Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 586398 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3270 dnia: Czerwiec 18, 2018, 09:24:14 pm »
Chodzi tylko, by ktoś z PP przeniósł paczkę z punktu B do punktu A. Dobrze rozumuję? A wy już o rekompensatach i wyrywaniach groszy z bezdusznych instytucji.
Dobrze rozumujesz, w idealnym świecie, gdzie zielone lasy pokrywają znaczną część ziemi, a krystaliczna woda wylewa się z górskich strumyków, gdzie kwota wolna od podatku wynosi 30 000 zł, a Polska Reprezentacja ogrywa Angoli w fazie pucharowej MŚ, tak by było. Ale rzeczywistość jest brutalna...

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3271 dnia: Czerwiec 18, 2018, 09:43:37 pm »
Już nie wiadomo gdzie paczka się znajduje. W sobotę minął 5 dzień. Z tego co mi wiadomo paczki czekają w kiosku 5 dni. Może wraca do nadawcy, lub już u niego jest. Brak komentarza właśnie nadawcy, rozumiesz?


Ok. Zwracam honor. Z twojego pierwszego wpisu nie wynika jaki był okres czasowy leżakowania paczki w kiosku - napisałeś tylko ile minęło czasu od zamówienia. Jeśli paczka wróciła do nadawcy - to rzeczywiście nieprofesjonalne podejście.

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3272 dnia: Czerwiec 18, 2018, 10:16:36 pm »
Ale tutaj nie chodzi o czas tylko o przekierowanie paczki nie do tego kiosku Ruchu, który wybrał.

Offline Antari

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3273 dnia: Czerwiec 19, 2018, 08:15:59 am »

Dziś mamy praktycznie kolejny wtorek i brak informacji co dalej.
Załóż dyskusję na allegro jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś i ten sposób pisz z nimi. Muszą się ustosunkować do problemu, bo inaczej włączy się pracownik allegro. Kilka dyskusji do których nikt się nie ustosunkował i leci blokada konta, więc powinno podziałać. Dyskusje najbardziej bolą sprzedawców na alledrogo i do tego są monitorowane. Maile są zlewane równo.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2018, 08:22:05 am wysłana przez Antari »

Offline Gazza

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3274 dnia: Czerwiec 19, 2018, 12:36:43 pm »
Ostatnio jest jakiś total z przesyłkami:
Zamówienie z sklepu Egmontu (Ravelo) trafiło do innego punktu odbioru (paczka w Ruchu) mimo, że nawet zapytania o zgodę nie otrzymałem. Swoją drogą wszystko dotarło bez uszkodzeń, ale oprócz kartonu nie było jakichkolwiek zabezpieczeń.

Z kolei przesyłka z allegro (paczkomaty inpost) trafiła do innego niż wybrany paczkomatu, choć takie zapytanie otrzymałem ale z tej opcji nie skorzystałem. Chyba znów dostawca zadecydował za mnie...

Offline pitt

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3275 dnia: Czerwiec 19, 2018, 01:03:26 pm »
Ostatnio jest jakiś total z przesyłkami:
Zamówienie z sklepu Egmontu (Ravelo) trafiło do innego punktu odbioru (paczka w Ruchu) mimo, że nawet zapytania o zgodę nie otrzymałem. Swoją drogą wszystko dotarło bez uszkodzeń, ale oprócz kartonu nie było jakichkolwiek zabezpieczeń.
...

Niestety prawda.
Nie wspominająć już o cenach w sklepie Egmontu, szkoda im kasy na folię babelkową. :(
Troche strach brać coś w HC, bo zaraz bedzie sytuacja jaką mkolek81 gdzieś tutaj opisywał.

Ostatnio kupiłem jeden numer WKKDC w sklepie internetowym Ruchu.
Odbieram, a tam pudło ogromne, że 10 sztuk by weszło. WTF?
Przynajmniej komiks w folii babelkowej i doszedł cały. Ale jakby kurier zaczął nią wsady trenować, to nie wiem czy by było wszystko ok?

