Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 130425 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

• Stolnik bracki
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2880 dnia: Październik 20, 2017, 08:29:18 pm »
Nie chciałbym zabrzmiec jako ostatni zlosliwiec, ale chyba nie rozumiem o jakim monopolu Multiversum piszesz.

No chyba ze masz na mysli monopol w kategorii KOMIKSOWY LUMPEX, bo wlasnie tak aktualnie "reklamuje" sie samo Multiversum, bo przeciez oferowane przez ten sklep komiksy opisane sa jako w stanie 'dobrym-używanym'.

A to, ze Ty czy garstka innych zakupowiczow (w tym i ja), ktorzy sie tutaj niekiedy wypowiadaja, ma raczej dobre (ale jak dotychczas - "nieuzywane") doswiadczenia ze stanem zakupionych tam komiksow, o niczym nie swiadczy, i nie ma zadnego zwiazku ze sprawa, o ktorej tutaj rozprawiamy.       

Spokojnie Kuki po co te nerwy. Wiadomo, że zapis ten jest żenującą próbą wykreowania sobie "podkładki" w razie sytuacji awaryjnych ze strony właściciela sklepu. Mnie to nie bulwersuje, bo ta sytuacja trwa od ponad roku albo i dłużej, a teraz po prostu zostało to udokumentowane i zapisane w regulaminie. Kiedyś wymieniałem nawet najdrobniejsze wady i odbywało się to bez robienia problemów ale w pewnym momencie dostałem informację, że to ostatni raz i następnym razem muszę złożyć odstąpienie od umowy lub zaakceptować stan.

Atom wygrywa ofertą na zeszyty (MVM nie może się tutaj równać, a głównie dlatego, że nie mają tak rozbudowanej oferty co wyklucza możliwość porównania) ale w przypadku wydań zbiorczych to cenowa przepaść. Biorąc choćby przykład przywołanego Planet Hulk Omnibus HC:

Atom: 389,99 PLN
MVM: 306,00 PLN
Bookdepository: 290,46 PLN + podatek

Jeżeli stan oferowanych komiksów faktycznie nie zmieni się w "LUMPEXowy" (a w ostatniej dostawie wszystko dostałem w foliach i stanie mint, więc nie zamierzam na razie zaklinać rzeczywistości), to nadal niestety będę wspierał ten sklep. Cenowa oferta Atoma na wydania zbiorcze jest słaba. Muszą poprawić strategię cenową aby nawiązać realną rywalizację z MVM w tym względzie bo garstka zdegustowanych klientów Pana Rafała tu nie wystarczy.
Egmont powinien wydać Swamp Thinga.

Offline KukiOktopus

• Stolnik bracki
  • Malowanie Gekonami
« Odpowiedź #2881 dnia: Październik 20, 2017, 09:32:22 pm »
Antari, alez ja sie nie denerwuje, a juz na pewno nie na Ciebie - po prostu wstretem napawa mnie glupota podejscia stosowanego przez MvM, w ktorym zarowno traca klienci, bo np. ja raczej w ostatecznosci teraz cos tam kupie, jak i sam sklep, bo traci po prostu klientow.

A to, co mr. Palacz takiem podejsciem zyskuje, to jedynie to, ze nie musi zwracac kosztow odsylki klientowi, ktoremu wyslal szit, bo klient po prostu szitu nie moze reklamowac (tylko moze ew. odstapic od umowy bez podania przyczyny i odeslac szit na wlasny koszt), poniewaz samo Multiversum twierdzi w regulaminie, ze sprzedaje szit, a zatem klient powienien miec swiadomosc, ze kupuje szit.

Nie wydaje mi sie, zeby rachunek zyskow i strat przedmiotowego "szitowego" podejscia dla MvM byl korzystny.

A jak klientowi zdarzy sie, ze akurat szitu nie dostanie, to powienien sie cieszyc, tak jak Ty w przedostatnim poscie, czy ja, ze ma ogromne szczescie i ufac w opatrznosc boska. Co prawda dotychczasowe doswiadczenie moje i zapewne Twoje tez pokazuje, ze to szczescie jest dosc powszechne, ale obawiam sie, iz moze sie to niebawem zmienic, bo jaka moglaby byc inna przyczyna wprowdzenia tego nowego zapisu o stanie 'uzywanym' do regulaminu sklepu.   
Znaczy kake masz a nie kolekcje. Gimbusem jesteś a za oldskulowca się podajesz!!!
A tę buźkę możesz sobie głęboko w tyłek wsadzić.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline kuba g

• Stolnik bracki
  • a fuel injected suicide machine
« Odpowiedź #2882 dnia: Październik 20, 2017, 09:46:06 pm »
Cenowa oferta Atoma na wydania zbiorcze jest słaba. Muszą poprawić strategię cenową aby nawiązać realną rywalizację z MVM w tym względzie bo garstka zdegustowanych klientów Pana Rafała tu nie wystarczy.

Pozwolę sobie uderzyć w subiektywną opinię drugą subiektywną opinią, ba, raczej muszę tylko zaznaczyć, że zależy to bardzo od tego jaka część oferty jest ze sklepu wybierana i czego właściwie jest się konsumentem. Gdy patrzę na to co z reguły kupuję w wydaniach zbiorczych to Atom ma akceptowalne ceny a w Multiversum jest to droższe albo wręcz nigdy się nie pojawia (np. komiksy z Black Mask).

W zestawieniu z Atomem to Multiversum ma bardzo zachowawczy, nudny i biedny wybór ba, nawet w obrbie tylko tego co oferuje Diamond Distribution (nie wspominając już nawet o tym jak Multiversum leży gdy chodzi o prasę hobbystyczną).
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2017, 09:54:21 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline gobender

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2883 dnia: Październik 20, 2017, 10:08:15 pm »
Przykład z brzegu: Absolute preacher 
MVM -  459
Atom - 584

Oczywiscie obie są z kosmosu (i takie bzdury kupuje akurat w amazonie o połowę taniej niz w MVM albo i lepiej), ale dla porównania to przykład jakich wiele.

