Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 594826 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3285 dnia: Czerwiec 21, 2018, 07:37:00 am »
Nie jestem z Krakowa, więc nie wiem, ale proponuję rozwiązanie pośrednie. Na bonito.pl jest możliwość darmowego odbioru komiksów. https://bonito.pl/menu/odbior_osobisty.html

Na stronie sklepu komiksy zamawiasz, a płacisz przy odbiorze, oglądając sobie przygotowane dla ciebie egzemplarze w kierunku np. uszkodzeń. A bonito rabaty ma przyzwoite.

Offline Alfman

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3286 dnia: Czerwiec 21, 2018, 09:54:00 am »
Nie jestem z Krakowa, więc nie wiem, ale proponuję rozwiązanie pośrednie. Na bonito.pl jest możliwość darmowego odbioru komiksów. https://bonito.pl/menu/odbior_osobisty.html

Na stronie sklepu komiksy zamawiasz, a płacisz przy odbiorze, oglądając sobie przygotowane dla ciebie egzemplarze w kierunku np. uszkodzeń. A bonito rabaty ma przyzwoite.


I z wymianami nie ma problemu (w razie czego).

Offline Danio237

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3287 dnia: Czerwiec 21, 2018, 11:24:50 am »
No najważniejszą informację pominąłem. Szukaj pozycji przez Ceneo bo różnią się cenowo od tych w sklepie na plus. Oczywiście porada dotyczy Mestro i Dobreksiazki.
Huh, faktycznie jest ten rabat przez Ceneo. Jeszcze więcej kombinowania niż myślałem. :D
A który z tych dwóch sklepów lepszy pod względem pakowania i ogólnej obsługi klienta?

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3288 dnia: Czerwiec 21, 2018, 12:43:20 pm »
Nie ma reguły. Zależy do wyłącznie od osoby pakującej danego dnia i na danej zmianie.

Offline Danio237

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3289 dnia: Czerwiec 21, 2018, 02:08:57 pm »
Dobra, zamówione z maestro. Wyszło 912zł zamiast 1063zł z Gildii czyli cholernie się opłaca kombinować! Aż szkoda że wcześniej o tym nie pomyślałem tylko zawsze z automatu wszystko z Gildii zamawiałem. Jedyne czego nie mogłem znaleźć to najnowszego Star Wars Komiks, sprawdzę czy mają przy następnej okazji.

Offline xanar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3290 dnia: Czerwiec 21, 2018, 02:43:15 pm »
Pochwal się później w jakim stanie dotarło do ciebie  :cool:

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3291 dnia: Czerwiec 21, 2018, 04:31:16 pm »
Ja kupuję tylko w trzech sklepach. Bonito, Mestro, Gildia. Sporadycznie jakaś inna księgarnia wpadnie ale to musi być dobra promocja.Ostatnio zamawiałem Scream i Taurusa w Mestro bo tam najlepsze % na te wydawnictwa. Dostałem 5 sztuk z ubitymi rogami ale tam wymiana bardzo szybka. Paczka ubita przez kuriera. Karton dostał w jeden z rogów. Pakowanie super ale musieli rzucać paczkami kurierzy. Nic z tym się nie zrobi.

Offline death_bird

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3292 dnia: Czerwiec 21, 2018, 06:45:21 pm »
Od 40% do 60%. Ja kupiłem Amerykański Wampir tom 1 z 50% zniżki i Skalp tom 1 z 40%. Gratis sampler Vertigo i katalog Egmontu.
No to się uśmiałem, bo właśnie rozpakowałem paczkę z dokładnie tym samym zamówieniem. ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline nori

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3293 dnia: Czerwiec 22, 2018, 06:16:20 am »
misiokles, Alfman, dzięki, Bonito fakt ma sporo punktów odbioru, w Krakowie także. W moim przypadku jak na złość nie po tej stronie miasta, ale trzeba będzie chyba temat ogarnąć.
W Bonito rabat dla stałych klientów dostaje sie automatycznie? Po jakim czasie? jest permanentny, na wszystkie pozycje? Jak rozumiem, kumuluje się z karta dużej rodziny?
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline Alfman

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3294 dnia: Czerwiec 22, 2018, 06:48:30 am »
W Bonito rabat dla stałych klientów dostaje sie automatycznie? Po jakim czasie? jest permanentny, na wszystkie pozycje? Jak rozumiem, kumuluje się z karta dużej rodziny?


Tak to wygląda:


Wartość zrealizowanych zamówień z ostatnich 6 miesięcyRabat
od 0,00 do 399,99 zł0,00 %
od 400,00 do 599,99 zł2,00 %
od 600,00 do 799,99 zł3,00 %
od 800,00 do 999,99 zł4,00 %
od 1000,00 zł5,00 %





Offline Jaxx

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3295 dnia: Czerwiec 22, 2018, 07:29:18 am »
Czy ktoś kupował może kiedyś coś na giełdzie komiksów podczas GDAKu i może coś powiedzieć, jak to wygląda? Warto tam się rozejrzeć, czy ceny raczej "niskorabatowe"?

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3296 dnia: Czerwiec 22, 2018, 04:54:28 pm »
W Bonito rabat dla stałych klientów dostaje sie automatycznie? Po jakim czasie? jest permanentny, na wszystkie pozycje? Jak rozumiem, kumuluje się z karta dużej rodziny?
Tak z automatu po pierwszym zamówieniu w zakładce moje konto będzie podsumowanie zrealizowanych zamówień wraz z fajnym wykresem.
Alfam wkleił jak to wygląda. Co sześć miesięcy odpada pierwszy miesiąc więc trzeba pilnować aby ten rabatowy procent był jak najbardziej wysoki.Rabat nie jest na wszystkie pozycje. Nie uwzględnia pozycji ze czerwonym znaczkiem promocja. Czerwony rabat jest stały, wygasa po sprzedaniu jakiejś tam ilości sztuk. Jak widać jest różny 60%, 50%, 40% itp.
Rabat z zamówień sumuje się z KDR i dzięki temu mamy to mistyczne ~42%.
Osobiście kupuję tam wszystko oprócz niszy(Gildia) oraz wydawnictw: Scream, Kurc, Taurus, Elemental, Planeta Komiksów, Kultura Gniewu(taniej w Mestro).Rabat 35% cyklicznie pojawia się co jakieś 1,5 miesiąca więc trzeba śledzić stronę.

Offline Corto Maltese

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3297 dnia: Czerwiec 22, 2018, 04:57:49 pm »
Dla nowości, "niskorabatowe" lub okładkowe. Jeśli już, coś wśród komiksów używanych mozna wypatrzeć, lecz trzeba ewentualnie samemu próbować.

Offline Danio237

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3298 dnia: Czerwiec 22, 2018, 06:02:17 pm »
Pochwal się później w jakim stanie dotarło do ciebie  :cool:
Doszło. Na 20 komiksów 20 w stanie idealnym.  :cool:  Zdjęcie w odpowiednim wątku.
W ogóle to teraz sobie dopiero zdałem sprawę że ten sklep to MESTRO.pl, a ja cały czas mówiłem maestro. :D

Offline xanar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3299 dnia: Czerwiec 22, 2018, 08:34:49 pm »
No to masz szczęście :wink: . Ja swojego czasu przerobiłem prawie wszystkie dyskonty i aktualnie kupuje tylko w Fantastycznych Światach. Chyba, że są jakieś super-extra promocje, to dwa czy trzy razy do roku kupie gdzie indziej.