Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 586261 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2535 dnia: Czerwiec 17, 2017, 06:44:13 pm »
To moje dzisiejsze zamówienie przez buybox w inbooku z kodem. Inne MN zamowilem już wcześniej z blikiem w ravello.

1.   Droga do Odrodzenia Superman Lois i Clark - Jurgens Dan, Edwards Neil, Santucci Marco, Segovia Stephen, Weeks Lee
Produkt przedpremierowy
Realizacja zamówienia możliwa po 2017-06-21   35.04 PLN   1   35.04 PLN
2.   Czarna Wdowa Powrót do domu - Richard Morgan   52.24 PLN   1   52.24 PLN
3.   The Superior Spider-Man Tom 7 Lud goblinów - Praca zbiorowa   23.45 PLN   1   23.45 PLN
4.   Miss Marvel Niezwykła Tom 1 - Wilson G. Willow   23.45 PLN   1   23.45 PLN
5.   Wojna Robinów - Praca zbiorowa   52.24 PLN   1   52.24 PLN
 
Byłem dziś też w moim najbliższym Auchanie, ale na dziale z książkami nie było żadnych komiksów. Nawet w okładkowych cenach. Inni użytkownicy maja lepsze Auchany.

@DOWN
Polska właśnie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2017, 08:43:36 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline jeanvanhamme

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2536 dnia: Czerwiec 17, 2017, 08:33:04 pm »
Kiepski ten inbook, gorszy od Gildii, nie ma Muchy, ceny z kosmosu, rabat 10% to nie to. Nie chodzi o to, żeby ślinić się na 2 złote rabatu. Niech ktoś w końcu zrobi dobry sklep, z płatnością paypalem, pełną ofertą komiksową, jakimś fajnym rabatem progresywny, np od 200-400-600-1000 złotych, żeby robić duże zakupy, bez ciągłego sprawdzania cen i wchodzeniu na mestro przez ceneo, onet, pudelka i demoty. Wstyd.

Offline AvengerGT

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2537 dnia: Czerwiec 17, 2017, 08:54:32 pm »
@jeanvanhamme

W inbooku za każde zakupy za min 200zł dostajesz 1% dodatkowego rabatu lojalnościowego - maks 10%. Minusem jest to, że trzeba poczekać na moment tańszych cen, który zdarza się stosunkowo rzadko i zarazem nie trwa długo. Swego czasu sporo klientów narzekało na pakowanie, ale w moim przypadku (zawsze dodaję odpowiednią uwagę przy zamówieniu) jest ono najlepsze ze wszystkich z jakimi się spotkałem. Druga sprawa, że rzeczywiście oferta nie jest tak bogata jak w gildii, a szkoda. Dobrze, że trafiłem tam na Aliens od Scream. Szkoda, że mało mang - np. tylko wybrane tomy "Opowieść Panny Młodej".

Jeszcze nawiążę do rozmowy sprzed kilku dni nt. odkrycia starego wyglądu sklepu gildii. Przeczytałem o tym dopiero dzisiaj i aż mi się oczy zaświeciły, że może w końcu poczuję się jak w domu, pobuszuję po przejrzystych, funkcjonalnych stronach z komiksami do kupienia. Szkoda... od zmiany niemal w ogóle już tam nie zaglądam, a moje zakupy zostały ograniczone do absolutnego minimum.


Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2538 dnia: Czerwiec 17, 2017, 09:05:07 pm »
Niech ktoś w końcu zrobi dobry sklep,
To zrób.

Offline Wolf85

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2539 dnia: Czerwiec 18, 2017, 07:46:51 pm »
To zrób.
To samo chciałem napisać. I z bazyliszkowym wydawnictwem podpisz umowę na wyłączność.
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline jeanvanhamme

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2540 dnia: Czerwiec 18, 2017, 08:32:11 pm »
To samo chciałem napisać. I z bazyliszkowym wydawnictwem podpisz umowę na wyłączność.
Ostatnio pisałeś gdzieś tam, że nie znosisz filmów Kubricka. To zrób lepszy.


Serio, jakim trzeba być gamoniem, by na krytykę odpowiedzieć komuś "to zrób". A moja krytyka jest uzasadniona, e-sklepy zachowują się jakby epoka internetu nie nastała, jeśli wam to pasuje, to kupujcie na bazarach, ja szukam i proszę nie zaśmiecać wątku.

Offline gobender

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2541 dnia: Czerwiec 18, 2017, 08:43:27 pm »
Gdzie niby ta krytyka? Patrząc obiektywnie (a nie przez pryzmat przyzwyczajenia) poprzednia Gildia była równie beznadziejna jak aktualna. Obie miały fatalny design i naprawdę słabą funkcjonalność. Ale do nowej się przyzwyczaiłem podobnie jak do starej. Kupuję, dobrze pakują (wpadki zdarzaja sie wszytskim). Ceny są relatywnie niskie (nie wiem z czego mieliby robić te dodatkowe rabaty etc),  mam wszystko w jednym miejscu bez latania nie wiadomo gdzie, np na Inboka, zeby narzekać na kolejny sklep. To hobby a nie walka o przetrwanie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2017, 08:47:57 pm wysłana przez gobender »

Offline jeanvanhamme

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2542 dnia: Czerwiec 18, 2017, 08:52:20 pm »
Krytyka dotyczyła inbook, który jest tak słaby, że nawet w czasach Neostrady bym z niego korzystał. Wchodzenie przez linki z jakiegoś pośrednika,wtf?... Zresztą o Gildii też już pisałem, chyba nie trzeba powtarzać głównych zarzutów w UI. Nie wiem jak można zajmować się e-handlem i robić to tak źle. Najlepszy jak dotychczas sklep jaki spotkałem jeśli chodzi o UI, ajax, koszyk, linię foldu itp. to atomcomics.pl. Jedyny profesjonalny e-sklep w branży. Reszta to paciaruchy z 2005.

Offline gobender

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2543 dnia: Czerwiec 18, 2017, 08:57:45 pm »
Atom też ma swoje minusy. Jeszcze niedawno wyświetlali tak beznadziejnie listing, że skupiało sie wzrok wyłącznie na nazwie wydawnictwa, co było mega irytujace. Na gildii możesz łatwo kliknać w autora albo nazwe wydawnictwa lub serie i masz szybko dosęp do pokrewnych tytułów. Wiec wiesz, pod wieloma względami Atom to taka sama bieda jak inne. Zatem wybacz, ale wiarygodnym ekspertem od UX to raczej nie jesteś.

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2544 dnia: Czerwiec 18, 2017, 09:33:10 pm »
Patrząc obiektywnie (a nie przez pryzmat przyzwyczajenia) poprzednia Gildia była równie beznadziejna jak aktualna. Obie miały fatalny design i naprawdę słabą funkcjonalność. Ale do nowej się przyzwyczaiłem podobnie jak do starej. Kupuję, dobrze pakują (wpadki zdarzaja sie wszytskim).
Oczywiście, że tak. Tylko większość osób nie obchodziły zakupy w Gildii tylko informacja co wyszło i co kiedy ma wyjść z dokładnie podaną datą. Wszystko ładnie na jednej stronie.
Ceny są relatywnie niskie (nie wiem z czego mieliby robić te dodatkowe rabaty etc),  mam wszystko w jednym miejscu bez latania nie wiadomo gdzie, np na Inboka, zeby narzekać na kolejny sklep. To hobby a nie walka o przetrwanie.
Ceny są absurdalnie wysokie w porównaniu do innych księgarń. Rabaty 25/30% to relatywnie mało? To jak można określić np. 44% na Scream w Mestro? Większość księgarń na masówkę komiksową ma rabaty około 40%.
Gildia to tylko nisza i tyle. Dla mnie oczywiście.
Serio, jakim trzeba być gamoniem, by na krytykę odpowiedzieć komuś "to zrób". A moja krytyka jest uzasadniona, e-sklepy zachowują się jakby epoka internetu nie nastała, jeśli wam to pasuje, to kupujcie na bazarach, ja szukam i proszę nie zaśmiecać wątku.
Grzeczniej.
Nigdy nie powstanie księgarnia mająca wszystko w dobrych i konkurencyjnych cenach.
W tym hobby trzeba niestety kupować w wielu miejscach jak chce się przyoszczędzić. Dla kupujących mało nie robi więc różnica 5zł pomiędzy księgarniami. Dla kupujących dużo może się okazać, że mają w kieszeni 120zł, a to 3 dodatkowe komiksy.
Co do "pośrednictwa" i linkowania to masz rację, że jest to chore.

Offline 8azyliszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2545 dnia: Czerwiec 18, 2017, 09:36:40 pm »
Ale to przecież nie jest wina kupujacego.

Offline gobender

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2546 dnia: Czerwiec 18, 2017, 09:39:34 pm »
Ceny są absurdalnie wysokie w porównaniu do innych księgarń.

Pierwsze z brzegu:
Kaznodzieja - wyd. zbiorcze tom 1.
Okładkowa 89,99 zł W Gildii 62,90 zł
W inbook.pl Cena: 74.29 zł   
W mestro (nie znam, ale niech bedzie) 66,59 zł
Absurdanie wysokie to nie jest okreslenie jakiego bym użył.

I nie chodzi teraz o licytację cenami. Ale na litość, nie popadajmy w jakieś ekstrema, gdzie trochę mniejsza lub większa OBNIŻKA to juz absurdalna cena.  Chyba, że nie zrozumiałem jakiejś ironii

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2547 dnia: Czerwiec 18, 2017, 09:42:24 pm »
Bardzo przepraszam ale za Kaznodzieję w Inbooku płaciłem 52,34zł.
To jest 10 zł różnicy.
Przy 10 komiksach o podobnych cenach w Inbooku będę miał dwa komiksy gratis :smile:

Offline gobender

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2548 dnia: Czerwiec 18, 2017, 09:45:33 pm »
OK, ale na ten moment dla kogoś kto nie kupuje 10 pozycji, albo nie ma jakiegośtam programu lojalnościowego jest 74,29, a nie 52 więc wiesz.

"Tylko większość osób nie obchodziły zakupy w Gildii tylko informacja co wyszło i co kiedy ma wyjść z dokładnie podaną datą. Wszystko ładnie na jednej stronie."

Teraz też to masz, na jednej stronie

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2549 dnia: Czerwiec 18, 2017, 09:48:13 pm »
Dlatego opisuję osoby takie jak ja. Kupujące dużo i patrzące na ceny. Wtedy trzeba niestety kombinować.
Jak się komuś nie chce to może kupić Kaznodzieję za 74,29zł i olać sprawę. Więc wiesz.