Hellboy library 153 vs  195
Jakiśtam omnibus przykładowy Spider Man  306 vs 390
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2017, 10:11:59 pm wysłana przez gobender »
MW
The Bus
Hellboy and The BPRD 1955 Occult Intellgence #3
NOW #1
Harrow County 6

Offline kuba g

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2884 dnia: Październik 20, 2017, 10:22:18 pm »
Podbił bym ten przykład czymś takim:

Bumperhead - Atom: 85,99 / Multiversum: nie ma
4 Kids Walk Into a Bank - Atom: 59,99 / Multiversum: nie ma
Heavy Metal Magazine - Atom: 39,99 / Multiversum: nie ma
Marney the Fox - Atom: 85,99 / Multiversum: nie ma

A to, że wszystko znajdę i tak taniej w innych miejscach poza Polską to już inna sprawa ;)
perły przed wieprze

Offline Antari

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2885 dnia: Październik 20, 2017, 11:47:40 pm »
Pisałem o tym post wyżej jeżeli chodzi o zeszytówki i varianty. Ale absencja pewnych tytułów wyklucza możliwość porównania cen jak w przykładach wyżej. Innymi słowy Atom wygrywa walkowerem ale wcale nie oznacza to, że jest tani. Przydała by się jakaś promocja uruchamiana kilka razy w roku, myślę, że by dużo na tym zyskali.
Egmont powinien wydać Swamp Thinga.

Offline Mati29

• Czeladnik
« Odpowiedź #2886 dnia: Październik 21, 2017, 01:58:35 am »
Mi w MVM przeszkadza podejście Rafała do klientów. Traktowanie ich nie jak ludzi zapewniających mu zarobek, ale jak natrętów. Po tym jak zostawiłem w tym sklepie naprawdę pokaźną sumę w trakcie ponad dwuletnich zakupów zostałem potraktowany jak oszust i ignorant. Bez cienia uprzejmości przerzuciłem mój budżet na bookdepository. Nie robię interesów z ludźmi, których nie lubię - gdy obok mam alternatywę.
Nie chodzi nawet o te drobne różnice w cenach lub stanie produktów. Po prostu nie chcę mieć z nim nic do czynienia.

Offline gobender

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2887 dnia: Październik 21, 2017, 06:55:25 am »
Podbił bym ten przykład czymś takim:
Heavy Metal Magazine - Atom: 39,99 / Multiversum: nie ma

Tak się składa, że w proeorderach HM akurat jest.  (33,21)  :)

MW
The Bus
NOW #1
Harrow County 6

Offline kuba g

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2888 dnia: Październik 21, 2017, 12:02:22 pm »
Tak się składa, że w proeorderach HM akurat jest.  (33,21)  :smile:

Jak tak to zwracam honor, mi przez wyszukiwarkę nic nie znajduje.
perły przed wieprze

Offline gobender

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2889 dnia: Październik 21, 2017, 04:00:24 pm »
Bo na Atomie jest już preorder a na MVM jeszcze nie. Ale kupiłem kilka poprzednich własnie na MVM
MW
The Bus
NOW #1
Harrow County 6

Offline Gawin

• Czeladnik
  • F**K sleep trance is all I need....
« Odpowiedź #2890 dnia: Październik 22, 2017, 08:41:46 am »
Witam. Nie wiedzialem gdzie napisac. Chce kilka komiksów z oferty ekspozycyjnej z MVM ale odbior tylko osobisty i platnosc gotowka. Moze chcialby ktos tam podejsc i kupic mi kilka tytułow i zarobić powiedzmy 50zł za przysługe. Prosze dac znac na PW bo oferta tylko do 30.

Offline misiokles

• Szafarz bracki
  • Old spice.
« Odpowiedź #2891 dnia: Październik 22, 2017, 09:19:59 am »
Znajdź na profilu facebookowym mvm profil Wojciech Nielec i napisz mu email. Człowiek pomaga w takich przypadkach.

Offline absolutnie

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2892 dnia: Październik 22, 2017, 09:23:22 am »
Witam. Nie wiedzialem gdzie napisac. Chce kilka komiksów z oferty ekspozycyjnej z MVM ale odbior tylko osobisty i platnosc gotowka. Moze chcialby ktos tam podejsc i kupic mi kilka tytułow i zarobić powiedzmy 50zł za przysługe. Prosze dac znac na PW bo oferta tylko do 30.

Na stronie Multiversum masz nawet podaną informację o tym z mailem:
Pomocą w zakupach osobom spoza Poznania które nie będą mogły nas odwiedzić służy Wojciech Nelec - można kontaktować się z nim mail`owo pod adresem mvmdni@gmail.com w tym temacie.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline LordDisneyland

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #2893 dnia: Październik 25, 2017, 01:44:58 pm »
Odradzam zakupy w ksiegarenka24.pl. Oferta nie pokrywa się ze stanem magazynowym, kontakt mejlowy i -zwłaszcza- telefoniczny bardzo słaby, zwlekają jak mogą z oddaniem pieniędzy.

Offline adro

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #2894 dnia: Październik 25, 2017, 03:49:37 pm »
a ja tak troszke OT a w tym heavy metalu jest jeszcze cos ciekawego. Kiedys kupowalem  ten magazyn jak szaleniec, ale od dluzszego czasu nie mam stycznosci z tym pismem. Moze wrocilbym do kupowania, jak jeszcze gdzies wcisne hm 
pzdr
ps dzieki za odp
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!