Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 586380 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline OokamiG

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3750 dnia: Grudzień 10, 2018, 02:02:30 pm »
Nie zachęcacie, panowie, swoimi opiniami do zakupu tych omnibusów. Mam okazję teraz nabyć jeden, do wyboru, w okolicach 200 złotych w ramach prezentu świątecznego jednak po waszych komentarzach zastawiam się czy nie lepiej tą kwotę przeznaczyć na uzupełnienie zaległości z naszego rynku. Omnibusy wydawały mi się z tego co widziałem na półkach sklepowych towary premium, jednak wasze opisy trochę od tego wyobrażenia odbiegają. 

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3751 dnia: Grudzień 10, 2018, 02:07:59 pm »
To już zależy jakim estetą jesteś. Mam ok. 30 omnibusów, jestem świadom że przy rozłożwniu cegły na 456 stronie komiks aż trzeszczy ale wcale mi to nie przeszkadza. Fizyki nie oszukasz - jak komiks ma 1200 stron to naprężeñ po otwarciu nie da się uniknąć. Dla przykładu: powszechnie krytykowany omniak Green Lantern Johnsa za paskudne szycie u mnie wytrzymał czytanie i ma się świetnie (na moje standardy)


Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3752 dnia: Grudzień 10, 2018, 02:46:25 pm »
Kupiłem od nich:
1. The Witcher library edition
2. Planet Hulk omnibus
3. Daredevil Shadowland omnibus

Wszystkie byłe w bardzo dobrym stanie.

Offline xanar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3753 dnia: Grudzień 10, 2018, 02:57:45 pm »
Jak chcesz kupić jakiś Omnibus, który nie jest premierowy, to pooglądaj sobie filmy na YouTube i sam zdecyduj czy taka jakoś ci odpowiada. Akurat Omnibus z Zielonymi Latarniami raczej się nie rozpada, DC strasznie rzeźbi i cały czas coś zmienia aby lepiej to wyglądało jakościowo, ale coś nie są wstanie zrobić tego tak jak Marvel.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2018, 04:33:50 pm wysłana przez xanar »

Offline Gazza

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3754 dnia: Grudzień 11, 2018, 07:23:00 am »
Dla przykładu: powszechnie krytykowany omniak Green Lantern Johnsa za paskudne szycie u mnie wytrzymał czytanie i ma się świetnie (na moje standardy)
Mój egzemplarz (akurat z Amazon) też przetrwał. A jest to omniak z pierwszego printu, a nie poprawionych późniejszych...
Co do MVM - kupowałem kilka omnibusów i innych wydawnictw (o zeszytach nie wspominam) - nigdy się nie naciąłem.

Offline xanar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3755 dnia: Grudzień 11, 2018, 08:38:42 am »
Na Amazonie nie polecam kupować, jedna sztuka, którą wysłali zaginęła, druga przyjechała poobijana z każdej strony, trzecia też podobnie, może coś ze mną nie tak ale jak coś kupuje nowe to chciałbym żeby tak wyglądało.

Offline Gazza

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3756 dnia: Grudzień 11, 2018, 09:16:53 am »
Na Amazonie nie polecam kupować, jedna sztuka, którą wysłali zaginęła, druga przyjechała poobijana z każdej strony, trzecia też podobnie, może coś ze mną nie tak ale jak coś kupuje nowe to chciałbym żeby tak wyglądało.
Żeby nie było - zakup mojego GLbyGJO#1 na Amazon miał niemal identyczną historię. Pierwsza paczka nie dotarła, druga migiem dostarczona ale pokiereszowany dust jacket. Na otarcie łez zwrócili 30% ceny. Pozostałe 2 tomy już z MVM. Stan: bez zarzutu. :smile:

Offline Damballa

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3757 dnia: Grudzień 11, 2018, 10:33:21 am »
Mam przeszło 20 omnibusów, nic mi się nie rozpada. Na ogół nic też nie trzeszczy. Nawet osławiony Green Lantern Omnibus 1 z pierwszego druku, przetrzymał czytanie.
Co do Multiversum, mam z tamtąd kilkaset tomów i wszystkie miały stan idealny, gdy je dostałem. Wiele takich tomów, w stanie jak nowy, można dostać tam też z ekspozycji, a przeliczniki dużo przyjemniejsze.

Offline OokamiG

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3758 dnia: Grudzień 11, 2018, 10:37:04 am »
Dzięki za porady panowie, poszło zamówienie na Amazonie. Zobaczymy w jakim stanie przyjdzie, wtedy będę się martwił. :)

Offline Pawelek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3759 dnia: Grudzień 11, 2018, 10:52:25 am »
Dzięki za porady panowie, poszło zamówienie na Amazonie. Zobaczymy w jakim stanie przyjdzie, wtedy będę się martwił. :smile:
Mi na 3 zamówienia w "naszym" amazonie jedno przyszło bez wypełnienia w pudle z marginesami po 10cm z każdej strony. Karton obity jakby pies go nosił w pysku. Komiks w środku na szczęście prawie nietknięty ale to akurat chyba była zasługa wykonania albumu. Z innym zamówieniem zamulili z wysyłką ale za to po wysłaniu komiks szedł 1 dzień (żeby doszedł w ustalonym wcześniej terminie). Więc masz rację - nie ma co się martwić na zapas. Szkoda tylko, że .de nie ma cen takich jak amazon.com

Offline Antari

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3760 dnia: Grudzień 11, 2018, 05:25:56 pm »
U mnie podobnie, na ~31 omniaków nigdy nic nie poszło. Przed czytaniem trzeba odpowiednio zadbać o grzbiet i tyle. Raz miałem akcję z posklejanymi kartkami w środku. Fakt faktem Marvel odwala straszną kaszanę na omniakach.

Jedno należy sprostować. Omnibus to wcale nie jest nie wiadomo jak ekskluzywne wydanie. To po prostu kompletnie wydanie określonego runu. I tyle. Są lepsze wydania jeżeli zależy ci na jakości.

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3761 dnia: Grudzień 11, 2018, 05:27:30 pm »
No nie.. Omniaki Marvela i DC są jeszcze powiększone. A to już 'coś'.

Offline KronosMarcin

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3762 dnia: Grudzień 11, 2018, 06:03:46 pm »
Wydaje mi się że na amazon.co.uk jest taniej niż na amazon.de

Offline sum41

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3763 dnia: Grudzień 11, 2018, 07:17:30 pm »
Marvel to odwala z cenami kolejnych Marvel Masterworks i przesiadlem sie na Omnibusy choc ladniej wygladaja tamte HC.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline starcek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3764 dnia: Grudzień 11, 2018, 08:46:40 pm »
Wydaje mi się że na amazon.co.uk jest taniej niż na amazon.de
To jest loteryjka, ceny skaczą na obu w obie strony. Raz tu taniej, raz tam.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

 

anything