trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 586620 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2775 dnia: Wrzesień 20, 2017, 09:25:06 am »
Na temat wejścia Amazona do Polski mówi się już od pół roku albo i dłużej.


No trochę dłużej, tak jak patrzę to pierwsze newsy o planach wejścia amazonu do pl przygotowywaliśmy jakoś w 2011 ;)
perły przed wieprze

Offline Motyl

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2776 dnia: Wrzesień 20, 2017, 09:28:57 am »
Mam pytanie ktoś się kiedyś chwalił dodatkowym rabatem w Bonito i czy ta dobra dusza mogła by zrobić zamówienie dla mnie ?

Ja mogę, napisz w pw co chcesz i gdzie chcesz odebrać to ci zamówię, plus nr telefonu na smska od bonito.

Offline Dembol_

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2777 dnia: Wrzesień 20, 2017, 08:46:24 pm »
Coś czuję, że Atom i Multiversum mają orzech do zgryzienia teraz jeszcze większy...
Wydaje mi się, że znacznie większym jest ofensywa Egmontu i Non Stop Comics (w mniejszym stopniu Mucha Comics), które niedrogo wydają komiksy stanowiące  lwią część ich oferty.

mkolek81

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2778 dnia: Wrzesień 21, 2017, 06:28:11 am »
Wydaje mi się, że znacznie większym jest ofensywa Egmontu i Non Stop Comics (w mniejszym stopniu Mucha Comics), które niedrogo wydają komiksy stanowiące  lwią część ich oferty.
No chyba tak nie jest do końca. Pomimo, że te sklepy mają w ofercie komiksy wymienionych polskich wydawców to jednak ich oferta jest skierowana na czytelnika, kupujące oryginalne wydania. Należy zwrócić uwagę, że linie Marvel Now, Nowe DC Comic czy startujące DC Odrodzenie, są kilka lat za tym co obecnie jest wydawane w USA (np. z powodu buforu jaki narzucają wydawnictwa). Wiele osób woli jednak być na bieżąco. Może w przypadku Non Stop Comics może być inaczej, ale nawet ten wydawca też dystrybuuje komiksy w oryginałach od Image. Wg start Amazonu u nas może mieć większy wpływ na te sklepy niż polskie wydawnictwa.

Offline PawelC

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2779 dnia: Wrzesień 21, 2017, 06:54:08 pm »
Fantastyczne Światy - wielokrotnie tam kupowałem i zawsze byłem zadowolony - pakowanie, czas realizacji.

Wczoraj dostałem taką wiadomość:

Cena tytułu "Technokapłani" uległa obniżeniu.
Nadpłatę przelejemy w dniu dzisiejszym na pana konto, z którego została dokonana wpłata za zamówienie

Dziś już mam pieniądze na koncie. Bardzo miłe ze strony sklepu, że tak to załatwili, kolejny powód żeby ich polecić.

Offline angelscorpion

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2780 dnia: Wrzesień 22, 2017, 12:40:15 am »
FŚ to solidny sklep. Może nie mają najwyższych promocji, ale obsługa klienta stoi na wysokim poziomie. Kiedyś przyszła mi uszkodzona przesyłka o wartości 4 stów do paczkomatu. Pomogli załatwić formalności zwrotowe ,( paczkomatowy kurier miał opory), i wysłali nową przesyłkę zanim otrzymali zwrot starej. Polecam ten sklep

Offline amsterdream

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2781 dnia: Wrzesień 22, 2017, 01:07:57 am »
Mnie już dwa razy rozbili zamówienie na części bo jakiś komiks spóźniał się z premierą i wysyłali go potem na własny koszt. Cenowo FŚ może przegrywają z niektórymi dyskontami, ale jeśli chodzi o obsługę klienta to nie mają sobie równych. Zresztą, co z tego, że merlin, ravelo czy bonito mają podczas promocji trochę lepsze ceny, jak oni pakować nie umieją  a potem połowę trzeba reklamować i tracić czas i nerwy.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2017, 01:16:25 am wysłana przez amsterdream »

Offline robbirob

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2782 dnia: Wrzesień 22, 2017, 11:59:06 am »
@amsterdream
A propos pakowania w FŚ - przyszły do mnie trzy duuuuże paczki od nich. Następnego dnia rano wyniosłem na śmietnik olbrzymi karton z papierem pakowym i folią bąbelkową. Żona zapytała mnie, czy już doszło do tego, że skupuję makulaturę, żeby dorobić na komiksy :)

Offline starcek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2783 dnia: Wrzesień 22, 2017, 07:11:40 pm »
Technokapłani z merlina przyszli bez żadnego dodatkowego zabezpieczenia, ale obyło się bez ubitych rogów, czy innych niespodzianek.
A zabawa z promocją Masterpass wciąż trwa.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline juras9

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2784 dnia: Wrzesień 22, 2017, 10:24:52 pm »
Technokapłani z merlina przyszli bez żadnego dodatkowego zabezpieczenia, ale obyło się bez ubitych rogów, czy innych niespodzianek.


