Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 598948 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3375 dnia: Lipiec 18, 2018, 10:41:04 pm »
Na podstawie jakiej podstawy prawnej jest 23% VAT-u na książki?
Dlatego kolega powinien w piśmie dostać nakaz zrobienia skanu czy screenu zamówienia. Celnik nie otwierając paczki nie wie co jest w środku, a ponieważ większość rzeczy ma VAT 23%, więc domyślnie tyle wylicza. Po okazaniu dokumentów powinna nastąpić rekalkulacja kwoty do zapłacenia.

Offline mibartek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3376 dnia: Lipiec 19, 2018, 06:40:57 am »
a to na używki też działa? (w sumie dlaczego by nie)
zamawiam regularnie z USA z ebaya i jeszcze ani raz mi się nie zdarzyło zapłacić.

Offline sum41

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3377 dnia: Lipiec 26, 2018, 12:51:07 pm »
Jako iż z USA teraz mega drogie koszty przesyłki to szukam i znalazłem coś trochę tańszego.
Nie wiem czy przez przekroczenie jakiejś sumy (80Euro) ale na Amazon de do Polski przesyłka za free a jest to ciężki Omnibus.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Dembol_

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3378 dnia: Lipiec 26, 2018, 04:25:45 pm »
Jako iż z USA teraz mega drogie koszty przesyłki to szukam i znalazłem coś trochę tańszego.
Nie wiem czy przez przekroczenie jakiejś sumy (80Euro) ale na Amazon de do Polski przesyłka za free a jest to ciężki Omnibus.
Niemiecki Amazon już od dawna ma darmową (i szybką) wysyłkę do Polski po przekroczeniu kwoty 40€. Tylko, że ceny ma momentami mało atrakcyjne, ale korzystam ostatnimi czasy częściej niż z amerykańskiego.

Offline SawiK

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3379 dnia: Lipiec 26, 2018, 04:40:48 pm »
Pytanie do mieszkancow Warszawy. Mozecie polecic jakies dobre antykwariaty z komiksami???

Offline sum41

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3380 dnia: Lipiec 26, 2018, 08:12:30 pm »
Niemiecki Amazon już od dawna ma darmową (i szybką) wysyłkę do Polski po przekroczeniu kwoty 40€. Tylko, że ceny ma momentami mało atrakcyjne, ale korzystam ostatnimi czasy częściej niż z amerykańskiego.


W Usa ceny to grosze ale przesylka to kosmos. Na amazon de w miare bo taniej niz u nas choc kurs wymiany euro 4,6 :doubt:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Dembol_

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3381 dnia: Lipiec 26, 2018, 08:54:19 pm »
W Usa ceny to grosze ale przesylka to kosmos. Na amazon de w miare bo taniej niz u nas choc kurs wymiany euro 4,6
Ja zawsze płacę w Euro. Przelicznik bankowy nie jest chyba gorszy. Czy te koszty przesyłki rzeczywiście takie wielkie? Dawniej było 4$ za całość + 4$ za przedmiot co przy kupnie omnibusów ze zniżkami rzędu 40% zawsze bardzo się opłacało. Chyba, że uzależnili koszty przesyłki od wagi tak jak w brytyjskim Amazonie. Wtedy umarł w butach. w UK kupuję dlatego tylko filmy.

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3382 dnia: Lipiec 26, 2018, 09:02:02 pm »
kurs wymiany euro 4,6 :doubt:
Przecież Euro jest po 4,3 :neutral:

Offline Dembol_

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3383 dnia: Lipiec 26, 2018, 09:07:33 pm »
Amazon stosuje swoje lichwiarskie przeliczniki.

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3384 dnia: Lipiec 26, 2018, 09:42:48 pm »
Przecież wyrobienie karty dzisiaj to z 10 min w takim Revolucie. Inne opcje oraz zerowe opłaty za karty w bankach gdzie kartę dostajemy w tydzień. Zakupy walut w kantorach internetowych po jak najmniejszym spreadzie.
Ja operuję kartami w euro, dolarach, funtach do tego podpięte wszystko pod PayPal i chyba bym z torbami poszedł jakbym musiał korzystać z przeliczników.
Nie dajmy się robić w bambuko.

Offline sum41

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3385 dnia: Lipiec 27, 2018, 12:46:35 pm »
Tylko jak płacić PayPalem na Amazonie?
W Amazon US koszt przyesyłki to dawno nie brałem ale był 15$ a przy omnibusach wskakiwał na 25$.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline radef

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3386 dnia: Lipiec 27, 2018, 02:19:52 pm »
Taką informację dostałem na maila

"Informuję, że Fantastyczne Światy Adam Skreczko  prowadzący działalność gospodarczą z siedzibą w Białymstoku na podstawie umowy sprzedaży/przekazania przedsiębiorstwa przekaże prawa do bazy danych sklepu FantastyczneSwiaty.pl na Glosel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k., zlokalizowany pod adresem: ul. Kolejowa 12E, 15-701 Białystok, o numerze NIP: 542-315- 11-57. Dane te zostaną przekazane z dniem 6 sierpnia 2018 r."

Czyli Taniaksiazka.pl (posiadająca też Ksiazkomat.pl) przejmuje Fantastyczne Światy.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2018, 02:23:03 pm wysłana przez radef »
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline robbirob

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3387 dnia: Lipiec 27, 2018, 03:00:21 pm »

Czyli Taniaksiazka.pl (posiadająca też Ksiazkomat.pl) przejmuje Fantastyczne Światy.

Też dostałem, zapytałem ich o to (z nimi zawsze jest świetny kontakt).
Odpowiedź: przejmują też "całą załogę", sklep rzecz jasna zostaje, zmiana właściciela nie powinna negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie sklepu. Niedługo ma być informacja o tym.

Offline sum41

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3388 dnia: Lipiec 27, 2018, 04:31:22 pm »
FS to super sklep gdy raz kliknąłem i do koszyka wpadły 2 te same pozycje szef dzwoni i pyta czy to nie pomyłka a była - extra kontakt z klientem :)
Moze to pomoże i bazę powiększa oraz jeszcze z rabatami coś będzie :)
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline nazareth

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3389 dnia: Lipiec 27, 2018, 04:34:03 pm »
Moze to pomoże i bazę powiększa oraz jeszcze z rabatami coś będzie :smile:
Dobre myślenie :)
Jak to Ci sami ludzi będą nadal, to ja same plusy widzę.