trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 586722 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3090 dnia: Luty 21, 2018, 08:57:47 am »
Teraz gdzie raczej NIE warto kupować komiksów: YATTA.PL
Zaskoczony, że mają w ofercie komiks trudno dostępny postanowiłem zakupić. Dopiero po opłaceniu zamówienia zweryfikowano czy pozycja jest dostępna (na stronie takiej wzmianki jak "brak towaru/niedostępny/zapytaj o dostępność" zwyczajnie brak). Wcale mnie nie zdziwiło, że album ostatecznie okazał się niedostępny. Zaproponowano mi zwrot kwoty na konto. Czekam już od tygodnia. Kasy brak (w regulaminie mają zapis, że zwracają w terminie do 14 dni!).
Nie polecam!

Offline robbirob

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3091 dnia: Luty 21, 2018, 01:24:21 pm »
Nigdy nie rozumiałem tych długich terminów na zwrot kasy za niezrealizowane zamówienia.

Offline Gazza

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3092 dnia: Luty 21, 2018, 01:55:41 pm »
Ja nie rozumiem jak można wabić klienta towarem, którego się nie ma, a jego dostępność weryfikuje się dopiero po zaksięgowaniu kwoty za towar i dostawę. To jest absurd. I to mnie odpycha od takich "sklepów".

Termin zwrotu to inna abstrakcja. Pracuję w dużej międzynarodowej firmie i zwrot/przelew kasy to tylko kwestia woli osoby odpowiedzialnej za finanse (dział finansów), a nie jakichś dziwnych terminów 14 dniowych. Zwłaszcza w przypadku tak niewielkich kwot.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3093 dnia: Luty 21, 2018, 02:43:16 pm »
Sorry, ale czego w takim razie oczekujesz? Mają tysiące pozycji na swojej stronie internetowej - według ciebie powinni każdego dnia dokonywać weryfikacji, czy każdy z nich jest dostępny od ręki/w magazynie?

Z kolei co do zwrotu, to taki termin przewidział ustawodawca. Mnie osobiście również drażni przetrzymywanie w takich sytuacjach pieniędzy do samego końca, ale przecież mają do tego prawo. Ty masz swoje prawa, oni swoje - jak można mieć pretensje do kogoś, kto z nich korzysta?

Offline arczi_ancymon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3094 dnia: Luty 21, 2018, 02:47:18 pm »
Wiele sklepów radzi sobie z tym, wpisując w bazę ilość pozycji jakie mają na stanie. W zasadzie to jest podstawa. Mają bałagan i tyle.

Offline robbirob

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3095 dnia: Luty 21, 2018, 02:50:18 pm »
Wiele sklepów radzi sobie z tym, wpisując w bazę ilość pozycji jakie mają na stanie. W zasadzie to jest podstawa. Mają bałagan i tyle.
Dokładnie.
A nawet jak nie mają wpisanych liczb, to opierając bazę na hurtowniach z których biorą towar odświeżają bazę kilka razy dziennie, dzięki czemu jak coś się kończy u dystrybutora, to znika ze sklepu.

Offline gobender

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3096 dnia: Luty 21, 2018, 04:39:10 pm »
Sorry, ale czego w takim razie oczekujesz? Mają tysiące pozycji na swojej stronie internetowej - według ciebie powinni każdego dnia dokonywać weryfikacji, czy każdy z nich jest dostępny od ręki/w magazynie?

Naturalnie. Weryfikacja powinna dokonywać się sama z bazy danych jak zauważyli koledzy. Natomiast opcja "sorry jednak nie mamy" a kasę oddamy Ci za 14 dni to jest załosny żart, zwłaszcza w tej sytuacji, kiedy sami dają ciała. Ale oczywiście wszystko to doskonale to wiesz, tylko sie nudzisz, prawda? :)


Offline hopsasa

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3097 dnia: Luty 21, 2018, 06:55:18 pm »
Naturalnie. Weryfikacja powinna dokonywać się sama z bazy danych jak zauważyli koledzy. Natomiast opcja "sorry jednak nie mamy" a kasę oddamy Ci za 14 dni to jest załosny żart, zwłaszcza w tej sytuacji, kiedy sami dają ciała. Ale oczywiście wszystko to doskonale to wiesz, tylko sie nudzisz, prawda? :smile:

Stanę w obronie przedsiębiorcy. Przyzwyczailiście się do wyśrubowanych standardów. Jak się kupuje świadomie niedostępny produkt można zamówić za pobraniem, taka opcja jest obowiązkowa dla przedsiębiorcy. Nawet droższa o 5 zł i tak przy takim produkcie się opłaca. Można też nie płacić o 5 zł więcej i normalnie poczekać na zwrot 14 dni, zakładam że kwota kilkudziesięciu złotych nie zaważy na domowym budżecie.
A organizacja pracy może być lepsza i gorsza, w tym polityka zwrotów.
Fajnie jakby tak wszyscy w życiu działali idealnie i wedłuig najlepszych schematów, ale nie przesadzajmy, trochę rozsądku nie zaszkodzi.

