trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 586644 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3105 dnia: Luty 25, 2018, 11:30:50 am »
Na moje to można się posilić o mail do Bonito. Przedstawić sprawę, że konkurencja daje ciała i szukasz alternatyw. Występuje tylko mankament pakowania. Dogadać się o pancerne i zrobić zakup testowy. Oczywiście nadmienić, że jak wszystko będzie ok to na miejsce numer jeden wskakuje Bonito. No i nie omieszkasz się przekazać dobrej opinii kolegom z zagranicy.

Offline donTomaszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3106 dnia: Luty 25, 2018, 11:47:30 am »
Swietna rada. Dokladnie tak zrobie. Raz jeszcze wielkie dziekie mappy.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline LucasCorso

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3107 dnia: Luty 25, 2018, 12:02:55 pm »
@donTomaszku nie ma co się gorączkować, pewnie mało osób, jeśli w ogóle ktoś zamawiało w bonito za granicę.


@donTomaszku
Usprawiedliwiając mały odzew na Twoje pytanie powiem, że ja np zamawiałem za granicę, ale moje oczekiwania względem pakowania są minimalne i daleko im od standardów których prawdopodobnie oczekujesz, w związku z czym postanowiłem się nie wypowiadać (w myśl mało znanej reguły "nie znam się, więc się nie wypowiem"}
Jako że przyczyniłem się w ten sposób do Twojego zdenerwowania, więc przepraszam, i naprawiam choć częściowo błąd:


Wszystkie paczki zamawiane do Belgii dotarły szybko i bez jakichkolwiek uszkodzeń (choć weź poprawkę na mój minimalizm paczkokontemplacyjny)
Koszty były naprawdę zadowalające, i gdyby nie to, że zastawiłem już komiksami wszystkie możliwe półki i musiałem zmienić orientację na półki niewykorzystane i pustostojące w Polsce to nadal zamawiałbym od nich
Tzn. nadal zamawiam, ale już do Polski. Do przeczytania na tzw. zaśpotem.
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline hugon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3108 dnia: Luty 25, 2018, 06:39:11 pm »
Z Bonito paczkowo nie zamawiałem. Ale jak miałem odbiór osobisty to w zeszłym roku coraz więcej próbowali mi wcisnąć uszkodzone egzemplarze (typu rozerwane kartki w środku, naderwane okładki, ubite rogi, krawędzie, grzbiety). No chyba, że przy pakowaniu pakują "jak leci" i nikt się nie przygląda co wkładają do realizacji. Od tamtej pory zrezygnowałem z bonito. Skorzystałem z Mestro, Gildi, Fantastyczne Światy, Poczytaj i w tych egzemplarze były bez zarzutu.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3109 dnia: Luty 25, 2018, 06:56:22 pm »
Ponad 200 stron watku o pakowaniach, sklepach, rabatach, meldunkow "dzis kurier przywizol", a jak czlowiek cos zapyta to jedna osoba odpowie.
Ech... dzieki mappy.


Fantastyczneswiaty.pl - wysyłają za granicę po wcześniejszym ustaleniu kosztów. Trzeba każdorazowo pisać. Ale, że kontakt jest chyba najlepszy ze wszystkich księgarni i pakują zawsze pancerne, myślę że tą drogą powinieneś iść :)

Offline bowie

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3110 dnia: Luty 27, 2018, 04:38:59 pm »
Bonito. 7 sztuk komiksów. Tragiczne pakowanie. Za duże pudło,wszystko latało luzem w środku, bez folii bezbelkowej. Część do zwrotu niestety. Chyba u nich można kupować jedynie max 4 sztuki, wtedy pakowanie jest standardowe...

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3111 dnia: Luty 27, 2018, 08:30:51 pm »
U mnie też dzisiaj Bonito. W punkcie odbioru firmy kurierskiej 200 metrów od mojego domu, w którym zdążyłem odebrać zaledwie 4 paczki, a cały sklep od jutra przenoszą 10 km dalej i już nie mam gdzie blisko odbierać. :/ A wolałem tak, niż żeby ten sam kurier dawał to do mojego domu, bo po pierwsze nie zawsze jestem i trzeba się zdzwaniać i sobie odbierałem w wolnej chwili, a po drugie ta wolna chwila była zawsze, kiedy domownicy zostawiali mi pusty dom, bo nie muszą wiedzieć, że znowu świruję z kolejną paczką. :wink:
5 grubasów z Egmontu. Hellboy 2, Kaznodzieja 1, 100 naboi, Y 4 i Y 5. Wszystkie stan idealny, pustki w kartonie wypełnione zgniecionym szarym papierem. Kilka dni temu zamówiłem (też w Bonito) z 8 komiksów z Muchy i też doszły w dobrym stanie.

