasłużyło na mały bojkot, przynajmniej z mojej strony, z uwagi na nowe, złodziejskie prowizje. Ale czy tak naprawdę jest alternatywa? OLX chyba się do komiksów niespecjalnie nadaje? A handluje ktoś na eBayu? Ma to sens w przypadku komiksów polskojęzycznych?
Ja mogę napisać gdzie nie sprzedawać
Na pewno jak chce się dostać dobrą cenę to nie przez FB, szczególnie jak są wyczerpane nakłady, totalnie masakra, jakaś.
Prawdę powiedziawszy to jakoś ostatnio nie ma miejsca gdzie można szybko sprzedać komiksy.

Offline pokia

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3018 dnia: Styczeń 11, 2018, 01:28:16 pm »
Mi się wydaje, że sprzedaż leży głównie dlatego, że mamy tak wiele nowości. Jak ktoś ma wydać sporą sumkę na starsze komiksy, to mu szkoda. Do tego ostatnio jest tyle wznowień, że można liczyć na dodruki w niedalekiej przyszłości.

Offline laf

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3019 dnia: Styczeń 11, 2018, 01:35:04 pm »
@pokia, zgadzam się z Tobą w 100%.
Zresztą widzę to również po sobie - swego czasu (jakieś 2 lata temu) uzupełniłem kilka początkowych tomów z N52, a jeśli miałbym to zrobić teraz to po prostu odpuściłbym sobie tę serię wydawniczą. I teraz wiem, że jak już od początku nie wejdę w jakąś serię, to, nawet niezależnie od jej jakości, raczej jej na swojej półce nie uświadczę.

Offline Sybirak

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3020 dnia: Styczeń 11, 2018, 02:28:39 pm »
ja również się zgadzam. Do niedawna kupowałem nowości i powoli uzupełniałem braki , które chodziły często po zawyżonych cenach(Skorpion,Bouncer, Torpedo,Largo Winch,Nowy Jork). Dziś  nie byłoby mnie na to już stać,wiec nawet nie sprawdzam starych braków.Ponadto liczne wznowienia sugerują ,ze należy być cierpliwym , bo jest szansa , że komiks wznowią i to w jeszcze lepszym wydaniu (Lanfeust, 100 naboi ,Kaznodzieja,Torpedo). Do tego dochodza wysokie rabaty. Ceny na allegro, olx używanych tomów sa niewiele niższe niż ceny np na Bonito ,gdzie mam do 40%zniżki.Żeby nie mieć problemu z bieżącymi brakami  ,że jak nakład danej pozycji się kończy to kupuje i odkładam inną pozycję na później. Wymaga to stałego śledzenia interesujących mnie pozycji i sprawdzanie  jaka jest jego chodliwość. Na ten moment na komiksie , który wydawał się dobra inwestycją nie zarobi się wiele ,chyba że w odległej przyszłości ale pewnie tyko na niewielkim % posiadanych komiksów,pewnie tych  niewznawianych.
Dziś ,abym kupił  komiks używany to musiałaby być to pozycja niewznawiana albo co najmniej za  50%ceny (z przesyłką,odbiorem)

Offline Andy13

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3021 dnia: Styczeń 11, 2018, 04:03:56 pm »
Czy w Warszawie można gdzieś kupić kolekcje Marvela i DC poza Empikami? Jakoś w innych kioskach nie mogę znaleźć.

szulig

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3022 dnia: Styczeń 11, 2018, 06:33:49 pm »
Czy w Warszawie można gdzieś kupić kolekcje Marvela i DC poza Empikami? Jakoś w innych kioskach nie mogę znaleźć.

Inmedio

Amer

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3023 dnia: Styczeń 12, 2018, 01:18:34 pm »
Mam pytanie, bo na pewno mieliście już podobną sytuację. Od dwóch dni paczka w Ruchu ma status: "Twoja paczka potrzebuje jeszcze trochę czasu". Co to znaczy? Cierpliwie czekać czy obawiać się, że gdzieś im przesyłka zaginęła? Jeśli to drugie, do kogo pisać: nadawcy czy dostawcy?

Miesiąc temu pisałem, że spróbuję Fantastyczne Światy. Spróbowałem i polecam. Ledwiem przesyłkę odpakował. W środku dodatkowo papier i "poduszka" (balon, jakkolwiek) powietrzna. Wszystkie komiksy, które miały być w folii, były.