Offline death_bird

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3098 dnia: Luty 21, 2018, 08:22:56 pm »
Przyzwyczailiście się do wyśrubowanych standardów.

Na tym polega kapitalizm. Klient idzie do tego przedsiębiorcy, który zaoferuje mu bardziej wyśrubowane standardy. ;)
Żeby daleko nie szukać. Dzisiaj odebrałem paczkę z nieprzeczytane.pl.
Ceny "bez promocji" za niektóre tytuły lepsze niż w Bonito podczas promocji a do tego komiksy przyszły owinięte w dodatkowe folie obok standardowych wypełniaczy. Kontrola nad stanem magazynowym to żaden wyśrubowany standard. To podstawa.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Cringer

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3099 dnia: Luty 21, 2018, 08:24:47 pm »
Można też nie płacić o 5 zł więcej i normalnie poczekać na zwrot 14 dni, zakładam że kwota kilkudziesięciu złotych nie zaważy na domowym budżecie.
można też następnym razem u nich nie kupować, z czego Gazza i kilka osób czytających to pewnie skorzysta.
Fajnie jakby tak wszyscy w życiu działali idealnie i wedłuig najlepszych schematów, ale nie przesadzajmy, trochę rozsądku nie zaszkodzi.
jak się chce mieć klientów to trzeba działać jak najlepiej i mieć jak najlepsze standardy. Jak się tego nie ma to klientów się traci.

Offline hopsasa

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3100 dnia: Luty 23, 2018, 11:49:38 am »
Wszystko fajnie, tylko opierajcie się na założeniu ze jeden błąd skreśla przedsiębiorstwo a przecież liczy się całokształt działania i standardy jakie przedsiębiorca reprezentuje w działalności. są olbrzymie różnice w jakości usługi sprzedaży analizując kilkadziesiąt podmiotów, i ceny i jakość wysyłki i szybkość i komunikacja itd. I mam swoje preferencje w zakupach, każdy ma jakieś czy to cena czy pakowanie i szuka sklepu który spełni je wszystkie lub jak najwiecej. Wedlug mniej najlepiej poznaje się firmę wtedy kiedy przychodzi do rozpatrywania reklamacji. 😀
Ale meritum jest takie ze macie wymagania na najwyższym poziomie oferując w zamian standardowe środki. Podkreślam ze w biznesie tez istnieje coś takiego jak etyka i wartości i wyrozumialosc bo tworzą go tylko ludzie. Czasami warto o tym pamiętać.
I oczywiście nie neguje negatywnych opinii o działaniu sklepu który sprzedaje towar którego nie ma, ale jeżeli nie robi tego nagminnie czy celowo to nie skreślam go. I bierzmy pod uwagę okoliczności łagodzące, tj. Chodziło o jeden produkt, który wiadomo ze jest niedostępny i jeżeli pieniądze zostaną zwrócone w terminie to Ok. Klient tez może zaproponować jakaś drobna rekompensatę za ten błąd.

Offline donTomaszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3101 dnia: Luty 23, 2018, 02:26:41 pm »
Panowie, od lat kupuje w gildii, ale koszt dostawy zagranicznej obecnie przy zaledwie 3 grubszych komiksach to ok 100pln, gdzie do niedawna bylo 43pln. Czy bonito to dobra alternatywa? Dobrze pakuja?
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3102 dnia: Luty 23, 2018, 04:08:15 pm »
Krajowo loteria. Przy dużej ilości zawsze mam pancerne pakowanie. przy mniej niż 5 egzemplarzach może być słabo.
Zagranicznie nie mam pojęcia :sad:

Offline donTomaszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3103 dnia: Luty 25, 2018, 10:53:21 am »
Ponad 200 stron watku o pakowaniach, sklepach, rabatach, meldunkow "dzis kurier przywizol", a jak czlowiek cos zapyta to jedna osoba odpowie.
Ech... dzieki mappy.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Cringer

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3104 dnia: Luty 25, 2018, 11:09:01 am »
@donTomaszku nie ma co się gorączkować, pewnie mało osób, jeśli w ogóle ktoś zamawiało w bonito za granicę. A ci co zamawiali wysyłki krajowe i chcieli się na ten temat wypowiedzieć już to zrobili. Na górze w prawym rogu jest opcja "szukaj" wpisz "bonito" i znajdziesz masę odpowiedzi.
 

 

anything