Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 596841 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2625 dnia: Lipiec 25, 2017, 08:23:23 am »
Na pewno nie ty będziesz decydował co jest tutaj spamem a co nie jest  :smile:

Offline LordDisneyland

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2626 dnia: Lipiec 25, 2017, 10:09:55 am »
Dobrzy ludzie, możecie mi polecić jakieś fajne sklepy komiksiarskie w Wiedniu?
Jako że wyjazd rodzinny, warto, żeby w sklepie takowym były także jakieś popkulturowe gadżety [t-shirty et cetera].
Z góry dziękuję [danke von der berg czy jakoś tak :) ] !

Offline arczi_ancymon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2627 dnia: Lipiec 25, 2017, 10:21:48 am »
Tak

Zwięźle, liczyłem na dłuższy wywód, ale widocznie jest to na tyle oczywiste, że nie trzeba się bardziej rozwodzić. Rozumiem, że ty kupujesz w ten sposób?

Mam nadzieję, że się nie przejadę, trzymam za słowo i dziękuję za pomoc! :smile:

Offline Mawer

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2628 dnia: Lipiec 25, 2017, 10:42:16 am »
Dobrzy ludzie, możecie mi polecić jakieś fajne sklepy komiksiarskie w Wiedniu?
Jako że wyjazd rodzinny, warto, żeby w sklepie takowym były także jakieś popkulturowe gadżety [t-shirty et cetera].
Z góry dziękuję [danke von der berg czy jakoś tak :smile: ] !




Nie byłem, ale gdybym miał taką możliwość to bym tam zajrzał do tego sklepu -> Comics Hutterer.
Według wujka google, w Wiedniu są dwa punkty z tym sklepem.




http://www.mdscomics.net/comics-shopy-po-svete-6-rakousko-viden/
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2017, 10:46:38 am wysłana przez Mawer »

mkolek81

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2629 dnia: Lipiec 25, 2017, 10:45:37 am »
Zwięźle, liczyłem na dłuższy wywód, ale widocznie jest to na tyle oczywiste, że nie trzeba się bardziej rozwodzić. Rozumiem, że ty kupujesz w ten sposób?

Mam nadzieję, że się nie przejadę, trzymam za słowo i dziękuję za pomoc! :smile:

Nie kupowałem na bookdepository. Ale płaciłem za pomocą Paypala. Jak nie masz wystarczających środków na koncie paypalowskim to w wywala cię do opcji, gdzie trzeba powiązać transakcję z kartą. Jeśli są środki czegoś takiego nie ma. Tle mogę pomóc.

Offline arczi_ancymon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2630 dnia: Lipiec 25, 2017, 11:39:21 am »
Aha, chciałem najpierw zbadać co i jak zanim przeleję kasę. Dzięki!

Offline Murazor

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2631 dnia: Lipiec 25, 2017, 07:50:56 pm »
Dodruk Skalp i Y, a gdzie AW tom 2 i Sandman? Dalej tylko Smyk? Nie mogą tego po ludzku wprowadzić do wszystkich dyskontów?
Sandman 7 jest w bonito, AW 2 też.

http://bonito.pl/k-90223123-obrazy-grozy-amerykanski-wampir
http://bonito.pl/k-90374547-sandman-tom-7-ulotne-zycia
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2017, 09:19:20 pm wysłana przez Murazor »

Offline jeanvanhamme

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2632 dnia: Lipiec 26, 2017, 11:50:04 am »
Taki mały news. Zamówiłem 12 komiksów w bonito + 6 rzeczy niekomiksowych wczoraj tj. we wtorek 25-go o godzinie 16:30.
Paczka przyszła dzisiaj, tj. 26-go o godzinie 10:00

****** ich w tym bonito? :shock:  Jeśli tak zawsze wyglądałaby usługa księgarska online, to byłbym szczęśliwy.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2017, 10:45:43 pm wysłana przez graves »

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2633 dnia: Lipiec 26, 2017, 12:23:47 pm »
W ostatnich dwóch zamówieniach z Bonito miałem podobnie. Rekord mam chyba z Literackiej 14h, a jestem z Warszawy.

Offline wasilmw

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2634 dnia: Lipiec 26, 2017, 01:54:42 pm »
Mi też ostatnie 3 zamówienia bonito wysłało super szybko. Zamówienie ok 14-15 i paczka u mnie następnego dnia o 10, a mieszkam na wiosce pod Poznaniem. Czyli dają radę i wyznaczają nowe standardy w ekspresowej dostawie :) Niezły system muszą mieć i szybkich pakowaczy - paczki zawsze dobrze zabezpieczone papierem i wypełniaczami - do tego super oferta cenowa w ostatnim czasie i mestro musiało zejść na dalszy plan.
Jedno co mnie dręczy i ostatnio było podobnie - jak już sporo osób miało dodatkowy upust 5% to ceny powróciły do poziomu rabatowego 25-30% i przez ponad rok kupowanie u nich się nie opłacało w porównaniu z resztą dyskontów - potem poczyściły się rabaty dodatkowe i znowu wrócili do dobrych cen - oby tym razem utrzymali wszystko i na masowe zakupy będę miał jeden sklep :)
Orientuje się ktoś (pewnie już było na forum, ale jakoś nie mogę znaleźć) jakie są powiązania właścicielskie profitu24, bonito, mestro,arosa i innych dyskontów - wszystko to odrębne byty (nie sądzę), czy jest jakiś człowiek lub grupa, która tym steruje?

