trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 586577 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2565 dnia: Czerwiec 19, 2017, 02:29:15 pm »
Tak jak pisze Antari dużo zależy też od kuriera.
Dobry kurier nawet w reklamówce przywiezie komiksy nieuszkodzone  :smile:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2017, 04:25:43 pm wysłana przez JanT »

Offline Wolf85

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2566 dnia: Czerwiec 19, 2017, 05:32:13 pm »
Ostatnio pisałeś gdzieś tam, że nie znosisz filmów Kubricka. To zrób lepszy.
Nie omieszkam w pierwszej wolnej chwili :)
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline Eragon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2567 dnia: Czerwiec 19, 2017, 11:13:20 pm »
Zgoda ale nie zaklinajmy także rzeczywistości. Gildia do tanich nie należy. Poza tym to dla mnie zdecydowanie czołówka - pakowanie, kontakt, podejście do klienta (zawiedli mnie tylko 1 raz).
Właśnie, zdążyło mi się zadzwonić i poprosić o  późniejsze wysłanie paczki, nawet o miesiąc później(tytuły z przedsprzedaży) i nie było problemu. W tym sklepie chyba najczęściej odbiera telefon sam szef, raz odebrała jakaś pani i musiała się skonsultować, a poza tym to od reki załatwienie ewentualnych problemów/próśb klienta. Cena ceną, ale tu wiem, że sklep jest frontem do klienta, a jako, ze nie kupuje aż tak wiele to wolę kupować w sprawdzonym sklepie.
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline robbirob

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2568 dnia: Czerwiec 20, 2017, 08:32:56 am »
Co jakiś czas w tym wątku odświeża się dyskusja o jakości usług i rabatach, czyli komiksowe sklepy internetowe kontra dyskonty.
Ja zawsze twierdzę, że każdy sobie coś dobrego znajdzie, według zapotrzebowań.

Kilka uwag ode mnie:

W ostatnim czasie dla mnie numer jeden to Fantastyczne Światy. Zawsze ich będę tu chwalił. Od ponad roku złożyłem u nich w sumie 19 zamówień, nigdy z niczym nie było problemu.
Ceny mają lepsze niż Gildia, a tym bardziej niż Centrum Komiksu, czy Incal. Do tego co miesiąc jest jakiś dodatkowy rabat 6-7%. Jak ktoś się nie załapie, to można znaleźć rabat ogólny 5%, który jest ważny chyba wiecznie :) Z rabatem ceny ich są na poziomie Bonito (nie licząc żadnych dodatkowych indywidualnych zniżek).

Oferta ich na tyle się rozbudowała ostatnio (Mucha jest od dawna, Ongrys kolekcjonerskie też od chyba pół roku, a ostatnio jest w końcu Studio Lain), że jedynie prawdziwej niszy i mangi brakuje (tej ostatniej nie kupuje, więc też z głowy).

O jakości ich usług już sporo osób się tu wypowiadało, dodam tylko że Gildia za najlepszych czasów nie była tak pro-kliencko nastawiona. Rozleniwiłem się przez nich. Potrafię wykorzystując kod złożyć dwa-trzy zamówienia w przedsprzedaży, a jak pojawiają się nowe tytuły, to pisać do nich maila, żeby mi dorzucili do zamówienia X czy Y. Zawsze dostaję podsumowanie, co więcej dodane komiksy zawsze obejmie wykorzystany wcześniej rabat.
No i jak coś ma jakieś opóźnienia, to zawsze piszą/dzwonią i pytają jak postąpić z zamówieniem. Zawsze mają jakieś dobre dla klienta rozwiązania. W sumie to pisze i dzwoni jeden człowiek, właściciel :)

Pakowanie na najwyższym poziomie. Z tych 19 zam. miałem dwa zwroty, oba techniczne jak sobie przypominam. Wymiana na zasadzie: oni mi wysyłają etykietę do paczkomatu, czy na pocztę. Wysyłają też komiks na wymianę, a ja odsyłam im defekt w dniu w którym odbieram paczkę z paczkomatu z wymienianym komiksem.

