Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 587178 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 25, 2015, 02:00:51 pm »
Transakcja odbyła się na linii osoba fizyczna-osoba fizyczna. Najbardziej chciałbym oddać komiks i odzyskać pieniądze. Staram się raz popełniać błędy i od teraz bede prosił w takich wypadkach o więcej zdjęć ale coś mi sie zdaje że trafiłem na takie cwaniactwo że i tak by nie było tej tasmy na żadnym dodatkowym zdjęciu. Co radzicie bo dogadać się prawdopodobnie nie ma szans?


Po 24 grudnia ubiegłego roku przestało mieć znaczenie czy osoba fizyczna czy przedsiębiorca, bo poza drobnymi wyjątkami traktuje obydwa podmioty identycznie. To tak na przyszłość ;)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline isteklistek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 25, 2015, 02:16:06 pm »
Teraz to się pogubiłem. Zaczęło się od kawałków taśmy, a teraz idzie w stronę poważnego uszkodzenia komiksu, który może się rozpaść.

Offline Kris1982

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 25, 2015, 02:52:48 pm »
Ja nie wiem po co tam jest ta taśma ale komiks jest w słabym stanie.

Offline pokia

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 25, 2015, 04:07:26 pm »
Można dokonać zwrotów przedmiotów zakupionych przez internet, bez podania przyczyny, ale o ile wiem dotyczy tylko przedmiotów nowych.

Jakiś czas temu kupiłem obiektyw, który miał być działający, a okazało się że nie działał. Sprzedający nie wykazał dobrej woli, a wręcz przeciwnie, to mnie oskarżał! Nawet byłem z tym na policji, bo stwierdziłem, że facet świadomie mnie oszukał. Nic nie wskórałem.

Jak masz dowody i samozaparcie, to możesz powalczyć. W przeciwnym wypadku są raczej małe szanse na ugranie czegokolwiek.

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 25, 2015, 06:17:15 pm »
No masz rację. Czyli pewnie gówno zrobię.

musisz poczytać odpowiednie fragmenty w kodeksie cywilnym, żeby wiedzieć na czym stoisz, jeżeli sprzedający będzie niekooperatywny. osobiście nie miałem do czynienia z podobną sytuacją, dlatego nic innego nie jestem w stanie doradzić.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2015, 06:20:24 pm wysłana przez mgnesium »

Offline Koalar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 25, 2015, 06:47:56 pm »
Słuchajcie kupiłem Dallas Barr który w opisie miał lekki ślad na okładce i na rogu a okazło się że jest poobijany z każdej strony do tego w dwóch miejscach jest posklejany taśmą. O zwrocie nie ma mowy bo inteligentna pani wszystko zrzuca na pocztę a o przyklejonej taśmie pierwsze słyszy i nie przypomina sobie aby tam była. Co moge zrobić w takiej sytuacji?

Babka jest ewidentnie krętaczką, skoro wciska kit, że taśmy nie było, jak jest.
Jeśli źle zabezpieczyła przesyłkę, to jest to jej wina (ma tyle aukcji i nie wie, jak na poczcie traktują przesyłki?). Ty powinieneś mieć możliwość zwrotu, a ona niech się domaga zwrotu pieniędzy od poczty za uszkodzenie komiksu.
Możesz jeszcze poprosić o obniżkę, jak Ci pasuje ten komiks (poczytaj też o Programie Ochrony Kupujących; ale tam trzeba zgłosić sprawę na policję; mogą robić problemy, skoro to tylko taśma; nie zgłaszaj sprawy do Centrum Sporów - strata czasu, Allegro nic z tym nie zrobi).
Postrasz negatywem, a jak sprawa się nie skończy po Twojej myśli to go wystaw (nie bój się zwrotnego; opisz sytuację rzeczowo bez emocji, głupawych wykrzykników itp.; baba ma już jednego negatywa za sprzedaż zniszczonej rzeczy; im więcej, tym większa szansa, że ktoś się nie nabierze).
Ostatecznie masz jej adres i jak masz dużo czasu, to... kwestia inwencji.

Co za różnica? Skoro osoba sprzedająca twierdzi, że taśmy nie było, to jak udowodnisz, że była?

No właśnie. To działa w 2 strony. Ja mogę komuś wysłać to, co kupił, a on mi napisze, że przyszedł do niego inny komiks. I jak udowodnić, że się wysłało właściwy?
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

ramirez82

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 25, 2015, 08:42:39 pm »
http://www.comicshop.com.pl/

Zna ktoś ten sklep? Jak podają, że mają coś na stanie, kiedy w innych sklepach już tego nie ma, to jest to wiarygodne? Czy tradycyjnie, za kilka dni dostanę info, że jednak nie mają tego?

Offline Inuki

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 26, 2015, 10:53:09 am »
Kupował ktoś w sklepie Egmontu? Jak pakują przesyłki?

I z okazji Dnia Batmana, ktoś wyniuchał jakieś fajne promocje? Bo te co widziałem szału nie robią, niestety :-/

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 26, 2015, 10:57:27 am »
komiksy ze sklepu Egmontu przyszły bardzo dobrze zapakowane, każdy z osobna szczelnie owinięty folią bąbelkową. Musiałem się trochę natrudzić by je rozpakować :)


dołączam się do pytania ramirez82 o  http://www.comicshop.com.pl/
The darkness will swallow everything

Offline 8azyliszek


Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 29, 2015, 10:11:29 am »
Wiecie, że na Allegro zniknęły aukcje "zakończone"?
Nie można sobie wejść w wyszukiwarkę i po prawej zmienić na "zakończone". Ktoś w Allegro powoli rozstaje się z rozumem.

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 29, 2015, 10:23:22 am »
Wiecie, że na Allegro zniknęły aukcje "zakończone"?
Nie można sobie wejść w wyszukiwarkę i po prawej zmienić na "zakończone". Ktoś w Allegro powoli rozstaje się z rozumem.

najdurniejsze jest to że dalej są archiwizowane, po prostu odebrano użytkownikom możliwość ich swobodnego obejrzenia.

Offline starcek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 29, 2015, 10:26:14 am »
Trzeba na FB zalać ich pytaniami, może się opamiętają?
A swoją drogą. Czy oni tez nie skasowali już opcji RSS?
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 30, 2015, 01:21:59 pm »
Wiecie, że na Allegro zniknęły aukcje "zakończone"?
Nie można sobie wejść w wyszukiwarkę i po prawej zmienić na "zakończone". Ktoś w Allegro powoli rozstaje się z rozumem.

nie mój pomysł: należy wpisać interesującą frazę, a po wyszukaniu na koniec adresu wrzucić "&closed=1" (bez cytowania) i kliknąć enter.

Offline starcek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 30, 2015, 01:59:35 pm »
Działa!  :cool:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

 

anything