Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 586674 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaxx

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3555 dnia: Wrzesień 24, 2018, 06:15:55 pm »
Odebrałem dziś drugie zamówienie z FŚ po zmianie magazynu i właściciela i o ile do pierwszego zastrzeżeń nie miałem, to drugie już wygląda tak sobie. Komiksy słabo zabezpieczone, wrzucone do za dużego kartonu i dosunięte do jego rogu, a zabezpieczenie w postaci air bagów wepchnięte w pozostałą przestrzeń. W rezultacie dwie krawędzie komiksów nie zabezpieczone w ogóle, podobnie jak okładki zewnętrznych pozycji (przed rozpakowaniem pomiędzy zejściami skrzydełek kartonu było nawet widać te okładki). Do tego całość niezbyt ściśnięta, przez co komiksy, lekko bo lekko, ale jednak latały w środku. Efekt - zmasakrowany Bagniak t.2 (zmiażdżony grzbiet od strony zszycia, przez co cały blok jest zdeformowany), ubity narożnik od strony zewnętrznej na Uncanny X-Men, obejmujący cały blok komiksu. Uncanny bym przebolał, ale Bagniak wygląda tragicznie (trochę udało mi się wyprostować palcami, ale mimo to gdzie nie otworzę, to widać zgniecenia kartek).

Nie chcę gderać, ale to chyba schyłek FŚ w takiej postaci, jak dotąd znaliśmy. Nawet szef, p.Adam, już nie odpisuje, tylko dostaję jakieś standardowe, klepane od sztancy e-maile, jak w tysiącu innych sklepów. Jeżeli Bonito utrzyma promocję 35% co dwa tygodnie (czyli przez dwa tygodnie w każdym miesiącu), to chyba się przesiadam.

 

Offline Dembol_

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3556 dnia: Wrzesień 24, 2018, 06:49:37 pm »
Weź młotek i wyprostuj :)

Offline sum41

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3557 dnia: Wrzesień 24, 2018, 07:15:56 pm »
Kurde to ja takich  wkkdc mam sporo  :biggrin:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline sum41

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3558 dnia: Wrzesień 24, 2018, 07:28:04 pm »
No niestety mi tez p. Adam nie odpisuje tylko jakas pani skrotowo i nieraz na drugi dzien, wiadomo duza firma, zobacze jak moja paczka przyjdzie.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline xanar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3559 dnia: Wrzesień 24, 2018, 07:30:34 pm »
Tak też podejrzewałem, że to nic dobrego z tego nie będzie - teraz po prostu będę kupował z najtańszej korporacji.

Offline sum41

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3560 dnia: Wrzesień 24, 2018, 07:39:01 pm »
Ciekawe czemu sie polaczyli z wiekszym od siebie, rabaty myslalem ze zwieksza a t tu nawet spadly, mialo byc info o zmianach ja nic nie dostalem.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline xanar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3561 dnia: Wrzesień 24, 2018, 07:40:28 pm »
Właściciel miał korzystną ofertę to skorzystał, czysty biznes.

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3562 dnia: Wrzesień 25, 2018, 05:10:06 pm »
Ale mnie irytacja bierze z tą Muchą w Bonito. Jestem w plecy ze dwa miesiące bo raz się pojawia, a raz znika. Teraz brak Wicked. Eh.Nigdy nie było takich problemów z ostatnimi tytułami i ich dostępnością.

Offline robbirob

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3563 dnia: Wrzesień 26, 2018, 01:02:04 pm »

Nie chcę gderać, ale to chyba schyłek FŚ w takiej postaci, jak dotąd znaliśmy. Nawet szef, p.Adam, już nie odpisuje, tylko dostaję jakieś standardowe, klepane od sztancy e-maile, jak w tysiącu innych sklepów.
Jaxx, reklamuj i przy okazji napisz jak zareagowali na reklamacje i w ogole.


O ile zarzuty o standardowym odpisywaniu na maile są według mnie bez sensu trochę (było przecież mówione że bok Taniej K. przejmie kontakt z klientem), o tyle pakowanie trzeba zgłaszać i wymagać podejścia do reklamacji na poziomie.


@sum41 - ja miałem maila o zmianach. Że szybkie płatności, że pobraniowe paczki. Alternatywne okładki i wydania mają być w ofercie niedługo. Ich newletter czasem wpada do spamu.


@mappy - w Bonito Mucha ostatnio pozno sie pojawia i faktycznie w mniejszych ilościach. Ciekawe tylko po której stronie leży "wina". Może to Muszka niewyrsbia sie z dostawami?

Offline Jaxx

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3564 dnia: Wrzesień 26, 2018, 02:31:53 pm »
Jaxx, reklamuj i przy okazji napisz jak zareagowali na reklamacje i w ogole.


O ile zarzuty o standardowym odpisywaniu na maile są według mnie bez sensu trochę (było przecież mówione że bok Taniej K. przejmie kontakt z klientem), o tyle pakowanie trzeba zgłaszać i wymagać podejścia do reklamacji na poziomie.


"Ze standarowym odpisywaniu na maile" to bardziej mi chodziło, że odpisują w taki sam sposób uprzejmy i rzeczowy, ale i też suchy sposób jak wszystkie inne sklepy, podczas gdy p.Adam odpisywał jak komiksiarz. Do tej pory pamiętam, jak zapytałem go kiedyś o błędny nakład drugiego tomu Skalpu, gdzie rzekomo były poprzestawiane strony, to powiedział "rozpakowałem swój egzemplarz, przeczytałem z marszu cały i wszystko jest ok" :) Innym razem zadzwonił z kolei, że partia Asteriksa, którą dostali ma przesunięty grzbiet, który źle wygląda i on nie chce takich rzeczy wysyłać. Jakoś takiego klimatu w Bonito czy Ravelo nie potrafię sobie wyobrazić. Tak więc podejście było super, bardzo fajnie robiło się zakupy w takiej atmosferze, nawet jeżeli były nieco droższe. A teraz jest tylko poprawnie. Po prostu mi tego szkoda.

Komiksy zareklamowałem od razu i dziś dostałem odpowiedź, że zjawi się u mnie kurier z nieuszkodzonymi egzemplarzami na wymianę. Przeprosili podając takie uzasadnienie:

"Stan pakowania pozostawił wiele do życzenia, gdyż Pana zamówienie przez pomyłkę nie trafiło do osoby odpowiedzialnej i przeszkolonej w pakowaniu komiksów, stąd wynikł problem. Raz jeszcze przepraszam za zaistniałą sytuacje."

Dodatkowo w ramach przeprosin dostałem kod na 10% do końca października. Tak więc podejście jest profesjonalne i jak najbardziej godne pochwały (chociaż czekałem dwa dni na odpowiedź). Co do tego zarzutu nigdy nie miałem. Ale mimo to już nie to samo, co kiedyś. I jestem przekonany, że p.Adam zapewniał, że nadal odpowiada za kontakt z klientem, chociaż tu się nie będę upierał. 


 

 

Offline robbirob

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3565 dnia: Wrzesień 27, 2018, 05:50:46 am »
@Jaxx
Trzeba przyznać że rozwiązali do dość fajnie i na wysokim poziomie. Bo rabat 10%w FŚ wcześniej raczej był niespotykany.


No i jeżeli faktycznie mają ludzi odpowiedzialnych za pakowanie paczek to znaczy że ktoś z FŚ o to zadbał.


A z takich pozareklamacyjnych spraw, to czekam aż na FŚ wprowadzą odbiór w Wawie. Bo Tania Książka ma. Liczę na tobardzo.


A co do Muchy w Bonito to wczoraj dostałem info od nich że "złożyli zamówienie u wydawcy kilka dni temu i oczekują na dostawę która powinna pojawić się w ciągu tygodnia".
Czyli Muszka ma pełne ręce roboty☺


Offline Voitas

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3566 dnia: Wrzesień 27, 2018, 08:54:47 am »
Osoba przeszkolona w pakowaniu komiksów - rozumiem, że jak pakują książki to mogą mieć wyje****. Ehh.

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3567 dnia: Wrzesień 27, 2018, 09:08:22 am »
Ale że co? Książki też trzeba umieć pakować żeby doszły bez obić. Jest parę tricków pakowania, które warto wiedzieć. I tak, osoba pracująca za najniższą krajową na wyrąbane na wysokie standardy pakowania.

Offline xanar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3568 dnia: Wrzesień 27, 2018, 09:23:49 am »
Teoretycznie to wszystko trzeba umieć robić, chodzić też się nauczyłeś  :biggrin:

Offline robbirob

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3569 dnia: Wrzesień 27, 2018, 10:35:54 am »
Osoba przeszkolona w pakowaniu komiksów - rozumiem, że jak pakują książki to mogą mieć wyje****. Ehh.
Podejrzewam, że pakowanie 1-3 książek to trochę mniejszy problem niż pakowanie 8 komiksów różnego formatu dla wymagającego klienta.