Offline 8azyliszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2569 dnia: Czerwiec 20, 2017, 08:43:06 am »
@UP
Jedyna ich wada to droższa wysyłka. Paczke w Ruchu mają za 7 zł jak mają jakąś super atrakcyjną ofertę na pojedynczy tytuł. a do 150 zł darmowej dostawy nie zawsze opłaca się tam dobić. Bo co z tego, jak dostajesz kod na dodatkowe 7% rabatu, skoro wtedy standardowy rabat spada do 28-31% i wychodzi na to samo. I nie piszę tego by jeździć po FŚ tylko stwierdzam fakt.


Na dziś bez dodatkowych kodów z Inbooka najlepszy standardowy dyskont to Mestro i Dobre-książki. Dzięki niskim cenom nie zwracam uwagi na standardowe pakowanie. A jak te komiksy do mnie dochodzą to i tak mają błędy spowodowane przez drukarnie/wydawcę a nie sprzedawcę czy kuriera.

Offline robbirob

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2570 dnia: Czerwiec 20, 2017, 08:53:44 am »
@UP
Jedyna ich wada to droższa wysyłka. Paczke w Ruchu mają za 7 zł jak mają jakąś super atrakcyjną ofertę na pojedynczy tytuł. a do 150 zł darmowej dostawy nie zawsze opłaca się tam dobić. Bo co z tego, jak dostajesz kod na dodatkowe 7% rabatu, skoro wtedy standardowy rabat spada do 28-31% i wychodzi na to samo. I nie piszę tego by jeździć po FŚ tylko stwierdzam fakt.

Nie pisz jak nie wiesz, bo siejesz negatywną propagandę.
Rabat na komiksy nigdy nie spada przed wysłaniem newsletterowego kodu. Na pewno nie kombinują w ten sposób. A śledzę ich przedsprzedaże i stronkę non stop. Mają rabaty na poziomie 30-34% cały czas - w zależności od wydawcy. I do tego kody rabatowe.

Co do wysyłki, tu się zgodzę, paczka w ruchu jest u nich droższa. Ale przy większych zakupach, jakie robi większość z nas, to jaka to różnica, skoro próg darmowej mają od 250 zł.

Offline 8azyliszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2571 dnia: Czerwiec 20, 2017, 08:54:53 am »
@UP
No tak - co to jest 250 zł. Ok, ok.

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2572 dnia: Czerwiec 20, 2017, 09:34:43 am »
Sam Egmont wydaje po 15 komiksów miesięcznie. Do tego dochodzą inne wydawnictwa. Uzbieranie 250 zł na dzień dzisiejszy w zamówieniu to jest pryszcz.
Ale ty kupujesz tylko rajtuzy to co to za wyznacznik :roll:

Kijanek

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2573 dnia: Czerwiec 20, 2017, 09:34:49 am »
Nie pisz jak nie wiesz, bo siejesz negatywną propagandę.
Rabat na komiksy nigdy nie spada przed wysłaniem newsletterowego kodu. Na pewno nie kombinują w ten sposób. A śledzę ich przedsprzedaże i stronkę non stop. Mają rabaty na poziomie 30-34% cały czas - w zależności od wydawcy. I do tego kody rabatowe.

Co do wysyłki, tu się zgodzę, paczka w ruchu jest u nich droższa. Ale przy większych zakupach, jakie robi większość z nas, to jaka to różnica, skoro próg darmowej mają od 250 zł.
Jeden plus FS, spokojnie można dokompletwać zamówienia lub je rozbijać, a rabaty przechodzą.
No i pakowanie, ostatnio zamawiałem paczki po 30 kg, wszystko ładnie i szczelnie zamknięte.