Offline laf

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3276 dnia: Czerwiec 20, 2018, 08:44:13 am »
Swoją drogą wszystko dotarło bez uszkodzeń, ale oprócz kartonu nie było jakichkolwiek zabezpieczeń.
Potwierdzam. Wczoraj dotarł do mnie komiks zamówiony ze sklepu Egmontu i pakowanie bez rewelacji. Wprawdzie karton jest podwójny, wszystko było dociśnięte i nic nie latało, a komiks doszedł bez żadnych uszkodzeń, ale na folii bąbelkowej poskąpili.
Tak na marginesie to muszę przyznać, że jestem zadowolony z ostatniej promocji w tym sklepie. Rewelacyjna cena na pierwszy to JLA Morrisona pozwoliła mi zaoszczędzić paru złotych za wydanie WKKDC, a dodatkowo mam zdecydowanie dłuższą historię  :biggrin: . Egmoncie - czekam na promocje kolejnych tomów  :wink: (tak, wiem, że ta cena była na zachętę, ale pomarzyć można).

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3277 dnia: Czerwiec 20, 2018, 04:32:17 pm »
Jaki rabat był?W Bonito nieraz pojawiają się komiksy Egmontu 50%, 45%.

Offline Namir

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3278 dnia: Czerwiec 20, 2018, 04:51:14 pm »
Jaki rabat był?W Bonito nieraz pojawiają się komiksy Egmontu 50%, 45%.

Od 40% do 60%. Ja kupiłem Amerykański Wampir tom 1 z 50% zniżki i Skalp tom 1 z 40%. Gratis sampler Vertigo i katalog Egmontu.

Offline Danio237

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3279 dnia: Czerwiec 20, 2018, 10:16:55 pm »
Przez parę miesięcy nie kupowałem komiksów więc muszę nadrobić zaległości, gdzie się teraz najbardziej opłaca? 19 pozycji od Egmontu i 2 Muchy. Zawsze zamawiałem ze sklepu gildii bo tam najłatwiej, tzn jest porządek w działach, sobie wejdę w komiksy to mam wszystkie ostatnio wydane pozycje, a na innych stronach trzeba często wpisać dokładnie tytuł komiksu w wyszukiwarce by znalazło, ale przy takiej ilości komiksów mogę się pomęczyć bo nawet 2zł zaoszczędzone na sztuce zrobi różnicę. Także - gdzie teraz najtaniej?

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3280 dnia: Czerwiec 20, 2018, 10:43:31 pm »
Mucha najtaniej na Bonito ale trzeba poczekać na promocję 35%. Nie ma co się spieszyć bo nakład szybko się nie skończy.
Egmont najtaniej na Mestro i Dobreksiazki- 42%. Musisz dodać koszt wysyłki więc rabat na koniec będzie trochę mniejszy. No chyba, że odbiór osobisty.

Offline Danio237

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3281 dnia: Czerwiec 20, 2018, 10:52:20 pm »
Te -42% z jakimś kodem czy od razu powinno być? Bo tak tanio nie widzę Egmontu na Maestro, a tym bardziej na Dobreksiążki (tu nawet nieco drożej od gildii).

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3282 dnia: Czerwiec 20, 2018, 11:47:57 pm »
No najważniejszą informację pominąłem. Szukaj pozycji przez Ceneo bo różnią się cenowo od tych w sklepie na plus. Oczywiście porada dotyczy Mestro i Dobreksiazki.

Offline laf

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3283 dnia: Czerwiec 21, 2018, 06:21:24 am »
Mucha najtaniej na Bonito ale trzeba poczekać na promocję 35%. Nie ma co się spieszyć bo nakład szybko się nie skończy.
Dodatkowo na Bonito są zniżki dla stałych klientów (5%) i posiadaczy Karty Dużej Rodziny (5%). Tak więc kiedy będzie promocja -35% można na forum podpytać się czy ktoś z forumowicz mających te dodatkowe rabaty nie byłby tak uprzejmy i nie zamówiłby dla Ciebie paczki. Wtedy rabat na Muchę jest najbardziej korzystny i wychodzi dokładnie 41,34%.

Poza tym potwierdzam wszystko to, co napisał @mappy.

Offline nori

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3284 dnia: Czerwiec 21, 2018, 07:16:18 am »
Niestety, moje źródło zakupowe komiksów nieco usycha, natomiast niezbyt lubię kupować przez internet. Nie orientujecie się, czy w Krakowie lub okolicach jest jakaś fajna księgarnia / hurtownia / osoba, gdzie można kupić z przyzwoitym rabatem komiksy?
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach