trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 586629 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gobender

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2835 dnia: Październik 20, 2017, 06:40:35 am »
A jak wygląda w Atomie sytuacja przy cyklicznych zamówieniach co miesiąc, w sensie, czy jak z jednego preorderu jedna z pozycji wyjdzie 2 miesiace później niż reszta to całe zamówienie czeka czy przesuwają tę pozycję do następnej wysyłki?

Offline OokamiG

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2836 dnia: Październik 20, 2017, 06:59:42 am »
Atom ma dobry kontakt z klientem, więc nie ma problemu by napisać do nich maila.

Offline Ryba2111

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2837 dnia: Październik 20, 2017, 07:26:28 am »
Jak się dogadasz tak będziesz miał :wink: Kontakt jest świetny, jesteś informowany na bieżąco o przesunięciach, opóźnieniach i ATOM zawsze proponuje jakieś rozwiązanie. Stan przedmiotów zawsze NM/M, chyba że zaznaczą co innego. Dzieje się tylko wtedy kiedy nie mogą mieć innego egzemplarza. Cena oczywiście idzie w dół. Jakiś czas temu czekałem ze dwa miesiące na jedną publikację, bo ATOM kilkukrotnie zamawiał ją powtórnie, żeby stan był perfekcyjny. Zbieram warianty w dużych ilościach i ich stan jest dla mnie bardzo ważny. ATOM jeszcze mnie nie zawiódł w tej kwestii. Jako kolekcjoner tego typu wydań jestem zawsze spokojny o stan przedmiotu. Zdecydowanie najlepszy internetowy sklep komiksowy w Polsce.


A Multiversum w kwestii stanu produktu niech spada na drzewo. Miałem dwa nieprzyjemne epizody po zakupie wariantów i więcej tego nie powtórzę. Okazuje się, że przetarte okładki, duże załamania grzbietu, umazane blanki to stan NM :lol:
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2017, 07:30:01 am wysłana przez Ryba2111 »


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline Murazor

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2838 dnia: Październik 20, 2017, 07:40:58 am »
W Multiversum zapewniany stan produktu zmienił się na "dobry (używany)"...   :doubt:  Huh?
Czyli tak jak kiedyś pisałem (gdy stan był dobry, bez używanego) będzie chciał sprzedawać towary ekspozycyjne w normalnych cenach :doubt: Duża część jest w stanie bardzo dobrym, ale jednak trafiają się rozdarte obwoluty, czy jakieś duże odrapania: 1cm x 1cm oderwany kawałek okładki (dziura prawie na wylot) od Locke and Key master na przykład, a mieści się w jego kryteriach i nie będzie można tego reklamować.

Co do Atoma to tez ogromnie polecam. Coś ostatnio kupowałem - jakiegoś Batmana w deluxie i  trafił się z kroplami kleju na okładce i przyklejoną obwolutą, musiałbym rozerwać kawałek żeby ją zdjąć. Kilkanaście dni oczekiwania, bo Atom w międzyczasie sprowadził 3 inne egzemplarze i każdy miał tą samą wadę, dostałem ten w najlepszym stanie i zniżkę kilkanaście procent.

Okazuje się, że przetarte okładki, duże załamania grzbietu, umazane blanki to stan NM
Nie no, spełnia jego śmieszne wymagania. Ktoś przeczytał na kiblu, oddał, a Ty dostałeś jako "nowy" w stanie "dobrym używanym" :lol:

Offline gobender

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2839 dnia: Październik 20, 2017, 07:55:41 am »
Kupowałem w Atomie i jestem wiecej niż zadowolony, więc tu pełna zgoda. Obłsuga jest mistrz. Ale nie kupowałem do tej pory cyklicznie, stąd pytanie.  W MVM jest "pula" opłat za przesyłki, które Rafał dopasowuje do tego co aktualnie schodzi z preorderów i to akurat uważam za całkiem fajne rozwiązanie, bo nie trzeba co chwilę monitorować co przyszło a co nie przyszło etc. Co przy iluśtam pozycjach miesiecznie byłoby totalnie upierdliwe. Byłem ciekaw czy w Atomie robią podobnie.

Offline isteklistek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2840 dnia: Październik 20, 2017, 08:33:25 am »
Ten meil z pozycjami, które są już dostępne i co zrobić, dopłacić za przesyłkę, czy czekać na całość jest wygodny, gdy niecierpliwie czekasz na jakąś pozycję. Mi to jakoś nie jest niezbędne, fajne udogodnienie, ale na liście priorytetów nie jest jakoś wysoko. Jeżeli by ludzie pisali z tym do ATOMu, to pewnie by to zrobili. Zamawiam regularnie preordery, więc zdarza się, że zamawiam następny, gdy poprzedni jest niekompletny i wtedy dostaje meila czy mają wysłać, to co jest i jeżeli chce to prześlą mi listę, więc lista nie jest problemem.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2841 dnia: Październik 20, 2017, 08:33:41 am »
Kurde, normalnie zdumieniem napawalo mnie, gdy MvM wyskoczylo swego czasu z tym stanem 'dobrym', ale teraz jeszcze na dodatek stan 'dobry uzywany', to jest juz zupelna przeginka.

Jedyne, racjonalne wytlumaczenie takiego podejscia, ktore przychodzi mi do glowy, to takie, ze mr. Palacz tak pokochal oferowane przez siebie komiksy, ze trudno sie z nimi mu rozstawac, i za wszelka cene probuje zniechecic kupujacych.

Bo kto przy takiej "super gwarancji" stanu bedzie jeszcze tam kupowal, zamiast np. wieksze rzeczy w Book Dep. (zwykle taniej), a mniejsze w Atomie?

Offline Murazor

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2842 dnia: Październik 20, 2017, 08:43:40 am »
Bo kto przy takiej "super gwarancji" stanu bedzie jeszcze tam kupowal, zamiast np. wieksze rzeczy w Book Dep. (zwykle taniej), a mniejsze w Atomie?
Dokładnie, dojdzie obite to BD zareklamuję bez problemu. Jedyny minus, że trwa to trochę dłużej.

Offline arczi_ancymon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2843 dnia: Październik 20, 2017, 08:54:43 am »
Ta akcja to jest żenada - to sprzedają nowe komiksy po cenach nowych czy używane po cenach używanych? Sorry winetou - sprzedajesz omniaka za bite pięć stów, to nie dziw się, że ludzie nie chcą go dostać obitego, z błędami drukarskimi i innymi takimi. To jest przedmiot kolekcjonerski, bo komiksiarze to w większości kolekcjonerzy (a już na pewno są nimi ci, którzy wydają gruby hajs na wydania zagraniczne), więc jak nie pasuje to może czas zmienić branżę?
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2017, 09:49:16 am wysłana przez arczi_ancymon »

Offline Ryba2111

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2844 dnia: Październik 20, 2017, 09:36:23 am »
Pewnie to już nie ulegnie zmianie. Przestałem tam kupować dawno temu i naprawdę dziwię się, że ten sklep nadal funkcjonuje w ten sam sposób i nie ma żadnych problemów. Obsługa nadal słaba a kolejne zmiany w regulaminie przeciwko klientom.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline gobender

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2845 dnia: Październik 20, 2017, 09:52:16 am »
Ryba, jasne. Ale wiesz, nadal róznica w cenie przy niektórych pozycjach jest naprawdę spora w stosunku do Atomu (jak ktoś kupuje zeszyty to chyba ceny są porównywalne, ale im droższe wydanei tym większa róznica). Jeśli za ten sam preorderem mam zapłacić 600 lub 400 to jest jednak różnica. A dysproporcje w cenie sa czasami znaczne. To jedyna rzecz, która mnie powstrzymuje jeszcze od przejścia do Atomu w 100%. Oczywiscie, że sa pewne rzeczy, któych nie zamówię ani tu ani tu, jak np Absoluty czy jakieś boxsety, bo ceny tych akurat w obu sklepach są kuriozalne (czytaj w amazonie 250 w MVM 600). Wiadomo jest ryzyko ale nie jestem jakos ultra przeczulony na każdy lekko bity róg, bo kupuję komiksy dla siebie do czytania a nie kolekcjonowania. A w razie jakiegoś hardkoru zawsze można bez problemu odesłac do amazonu i nikt się stawia okoniem od razu jak w MVM tylko wymieniaja bez łaski i od ręki nie wnikajac nadmiernie w szczegóły. Ahyway, Atom, dawajcie lepsze ceny!

« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2017, 09:55:34 am wysłana przez gobender »

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2846 dnia: Październik 20, 2017, 10:28:38 am »
Pieknie by bylo, ale chyba Atom (na razie) zamawia w Diamondzie za zbyt male kwoty, byc moze nawet w okolicach, o ile sie nie myle - miesiecznej kwoty minimalnej, jesli glownie na zeszytowkach jada, zeby mogl sobie o tak dac nagle lepsze ceny. Bo to jest tak, ze im wiecej kasy retailer w Diamonda miesiecznie wklada, tym wieksze rabaty otrzymuje. Tak mi sie wydaje, ze wlasnie w tym lezy problem wysokich cen omniakow i innych grubasow na Atomie.

Offline Murazor

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2847 dnia: Październik 20, 2017, 10:40:01 am »
Też bym chciał, żeby weszli w grubasy, bo konkurencja się kompromituję i mogliby teraz trochę wyrwać im klientów - z korzyścią dla nas :)

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2848 dnia: Październik 20, 2017, 10:43:25 am »
Ale przecież rzeczy zamawiane w internetach zawsze można odesłać  :???:

Offline Ryba2111

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2849 dnia: Październik 20, 2017, 10:50:06 am »
Przecież nie chodzi o możliwość odstąpienie od umowy :roll:
Cytuj
Ryba, jasne. Ale wiesz, nadal róznica w cenie przy niektórych pozycjach jest naprawdę spora w stosunku do Atomu (jak ktoś kupuje zeszyty to chyba ceny są porównywalne, ale im droższe wydanei tym większa róznica). Jeśli za ten sam preorderem mam zapłacić 600 lub 400 to jest jednak różnica. A dysproporcje w cenie sa czasami znaczne. To jedyna rzecz, która mnie powstrzymuje jeszcze od przejścia do Atomu w 100%. Oczywiscie, że sa pewne rzeczy, któych nie zamówię ani tu ani tu, jak np Absoluty czy jakieś boxsety, bo ceny tych akurat w obu sklepach są kuriozalne (czytaj w amazonie 250 w MVM 600). Wiadomo jest ryzyko ale nie jestem jakos ultra przeczulony na każdy lekko bity róg, bo kupuję komiksy dla siebie do czytania a nie kolekcjonowania. A w razie jakiegoś hardkoru zawsze można bez problemu odesłac do amazonu i nikt się stawia okoniem od razu jak w MVM tylko wymieniaja bez łaski i od ręki nie wnikajac nadmiernie w szczegóły. Ahyway, Atom, dawajcie lepsze ceny!
Szczerze to nie wiem jakie są różnice, bo moje pre-ordery to tylko zeszytówki i to w wersjach wariantowych z ratio :wink: Nigdy nie porównywałem cen, bo żaden inny sklep w Polsce tego nie oferuje w ramach zamówień przedpremierowych. Rzeczywiście różnice, o których piszesz, są znaczne. Nie zdawałem sobie z tego sprawy.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2017, 10:54:10 am wysłana przez Ryba2111 »


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other