Offline LordDisneyland

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2574 dnia: Czerwiec 20, 2017, 11:16:55 am »
Tak jak pisze Antari dużo zależy też od kuriera.
Dobry kurier nawet w reklamówce przywiezie komiksy nieuszkodzone  :smile:

Idąc dziś do kiosku po przesyłkę widziałem kuriera, który potknął się na schodkach i wszystkie paczki poleciały w dół  :/ 
Natomiast moja paka z mestro ? Tu najwyraźniej obyło się bez przykrych przygód i obrażeń, komiksy w eleganckim stanie.

I tak zamawiając komiksy mam większy komfort [czyt. "jestem dalszy od zawału " :) ], niż czekając np na pakę z rzadkimi modelami redukcyjnymi płynącymi z Chin.  No ale takie hopsztosy na razie za mną.

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2575 dnia: Czerwiec 20, 2017, 09:20:45 pm »
Co się stało z Multiversum?? Od jakiegoś czasu zainteresowałem się wydaniami w oryginałach i prześledziłem oferty Atomu i Multiversum. W Atomie wszystko po staremu, czyli całkiem dobrze. Jednak jeśli chodzi o zapowiedzi to MTV zawsze miało niższe ceny o te kilka gr. Patrzę na ich ofertę i widzę informację, że zapewniają stan dobry... Co to znaczy? Ich wyjaśnienia są tak skomplikowane i wręcz obrażające klienta. Uszkodzenia na poziomie 10%? WTF?? Dalej najtańsza wysyłka od 13 zł... przecież to cena jednego zeszytu...i dwukrotna przebitka względem Atomu. Tak tak znam podział, Atom - zeszytówki MTV - wydania zbiorcze ale to lekka przesada. 13 zł w momencie kiedy zamawiasz nawet 1 zeszyt?? Nie tędy droga oj nie tędy.  Dziwne akcje z przelicznikiem walut, zmiany cen przed promocjami, o ile dobrze pamiętam konflikt podczas jakiegoś festiwalu z organizatorem. Sporo tego.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2576 dnia: Czerwiec 20, 2017, 09:24:54 pm »
Mnie też w pierwszej chwili przerażały te nowe zapiski, ale domyślam się, że są one ustawione jako broń przeciwko zbyt nadgorliwym maniakom stanu mint. W każdym razie miałem uszkodzenie (zdecydowanie mniejsze niż 10% powierzchni), ale wysoce upierdliwe, bo na środku okładki i nikt mi z reklamacją problemu nie robił.

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2577 dnia: Czerwiec 20, 2017, 09:37:08 pm »
Przy zakupie 6-7 zeszytów niby ceny już się wyrównują, każdy kolejny wpływa na korzyść MTV. Jednak Atom wygodniejszy.

Offline gobender

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2578 dnia: Czerwiec 20, 2017, 09:44:09 pm »
...i dwukrotna przebitka względem Atomu.

No ale co.. naprawdę chciałbyś poleconym tę zeszytówkę? Bo po zarzucie o gwarancję stanu zakładam, że oczekujesz mint. No to w poleconym to raczej średnio.
Jak dla mnie brak paczkomatu to irytujaca kwestia, ale rozumiem, że jedną drogą im wygodniej. Tylko pytanie czy to wygodą własna czy klientów MV powinno sie kierować. Kilka zamówień poszło do Atomu już.



Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2579 dnia: Czerwiec 20, 2017, 09:48:52 pm »
No ale co.. naprawdę chciałbyś poleconym tę zeszytówkę? Bo po zarzucie o gwarancję stanu zakładam, że oczekujesz mint. No to w poleconym to raczej średnio.

Na jakieś 15 zamówień w Atomie komiksy dotarły do mnie w stanie bdb. Listem poleconym oczywiście. Żadnych problemów. Zarówno Atom jak i MTV pakują w taki sposób, że raczej podczas dostawy nic poważnego zawartości stać się nie może. Poza kataklizmem :smile:

 

anything