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2635 dnia: Lipiec 26, 2017, 02:00:17 pm »
Orientuje się ktoś (pewnie już było na forum, ale jakoś nie mogę znaleźć) jakie są powiązania właścicielskie profitu24, bonito, mestro,arosa i innych dyskontów - wszystko to odrębne byty (nie sądzę), czy jest jakiś człowiek lub grupa, która tym steruje?
Bonito i Aros = jeden właściciel.
nieprzeczytane.pl, profit24.pl, mestro.pl = jeden właściciel.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2636 dnia: Lipiec 28, 2017, 07:37:32 pm »
Też mi ostatnimi czasy bardzo odpowiada Bonito. Tak bardzo, że w kilka tygodni na luzie nawaliłem ten dodatkowy rabat 5%. Ale jest jedna rzecz, która mnie zawsze u nich denerwowała. Oni muszą mieć na stanie dany towar, żeby można było dodać go do koszyka, a nie tylko do schowka. To powoduje, że ciężko jest czasem złożyć jedno porządne zamówienie z rzeczami które już mają i takimi, które wyjdą np. ze dwa dni później. Ze trzy razy miałem tak, że czekałem dzień-dwa na jakiś komiks i w tym czasie inny mi wykupili.
A sytuacja z zaledwie 3 ostatnich dni już najmniej mi odpowiada. Chciałem wziąć kilka zaległych rzeczy z Muchy, ale czekałem na Comanche i Wiedźmy oraz miałem nadzieję, że pojawi się nowy pakiet Egmontu. Patrzę - pojawiło się Comanche, ale zostało kilka sztuk, a Wiedźmy mają być następnego dnia, czyli dziś. I teraz musiałem wybierać czy biorę to, czy to, bo są małe szanse, że Comanche jeszcze będzie, kiedy dziś pojawią się Wiedźmy. Wybrałem Comanche i zamówiłem komiksiki za ponad 2 stówy. W tym czasie zniknęły Comanche. No to czekałem aż dziś będzie można dodać do koszyka Wiedźmy, Corto, Skalp,Smerfy i coś tam bym jeszcze dobrał. Czyli w dwa dni miałbym zamówienie na 500 zł, gdyby tylko mieli tam przedsprzedaż. Są tylko Wiedźmy (w międzyczasie pojawiły się znowu Comanche), ale nadal nie mogę kupić Corto, Skalpu i innych egmontów. No to nie składam zamówienia. Czyli wydałem u nich 200 zł z planowanych 500. A że dodatkowo kończy się promocja na całą ofertę, to pewnie kupię Egmont w innym miejscu.
A ta szybka wysyłka powoduje też, że czasem ciężko nawet coś dorzucić do zamówienia, bo pakują i w godzinę jest gotowe do wysyłki.  :biggrin:


Edit.
Dobre jaja, 20 minut temu jeszcze nie było Egmontu. Teraz już jest! Na teraz najtańsza opcja żeby kupić Corto, Skalp, czy Legendy naszych czasów, bo takie Mestro ma drożej.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2017, 07:41:49 pm wysłana przez Death »

Offline pokia

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2637 dnia: Lipiec 28, 2017, 07:43:36 pm »
No to ja polecam:
a. nie płacić od razu
b. dzięki czemu możesz połączyć zamówienia i machnąć jedną przesyłkę

Z nimi nie ma problemu. Pamiętam jak były masowo rozdawane kupony na allegro, to kupowałem z kilku kont, zmieniałem tytuły i na koniec wszystko łączyli.

Naprawdę - wystarczy napisać i poczekają z wysyłką.

Offline SawiK

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2638 dnia: Lipiec 28, 2017, 08:05:18 pm »
Gdzie polecicie złożyć zamówienie na nadchodzące nowości Egmontu? Skalp5,Batman10,Wiedzmin3,Odrodzenia.Przegladam różne sklepy i promocje nie porywają  :doubt:

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2639 dnia: Lipiec 28, 2017, 08:14:57 pm »
Livro.pl chyba najlepiej wychodzi. Cokolwiek z Egmontu to często u nich kupuję.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2017, 08:22:45 pm wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »