Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 277370 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

• Szafarz bracki
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3690 dnia: Październik 31, 2018, 10:47:22 am »
Generalnie ja mam podejrzenie, że oni ten opis zmienili ze względu na Antariego :smile:
Rozwiniesz?

Miałem kilka problemów, które tam reklamowałem (np. posklejane kartki albo ofiary nożownika) ale nie kręcę nosem jakoś specjalnie. Nawet nie reklamuję już przesunięć obwoluty. Jak już masz określoną ilość zbiorczych/omni to po prostu przestaje cie to ruszać  :lol:
Ja też dostałem w piątek paczkę od nich. Stan komiksów idealny (jeden ma zadrapania na grzbiecie, ale to nic wielkiego). Paczka dobrze zabezpieczona. No i szybka wysyłka, a pamiętałem z poprzednich zakupów, że to u nich było słabe akurat.
Do mnie z MVM ostatnio kurier Pocztex48 szedł 6 dni. Paczka była dość spora i ciężka, więc może listonoszowi nie chciało się nosić. Wiem jakie są deklarowane terminy ale za 18 zł to już mogliby sobie wynegocjować lepszą ofertę z innym kurierem, który gwarantuje D+3 (choćby Inpost).

« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2018, 10:51:31 am wysłana przez Antari »

Offline robbirob

• Zbrojmistrz bracki
« Odpowiedź #3691 dnia: Październik 31, 2018, 11:05:35 am »
Do mnie z MVM ostatnio kurier Pocztex48 szedł 6 dni. Paczka była dość spora i ciężka, więc może listonoszowi nie chciało się nosić. Wiem jakie są deklarowane terminy ale za 18 zł to już mogliby sobie wynegocjować lepszą ofertę z innym kurierem, który gwarantuje D+3 (choćby Inpost).
Pocztex48 ma dostarczyć przesyłkę w 48 godzin roboczych (teoria). Jeśli praktyka jest inna, to zgłaszasz to nadawcy i on może zażądać zwrotu kosztów wysyłki.

Offline Antari

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #3692 dnia: Październik 31, 2018, 11:15:10 am »
Pocztex48 ma dostarczyć przesyłkę w 48 godzin roboczych (teoria). Jeśli praktyka jest inna, to zgłaszasz to nadawcy i on może zażądać zwrotu kosztów wysyłki.
Tak kiedyś było. Niedawno (tak gdzieś od sierpnia 2018) to się zmieniło i obecnie termin doręczenia na Pocztex48 to D+3 (zazwyczaj D+4 lub D+5 jak trafisz na nadanie po "godzinie granicznej" albo przesyłka niestandardowa). Nazwa została bez zmian dla celów marketingowych, żeby nie odstraszyć klientów  :lol:

Offline robbirob

• Zbrojmistrz bracki
« Odpowiedź #3693 dnia: Październik 31, 2018, 11:17:55 am »
Tak kiedyś było. Niedawno (tak gdzieś od sierpnia 2018) to się zmieniło i obecnie termin doręczenia na Pocztex48 to D+3 (zazwyczaj D+4 lub D+5 jak trafisz na nadanie po "godzinie granicznej" albo przesyłka niestandardowa). Nazwa została bez zmian dla celów marketingowych, żeby nie odstraszyć klientów  :lol:
?
A widzisz, tego nie wiedziałem. Paczki nadal dostaję dość szybko, a wybieram czesto, o ile mogę, własnie Pocztex48.

Online xanar

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
« Odpowiedź #3694 dnia: Październik 31, 2018, 11:33:54 am »
To zależy gdzie się mieszka, większe miasto to wiadomo szybciej dociera.
Może przycinają na tej wysyłce  :biggrin: . Przykładowo korzystając z brokera (pierwszy z brzegu sendit)
paczka do 10kg
DPD - 16,19;
Poczta Polska 24 - 13,99;
]Poczta Polska 48 - 10,98;
Fedex - 15,30
wszytko brutto

Także, jak się chce to można taniej.
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2018, 12:03:28 pm wysłana przez xanar »

Offline Antari

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #3695 dnia: Październik 31, 2018, 11:44:52 am »
Kurier Inpost z D+3 bez widełek masz za 13,50 brutto bez umowy dla każdego. Wystarczy wynegocjować umowę dla klienta masowego i masz ceny naprawdę fajne. Podobnie DPD, Fedex czy DHL. Przy prowadzeniu działalności to się opłaca. Ja od Poczty dostałem ostatnio 8,50 netto na P48 przy deklaracjach rocznych 3600 i zagrożeniem odsetkami w razie niewyrobienia, więc wyśmiałem tę ich ofertę :) A odnośnie MVM to jasne jak słońce, że robi sobie "górki" na wysyłkach. Nie ma w tym nic złego ale 18 zł to już trochę przesada jak za tak słabą usługę jak P48. Podejrzewam, że kosztuje go to 10-11 zł brutto za gabaryty XXL 30kg. Ja bez problemu taką cenę miałem przy dość małych ilościach przesyłek.

Offline wilk

• Szafarz bracki
    • Cromwell Stone - komksowe różności
« Odpowiedź #3696 dnia: Listopad 05, 2018, 04:01:28 pm »
Gildia podwyższyła próg darmowej wysyłki do 299 zł  :sad:

Offline graves

• Koordynator Forum Gildia.pl
  • Administrator
  • Steward
  • *
« Odpowiedź #3697 dnia: Listopad 05, 2018, 09:54:18 pm »
Gildia podwyższyła próg darmowej wysyłki do 299 zł  :sad:
Kiedy? Zamawiałem wczoraj i było 200.
Zamówiłem za 219 i mam przesyłkę Inpost za darmo...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Night wolf

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
« Odpowiedź #3698 dnia: Listopad 05, 2018, 10:17:37 pm »
Mają chyba błąd z tym co się wyświetla albo szykują się do zmiany:

Offline robbirob

• Zbrojmistrz bracki
« Odpowiedź #3699 dnia: Listopad 06, 2018, 09:42:43 am »
@up
Po prostu wprowadzili zmianę w plikach tekstowych, ale nie w systemie. Ktoś nie zgrał dwóch rzeczy.

Offline -gościu-

• Zbrojmistrz bracki
« Odpowiedź #3700 dnia: Listopad 06, 2018, 10:32:57 am »
Super, kolejne utrudnienie. Ostatnio też zauważyłem, że niektorzy wydawcy przycieli rabaty na swoje tytuły w dyskontach.

Offline robbirob

• Zbrojmistrz bracki
« Odpowiedź #3701 dnia: Listopad 06, 2018, 10:34:21 am »
Super, kolejne utrudnienie. Ostatnio też zauważyłem, że niektorzy wydawcy przycieli rabaty na swoje tytuły w dyskontach.
Po prostu tego zaczęli pilnować. Jak w Gildii był rabat na Screama 30%, a Mestro za 44% to jednak spora różnica i coś nie w porządku. Jakieś hurtownie prowadziły pewnie wojnę cenową, a an tym traci wydawca.

Offline Jaroslaw_D

• Stolnik bracki
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
« Odpowiedź #3702 dnia: Listopad 06, 2018, 01:47:28 pm »
wiem, że nie komiks, ale jest tu sporo znawców może ktoś podpowie.

gdzie można kupić i gdzie proponujecie kupić Final Fantasy Ultimania Archive Volume 2? To preorder więc pewnie nie ma za wiele sklepów, ale może ktoś coś podpowie. Chodzi też o to, żeby wysyłka nie była wartości połowy czy więcej książki.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline -gościu-

• Zbrojmistrz bracki
« Odpowiedź #3703 dnia: Listopad 06, 2018, 03:32:07 pm »
Po prostu tego zaczęli pilnować. Jak w Gildii był rabat na Screama 30%, a Mestro za 44% to jednak spora różnica i coś nie w porządku. Jakieś hurtownie prowadziły pewnie wojnę cenową, a an tym traci wydawca.
Ale to nie do końca tak jest. Od danego wydawcy jeden tytuł można wyrwać z zniżką 40%, inny, pewnie budzący większe zainteresowanie, już nie. Dla przykładu, Scream Comics: Lady Killer znajdziesz z dużym rabatem, Świat Edeny już z mniejszym; Hanami: Czy chcesz zostać starą panną? zajdziesz z dużym rabatem, Chłopaki z dwudziestego wieku już nie...

Offline wilk

• Szafarz bracki
    • Cromwell Stone - komksowe różności
« Odpowiedź #3704 dnia: Listopad 06, 2018, 05:39:02 pm »
Kiedy? Zamawiałem wczoraj i było 200.
Zamówiłem za 219 i mam przesyłkę Inpost za darmo...
Od 5 listopada. Chciałem właśnie wczoraj zamówić za nawet wyższą kwotę z dostawą paczkomatem i zdziwiłem się, że w podsumowaniu zamówienia doliczyli koszty dostawy. Niefajnie, że tak bez żadnej zapowiedzi to wprowadzili.

https://www.gildia.pl/info/bezplatna-dostawa