trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 586585 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Murazor

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2850 dnia: Październik 20, 2017, 11:08:44 am »
Ale przecież rzeczy zamawiane w internetach zawsze można odesłać  :???: ??:
I bulić za przesyłkę tam i z powrotem, bo ktoś chce wcisnąć uszkodzony przedmiot w cenie nowego.

Offline gobender

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2851 dnia: Październik 20, 2017, 11:27:23 am »
Ale przecież rzeczy zamawiane w internetach zawsze można odesłać  :???:

Jestem na tyle stary i leniwy, ze wypady na pocztę wolę minimalizować jeśli się da to do zera. A czas poświecony na taki wypad to czasem większy koszt niż to warte.

Offline starcek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2852 dnia: Październik 20, 2017, 12:58:43 pm »
Znika w MVM system PZD (płatne z dostawą) - długo ta opcja nie zagrzała w sklepie.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Ryba2111

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2853 dnia: Październik 20, 2017, 01:17:08 pm »
No teraz będzie PPPS. Kurde, niepłacenie na czas poskutkuje naliczaniem dodatkowych opłat :cool:


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2854 dnia: Październik 20, 2017, 01:25:55 pm »
Kurde pany ale wrzucajcie jakieś fotki obitych, uszkodzonych egzemplarzy bo się druga Fantasmagoria tu robi.

Offline Antari

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2855 dnia: Październik 20, 2017, 03:02:59 pm »
W każdym sklepie zdarzają się wpadki. Niestety ale ceny na MVM są nadal najniższe w przypadku wydań zbiorczych. Zakupy robię praktycznie co miesiąc i rzadko kiedy otrzymuję towar z wadami. Może mam szczęście. Nie mam tego jak do końca monitorować, bo zbieram większe partie i zgłaszam chęć wysyłki około raz na kwartał. Choć zdarzają się wady typu przesunięcia grzbietu. W takich przypadkach zwracam, żądam zwrotu gotówki i kupuję gdzie indziej. Choć już coraz rzadziej, bo nie mam na to czasu. Ostatnio trafił mi się Planet Hulk Omni z przesunięciem i już to olałem.

Zeszytówki to na Atomie. Choć zdarzyła im się nie raz wpadka gdy kupowałem parę zeszytówek z mylarowymi koszulkami, które miały oderwane rogi. Oczywiście po zgłoszeniu dorzucili gratis nowe przy okazji kolejnego zamówienia. Ale czas i nerwy straciłem.

Pan Rafał ma niestety fatalne podejście do klienta ale to cecha monopolisty. Gdyby Atom dał niższe ceny na wydania zbiorcze lub chociaż wprowadził jakieś akcje tematyczne z większymi promocjami np. Święta 2017, to mógłbym u nich robić potężne zamówienia raz w roku. Ale oni są chyba za mali finansowo na takie kroki.

Offline isteklistek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2856 dnia: Październik 20, 2017, 03:28:45 pm »
ATOM ma rabat 5% na kod, w najnowszym preorderze zeszytówki są tańsze o 1 zł.(do 24.11), więc coś powoli się dzieje. Fajnie, że zrobili promocje dodatkową dla tych co zamawiają szybciej i jeżeli by jakoś to z omniakami by ogarnęli, to było by super.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2857 dnia: Październik 20, 2017, 05:46:34 pm »
[...] Pan Rafał ma niestety fatalne podejście do klienta ale to cecha monopolisty. Gdyby Atom dał niższe ceny na wydania zbiorcze lub chociaż wprowadził jakieś akcje tematyczne z większymi promocjami np. Święta 2017, to mógłbym u nich robić potężne zamówienia raz w roku. Ale oni są chyba za mali finansowo na takie kroki.
Nie chciałbym zabrzmiec jako ostatni zlosliwiec, ale chyba nie rozumiem o jakim monopolu Multiversum piszesz.

No chyba ze masz na mysli monopol w kategorii KOMIKSOWY LUMPEX, bo wlasnie tak aktualnie "reklamuje" sie samo Multiversum, bo przeciez oferowane przez ten sklep komiksy opisane sa jako w stanie 'dobrym-używanym'.

A to, ze Ty czy garstka innych zakupowiczow (w tym i ja), ktorzy sie tutaj niekiedy wypowiadaja, ma raczej dobre (ale jak dotychczas - "nieuzywane") doswiadczenia ze stanem zakupionych tam komiksow, o niczym nie swiadczy, i nie ma zadnego zwiazku ze sprawa, o ktorej tutaj rozprawiamy.       

Offline PawelC

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2858 dnia: Październik 20, 2017, 06:28:23 pm »
Czyli tak jak kiedyś pisałem (gdy stan był dobry, bez używanego) będzie chciał sprzedawać towary ekspozycyjne w normalnych cenach :doubt:

Ja myślę, że komiksy ekspozycyjne już teraz są sprzedawane w normalnej ofercie, aczkolwiek niekoniecznie po normalnej cenie, ale w promocjach.

Jakiś czas temu (kilka tygodni) kupiłem na Mvm dwa tomy Aliens Omnibus kiedy była na nie fajna promocja i kosztowały coś koło 45-50 zł. Jeden z otrzymanych tomów ma sporo ciemnych plamek na obu okładce przedniej i tylnej, z drugiego blok praktycznie wypadł po otwarciu komiksu. Jak zobaczyłem te komiksy to pierwsze co pomyślałem, że wyglądają jak używane i ciekawe czy nie są z ekspozycji.

Żeby było ciekawiej, tydzień temu kupiłem zdalnie 3 komiksy ekspozycyjnie na dniach otwartych, i są w lepszym stanie niż te dwa Alieny :).


Zapisz

Offline niuklik

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2859 dnia: Październik 20, 2017, 08:17:00 pm »
Jak to wcześniej zostało zauważone, MVM niech się schowa z tymi wydumanymi pomysłami na "zapewnienie stanu produktu"  :lol: Niewątpliwie dzięki temu sklepowi kupiłem kilka cegieł w naprawdę dobrej cenie i stanie mint (tak, mint), ale później coś się posypało i komiksy przychodziły w dużo gorszym stanie, które udało mi się zwrócić (zaraz przed rozpoczęciem całej akcji z akceptowalnymi wadami komiksów). Od tego czasu tylko ATOM - kontakt rewelacyjny, obsługa klienta na mega poziomie, same komiksy w super stanie, no i odbiór osobisty  :D Wiadomo, ceny ma lepsze MVM, ale w takim hobby jak komiksy liczy się coś jeszcze. Po co płacić kupę kasy za omniaka z wgnieceniem na grzbiecie, które nie przekracza 10% powierzchni?  :p
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2017, 08:24:57 pm wysłana przez niuklik »

Offline Antari

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2860 dnia: Październik 20, 2017, 08:29:18 pm »
Nie chciałbym zabrzmiec jako ostatni zlosliwiec, ale chyba nie rozumiem o jakim monopolu Multiversum piszesz.

No chyba ze masz na mysli monopol w kategorii KOMIKSOWY LUMPEX, bo wlasnie tak aktualnie "reklamuje" sie samo Multiversum, bo przeciez oferowane przez ten sklep komiksy opisane sa jako w stanie 'dobrym-używanym'.

A to, ze Ty czy garstka innych zakupowiczow (w tym i ja), ktorzy sie tutaj niekiedy wypowiadaja, ma raczej dobre (ale jak dotychczas - "nieuzywane") doswiadczenia ze stanem zakupionych tam komiksow, o niczym nie swiadczy, i nie ma zadnego zwiazku ze sprawa, o ktorej tutaj rozprawiamy.       

Spokojnie Kuki po co te nerwy. Wiadomo, że zapis ten jest żenującą próbą wykreowania sobie "podkładki" w razie sytuacji awaryjnych ze strony właściciela sklepu. Mnie to nie bulwersuje, bo ta sytuacja trwa od ponad roku albo i dłużej, a teraz po prostu zostało to udokumentowane i zapisane w regulaminie. Kiedyś wymieniałem nawet najdrobniejsze wady i odbywało się to bez robienia problemów ale w pewnym momencie dostałem informację, że to ostatni raz i następnym razem muszę złożyć odstąpienie od umowy lub zaakceptować stan.

