Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 305081 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dembol_

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3705 dnia: Listopad 06, 2018, 07:24:11 pm »
gdzie można kupić i gdzie proponujecie kupić Final Fantasy Ultimania Archive Volume 2? To preorder więc pewnie nie ma za wiele sklepów, ale może ktoś coś podpowie. Chodzi też o to, żeby wysyłka nie była wartości połowy czy więcej książki.
Amazon?
Ew. Amazon.de (przesyłka idzie kilka dni, powyżej 40€ darmowa wysyłka).
Oczywiście pakowanie to loteria, ale to chyba najprostsza i najszybsza opcja.
Z USA ostatnio wszystkie sklepy drogo sobie liczą za przesyłkę, a pozostałe z Europy, które znam mają stały koszt wysyłki (10-20 euro) niezależnie od jej wielkości, więc zamawiać jedną rzecz średnio się opłaca.
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2018, 08:49:03 am wysłana przez Dembol_ »

Offline robbirob

« Odpowiedź #3706 dnia: Listopad 07, 2018, 08:43:19 am »
Ale to nie do końca tak jest. Od danego wydawcy jeden tytuł można wyrwać z zniżką 40%, inny, pewnie budzący większe zainteresowanie, już nie. Dla przykładu, Scream Comics: Lady Killer znajdziesz z dużym rabatem, Świat Edeny już z mniejszym; Hanami: Czy chcesz zostać starą panną? zajdziesz z dużym rabatem, Chłopaki z dwudziestego wieku już nie...
Masz racje, ale ja nie o tym. Na przykładzie Screama - swego czasu było tak, zanim wprowadzili różne rabaty, czyli wydania limitowane na innych warunkach handlowych, że ich tytuły w mestro/nieprzeczytane były w sprzedaży z rabatem o kilkanaście nawet procent lepszym niż w Gildii. I to raczej wynik wojen cenowych hurtowni, a nie tego, że wydawca rozdawał rabaty w taki dziwny sposób. Jak zaczęli dbać o swoje, to rabaty powyżej 42% się skończyły.

Offline Jaroslaw_D

• Stolnik bracki
  • Total likes: 0
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
« Odpowiedź #3707 dnia: Listopad 07, 2018, 11:53:03 am »
Amazon?
Ew. Amazon.de (przesyłka idzie kilka dni, powyżej 40€ darmowa wysyłka).
Oczywiście pakowanie to loteria, ale to chyba najprostsza i najszybsza opcja.
Z USA ostatnio wszystkie sklepy drogo sobie liczą za przesyłkę, a pozostałe z Europy, które znam mają stały koszt wysyłki (10-20 euro) niezależnie od jej wielkości, więc zamawiać jedną rzecz średnio się opłaca.

Dzięki. Sprawdziłem  Kosztuje mniej niż 40 euro i sama wysyłka to 6 euro naliczona.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline R~Q

« Odpowiedź #3708 dnia: Listopad 08, 2018, 01:10:04 pm »
Przyszła mi paczka z Multiversum- komiksy w stanie idealnym, paczka pancerna, mimo długiego przetrzymywania na poczcie wszystko było ok. Odetchnąłem z ulgą , bo ta kategoria "stan dobry, używany"  nie powiem, pewien niepokój zasiała  :cool:
Pewnie nie tylko ja miałem cykora  :smile:
Ze 2 TPB kiedyś dostałem walące szlugami, no ale nie od dziś wiadomo, że w magazynach sobie kopcą.
Za to ostatnie przesyłki stan idealny, te komiksy były dosłownie nowe (kupowałem LXG 3 i Kingdom Come).

Offline xanar

« Odpowiedź #3709 dnia: Listopad 13, 2018, 10:48:50 am »
Na Multiversum wraz ze wzrostem cen zmienił się stan komiksów na "dobry", już nie są używane  :biggrin:

Offline robbirob

« Odpowiedź #3710 dnia: Listopad 15, 2018, 02:49:03 pm »
A to mnie dali i katalog NSC na drugą połowę 2018, i katalog KBoom. Plus 13 (dokładnie tyle) zakładek i naklejkę z napisem w stylu (nie jestem teraz w domu, żeby to sprawdzić): "Prawdziwi mężczyźni czytają książki".
Takie zakładki będą rozsyłali teraz w zamówieniach :)
https://www.facebook.com/FantastyczneSwiaty/photos/a.421754441211324/1897759043610849/?type=3&theater

Swoją drogą zauważyłem, że niektóre promocje u nich ostatnio pojawiają się na FB, a nie w newsletterze, więc polecam polubić.

Offline Jaxx

« Odpowiedź #3711 dnia: Listopad 16, 2018, 08:14:45 pm »
Takie zakładki będą rozsyłali teraz w zamówieniach :smile:
https://www.facebook.com/FantastyczneSwiaty/photos/a.421754441211324/1897759043610849/?type=3&theater

Swoją drogą zauważyłem, że niektóre promocje u nich ostatnio pojawiają się na FB, a nie w newsletterze, więc polecam polubić.
Fajne. Szkoda, że nie wrzucili mi takich do paczki wysłanej wczoraj, miałbym chociaż kilka. Dziś ją odebrałem - 7 komiksów owiniętych po prostu kartonem a'la Empik i wsadzonym do foliowej koperty. Zero wypełniacza, zero folii bąbelkowej. Efekt - Podboje i Jeremiah pogięte, Chłopaki zagięty róg okładki, Storm ubity. Trudno, było fajnie w FŚ, ale się skończyło - z pakowaniem zrobiła się loteria, na e-maile odpowiadają po paru dniach, a cenowo nigdy nie byli najlepsi. Ja odpuszczam zupełnie FŚ, przenoszę się na Bonito z odbiorem osobistym i Mestro.   

Offline amsterdream

« Odpowiedź #3712 dnia: Listopad 17, 2018, 09:26:03 am »
Ja po upadku Literackiej nie potrafię znaleźć sklepu który by dobrze pakował. Kupowałem już chyba wszędzie i każdy miał wpadki łącznie z najbardziej zachwalanymi Fantastycznymi Światami i Gildią. Dla mnie to jest jakieś kuriozum żeby na tyle sklepów nie było nawet jednego, który stawiałby na pancerne pakowanie. Mógłbym nawet za taką usługę dodatkowo dopłacić.

Offline Death

« Odpowiedź #3713 dnia: Listopad 17, 2018, 09:31:10 am »
Kupiłem przedwczoraj brakujące Lucky Luki, nowe Sambre, Usagiego, Kriss i jedną książkę. Generalnie jakieś 15 pozycji, ale w sumie niezbyt wielka kupka, bo większość cienka, a Bonito nie dość, że mi wysłało po 3 godzinach od zamówienia i dostałem następnego dnia, to jeszcze wrzucili do wielgachnego pudła i wyłożyli jakąś chorą ilością szarego papieru. No szacun. Muszę zapamiętać godzinę, kiedy zamawiałem i obliczyć kiedy znowu będzie ta zmiana pakowaczy (pewnie jadą na 3 zmiany) i znowu mieć choć cieć szansy na trafienie na tę osobę. :)

Offline -gościu-

« Odpowiedź #3714 dnia: Listopad 17, 2018, 09:32:05 am »
Amsterdam, a w mestro kupowałeś? Ja mam zawsze dobrze zabezpieczoną paczkę, nigdy nie miałem u nich problemu z uszkodzonymi tytułami.

Jedynie co irytuje mnie u nich, to kombinowanie z wrzucaniem do koszyka przez ceneo, przy zamawianiu nowości, na ceny w okolicach 40% zniżki trzeba kilka dni poczekać.

Bonito nie dość, że mi wysłało po 3 godzinach od zamówienia i dostałem następnego dnia...

Fakt. Bonito/Aros potrafią wysłać paczkę błyskawicznie, chyba nawet zdarzało się, że w niedziele przygotowali i nadali.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2018, 09:36:09 am wysłana przez -gościu- »

Offline amsterdream

« Odpowiedź #3715 dnia: Listopad 17, 2018, 10:07:57 am »
Amsterdam, a w mestro kupowałeś? Ja mam zawsze dobrze zabezpieczoną paczkę, nigdy nie miałem u nich problemu z uszkodzonymi tytułami.
Zamawiałem kilka razy i poza jednym przypadkiem zawsze przychodziły uszkodzone komiksy a każda paczka wyglądała dokładnie tak:

Zero jakiejkolwiek strefy zgniotu, zero wypełniacza w postaci papieru, folii czy czegokolwiek innego.

Jedyne co w tym sklepie mogę pochwalić to, że reklamacja przebiega w miarę sprawnie bo przysyłają kuriera. Ale co z tego jak reklamowane pozycje przychodziły zapakowane w dokładnie ten sam sposób i często też zniszczone. W takich dobrych książkach to jest dopiero tragedia bo trzeba ściągnąć z ich strony i wydrukować sobie formularz reklamacji/zwrotu, wypełnić go całą masą danych i odesłać na własny koszt reklamowane pozycje pocztą (innych sposobów przesyłki nie przyjmują).

Offline -gościu-

« Odpowiedź #3716 dnia: Listopad 17, 2018, 10:10:03 am »
To dziwne. Ja zawsze miałem jakieś wypełniacze w postaci papierów, albo tych foliowych poduszek. Może dlatego, że miałem różnego formatu komiksu...

Offline amsterdream

« Odpowiedź #3717 dnia: Listopad 17, 2018, 10:14:20 am »
W tym zamówieniu też były komiksy innego formatu (A4 a nawet większe - Comanche), po prostu wrzucili je luzem na sam spód paczki przez co te które nie miały folii mocno się porysowały.

Offline xanar

« Odpowiedź #3718 dnia: Listopad 17, 2018, 10:59:25 am »
Też swojego czasu zamawiałem w różnych miejscach, ale Fantastyczne Światy były jedynym miejscem gdzie miałem pewność, że to co zamówiłem dotrze bez uszkodzeń.

Offline robbirob

« Odpowiedź #3719 dnia: Listopad 17, 2018, 12:59:31 pm »
Też swojego czasu zamawiałem w różnych miejscach, ale Fantastyczne Światy były jedynym miejscem gdzie miałem pewność, że to co zamówiłem dotrze bez uszkodzeń.
Dla mnie nadal są. Jaxx ma wyjątkowego pecha chyba ale rozumiem jego rozczarowanie. Ja od sierpnia zlożyłem kilka zamówień w FŚ i przychodziły nadal idealnie zabezpieczone. To samo pisało tu kilku kolegów (Amer ostatnio na pewno).

Co do Bonito, o którym w innym wątku było, to niestety ich pakowanie jest faktycznie beznadziejne. Wrzucili mi zamówienie i dookoła opakowali bąblami powietrznymi. Takimi dużymi które sie poprzemieszczały i książki latały po kartonie. Jedyny w tym zestawieniu komiks - Zaćmienie Muchy - obity został w trzech miejscach.

anything