trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 586387 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arczi_ancymon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2820 dnia: Październik 07, 2017, 09:31:14 am »
OK, dzięki.

Offline amsterdream

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2821 dnia: Październik 07, 2017, 04:28:35 pm »
Przy takich promocjach aż żałuję, że kupuje wszystko na bieżąco. Ale uzupełnię trochę frankofońskich serii, których kupno zawsze odkładałem na później.


Tymczasem do sklepu gildii powrócił cyrklowiec:


Na zdjęciach dobrze tego nie widać, ale cała okładka jest w takich esach floresach. Czystym chamstwem jest wkładanie do paczki takiego komiksu gdy w uwagach do zamówienia napisałem żeby spojrzeli na okładki pod kątem rys. Zrozumiałbym jeszcze gdybym zamówił paczkę w której jest 20-30 komiksów, ale tam były raptem 3.

Sklep gildii - nie polecam.

Offline perek82

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2822 dnia: Październik 07, 2017, 04:54:54 pm »
Ja ostatnio zrobiłem kilka razy zakupy w bonito po jakiś 2-3 latach przerwy (taki foch). Mam teraz punkt odbioru obok fabryki. Jednego dnia zamawiam, drugiego odbieram. Nie mam problemu z cyrklowcami, niestarannym pakowaniem itd. Od czasu do czasu promocja 35%, do tego pozycje Muchy, Ongrysa. Kto wie, może niedługo załapię się na dodatkowy rabat?
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline Funny

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2823 dnia: Październik 07, 2017, 06:11:52 pm »
Najgorsze jest to, że przy tej promocji najbardziej opłacają się frankony i zeszytówki - czyli komiksy do 30zł.
Te droższe już mniej bo to oszczędność 2-3 zł max.
Jeszce tylko 1 pytanie. Za ile trzeba zamówić, aby policzyło tą promocję z rabatem 10 zł

szulig

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2824 dnia: Październik 07, 2017, 06:14:54 pm »
Najgorsze jest to, że przy tej promocji najbardziej opłacają się frankony i zeszytówki - czyli komiksy do 30zł.
Te droższe już mniej bo to oszczędność 2-3 zł max.
Jeszce tylko 1 pytanie. Za ile trzeba zamówić, aby policzyło tą promocję z rabatem 10 zł
za minimumu 11 PLN, tak jest w regulaminie chociaz w praktyce to jak znajdziesz tansze, np. tytus, romek i atomek to tez przejdzie

Offline Funny

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2825 dnia: Październik 07, 2017, 06:15:57 pm »
Kurde,
Czyli takie Thorgale do zakupu są po 11 zł?????
Bo aż nie wierzę.

szulig

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2826 dnia: Październik 07, 2017, 06:22:56 pm »
Kurde,
Czyli takie Thorgale do zakupu są po 11 zł?????
Bo aż nie wierzę.
nie, musisz jeszcze doliczyc koszt przesylki, najtaniej wychodzi do kiosku Ruchu

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2827 dnia: Październik 07, 2017, 07:14:27 pm »
Biorąc dwa Thorgale w twardej wyjdzie mniej niż 16zł(zależy od tomu). Sam po tyle brałem.
Sparowałem jeszcze jednego Thorgala z chusteczkami, mydłem, książkami dla dzieci i wtedy wychodziło najlepiej. Około 15zł za zestaw. Biorąc pod uwagę "zapychacz" za 5zł to wychodzi wspomniane około 11zł za tom w twardej oprawie.

Offline clandestino

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2828 dnia: Październik 08, 2017, 09:11:33 am »
Najgorsze jest to, że przy tej promocji najbardziej opłacają się frankony i zeszytówki - czyli komiksy do 30zł.
Te droższe już mniej bo to oszczędność 2-3 zł max.

Zależy od wydawnictwa. Piąty tom Chłopaków z masterpassem można zamówić za jakieś 35 zł - to o jakąś dyszkę taniej niż w innych sklepach.

