Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 586263 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bowie

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3165 dnia: Kwiecień 10, 2018, 02:47:34 pm »
Co znaczy update profilu? Chodzi o update zamówienia czy dopisanie na stałe: uwaga wymagający klient? :)

Feldkurat

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3166 dnia: Kwiecień 11, 2018, 01:49:34 pm »
Jak jest z pakowaniem na tym Bookdepository.com? Chodzi mi w szczególności o pakowanie omnibusów.

Offline p3rshing

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3167 dnia: Kwiecień 11, 2018, 04:41:59 pm »
Zamówienie w livro.pl - co prawda nie komiksy tylko książki, ale pakowanie to masakra. Wielki karton, wszystko w środku lata, ksiązki rozbite, w dodatku jedno skrzydełko pudełka się złożyło i książki powypadały z paczki - zamówienie doszło do mnie niekompletne.  Teraz mam pocztą wysłać truchło, żeby zrobić zwrot. Słabe.

Offline arczi_ancymon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3168 dnia: Kwiecień 11, 2018, 04:49:11 pm »
Fatalnie, zamawiałem dwa razy (w tym raz omnibusa) i za każdym razem przychodziło obite (wrzucone ciasno w karton, odpowiednik pakowania w Merlinie).

Offline Murazor

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3169 dnia: Kwiecień 11, 2018, 05:55:32 pm »
A ja zamawialem kilkanascie razy, rozne rzeczy i poza 1 malutkim ubitym rogiem. Wszystko idealnie.

Offline angelscorpion

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3170 dnia: Kwiecień 11, 2018, 07:18:28 pm »
Różnie, ja zamawiałem Spidera McFarlane'a - tego mniejszego omniaka i przyszedł obity. Jedyny plus, że jak zareklamowałem, to zwrócili część kasy.

Offline Damballa

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3171 dnia: Kwiecień 11, 2018, 07:25:37 pm »
Przestrzegam przed zakupami w empiku. Wszystko co mają podpięte w kategorii prasa, wedle ich regulaminu nie podlega zwrotowi, ani reklamacji. Próbuję zwrócić figurki Eaglemossa. W salonie mają zablokowana możliwość reklamacji i zwrotów. Na infolinii zasłaniają się regulaminem. Wygląda że tematem muszę zainteresować Rzecznika Praw Konsumenta.

Amer

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3172 dnia: Kwiecień 11, 2018, 08:15:25 pm »
Ja nie przykładam uwagi do ceny, jeśli różnica wynosi do 3-5 zł za komiks (oczywiście nie kupuję tyle co poniektórzy). Kupuję tylko w Fantastycznych Światach, a w Gildii to, czego na FŚ już nie ma. Cenowo na pewno nie wychodzę źle, ale jeśli nawet, to wolę mieć za każdym razem pewność, że towar dotrze w stanie idealnym. Na FŚ parę dni temu odebrałem gigantyczny (aż się zdziwiłem) karton, bo nie zamawiałem aż tak dużo. Po rozpakowaniu okazało się, że komiksy są w drugim, mniejszym kartonie. Wewnętrzne pudełko zabezpieczone papierami, więc nawet gdyby coś przebiło zewnętrzny karton, to wbiłoby się w te papiery i nie doszło do mniejszego kartonu i komiksów.

Jak dla mnie to takie pakowanie jest nawet lekką przesadą, przecież ja tego kartonu w kontenerze nie zmieszczę!

Tylko FŚ, a po historii z Literacką tym bardziej. No i wcześniej nie widziałem (a. coś mi się zdaje) u nich możliwości zamawiania do kiosku, a teraz istnieje taki wybór.

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3173 dnia: Kwiecień 11, 2018, 08:17:39 pm »
Mogą mieć rację. Zauważ, że "prasa" to coś co żyje w sprzedaży określoną porcję czasu - dziennik/tygodnik/miesięcznik/kwartalnik. Po tym czasie punkt sprzedaży niesprzedane sztuki tzw. zwroty idą do wydawcy. Jakkolwiek dziwnie by to brzmiało ale figurki technicznie mogą być 'prasą' czyli produktem o określonym czasie sprzedaży, po czym z owej sprzedaży jest wycofywane. Dlatego wcale się nie dziwię, że Empik nie przyjmuje do reklamacji coś to technicznie może być wycofane z rynku. Z tym należy się udać prosto do wydawcy. Podkreślam - mogą w majestacie prawa mieć taki zapis w regulaminie. Ale to uroki kolekcji komiksowych i jakichkolwiek innych - mają swoje plusy i minusy.

Offline [robak]

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3174 dnia: Kwiecień 15, 2018, 09:48:50 am »
Nowy pakiet Egmontu wleci dziś do bonito? Jak to zwykle bywa?

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3175 dnia: Kwiecień 15, 2018, 10:29:34 am »
Zwykle nie wlatuje. Choć zdarzają się przypadki, że się załapuje. Ale dziś jest słoneczna niedziela i informatycy spacerują z dziećmi zamiast aktualizować sklep. Także bym nie liczył na pakiet 18-kwietniowy.

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3176 dnia: Kwiecień 15, 2018, 11:59:37 am »
Pewnie i tak byłoby to ustawione z automatu.
Za miesiąc będzie znowu promocja. Po co się spieszyć? No chyba, że brakuje do darmowej dostawy.

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3177 dnia: Kwiecień 15, 2018, 12:25:40 pm »
Możesz zacytować punkt który nie pozwala reklamować produktów z kategorii prasa?
Muszą przyjąć do reklamacji, bo prawo tego wymaga.
Nie mogę, bo prostu nie widzę jak Empik mógłby mi wymienić numer Newsweeka sprzed dwóch miesięcy.

Offline radef

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3178 dnia: Kwiecień 15, 2018, 12:42:42 pm »
Nie mogę, bo prostu nie widzę jak Empik mógłby mi wymienić numer Newsweeka sprzed dwóch miesięcy.
Ale reklamacja to nie tylko wymiana.
Prosty przypadek, ktoś kupuje na empik.com "Newsweeka" z płytą DVD (są takie wydania, zwykle też są dostępne 2 tyg w sprzedaży).
Po tygodniu, albo dwóch okazuje się (pamiętajmy, że 7 dni rzeczy czekają w salonach Empiku do odbioru), że płyty w wydaniu DVD nie ma, jest błędna, nie jest wytłoczona, itp.. Czyli co, z samej definicji, że jest to prasa, nie można tego reklamować? Oczywiście, że można, a jeżeli Empik już danej rzeczy nie posiada na stanie, to zwróci pieniądze, a nie wymieni.
To tak samo mógłbym napisać, że reklamacje nie obowiązują "Życia i czasów Sknerusa McKwacza", bo jest spora szansa, że za 2 miesiące tom nie będzie już dostępny.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline mack3

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3179 dnia: Kwiecień 15, 2018, 01:01:34 pm »
Prasę można reklamować (sam reklamowałem WKKM dwukrotnie), natomiast nie można zwrócić (jak np. książki kupionej przez internet - przez bodajże 14 dni)