trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 597180 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3435 dnia: Wrzesień 02, 2018, 09:08:54 am »
moge anulowac stare zamowienie i zlozyc wieksze od nowa - oczywiscie ceny juz podskoczyly wie tego nie zrobie. kupuje w MVM od poczatku dzialalnosci i wg mnie mieli momenty bardzo pozytywne pod wzgledem obslugi ale tez momenty totalnej olewki. widocznie eraz jest czas olewki.

za to kupownie f2f na mfkig zawsze bardzo przyjemne.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline isteklistek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3436 dnia: Wrzesień 02, 2018, 11:08:30 am »
Mi się podobają ostatnio pomysły MVM, ale szkoda, że tak szybko się zmieniają. Ciekawi mnie co stanie się z ofertą ekspozycyjna, bo na ostatnim filmiku widać, że była gigantyczna, a na zdjęciach z zakupów widać, że aż tak wiele nie zeszło, choć ceny były już zbliżone do tego, co można kupić w sklepie. Pierwsze informację pewnie będą po Łodzi.

Z niespodzianek ja bym się spodziewał, że pojawi się jakaś lojalnościówka, która będzie aktualizowana raz, może dwa razy do roku np. dodatkowe 5% obniżki niezależnie od tego jakie rabaty obowiązują.


Offline Damballa

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3437 dnia: Wrzesień 02, 2018, 11:46:56 am »
Na fb MvM dają znać, że oferta ekspozycyjna pojawi się w Łodzi. Ofertą ekspozycyjna ma się tam zajmować Azyl komiksu? Zapewne jakieś informacje będą do uzyskania w trakcie, lub krótko po festiwalu.

Offline sum41

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3438 dnia: Wrzesień 02, 2018, 01:48:42 pm »
To bedzie w Lodzi bo ostatnie lata nie byl bo krzyczeli za stanowisko cos kolo 20 tysi.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Antari

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3439 dnia: Wrzesień 03, 2018, 08:20:21 am »
Lojalnościówka to byłby dobry pomysł ale pytanie jak będzie egzekwowany. Wartość zamówień? Fajnie jakby w jakiś sposób były nagradzane osoby, które kupują co miesiąc. Z drugiej strony patrząc na wcześniejszą politykę sklepu w tym względzie taki dodatkowy rabat byłby maksymalny i nie wliczany do poprzednich np. na pre-order, gdzie jest maksymalny, więc w sumie dla mnie (z niewielkimi wyjatkami) mała różnica.

Ten "stan używany" to też strasznie głupia sprawa z punktu widzenia polityki pro konsumenckiej. Najważniejsze żeby sprzedawca był zabezpieczony przed roszczeniami klientów :wink: Mimo, to nie jest w tym względzie źle jak kupuje się w pre-orderze. Nie zdarzyło mi się dostać rozpakowanego zbiorczaka albo w jakimś używanym przez kogoś stanie. No ale fakt od jakiegoś czasu lecę praktycznie tylko z preorderami.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2018, 08:23:24 am wysłana przez Antari »

Offline R~Q

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3440 dnia: Wrzesień 03, 2018, 08:35:48 am »
Szkoda, że nie ma jakiejś realnej alternatywy cenowej wśród polskich sklepów. Atom niestety mocno odstaje w kwestii wydań zbiorczych (są wyjątki).
https://www.bookdepository.com/ ma ceny zbliżone do Multiversum i wysyłkę za darmo na cały świat. Trzeba tylko czekać, aż dojdzie z UK, a potrafi czasami iść 3 tygodnie

Offline arczi_ancymon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3441 dnia: Wrzesień 03, 2018, 09:10:24 am »
I przyjdzie poobijane ze wszystkich stron. Bawiłem się w to i odradzam.

Offline isteklistek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3442 dnia: Wrzesień 03, 2018, 09:11:54 am »
Jeżeli nic się nie zmieniło, to MVM ma takie dobre ceny, bo bardzo dużo kupuję od swoich dostawców i aby mieć dalej dobrą ofertę, pozwalać sobie na różnego rodzaju akcje z rabatami musi się bardziej otworzyć na klienta i z nim współpracować, jeżeli chce dalej zamawiać tyle, ile zamawia, a komuś trzeba to sprzedać.
Właściciel bardzo często ingeruje w ceny, rabaty, więc może by się pobawił w zmiany na indywidualnych kontach dopisując jakieś procentowe rabaty. Ci, którzy zamawiają najwięcej, czy regularnie mieli by jakiś dodatek i motywację, aby zamawiać dalej i więcej.
 

Offline xanar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3443 dnia: Wrzesień 03, 2018, 09:31:45 am »
I przyjdzie poobijane ze wszystkich stron. Bawiłem się w to i odradzam.


Czyli lepiej na Amazonie kupować ?

Offline Gazza

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3444 dnia: Wrzesień 03, 2018, 09:47:41 am »

Czyli lepiej na Amazonie kupować ?
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć.
Do mnie paczka z omnibusem nie dotarła, a gdy interweniowałem - wysłali drugą i choć tym razem doszła szybko, omniak był ubity. Na szczęście po kolejnej reklamacji - zwrócili bodaj 25% ceny.

Offline gobender

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3445 dnia: Wrzesień 03, 2018, 10:19:44 am »

Czyli lepiej na Amazonie kupować ?

Nie. W przypadku dużych i cieżkich albumów masz 80% pewności, że przyjdzie luzem w dużym kartonie.
Nawet albumy posiadające własne kartony (absolute, artist editions etc) nie są do końca bezpieczne, choć tu rzeczywiście ryzyko jest znacznie mniejsze.

Offline Talvi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3446 dnia: Wrzesień 03, 2018, 10:23:03 am »
Mam mieszane doświadczenia z BD i Amazonem - BD czasem elegancko pakuje w folię bąbelkową, a czasem nie. Amazon wrzuca w karton i tyle - ubije się albo i nie. Ostatnio omniaki kupuję u kolegi Nicka Jacholsona i sobie chwalę :smile:

Offline perek82

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3447 dnia: Wrzesień 03, 2018, 10:24:19 am »
na bookdepository zamówiłem ze 20 komiksów i wszystkie przyszły w stanie idealnym. Chociaż trzeba przyznać, że pakowanie takie sobie - zwykły karton, który grubasa trzyma w jednej pozycji. Tu większość rzeczy jest pakowana pojedynczo, co trochę rozprasza ryzyko. Ale swoje naczekać się trzeba - ostatnio ponad miesiąc.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline xanar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3448 dnia: Wrzesień 03, 2018, 10:27:11 am »
Czyli przykładowo jak chciałbym kupić: Green Lantern by Geoff Johns Omnibus Vol. 1, to szukać jak najtaniej bo wysyłka to wszędzie loteria.

Offline Murazor

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3449 dnia: Wrzesień 03, 2018, 10:41:00 am »
to szukać jak najtaniej bo wysyłka to wszędzie loteria.
Dokładnie, z bd i amazona przyszło obite, jak i w idealnym stanie. Wszystko pozytywnie zareklamowane - zniżka, która mnie satysfakcjonowała, albo nowy tom. W multiversum podobnie, też się zdarzyło obite i reklamacja była pozytywna, ale wychodziło drożej, niż wyżej wymienione. Jedyny minus to czekanie dłuższe z zagranicy.

 

anything