Offline koziorozec1979

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3024 dnia: Styczeń 12, 2018, 02:14:42 pm »
Mam pytanie, bo na pewno mieliście już podobną sytuację. Od dwóch dni paczka w Ruchu ma status: "Twoja paczka potrzebuje jeszcze trochę czasu". Co to znaczy? Cierpliwie czekać czy obawiać się, że gdzieś im przesyłka zaginęła? Jeśli to drugie, do kogo pisać: nadawcy czy dostawcy?

Podbijam, moja paczka też od 2 dni ma taki status w Ruchu, wczesniej byla juz w sortowni centralnej - pierwszy raz się z tym spotykam.

Offline arczi_ancymon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3025 dnia: Styczeń 12, 2018, 02:17:41 pm »
Nie chcę straszyć, ale mogła zaginąć. Reklamacje/kontakt z BOK Ruchu to mordęga, więc nawet właścielowi Fantasmagorii nie życzę ;)

Offline juras9

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3026 dnia: Styczeń 12, 2018, 02:32:28 pm »
Mam pytanie, bo na pewno mieliście już podobną sytuację. Od dwóch dni paczka w Ruchu ma status: "Twoja paczka potrzebuje jeszcze trochę czasu". Co to znaczy? Cierpliwie czekać czy obawiać się, że gdzieś im przesyłka zaginęła? Jeśli to drugie, do kogo pisać: nadawcy czy dostawcy?


Dwa dni to nic, raz czekałem 6 dni na paczkę w ruchu i w końcu doszła. Co prawda był to okres świąteczny, a paczka wyglądała jak po spotkaniu z walcem, ale poza tym chyba nie ma się co martwić.

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3027 dnia: Styczeń 12, 2018, 03:54:11 pm »
Też moje paczki z Ruchu nierws szły na piechotę do mojego punktu odbioru. Czekaj spokojnie.

Amer

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3028 dnia: Styczeń 12, 2018, 04:17:12 pm »
Jeszcze raz ja, nie wiem, czy dobry temat, ale spróbuję. Czy warto brać dalej udział w tej licytacji: http://allegro.pl/sin-city-5-rodzinne-wartosci-miller-i7121734055.html

Brakuje mi tego tomu. Wczoraj był dostępny nawet zafoliowany z opcją "Kup teraz" za ok. 40 złotych, ale też ze zniszczonymi dolnymi rantami okładki. Na tyle zniszczonymi (dziury), że kupno nie wchodziło w grę. Tu zaś cena została już mocno wywindowana, między innymi przeze mnie (300,00 zł). Zostałem przed momentem znowu przelicytowany i zastanawiam się, czy ta pozycja jest aż tyle warta (wiem, wiem, tyle jest coś warte, ile ktoś jest skłonny zapłacić).

Chodzi mi bowiem o to, że Egmont może w każdej chwili wznowić tę pozycję i nie chcę za dwa tygodnie żałować, że przepłaciłem. W chyba zeszłym roku dwa dodatki do Harry'ego Pottera ("Quidditch przez wieki" oraz "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć") szły po ok. 150 zł każdy. A najdroższy dodatek ("Baśnie barda Beedle'a") nawet po 300 złotych i więcej. Były to stare wydania w niejednolitej szacie graficznej. Zakupiłem dwa pierwsze z wymienionych dodatków, marnie wyglądały na półce (stan bardzo dobry, jak nieczytane, ale kieszonkowy format, miękka okładka, niknęły na półce pośród innych pozycji). Po dwóch tygodniach sprzedałem za dokładnie tę samą kwotę (w mojej ocenie zawyżoną, ale i tak niższą niż te same pozycje na innych aukcjach). A po kolejnych dwóch tygodniach gruchnęła wiadomość, że będzie wznowienie wszystkich trzech dodatków w twardych okładkach, rozszerzonych, z nowymi ilustracjami, w tym samym formacie i identycznym stylu. Za sumaryczna kwotę 66 złotych (nie licząc 10 zł za dostawę). I jeszcze ponoć 100% ze sprzedaży szło na cele charytatywne. Aż żałowałem tego, który ode mnie kupił.

Z drugiej strony stan komiksu wydaje się idealny i szkoda przegapić. Co myślicie?

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3029 dnia: Styczeń 12, 2018, 04:20:30 pm »
A jak ci źle podpowiemy to będziesz na nas zły?