Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 594290 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gobender

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3225 dnia: Maj 18, 2018, 08:41:53 pm »
Zalezy to też od tytułów. Część tych, które kupuje ostatnio w Atomie była wręcz tańsza.

Offline Antari

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3226 dnia: Maj 19, 2018, 12:56:24 am »
Mądrze gadacie, oczywiście każdy ma portfel o ograniczonych zasobach, ale warto wspierać firmy i osoby z takim podejściem jakie nam odpowiada. Ja osobiście dotychczas z Multiversum jestem zadowolony, bo kupowałem zazwyczaj tanio w stosunku do ceny okładkowej i wszystkie komiksy otrzymałem dobrze zapakowane i w idealnym stanie. Brak możliwości dołączenia przesyłki odbieram na minus, ale zauważyłem właśnie że skrócił się również termin płatności za zamówienie z 7 dni roboczych na 3 dni robocze. To nieco zaburzyło mój portfel bo muszę przyspieszyć z płatnością.
Skrócenie terminu płatności mnie nie rusza, bo zawsze płacę od razu. Ale fakt, kolejna zmiana czegoś co dobrze działało na coś co jest mniej wygodne dla klienta. Ten brak możliwości dołożenia do zamówienia jest kuriozalny. Mógłby chociaż dać jakiś termin np. można dokładać w ciągu danego miesiąca do zamówienia, a w kolejnym trzeba już opłacić wysyłkę. Bo obecnie płacimy mu po prostu pieniążki do kieszeni za nic. Wysyłka kosztuje go 11 zł, a jeżeli ktoś dokłada kilka razy coś w ciągu miesiąca, dostaje kilkukrotnie więcej. Na co te pieniądze idą? Mógłby chociaż wyjaśnić. Zasady zawierania transakcji powinny być transparentne. 

Feldkurat

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3227 dnia: Maj 19, 2018, 11:19:19 am »
Dla odmiany mogę natomiast polecić bardzo dobre źródło zakupu komiksów. Jeśli nie było, to:


https://www.abcksiegarnia.pl/


Bardzo atrakcyjne ceny i panie ze zrozumieniem podchodzą do dziwactw komiksiarzy, dbając o to, żeby komiksy nie były ubite, czy porysowane. Zawsze jak odbieram zamówienie, sprzedawczyni sprawdza każdy egzemplarz przy nabijaniu na kasę, raz nawet zapytała mnie, czy coś tam będę reklamował, bo dostrzegła jakąś miniaturową ryskę, której ja nie zauważyłem i która mi w ogóle nie przeszkadzała  :lol: 


Na temat pakowania się nie wypowiem, bo odbieram tam osobiście, ale mając powyższe na uwadze, można spodziewać się solidnego zabezpieczenia.

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3228 dnia: Maj 19, 2018, 12:42:55 pm »
@up wysyłają solidnie zabezpieczone. Ceny całkiem ok ale jednak nie przebija "mestro przez Ceneo " :lol:
The darkness will swallow everything

Offline Damballa

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3229 dnia: Maj 25, 2018, 06:53:58 pm »
Na bonito pojawiły się ponownie Pulse, Uncanny X-Force tom 2, oraz premierowo Okko tom 5, a jeszcze do niedzieli trwa promocja 35%.

Offline donTomaszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3230 dnia: Czerwiec 02, 2018, 08:42:47 pm »
Bede jutro na jeden dzien w Gdansku i mam pytanie do szanownych kolegow - ktory Empik jest najlepiej zaopatrzony? Ewentualnie - jakas dobra ksiegarnia? Tak, wiem ze to glupie, ze cena okladkowa...
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline wonaps

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3231 dnia: Czerwiec 03, 2018, 12:53:15 am »
w niedzielę to chyba pozamykane będzie;)

Offline LucasCorso

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3232 dnia: Czerwiec 03, 2018, 06:18:04 am »
w niedzielę to chyba pozamykane będzie;)


no niekoniecznie, bo dzisiaj niedziela handlowa...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Moreroms

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3233 dnia: Czerwiec 03, 2018, 08:07:10 am »
Skrócenie terminu płatności mnie nie rusza, bo zawsze płacę od razu. Ale fakt, kolejna zmiana czegoś co dobrze działało na coś co jest mniej wygodne dla klienta. Ten brak możliwości dołożenia do zamówienia jest kuriozalny. Mógłby chociaż dać jakiś termin np. można dokładać w ciągu danego miesiąca do zamówienia, a w kolejnym trzeba już opłacić wysyłkę. Bo obecnie płacimy mu po prostu pieniążki do kieszeni za nic. Wysyłka kosztuje go 11 zł, a jeżeli ktoś dokłada kilka razy coś w ciągu miesiąca, dostaje kilkukrotnie więcej. Na co te pieniądze idą? Mógłby chociaż wyjaśnić. Zasady zawierania transakcji powinny być transparentne.


Ten brak możliwości dodawania do kompletowanego zamówienia może być też powiązany ze zmianami cen. Ja co prawda już od dawna nie brałem nic z MvM, ale widziałem tutaj, że sporo osób wspominało o zmieniających się przelicznikach. Może tym, MvM chce się zabezpieczyć przed kupieniem wszystkich komiksów w najlepszym przeliczniku? (+profit z kilku kosztów wysyłki)

Offline amsterdream

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3234 dnia: Czerwiec 03, 2018, 12:09:54 pm »
Bede jutro na jeden dzien w Gdansku i mam pytanie do szanownych kolegow - ktory Empik jest najlepiej zaopatrzony? Ewentualnie - jakas dobra ksiegarnia? Tak, wiem ze to glupie, ze cena okladkowa...
Jak jeszcze aktualne to w Gdańsku masz Yatte. Podejrzewam, że będzie dużo lepiej zaopatrzona niż Empik.

Offline wilk

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3235 dnia: Czerwiec 03, 2018, 12:11:20 pm »
Bede jutro na jeden dzien w Gdansku i mam pytanie do szanownych kolegow - ktory Empik jest najlepiej zaopatrzony? Ewentualnie - jakas dobra ksiegarnia? Tak, wiem ze to glupie, ze cena okladkowa...
Jedyne Gdańskie Empiki warte uwagi to ten w Galerii Bałtyckiej i w centrum w przejściu podziemnym na dworzec. Kiedyś była też księgarnia w centrum na skrzyżowaniu Garncarskiej i na podtkach. Nie wiem czy sprzedają tak jeszcze jakieś komiksy. Jest też jakiś sklep komiksowy domu handlowym Jantar we Wrzeszczu. Obok jest też chyba jakiś antykwariat ale wydaje mi się że oba specjalizują się raczej w mandze. Sorry za błędy. Piszę z komórki

Offline sum41

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3236 dnia: Czerwiec 03, 2018, 12:31:01 pm »
Dostaliscie .od FŚ  gratisowa torbe na zakupy w ladnym czerwonym kolorze?
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline xanar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3237 dnia: Czerwiec 03, 2018, 02:25:59 pm »
Mnie granatową dali  :cool:

Offline gobender

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3238 dnia: Czerwiec 03, 2018, 03:54:33 pm »
domu handlowym Jantar we Wrzeszczu. Obok jest też chyba jakiś antykwariat ale wydaje mi się że oba specjalizują się raczej w mandze.

Nawet zapomniałem, ze ten Jantar istnieje. A mają tam także sprowadzane tytuły, czy wyłącznie polskojęzyczne?

Offline wilk

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3239 dnia: Czerwiec 03, 2018, 04:07:02 pm »
Nawet zapomniałem, ze ten Jantar istnieje. A mają tam także sprowadzane tytuły, czy wyłącznie polskojęzyczne?
Nie wiem. Raz przechodziłem obok tego sklepu ale nawet tam nie wchodziłem. Z zewnątrz wyglądał na sklep z mangą

 

anything