Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 586850 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Holsten

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3120 dnia: Luty 28, 2018, 06:21:00 pm »
Fatalnie. Nigdy u nich nic nie kupiłem i raczej nie kupię.

Offline laf

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3121 dnia: Marzec 01, 2018, 07:24:46 am »
Tak Mestro pakuje większe zamówienia:
Nigdy nie miałem w Mestro takiego pakowania. W zeszłym roku zamówiłem ok. 5-6 paczek, a w tym roku jedną, o której pisałem we wcześniejszym poście (choć z drugiej strony muszę przyznać, że nigdy nie miałem tak dużego zamówienia jak Ty). Zawsze komiksy zapakowane były w folię bąbelkową, a przy większych luzach dorzucane były poduszki powietrzne (które nawet udało mi się wykorzystać, kiedy sam coś wysyłałem  :cool: ). Nie miałem żadnej reklamacji. Owszem raz czy dwa były drobne (naprawdę drobne) obicia rogów, ale na dobrą sprawę tak samo miałem ostatnio z Gildią, tak więc nie uważam żeby była to kwestia dyskredytująca ten sklep w moich oczach.

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3122 dnia: Marzec 01, 2018, 07:28:04 am »
Mówię wam, to kwesia karmy - im bardziej olewacie kwestie pakowania, tym w lepszym stanie komiksy przychodzą z jakiejkolwiek księgarni:)

Offline laf

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3123 dnia: Marzec 01, 2018, 07:30:33 am »
Wiesz co, patrząc na moje standardy, to muszę przyznać, że coś w tym jest  :biggrin:

Offline arczi_ancymon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3124 dnia: Marzec 01, 2018, 08:11:21 am »
Jeśli chodzi o mestro to też mi taki badziew wysyłali, ale grzecznie napisałem przy kolejnym zamówieniu, że jestem niezadowolony ze standardów pakowania, dostałem komiksy w niezadowalającym stanie i będę reklamował jeśli się to powtórzy. Od tamtego czasu zawsze dodaję taką prośbę, oni odpisują, że przekazali takie info na magazyn i jest git majonez.

Offline wasilmw

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3125 dnia: Marzec 01, 2018, 08:55:15 am »
Od kilku lat kupuję sporo w dyskontach i zawsze piszę prośbę o dobre zabezpieczenie paczki. Rzeczywistość jest taka, że te prośby raz ktoś przeczyta i zrobi porządną paczkę, innym razem nie i przyjdzie tylko cienki karton z komiksami bez zabezpieczeń. I to dotyczy się prawie wszystkich: mestro, bonito, aros, nieprzeczytane, profit24 i inne tego typu sklepy. Jedno zamówienie zrobiłem w fantastycznych światach (chyba rok lub dwa lata temu) i tutaj w pamięci mam świetny kontakt, super pakowanie i naprawdę podejście pro-klient (nie wiem, czy jest tak cały czas, ale mi w pamięci jakość obsługi została).
Co się dla mnie liczy obecnie to sposób załatwiania reklamacji - czy podstawiają kuriera, każą robić fotki wcześniej, jak długo wymieniają/zwracają kasę - do tej pory wszystko przebiegało sprawnie z dyskontami (chociaż rzadko coś do reklamacji mi się trafia) a sposób pakowania to rzecz raczej wtórna - zbyt wiele czynników może wyniknąć po drodze - mogą spakować panernie, ale paczka i tak trafia do jednej lub więcej sortowni i kilku kurierów na pewno swoje 3 grosze do tego dołoży...

Offline PandaMan

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3126 dnia: Marzec 01, 2018, 10:26:45 am »
Od zeszłego roku dość często kupuje komiksy w Mestro. W tym dyskoncie mają spory wybór komiksów, jeśli chodzi o Egmont i Muche, ceny również mnie zadowalają (średnio z 35% zniżki na komiksach). Złożyłem 5 zamówień po 6-10 pozycji i czasem zdarzały się takie paczki zapakowane bez "bufora" przy brzegach kartonu, ale i tak na szczęście nic im się nie stało. Nigdy nie musiałem reklamować komiksów, bo przychodzą bez żadnych uszkodzeń wynikających z transportu.
Generalnie polecam, ale jeśli chodzi o standard pakowania, to musicie uporczywie do nich w tej sprawie pisać. :D

Offline Namir

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3127 dnia: Marzec 01, 2018, 10:54:20 am »
Ja mam chyba szczęście, bo zamawiam tylko w Bonito, Mestro, nieprzeczytane, dobre-książki, itd. a nigdy nie zdarzyło mi się, żebym musiał reklamować komiksy przez opakowanie. Zawsze są w folii bąbelkowej i/lub otoczone papierem/poduszką powietrzną. Może to też kwestia małej liczby zamówień, bo zamawiam średnio 1 w miesiącu.

Offline arczi_ancymon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3128 dnia: Marzec 01, 2018, 12:32:53 pm »
Ja też raczej rzadko - niestety w gildii kogoś zdrowo powaliło ostatnimi czasy i co najmniej dwa razy próbowali mi wcisnąć jakąś masakrę ze zwrotów.

Offline cro_no

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3129 dnia: Marzec 01, 2018, 01:02:18 pm »
Też ostatnio reklamowałem całe zamówienie na gildii (5 pozycji). Ciekawe kiedy przyślą mi nowe komiksy...

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3130 dnia: Marzec 01, 2018, 01:13:02 pm »
A ja czekam na rozpatrzenie reklamacji z livro.pl. Ktoś nieopatrznie nakleił list przewozowy na nie moje zamówienie...
Odesłałem zamówienie (mają zwrócić mi koszt wysyłki), przesyłkę dostali w ubiegłym tygodniu i zgodnie z trybem reklamacyjnym mają jeszcze trochę czasu na jej rozpatrzenie.
Szybkość odpowiedzi przez osoby obsługujące reklamacje mailowe na początku "sytuacji" bardzo sprawna. Później lekki "olewanie" i brak odpowiedzi przez kilka dni i dopiero odpowiedź jak się człowiek przypomina (możliwe, że nie mają dobrego CRMa do obsługi zgłoszeń i gubią maile...).
Dodatkowo nie ma możliwości łączenia zakupów (nawet jeśli nie są one jeszcze skompletowane). Szkoda.
A więc czekam na swoje zamówienie. :)

DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline PandaMan

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3131 dnia: Marzec 01, 2018, 07:47:27 pm »
Komiksy kupuje regularnie co 1-2 miesiące od 2015 roku. Od tego czasu musiałem zakup reklamować tylko raz i to nie z powodu uszkodzenia komiksów w kiepsko zapakowanych paczkach, a z powodu słabego wykonania komiksu.

Zamówiłem w Arosie pierwsze 3 tomy Baśni, było to jeszcze pierwsze wydanie (jakoś miesiąc lub dwa przed dodrukiem), w trakcie czytania klej na grzbiecie puszczał i okładka odpadała. Stało się tak z dwoma tomami, trzeciego nawet nie sprawdzałem. Reklamacja poszła dość sprawnie i wygodnie. Wysłałem maila z opisem zaistniałej sytuacji, Pani z obsługi klienta przedzwoniła do mnie i w przeciągu 5-10 minut doszło do tego, że moje komiksy zostaną wymienione. Następnego dnia kurier odebrał moje komiksy. Jakoś, max. do 3 dni dostałem telefonicznie info, że wszystkie tomy jakie mają są w podobnym stanie i mogą się rozpaść, i czy nie zgodziłbym się na zwrot pieniędzy.

Polecam księgarnie. :P

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3132 dnia: Marzec 01, 2018, 07:48:22 pm »
orientujecie się gdzie najtaniej można kupić Dragon Balla? Na mangarden jest za 264zl tomy od 1 do 21.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline isteklistek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3133 dnia: Marzec 01, 2018, 07:56:12 pm »
Początkowe Baśnie tak mają, że trzeba je samemu podkleić. Ja tak zrobiłem i wszystko do dziś jest w idealnym stanie. Wsumie nie liczyłbym na dodruk w najbliższym czasie.

JanT

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3134 dnia: Marzec 01, 2018, 08:11:03 pm »
Początkowe Baśnie tak mają, że trzeba je samemu podkleić.
Ogólnie to chodzi o wszystkie miękkie okładki od BZG. Wydrukowali coś ostatnio na miękko poza Quantum & Woody? Bo może się poprawiło.

 

anything