trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 586234 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline janjedlikowski

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2925 dnia: Grudzień 08, 2017, 10:31:14 am »
Po zareklamowaniu artbooka Rosińskiego Ravelo mi odpisało, że nie mają już więcej, poproszą o zdjęcia uszkodzonej pozycji i prześlą reklamację do wydawcy. Czy to znaczy, że na podstawie zdjęć Egmont uzna im reklamację i prześle nowy egzemplarz?? Czy ja będę musiał odesłać im ten uszkodzony? Najgorsze by było jakbym im odesłał, a oni potem by powiedzieli, że jednak wydawca nie uznał/nie ma na stanie itp. i zostałbym z niczym...
Jeśli to prawda, że prawie cały nakład już poszedł to boję się wypuszczać go z rąk.

Offline isteklistek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2926 dnia: Grudzień 08, 2017, 10:33:38 am »
Jak masz zdjęcia, to pisz ze zdjęciami bezpośrednio do Egmontu i niech oni odpowiedzą, czy mają na stanie egzemplarz do wymiany, czy mają taki cały nakład i nic nie da się zrobić. Przez sklep nie ma sensu tego załatwiać.

Offline Antari

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2927 dnia: Grudzień 08, 2017, 12:19:31 pm »
U mnie Ravelo mieszane uczucia jak dotąd. 3/6 paczek już dotarło. 1 gdzieś zaginęła w drodze do Ruchu, 1 dopiero wczoraj wysłana. Ostatnia z kolei będzie wysłana dopiero 15.12.17... trochę lipa. Mam nadzieję, że dojdzie chociaż do Świąt.

Ale do samego pakowania nie mam zastrzeżeń. Brak bąbla ale paczki dość mocno zabezpieczone kartonem i wszystko przyszło w stanie idealnym, zero rys i nic nie ubite.

Offline tysonek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2928 dnia: Grudzień 08, 2017, 12:26:57 pm »
robił ktoś może kiedyś zakupy w sklepie sefer.pl ?

Offline Murazor

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2929 dnia: Grudzień 08, 2017, 03:47:34 pm »
Ravelo 5/6 uszkodzone. Obite rogi, podrapane okładki, a na paczkach ani śladu..

Offline Szekak

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2930 dnia: Grudzień 08, 2017, 04:00:13 pm »
To miałeś pecha. Mi na 14 zamówień obity tylko jeden komiks, a drugi z wyraźnymi śladami magazynowania, by była to pozycja dość stara i w miękkiej oprawie. Komiks z obitym rogiem mi wymieniają właśnie, a drugiej pozycji na wymianę nie mają bo była to ostatnia sztuka. Ogólnie z takimi cenami jak najbardziej polecam, poproszę o kolejną taką promocję za dwa czy trzy miesiące. ;)

Offline Murazor

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2931 dnia: Grudzień 08, 2017, 04:09:50 pm »
Jasne, że pech. Nie mam problemu z reklamacją (chociaż takich proporcji ubite/dobre jeszcze nie miałem), ale problem jest taki, że odpisali, że wymienią mi 1 produkt, a resztę zwrócą kasę, chociaż komiksy są dostępne na ich stronie :roll:

Kasę z BLIKa by chcieli sami chapnąć, ale się nie dam! :wink:

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2932 dnia: Grudzień 08, 2017, 06:17:08 pm »
Ravelo niestety na dłuższą metę nie zdaje egzaminu.

Offline Raf Fariszta

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2933 dnia: Grudzień 08, 2017, 06:23:19 pm »
U mnie wszystko OK z Ravelo. 10 zamówień, kilkanaście pozycji. Wszystko igła.
Nocy Matko Dnia

Offline niuklik

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2934 dnia: Grudzień 08, 2017, 10:59:32 pm »
Gildia - Żółwie, Barbarella, 3 mangi - igła, pancerne pakowanie w dwa kartony plus folia bąbelkowa. To lubię...przy czym zawsze zaznaczam 1) sprawdźcie stan komiksów przed zapakowaniem 2) zapakujcie tak żeby nie było przepychanek z dostawcą. Jestem bardzo zadowolony, keep it up

No i zapomniałem...powyżej dwóch stówek darmowa przesyłka...to lubię  :D

Offline Antari

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2935 dnia: Grudzień 08, 2017, 11:16:44 pm »
Ravelo 5/6 uszkodzone. Obite rogi, podrapane okładki, a na paczkach ani śladu..

Z ciekawości wysyłka realizowana przez?

Ravelo niestety na dłuższą metę nie zdaje egzaminu.

Ubite paczki to zawsze wina przewoźnika, a nie księgarni. Wszystkim z Ravelo pakują tak samo. Zawsze mnie fascynuje, że ludzie nie rozumieją, że wina leży po stronie przewoźnika, a nie księgarni. Nie wydaje Ci się dziwne, że przy pakowaniu w ten sam sposób część osób dostaje ubite, a część w stanie igła.

