Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 586374 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3300 dnia: Czerwiec 22, 2018, 11:48:15 pm »
Też mam przerobionych większość dyskontów ale postawiłem właśnie na Mestro i Bonito. Mają świetną politykę reklamacyjną więc się nie zamartwiam.

Offline Arthaniel

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3301 dnia: Czerwiec 23, 2018, 12:42:40 am »
Livro ma od niedawna punkt odbioru w Warszawie, Metro Świętokrzyska.

Rabaty do 35% na Non Stop i Planetę Komiksów.

Wziąłem Paper Girls 4, odebrałem dzień później. Zamówienie nie leżało luzem, jak np w punktach Bonito, tylko było zapakowane w kopertę bąbelkową - za to duży plus.

Stan idealny bez uszczerbków, więc polecam.

Offline xanar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3302 dnia: Czerwiec 23, 2018, 08:37:33 am »
Też mam przerobionych większość dyskontów ale postawiłem właśnie na Mestro i Bonito. Mają świetną politykę reklamacyjną więc się nie zamartwiam.




Jak ktoś chce się bawić z reklamacjami co drugie zamówienie albo co każde zamówienie, to też mogę polecić.

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3303 dnia: Czerwiec 23, 2018, 11:34:54 am »
To kurierzy chyba cię nie lubią jak każde lub co drugie zamówienie miałeś obite.

Offline Murazor

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3304 dnia: Czerwiec 23, 2018, 12:40:22 pm »
Tez tak pomyslalem. Mega pech w takim razie.

Offline xanar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3305 dnia: Czerwiec 23, 2018, 01:53:20 pm »
Kwestia pakowania, jakoś niektórzy są w stanie zapakować tak, że za każdym razem zamówienie dociera w całości.

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3306 dnia: Czerwiec 23, 2018, 02:08:01 pm »
Nie będę się spierał ale Bonito i Mestro słabe pakowanie? Literackiej już nie ma ale przecież te dwa wydawnictwa to moje pierwsze i drugie miejsce w pakowaniu ze wszystkich dyskontów. W FŚ zmawiałem tylko raz więc za mała liczba do statystyki.Kwestia pakowania to może być w takim Ravelo/Egmoncie, Empiku gdzie nie ma nic z wypełniaczy w środku pudełka.
Przerobiłem mnóstwo dyskontów. Śmiało mogę powiedzieć, że z bite 40 sztuk. Rzadko się zdarzało abym po pierwszym razie odrzucał księgarnie ale np. nadziałem się na słabą politykę reklamacji lub zwrotu pieniędzy. Teraz mam wyrobioną markę i kupuję tylko tam. No chyba, że się zdarzy taki Merlin(pakowanie bez wypełniaczy ale mają te świetne kartony) :biggrin:

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3307 dnia: Czerwiec 23, 2018, 06:33:00 pm »
Bonito i Mestro -  kilkadziesiąt zamówień i zero uszkodzonych komiksów.
W Mesto zamawiam całego "Ongrysa" , "Kurca" ,Fistaszki z ,,N K,,   i większość"Taurusów "- towar  zawsze docierał nienaruszony.
Polecam .


To kurierzy chyba cię nie lubią jak każde lub co drugie zamówienie miałeś obite.


właśnie.
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline bowie

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3308 dnia: Czerwiec 23, 2018, 07:33:41 pm »
Ja się przeniosłem z Gildii do Bonito. Owszem, w Gildii nie było źle, nigdy nie miałem uszkodzeń związanych ze złym pakowaniem, zawsze to były uszkodzenia ZANIM komiks został zapakowany. Owszem, reklamacje błyskawiczne, ale kłopotliwe było odsyłanie komiksów. Oddawali kasę za przesyłkę, ale strata czasu na poczcie i strata czasu na pakowanie itp. Teraz korzystam z punktu odbioru Bonito. Jak komiks ma wady, to go po prostu nie biorę i proszę o inny egzemplarz.

Offline Pawel.M

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3309 dnia: Lipiec 02, 2018, 02:08:05 pm »
To teraz, gdzie nie kupować komiksów - dostałem skandaliczną przesyłkę:

http://seczytam.blogspot.com/2018/07/ostateczne-pozegnanie-z-partaczami.html
seczytam.blogspot.com

Offline robbirob

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3310 dnia: Lipiec 02, 2018, 02:14:34 pm »
@up,
zdjęcia mówią same za siebie.

A przy okazji, tak z ciekawości, jaki to przewoźnik? InPost?

Offline Pawel.M

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3311 dnia: Lipiec 02, 2018, 02:16:58 pm »
Przewoźnik - DHL. Ale to nie wina przewoźnika, tak zapakowane komiksy nie miały prawa dotrzeć nieuszkodzone.
seczytam.blogspot.com

Offline robbirob

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3312 dnia: Lipiec 02, 2018, 02:23:41 pm »
Przewoźnik - DHL. Ale to nie wina przewoźnika, tak zapakowane komiksy nie miały prawa dotrzeć nieuszkodzone.
Tak, ja wiem, że to przede wszystkim wina pakującego.

Offline amsterdream

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3313 dnia: Lipiec 02, 2018, 05:41:35 pm »
Do mnie ostatnio dotarło zamówienie z dobre książki - tragedia, pakowanie podobne jak wyżej, co najmniej połowa pozycji do wymiany. A prosiłem w komentarzu do zamówienia o dobre zabezpieczenie, jak widać grochem o ścianę. Jakiś czas temu w mestro to samo. Nie ogarniam jak im opłaca się wymieniać zamówienia o wartości kilkuset zł zamiast je po prostu porządnie zapakować.

Offline Pawel.M

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3314 dnia: Lipiec 02, 2018, 06:05:34 pm »
amsterdream
Po przejrzeniu całości zamówienia, okazuje się, że do wymiany mam... całość - sto procent! Jutro komiksy/książki odbiera kurier, a ja złożyłem podobne zamówienie w Bonito - tyle, że zrezygnowałem z Shi i Śmierci Stalina (niestety, jeśli chodzi o komiksy NSC, to Livro cenowo nie ma konkurencji) oraz obu książek, a zamiast tego wziąłem jeszcze jednego Sandmana + dwa Thory z Egmontu. I szok, niby taka tania Livro (+ 10% dodatkowego rabatu w ramach przeprosin za poprzednie, też schrzanione zamówienie), a w Bonito wyszło taniej prawie o 50 zł. I sam sobie odbiorę, na miejscu sprawdzę stan - nie będę się wkur...

Cóż, chyba Bonito stanie się moim pierwszym wyborem jeśli chodzi o księgarnie.

Teraz mnie jeszcze interesuje ile poczekam na zwrot kasy z Livro...
seczytam.blogspot.com