Offline bowie

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3112 dnia: Luty 27, 2018, 09:26:48 pm »
U mnie też dzisiaj Bonito.  pustki w kartonie wypełnione zgniecionym szarym papierem. Kilka dni temu zamówiłem (też w Bonito) z 8 komiksów z Muchy i też doszły w dobrym stanie.


U mnie było tak samo, ale prawdopodobnie problemem była nieparzysta ilość komiksów, bo tom siódmy szurał sobie po pozostałych tomach. Poza tym, ewidentnie niektóre egzemplarze były uszkodzone przed włożeniem do paczki, w tym jeden rozfoliowany w stanie najgorszym. Jednak nie ma to jak pakowanie gildii...

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3113 dnia: Luty 27, 2018, 10:05:49 pm »
Ja miałem ostatnie megapaczki z Bonito w stanie takim jak lubię. Czyli szary papier jako wypełniacz.
Co do małej ilości pozycji w zamówieniu mogę potwierdzić słabsze pakowanie i konieczność zwrotów.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3114 dnia: Luty 28, 2018, 02:44:34 am »
Ja się już kiedyś nacierpiałem i ostatnimi czasy księgarnie mnie oszczędzają. :)

Offline Lipa

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3115 dnia: Luty 28, 2018, 05:00:46 am »
Mestro i Dobre-Książki. Ktoś może polecić, bądź odradzić zakupy u jednych lub drugich?

Gdzieś lepiej pakują? Jakieś ewentualne problemy ze zwrotami?

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3116 dnia: Luty 28, 2018, 10:43:55 am »
Ostatnie zakupy robiłem w Mestro. 13 komiksów, różne formaty. Zapakowane w duży karton, owinięte miękką folią. Do tego w puste miejsca włożone "poduszki powietrzne". Całość miała być dostarczona w 7 dni, a dojechała do mnie w 3 dni. Zero uszkodzeń, wszystko ok. Polecam

Offline laf

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3117 dnia: Luty 28, 2018, 10:56:20 am »
Z Mestro miałem ostatnio podobną sytuację, jak @gabor2, tylko komiksów "trochę" mniej (raptem 10 pozycji) i było wszystko tak samo. Zresztą w poprzednim roku zostawiłem w Mestro sporo pieniędzy i nigdy nie miałem z nimi problemu. Polecam

Offline Namir

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3118 dnia: Luty 28, 2018, 11:48:23 am »
Ja ostatnio zamawiałem 8 pozycji w Mestro i bardzo polecam ich pakowanie. Pomimo tego, że paczka wyglądała z zewnątrz strasznie (karton prawie na całym obwodzie przerwany), to komiksy w środku nie zostały uszkodzone, zapewne właśnie dzięki opakowaniu (poduszki powietrze i miękka folia).
Jeden komiks co prawda miał uszkodzenia, ale nie związane z transportem. Zgłosiłem reklamację i zamówiłem kuriera po odbiór uszkodzonego egzemplarza. Wszystko bez problemu.

Offline amsterdream

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3119 dnia: Luty 28, 2018, 04:53:54 pm »
Tak Mestro pakuje większe zamówienia:


Wszystko poupychane na styk, bez żadnej strefy zgniotu a karton tak cienki, że gnie się palcami. Dostałem dwie takie przesyłki. Jedna przyszła w dobrym stanie bo akurat nikt jej nie upuścił na sortowni, w drugiej praktycznie wszystko poszło do reklamacji (ponad 20 komiksów o łącznej wartości 900zł). Nie wiem gdzie tu sens, gdzie logika. Zawsze zastanawiało mnie co w takich sklepach dzieje się z uszkodzonymi komiksami - idą na przemiał czy wciskają innym klientom.