Offline Murazor

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2829 dnia: Październik 10, 2017, 06:26:25 pm »
Gdyby ktoś szukał Odrodzenia w bonito to szukać po tytułach, bo są w fantastyce/pozostałych, a nie komiksach :roll:

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2830 dnia: Październik 12, 2017, 09:56:15 pm »
najlepiej szukać po numerze ISBN-13. już w paru przypadkach znalazłem dany komiks (czasem jeszcze jako "przedsprzedaż" lub "niedostępny") w różnych internetowych sklepach. numer danej pozycji znajduję w sklepie gildii  :wink:
The darkness will swallow everything

Offline Garf

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2831 dnia: Październik 19, 2017, 05:53:56 pm »
Nowa opcja w zakresie kupowania kolekcji kioskowych: Ruch ma sklep internetowy "Kiosk Online" Można u nich zamawiać WKKM, KSM i WKKDC; dostawa do kiosku Ruchu kosztuje 1 zł, Pocztą Polską 4,60 zł ekonomiczna i 5,50 zł priorytetowa oraz 8,90 zł kurierem.

Działa też dla różnych innych czasopism, które czasem trudno dostać w księgarniach: "Star Wars Komiks", "Kaczor Donald" itp. itd.

W pierwszej paczce, którą zamówiłem, dostałem kod na 10% rabatu na następne zamówienie, ważny przez miesiąc.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline sum41

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2832 dnia: Październik 19, 2017, 07:15:23 pm »
Jeśli by dawali te 10% regularnie raz na miesiąc to opłaca się przez nich kolekcje brać  :biggrin:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline gobender

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2833 dnia: Październik 19, 2017, 09:28:02 pm »
W Multiversum zapewniany stan produktu zmienił się na "dobry (używany)"...   :doubt:  Huh?

Lista wad występujących w ramach zapewnianego dobrego (używanego) stanu produktu:

- Obtarcia, obicia, wgniecenia, rozdarcia, zagięcia, wybraki (błędy) drukarskie stron okładkowych na powierzchni nie większej niż 10%.

- Obicia, wgniecenia, rozdarcia, zagięcia, wybraki (błędy) drukarskie stron wewnętrznych na powierzchni nie większej niż 10%.

- Obtarcia, obicia, wgniecenia, rozdarcia, zagięcia, wybraki (błędy) drukarskie grzbietu na powierzchni nie większej niż 10%.

- Obtarcia, obicia, wgniecenia, rozdarcia, zagięcia, wybraki (błędy) drukarskie na zewnętrznym opakowaniu ochronnym typu slipcase na powierzchni nie większej niż 10%.

- Obtarcia, obicia, wgniecenia, rozdarcia, zagięcia, wybraki (błędy) drukarskie obwoluty na powierzchni nie większej niż 10%.

- Rozdarcia na folii fabrycznej lub jej całkowity brak.

- Występowanie efektu "falowania" okładek i stron wewnętrznych.

- Przesunięcia środka nałożenia obwoluty względem środka grzbietu (nie większe niż 6mm, niezależnie od szerokości grzbietu).

- Przesunięcia środka treści nadruku grzbietu względem środka grzbietu (nie większe niż 6mm, niezależnie od szerokości grzbietu).

Przy odwoływaniu się kod kodeksu cywilnego, Rafał chyba jednak zapomina, że sporo ludzi kupuje to jednak jako collectible items. Nie wiem, czy takie nastawenie to najlepsza droga do utrzymania / zdobywania lojalności klientów. Ja powoli będe się chyba przenosił do Atomu, bo mimo, że drożej, jednak nastawienie jest inne (przynajmniej w tych kontakctach, które miałem). 


Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2834 dnia: Październik 20, 2017, 12:32:45 am »
Ja powoli będe się chyba przenosił do Atomu, bo mimo, że drożej, jednak nastawienie jest inne (przynajmniej w tych kontakctach, które miałem).


Ja stety/niestety bardzo dawno temu przestawiłem się na Atom gdy chodzi o cykliczne zakupy z Diamonda. Koniec końców różnica finansowa była minimalna gdy brałem jednocześnie pod uwagę komfort zakupów jaki zapewnia Atom. Od większej ilości wyboru metod dostawy, ustalenie terminów wysyłek bardzo pode mnie, wzorowy kontakt, pomoc w namierzaniu brakujących publikacji, po wliczone w cenę folie/boardy do zeszytów, z którym Multiversum obudziło się dopiero teraz i... tonę innych małych rzeczy, które Atom zapewnił mi przez lata (jak np. to, że przez długi czas 2000 AD było sprowadzane tylko dla mnie i w zasadzie nie było bardzo długo nawet wprowadzane w ofertę sklepu).


Oczywiście gdy chcę przyoszczędzić na cegłach i większych zamówieniach wydań zbiorczych to często nie idę przez Atom, no ale nie zmienia to faktu, że to jest po prostu najlepiej prowadzony komiksowy sklep internetowy w Polsce.
perły przed wieprze

 

anything