Hmm o co może chodzić, zastanówmy się...  :roll:

W ramach ciekawostki nadmienię ciekawą sytuację. W firmie wysyłam sporą ilość paczek każdego dnia. Raz wysyłałem do kobiety produkt ze szkła.  Po tygodniu napisała, że otrzymała produkt potłuczony, pokazała zdjęcia. Wysłałem raz jeszcze, tym razem zabezpieczone pancernie, tona bąbla, wypełniacze, podwójny karton, na paczce adnotacje uwaga szkło itd. Paczka przyszła potłuczona. Wysłałem raz jeszcze. Pakując w potrójny karton i jeszcze więcej bąbla. Paczka przyszła potłuczona. Po trzecim razie odmówiłem wysyłki i zwróciłem pieniądze. Wątpię, że doszło do próby wyłudzenia towaru, bo był dość tani, zresztą wysyłała zdjęcia wszystkich 3 produktów razem. Co ciekawe przy standardowym pakowaniu 9/10 klientów otrzymuje niepotłuczone. Ale jak widać przewoźnik realizujący usługę w Pani okolicy jest "profesjonalistą". Oczywiście wszelkie próby zrozumienia tego przez Panią zakończone fiaskiem  :lol: Niestety wbrew powszechnej opinii, która roztacza się na forach niczym jakaś choroba, nie istnieje metoda na zabezpieczenie produktu, która zagwarantuje, że ten nie uszkodzi się w trakcie przesyłki (chyba, że wyślesz w sejfie pancernym ale pewnie i tak by się udało). I żadna w tym wina pakującego. Jeżeli przewoźnik chce to uszkodzi każdą paczkę. I większość robi to perfidnie i bez większych skrupułów. Dlaczego? Lenistwo, polska życzliwość jak zwał tak zwał. Oczywiście klient leci z mordą na pakującego  :roll: Na swój sposób fascynujące. 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2017, 11:31:09 pm wysłana przez Antari »

Offline pokia

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2936 dnia: Grudzień 09, 2017, 09:38:38 am »
Do mnie do pracy kurierzy przywożą paczki z ulotkami i folderami. Papier - wiadomo, ciężki jak cholera. W GLS pracuje młoda filigranowa wręcz dziewczyna, ale zazwyczaj dostarcza paczki w bardzo dobrym stanie. Dla kontrastu w DPD jeździ kolo nabity jak Arnie, tyle że pół metra niższy i tutaj zawsze pudła są rozpier@#$. Kiedyś, jak przez tydzień, codziennie, kazaliśmy wypisywać mu protokół szkody (a koledze ewidentnie pisanie ręczne przysparza kłopotów), to zaczął dostarczać paczki w zadziwiająco dobrym stanie.

Podsumowując, wiele zależy od samego kuriera.

Zawsze można wysłać PP:

Offline Murazor

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2937 dnia: Grudzień 09, 2017, 09:48:14 am »
Z ciekawości wysyłka realizowana przez?
RUCH. Rzadko dochodzą obite paczki, często jest ślad po tej przeklętej tasiemce, którą ściskają kilka paczek, a komiksy (z merlina, czy ravelo) to małe paczki i są zazwyczaj na górze, więc kilka razy oberwały. To rozumiem, zdarza się, ale jeżeli kartony są idealne, a komiksy mają obite grzbiety, rysy na kilkanaście cm, miękkie okładki potargane to znaczy, że takie spakowano i tego nie toleruje.

Offline cro_no

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2938 dnia: Grudzień 09, 2017, 03:19:54 pm »
Antari, ale obicie paczki jako całość to jedno, a obite komiksy to druga sprawa. Bo jak wytłumaczyć fakt, iż komiksy owinięte są w tonę folii bąbelkowej, karton wygląda jakby dopiero teraz został wyprodukowany, a komiksy mają ubite rogi? Takie po prostu zostały wysłane.

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2939 dnia: Grudzień 09, 2017, 07:18:36 pm »
Ubite paczki to zawsze wina przewoźnika, a nie księgarni. Wszystkim z Ravelo pakują tak samo. Zawsze mnie fascynuje, że ludzie nie rozumieją, że wina leży po stronie przewoźnika, a nie księgarni. Nie wydaje Ci się dziwne, że przy pakowaniu w ten sam sposób część osób dostaje ubite, a część w stanie igła.

Kolejna złota sentencja? Jak ktoś wkłada kilogramowy komiks do kartonowego pudełka to chyba liczy się z tym, że może zostać uszkodzony prawda? Nawet jak kurier uważa z paczkami, to wystarczy że gwałtowniej zahamuje i uszkodzenie gotowe. Lepsze pakowanie mniej uszkodzeń, to podstawa. Zdarzają się sytuacje ekstremalne, że ktoś (jak na filmiku inpostu) wyrzuca pudła z samochodu, tego już nikt nie może przewidzieć.