Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 586859 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gobender

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2550 dnia: Czerwiec 18, 2017, 09:55:21 pm »
Mówimy o tym samym Inbooku. Jeśli ktoś akurat nie kupuje większego zestawy, zeby dostać takie rabaty jak Ty, moze kupuć w Gildii o .. 10 zł niżej niż w Inbooku właśnie. Tak czy inaczej. Absurdalne ceny? Hardly.

Offline marian381

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2551 dnia: Czerwiec 18, 2017, 10:01:49 pm »
Nie musisz mieć żadnego rabatu lojalnościowego, żeby kupić w tym momencie Kaznodzieję za 60 zł. Promocja trwa od czwartku, więc było kilka dni i w najlepszym momencie można było dostać nawet za 52 zł.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2552 dnia: Czerwiec 18, 2017, 10:08:01 pm »
W porównaniu do innych księgarń? Bo do tego się odniosłem. Tak. Są absurdalne.
Ale się przyczepiłeś tej ceny teraźniejszej w Inbooku. Przecież ona tyle nie wynosi. Ja widzę inną.
Jeśli ktoś siedzi w tym hobby wie, że komiksy Egmontu potrafią spadać z okładkowej w okolice 40%(czasem Bonito/Aros 50%). Jak ktoś kupi w Gildii to wie, że przepłaci za komiks Egmontu. Jak ktoś lubi Gildię i odpowiadają mu ceny to tam kupi i nic mi do tego.
Ja kupuję tam gdzie taniej. Ja kombinuję. Wiem jakie wydawnictwa mogę kupić za jaki procent rabatu. Z czym się spieszyć, a z czym poczekać. Siedzę w tej pasji gdzie cena gra jednak jedną z ról.

Offline 8azyliszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2553 dnia: Czerwiec 19, 2017, 12:42:49 am »
@gobender - a za tydzień na mestro będzie normalny rabat i cena 54-55 zł za ten komiks. Te 62 jest teraz przed premierą. Tak tam jest ze wszystkimi nowymi tytułami, ale potem cena spada.

Offline Antari

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2554 dnia: Czerwiec 19, 2017, 08:17:44 am »
I nie chodzi teraz o licytację cenami. Ale na litość, nie popadajmy w jakieś ekstrema, gdzie trochę mniejsza lub większa OBNIŻKA to juz absurdalna cena.  Chyba, że nie zrozumiałem jakiejś ironii

Zgoda ale nie zaklinajmy także rzeczywistości. Gildia do tanich nie należy. Poza tym to dla mnie zdecydowanie czołówka - pakowanie, kontakt, podejście do klienta (zawiedli mnie tylko 1 raz).

Offline LordDisneyland

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2555 dnia: Czerwiec 19, 2017, 09:34:22 am »
Jak jest w chwili obecnej z pakowaniem w Mestro? Można na nich polegać? Kupę czasu tam nie kupowałem, stąd pytanie.

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2556 dnia: Czerwiec 19, 2017, 10:08:42 am »
Loteria jak wszędzie.

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2557 dnia: Czerwiec 19, 2017, 10:15:53 am »
Loteria jak wszędzie.


A nie macie wrażenia, że przy większych zamówieniach i przesyłce kurierem pakowanie zwykle jest lepsze? Albo paczka dociera w lepszym stanie?

The darkness will swallow everything

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2558 dnia: Czerwiec 19, 2017, 10:42:57 am »
Ja tak właśnie mam. W większości przypadków.
Ale w Mestro już dostawałem obite rogi więc nie mogę polecić na 100%. Więc loteria :biggrin:

Offline Murazor

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2559 dnia: Czerwiec 19, 2017, 11:10:14 am »
A nie macie wrażenia, że przy większych zamówieniach i przesyłce kurierem pakowanie zwykle jest lepsze? Albo paczka dociera w lepszym stanie?
Ja mam na odwrót. Jak zamawiam kilka pozycji (ze 3-4) i pasują do tego pudełka (multibox?) to zawsze idealnie. Jak pojawiają się różne formaty, cięższa paczka i dużo tytułów to już zaczyna wszystko w środku jeździć, paczka jest ściśnięta na siłę, żeby jak najwięcej weszło.