Atom wygrywa ofertą na zeszyty (MVM nie może się tutaj równać, a głównie dlatego, że nie mają tak rozbudowanej oferty co wyklucza możliwość porównania) ale w przypadku wydań zbiorczych to cenowa przepaść. Biorąc choćby przykład przywołanego Planet Hulk Omnibus HC:

Atom: 389,99 PLN
MVM: 306,00 PLN
Bookdepository: 290,46 PLN + podatek

Jeżeli stan oferowanych komiksów faktycznie nie zmieni się w "LUMPEXowy" (a w ostatniej dostawie wszystko dostałem w foliach i stanie mint, więc nie zamierzam na razie zaklinać rzeczywistości), to nadal niestety będę wspierał ten sklep. Cenowa oferta Atoma na wydania zbiorcze jest słaba. Muszą poprawić strategię cenową aby nawiązać realną rywalizację z MVM w tym względzie bo garstka zdegustowanych klientów Pana Rafała tu nie wystarczy.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2861 dnia: Październik 20, 2017, 09:32:22 pm »
Antari, alez ja sie nie denerwuje, a juz na pewno nie na Ciebie - po prostu wstretem napawa mnie glupota podejscia stosowanego przez MvM, w ktorym zarowno traca klienci, bo np. ja raczej w ostatecznosci teraz cos tam kupie, jak i sam sklep, bo traci po prostu klientow.

A to, co mr. Palacz takiem podejsciem zyskuje, to jedynie to, ze nie musi zwracac kosztow odsylki klientowi, ktoremu wyslal szit, bo klient po prostu szitu nie moze reklamowac (tylko moze ew. odstapic od umowy bez podania przyczyny i odeslac szit na wlasny koszt), poniewaz samo Multiversum twierdzi w regulaminie, ze sprzedaje szit, a zatem klient powienien miec swiadomosc, ze kupuje szit.

Nie wydaje mi sie, zeby rachunek zyskow i strat przedmiotowego "szitowego" podejscia dla MvM byl korzystny.

A jak klientowi zdarzy sie, ze akurat szitu nie dostanie, to powienien sie cieszyc, tak jak Ty w przedostatnim poscie, czy ja, ze ma ogromne szczescie i ufac w opatrznosc boska. Co prawda dotychczasowe doswiadczenie moje i zapewne Twoje tez pokazuje, ze to szczescie jest dosc powszechne, ale obawiam sie, iz moze sie to niebawem zmienic, bo jaka moglaby byc inna przyczyna wprowdzenia tego nowego zapisu o stanie 'uzywanym' do regulaminu sklepu.   

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2862 dnia: Październik 20, 2017, 09:46:06 pm »
Cenowa oferta Atoma na wydania zbiorcze jest słaba. Muszą poprawić strategię cenową aby nawiązać realną rywalizację z MVM w tym względzie bo garstka zdegustowanych klientów Pana Rafała tu nie wystarczy.


Pozwolę sobie uderzyć w subiektywną opinię drugą subiektywną opinią, ba, raczej muszę tylko zaznaczyć, że zależy to bardzo od tego jaka część oferty jest ze sklepu wybierana i czego właściwie jest się konsumentem. Gdy patrzę na to co z reguły kupuję w wydaniach zbiorczych to Atom ma akceptowalne ceny a w Multiversum jest to droższe albo wręcz nigdy się nie pojawia (np. komiksy z Black Mask).

W zestawieniu z Atomem to Multiversum ma bardzo zachowawczy, nudny i biedny wybór ba, nawet w obrbie tylko tego co oferuje Diamond Distribution (nie wspominając już nawet o tym jak Multiversum leży gdy chodzi o prasę hobbystyczną).
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2017, 09:54:21 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline gobender

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2863 dnia: Październik 20, 2017, 10:08:15 pm »
Przykład z brzegu: Absolute preacher 
MVM -  459
Atom - 584

Oczywiscie obie są z kosmosu (i takie bzdury kupuje akurat w amazonie o połowę taniej niz w MVM albo i lepiej), ale dla porównania to przykład jakich wiele.

Hellboy library 153 vs  195
Jakiśtam omnibus przykładowy Spider Man  306 vs 390
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2017, 10:11:59 pm wysłana przez gobender »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2864 dnia: Październik 20, 2017, 10:22:18 pm »
Podbił bym ten przykład czymś takim:

Bumperhead - Atom: 85,99 / Multiversum: nie ma
4 Kids Walk Into a Bank - Atom: 59,99 / Multiversum: nie ma
Heavy Metal Magazine - Atom: 39,99 / Multiversum: nie ma
Marney the Fox - Atom: 85,99 / Multiversum: nie ma

A to, że wszystko znajdę i tak taniej w innych miejscach poza Polską to już inna sprawa ;)
perły przed wieprze