Jakiś czas temu pisałem, że pakowanie średnie, ale już chyba sześćdziesiąta paczka i z powodu pakowania nic się nie uszkodziło. Fajne mają te Kartony/koperty wbrew pozorom, książka nie lata w środku.

szulig

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2785 dnia: Wrzesień 23, 2017, 09:30:06 am »
Taka uwaga odnośnie merlin.pl
Jeżeli szukacie komiksów inaczej niż po tytule (np. Książki>Komiksy) to uważajcie bo komiksy moga byc przydzielone do innych kategorii i po wybraniu powyzszej opcji nie wyswietlą sie Wam, Dla przykładu podam komiks Storm. Znajduje sie w dziale fantastyka a nie komiksy

Amer

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2786 dnia: Wrzesień 23, 2017, 11:22:49 am »
Cześć, jestem tu nowy, chociaż forum czytam od jakiegoś czasu.

Chcę spytać, jak Wasze doświadczenie z wysyłkami z Egmontu? Bo kupuję raczej w Bonito i Gildii (ci drudzy nigdy mnie nie zawiedli, wszystko zawsze tak zabezpieczone, że nie lata w paczce; ostatnio karton podróż skończył ze sporą dziurą, po rozpakowaniu okazało się, że przesyłka dotarła bez skaz; niech żyje twórca folii bąbelkowej). Całkiem niedawno nie mogłem jednak znaleźć najnowszych wznowień kilku albumów Asteriksa (w innych sklepach te same albumy były, ale z wcześniejszą datą wydania, a nie chciałem brać czegoś, co kurzy się w magazynie kilka lat), więc szybka rejestracja w sklepie Egmonta. Przesyłka dotarła kompletnie niezabezpieczona, to znaczy, komiksy latały w te i we wte. Ucierpiał nieznacznie tylko jeden: lekko zagięty róg tylnej okładki. Machnąłem rękę z mocnym przyrzeczeniem, że więcej u nich nie zamówię. Ale jednak to zrobiłem. Sytuacja się powtórzyła, tym razem twarda oprawa i rogi poobijane. Drugi komiks w porządku. W poniedziałek będę reklamował ,zachodzę tylko w głowę, jak to możliwe, że Egmont, w którym na pewno pracują kolekcjonerzy, miłośnicy takiej i owakiej literatury, tak pakują przesyłki? Z reklamacją sprawa będzie trudna, bo z tego, co widzę, kupiłem ostatni egzemplarz z ich magazynu (wcześniej było: "mała ilość" - dlaczego nie "liczba"? przecież komiksy są policzalne; teraz jest, że produkt niedostępny). Czyli mi nie wymienią na nowy.

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2787 dnia: Wrzesień 23, 2017, 11:34:53 am »
W poniedziałek będę reklamował ,zachodzę tylko w głowę, jak to możliwe, że Egmont, w którym na pewno pracują kolekcjonerzy, miłośnicy takiej i owakiej literatury, tak pakują przesyłki?
Skąd przekonanie o kolekcjonerach i miłośnikach? To normalny sklep internetowy mający za pracowników osoby, które mają wykonać swoją pracę tak aby to było opłacalne dla firmy. Z pakowaniem wszędzie jest loteria. Osobiście tylko w dwóch sklepach nie reklamowałem jeszcze nic. Są to Fantastyczne światy i Literacka.

Offline arczi_ancymon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2788 dnia: Wrzesień 23, 2017, 11:58:45 am »
Osobiście tylko w dwóch sklepach nie reklamowałem jeszcze nic. Są to Fantastyczne światy i Literacka.

Mam tak samo. Gildia niestety przysyłała mi ostatnimi czasy tak chamsko obite komiksy (stan raczej przed pakowaniem), że w zasadzie podziękowałem im za usługi kompletnie. Jedynie pewnie jakąś mangę kupię w przyszłości, bo z dostępnością tego typu tytułów różnie bywa.

Offline radef

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2789 dnia: Wrzesień 23, 2017, 12:11:03 pm »
Sklep Egmontu jest obsługiwany przez Ravelo i to oni pakują przesyłki ze sklepu Egmontu. Więc różnica w pakowaniu pomiędzy Ravelo, a Egmontem, jest taka sama jak pomiędzy Arosem i Bonito.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

 

anything