Ostatnio z bonito dostałem dużą paczkę, darmowa wysyłka, więc wymyślili, że wyślą gabarytem A w paczkomacie. Wymiary paczki? 80 x 40 x 8 cm. 2 pozycję na sobie i kilka stosów ułożonych obok siebie. Komiksy porobiły dziury w innych komiksach swoimi rogami. Miękkie oprawy - każda do wymiany, twarde były okej jak spakowano je grzbiet do grzbietu.

Offline Gazza

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2560 dnia: Czerwiec 19, 2017, 11:28:29 am »
W mestro miałem ostatnimi czasy 2 reklamacje.
W przypadku pierwszej - zamienniki dotarły tak pancernie opakowane, że aż miło było to wypakować.
W przypadku drugiej - na 4 pozycje: 2 ok, 1 bez folii (na szczęście też ok ostatecznie), 1 w dotarła w stanie gorszym niż pierwotnie reklamowana! Prosta przyczyna - pakujący zabezpieczył wszystkie krawędzie oprócz jednej. Ten album był na samym spodzie, a więc jeśli miał oberwać to oberwał.... Ponowna reklamacja, przeprosiny itp i dziś dotarł w stanie idealnym, zapakowany absolutnie fachowo. Jak chcą - to potrafią!

I zgadzam się z opiniami, że im więcej różnego gabarytowo towaru w paczce tym większe ryzyko uszkodzeń. W moim przypadku tak właśnie bywa. Teraz będę zamawiał komiksy zbiorczo według formatów. Szkoda mi czasu na ceregiele z reklamacjami, aczkolwiek z nikim nie było nigdy problemu.

Offline 8azyliszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2561 dnia: Czerwiec 19, 2017, 12:09:20 pm »
Poleciałem do drugiego Auchana, na drugim końcu miasta. I tam już te komiksy były. Ale drożyzna panie. Marvel Now po 33 zł a N52 po 53 zł. Dziki Wschód i dzikie ceny u mnie.

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2562 dnia: Czerwiec 19, 2017, 12:23:23 pm »
Co do pakowania.
Jedyne sklepy gdzie składałem więcej niż 5 zamówień(dobra ilość aby uśrednić) i w których nigdy nie musiałem składać reklamacji to Literacka i dobre-książki. Oczywiście mówię cały czas o dużych zamówieniach.

Co do Auchan.
Auchan ma chyba jakiś program lojalnościowy gdzie się zbiera się złotówki?

Offline Antari

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2563 dnia: Czerwiec 19, 2017, 02:18:03 pm »
A ja muszę pochwalić Mestro ostatnimi czasy. Gdy zamawiałem w zeszłym miesiącu dodałem do zamówienia adnotację, że jestem kolekcjonerem i proszę o odpowiednie zabezpieczenie przesyłek bo to dla mnie ważne. Dodałem też, że gdy stan nie będzie mnie satysfakcjonował to składam reklamację. Efekt? Otrzymałem wiadomość na maila, że stan jednego z komiksów (bardzo specyficznie opisałem jak ma wyglądać) nie jest zgodny z tym, który zamówiłem więc czekają na kolejną partię i wysyłają max do 2 dni od tego komunikatu. Dla mnie to potwierdzenie, że jednak czytają adnotacje i nie walą co im się podoba do paczek.

A o to, co się dzieje u przewoźnika z paczkami trudno winić Bogu ducha winną księgarnię i pakowaczy. Mówicie, że loteria jest przy pakowaniu? To jest nic. Mała firma z określonymi procedurami nad którą łatwo zapanować. A u przewoźnika (najgorszy Inpost i PP) nie ma żadnych reguł. Niedawno widziałem jak gość z Inpostu ładował Paczkomat wyciągając przesyłki z Seicento dobitym po przednią szybę. Jazda na złamanie karku i brak poszanowania jakiejkolwiek paczki. Nie ma sposobu na zapakowanie gwarantujące, że nic się nie uszkodzi. Chyba, że księgarnia dostarczy wam komiks pod drzwi osobiście.

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2564 dnia: Czerwiec 19, 2017, 02:28:09 pm »
Najlepszy według mnie co do poszanowania paczek jest RUCH. Ale brałem tam tylko paczki gdzie w środku nie ma więcej niż pięć pozycji.