Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 216042 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Amer

• Młodszy Terminator
  • **
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3075 dnia: Styczeń 14, 2018, 08:21:35 pm »
Może jednak nie...  :wink: Licytacja właśnie na tym polega, że można kogoś przebić w ostatnich sekundach. I w założeniach licytacji jest to jak najbardziej fair 

Możliwe, jednak trochę inaczej wygląda to od strony sprzedającego. Gdybym bowiem myślał w ten sam sposób, to zamiast podbijać od ok. 80 zł do 300 zł, włączyłbym się w aukcję w ostatniej minucie. I nawet gdyby pobił mnie snajper aukcyjny, o którym istnieniu do wczoraj nie wiedziałem, to cena byłaby zapewne sporo niższa (jest tu parę założeń, które zmilczę, żeby ten offtop nie był zbyt długi).

A gdyby wszyscy korzystali ze snajperów, to wtedy w ogóle byłoby nieciekawie dla sprzedających, bo w ciemno na pewno nie ustawiłbym limitu 300 zł. Gdy wchodziłem w aukcję moim maksem było 120, może 150 zł. Ale że krew gorąca i rywalizacja w DNA, to zrobiło się 200, a później już chore kwoty. (Sprzedający mógłby teraz zakrzyknąć: "I na tym właśnie polega licytacja!").
Poloniusz: Cóż czytasz, mości książę?
Hamlet: Dymki, dymki, dymki.

Offline mappy

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #3076 dnia: Styczeń 14, 2018, 09:07:18 pm »
Gdy wchodziłem w aukcję moim maksem było 120, może 150 zł. Ale że krew gorąca i rywalizacja w DNA, to zrobiło się 200, a później już chore kwoty. (Sprzedający mógłby teraz zakrzyknąć: "I na tym właśnie polega licytacja!").
To jest najlepsze założenie przy licytacji. Dajesz swojego maxa i nie obchodzi cię nic innego. Jak się nie uda można machnąć ręką. Wiem po sobie :smile:

Offline juras9

• Młodszy Mistrz
« Odpowiedź #3077 dnia: Styczeń 14, 2018, 11:47:57 pm »
To jest najlepsze założenie przy licytacji. Dajesz swojego maxa i nie obchodzi cię nic innego. Jak się nie uda można machnąć ręką. Wiem po sobie :smile:

Też tak do tego podchodzę. Nigdy nic nie wygrałem :D. Czasami mam wrażenie, że licytacja w ostatniej minucie to sprawa honoru (w drodze do zwycięstwa) niezależnie od ceny.

Offline Gazza

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #3078 dnia: Styczeń 15, 2018, 08:33:05 am »
Kolejne (całkiem niemałe) zamówienie na Fantastycznych Światach zrealizowane.
Wszystko igła, dobrze zabezpieczone.
Ponownie POLECAM!

Offline amsterdream

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #3079 dnia: Styczeń 15, 2018, 04:45:57 pm »
Mestro - dwadzieścia kilka komiksów o dość dużej łącznej wadze, zapakowane w taki sposób, że aż cud, że tylko trzy dotarły z obitymi rogami. Moje pierwsze i ostatnie zakupy tam.

Offline Amer

• Młodszy Terminator
  • **
« Odpowiedź #3080 dnia: Styczeń 15, 2018, 07:19:14 pm »
Z tym Ruchem to większa sprawa: http://natemat.pl/226119,paczka-w-bezruchu-internauci-oburzeni-bo-paczki-nie-dotarly-na-swieta

Komentarze na FB: https://pl-pl.facebook.com/ruch/

Co tam się u nich stało? Moja paczka nadal gdzieś zawieszona, więc chyba na razie należy się powstrzymać z wyborem tego sposobu dostawy.

Offline Ryba2111

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #3081 dnia: Styczeń 15, 2018, 08:15:31 pm »
Kurde, no to zaraz smaruję e-mail do Gildii.

Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline radef

• Szafarz bracki
    • Komiksy Disneya
« Odpowiedź #3082 dnia: Styczeń 15, 2018, 08:33:34 pm »
Akurat ja nie mam żadnych problemów z Ruchem w ostatnim czasie.
W grudniu - wszystkie doszły +/- w terminie.
Natomiast w czwartek zostały nadane do mnie dwie paczki, jedna doszła od razu w piątek, druga w poniedziałek.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Sokratesik

• Młodszy Mistrz
« Odpowiedź #3083 dnia: Styczeń 15, 2018, 11:03:26 pm »
Przy tylu zamówieniach przed świętami na kogoś trafiło, że się zawieruszyło  :wink:
Ja tam polecam paczkę w ruchu, nigdy żadnych problemów, ale też nie ryzykuję zamawiając prezenty w połowie grudnia.

Offline Amer

• Młodszy Terminator
  • **
« Odpowiedź #3084 dnia: Styczeń 16, 2018, 01:22:42 pm »
Informuję, że moja paczka dotarła dzisiaj. Należy więc spokojnie czekać i nie martwić się tym, co napisano na stronie śledzenia paczki. Karton przetrwał dłuższą podróż w dobrym stanie, więc Ruch dostaje drugą szansę.

Offline Ryba2111

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #3085 dnia: Styczeń 17, 2018, 02:06:40 pm »
Gildia ostatnio mnie rozśmiesza. Poprosiłem o zmianę punktu odbioru paczki, punkt został zmieniony, wysłali na ten stary xD Brawo Gildia.

Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline OokamiG

• Czeladnik
« Odpowiedź #3086 dnia: Styczeń 17, 2018, 03:34:18 pm »
Tylko bonito i dostawa do punktu odbioru. Ruchy usuwają, tak ze teraz musialbym jechac 2 razy dluzej żeby odebrac paczkę, a chyba nie o to chodzi.

Offline mappy

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #3087 dnia: Styczeń 20, 2018, 02:09:19 pm »
Gildia ostatnio mnie rozśmiesza. Poprosiłem o zmianę punktu odbioru paczki, punkt został zmieniony, wysłali na ten stary xD Brawo Gildia.
Miałem to samo teraz. Musiałem jechać do punktu, który mam nie po drodze. Dostałem tylko odpowiedź, że mogą cofnąć paczkę i nadać do innego punktu Ruch. Odmówiłem i musiałem się fatygować. Niesmak pozostał :sad:

Offline Fate77

• Wyzwoleniec
  • *
« Odpowiedź #3088 dnia: Styczeń 20, 2018, 07:48:06 pm »
Miałem to samo teraz. Musiałem jechać do punktu, który mam nie po drodze. Dostałem tylko odpowiedź, że mogą cofnąć paczkę i nadać do innego punktu Ruch. Odmówiłem i musiałem się fatygować. Niesmak pozostał :sad:

Mimo wszystko nadal o niebo wygodniej, niż na poczcie, prawda?
Ostatnia przesyłkę od Gildii też dostałem do innego paczkomatu, po wcześniejszej informacji od nich, że ten, który wybrałem, jest niedostępny. Nie odczułem zbytniego dyskomfortu przez to, że pojechałem trochę inną trasą do domu... ;)

Offline Corto Maltese

• Młodszy Terminator
  • **
« Odpowiedź #3089 dnia: Styczeń 25, 2018, 08:24:15 am »
Uznawszy, że pomimo bólu portfela chcę mieć komplet Blueberry'ego zanim nakład się wyczerpie, zakupiłem wszystkie dziewięć tomów. Zakup rozłożyłem na trzy księgarnie, szczególnie, że dwie z nich były księgarniami w których kupowałem pierwszy raz, a "Blueberry" to solidne tomy. Przesyłka: dwie paczki w Ruch, jedna Poczta Polska. Komiksy przyszły nieuszkodzone, choć na folii niektórych widać, że to pewnie ostatnie sztuki z magazynu, czas przesyłki podobny (kilka dni). Te dwie nowe dla mnie księgarnie to Mestro i Livro. W Livro pakowanie to był tylko i wyłącznie karton, w Mestro środek z paroma poduszkami powietrznymi i trochę kartonu. Na przyszłość zastanowię się zatem czy kupować w Livro, Mestro być może dam jeszcze szansę.
Jeżeli jednak nie będzie dużej różnicy cenowej, zostanę przy Fantastycznych Światach z ich pancernym pakowaniem i okazjonalnie Gildia/Bonito/Aros.