trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 586704 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline raj666

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3360 dnia: Lipiec 18, 2018, 06:14:13 pm »
To jest vat, 5% chyba plus oplata za obsługę przez urząd celny. raz tez mi się zdarzyło i chyba nie ma szans na uniknięcie.

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3361 dnia: Lipiec 18, 2018, 06:22:48 pm »
Nie ma szans za uniknięcie.

Offline freshmaker

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3362 dnia: Lipiec 18, 2018, 07:02:10 pm »
Amazon tego nie zwraca? 5% to by było 60 pln.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline raj666

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3363 dnia: Lipiec 18, 2018, 07:15:17 pm »
Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Cła na książki nie ma, vat to 5% chyba, choć łowy sobie nie dam uciąć. DHLnie wysłało ci rozliczenia za co ta kasa? Nie wiem jak to rozliczają, ja swoje zapłaciłem za przesyłkę dostarczona przez pocztę, i poczta i urząd skarbowy jeżeli dobrze pamiętam doliczyły sobie co łaska za obsługę ibyło tego więcej niż samej opłaty. Może DHL ma swoje cenniki na tego typu przypadki i stąd ta opłata. Może ich spytaj jak o wyliczyli.

Offline freshmaker

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3364 dnia: Lipiec 18, 2018, 07:19:07 pm »
Spoko, tak zrobię. Będę to odbierał za 2 tyg po urlopie.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3365 dnia: Lipiec 18, 2018, 08:38:20 pm »
Jak odbierałem na poczcie przesyłkę z Australii (nie książkę) to dostałem rozliczenie co ile kosztowało. Ale wiedz, że liczą sobie za wystawienie awiza, koszt magazynowania przesyłki, koszt przesyłu przesyłki do urzędu celnego i z powrotem, więc opłat się zbiera...

Offline Alfman

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3366 dnia: Lipiec 18, 2018, 09:20:23 pm »
Książki i komiksy są zwolnione z cła, ale z VAT-u już nie (23%). I to wychodzi mniej więcej ta kwota. Tak wg mnie to wygląda.

Offline gobender

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3367 dnia: Lipiec 18, 2018, 09:23:16 pm »
Przestałem kupować w amerykańskim od czasu kiedy wzrosły radykalnie ceny shippingu (ze 2-3 lata). Ale kiedys kupowałem sporo i widzę, że miałem szczęście bo nigdy nie miałem akcji z dopłatą, nawet jak brałem jakieś cegły po 10 kilo z taschena, które swoje kosztowały. Czy to teraz jakoś się na ten VAT napięli?

Offline starcek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3368 dnia: Lipiec 18, 2018, 09:33:01 pm »
Skoro to dhl, to najwięcej jest za obsługę celną - najtańsza pod tym względem jest poczta, a firmy kurierskie łupią bez litości za oclenie przesyłki.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline gobender

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3369 dnia: Lipiec 18, 2018, 09:46:03 pm »
Z DHLu też nigdy nic nie dostałem takiego. Z UPSa też nie.  Poza tym nie do końca masz wybór w Amazonie bo tak teraz namieszali z tymi fullfilment centers, że w jednym zamówieniu kupisz 4 produkty w opcji Standard a paczki przyjdą cztery każda inną drogą (nawet kurierem next day dalivery jak za późno wyślą).

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3370 dnia: Lipiec 18, 2018, 09:47:19 pm »
Poczta bierze 17,90zł za opłaty. Firmy kurierskie sporo więcej. Zamawiam elektronikę, zegarki z Azji, USA i nie da się tego uniknąć. VAT jest od każdej kwoty zakupu ale to loteria czy wpadnie na celników. Biorą wybiórczo z racji małej ilości osób do obsługi takich rzeczy. Jeśli spory gabaryt lub na prześwietleniu widać coś niepokojącego to trzeba się z tym liczyć, że VAT będzie do zapłaty. Osobiście nigdy nie dostałem VATu poniżej 150zł.

Offline sum41

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3371 dnia: Lipiec 18, 2018, 10:00:03 pm »
Zamawialem dziesiatki paczek z Usa i jest 23% vat na komiksy czy ksiazki. Celnik mi powiedzial ze robia to wyrywkowo a mnie 2 lub 3 razy to wypadlo, niepamietam. Doradzil mi aby nie placic suma paczki nie moze przekroczyc 180 zl i teraz tak robie  :smile:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Alfman

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3372 dnia: Lipiec 18, 2018, 10:02:14 pm »
Do 45 euro bez VAT-u.

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3373 dnia: Lipiec 18, 2018, 10:06:30 pm »
Nie. Od $0,1 jest VAT.

Offline radef

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3374 dnia: Lipiec 18, 2018, 10:37:47 pm »
Na podstawie jakiej podstawy prawnej jest 23% VAT-u na książki? Z tego co wiem, każda książka (niezależnie czy zagraniczna, czy nie) jest obłożona podatkiem 5% jeżeli posiada ISBN, a w przypadku wydań zbiorczych jest to norma.Natomiast prawda, że zeszytówki są obłożone podatkiem 23%, ponieważ nie posiadają ani ISBN-u, ani ISSN-u.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja