trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 586737 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kamilo

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2610 dnia: Lipiec 03, 2017, 02:50:47 pm »
Może dla Ciebie kuriozum,ale nie dla mnie.Od około 3 lat zamawiam komiksy regularnie co miesiąc i nie miałem takiego przypadku.Słabe pakowanie po prostu było.

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2611 dnia: Lipiec 03, 2017, 02:57:59 pm »
Dokładnie tak jak mówi @Murazor.
Sklep sprzedaje nie tylko ksiązki i komiksy. Reklamacja będzie uznana. Jedyny mankament to opcja odesłania. Samemu trzeba się fatygować na pocztę.
Sam dostałem dość dużą paczkę z Inbooka. Właśnie z tej promocji. Pakowanie tak jak pokazał 8azyliszek. Jedynie Nokturno do reklamowania. Miałem posklejane strony i tę wadę z doklejoną stroną.
Jutro prawdopodobnie dostanę reklamowany egzemplarz.

Cyrki zaczęły za to się dziać w Bonito. Odsyłają teraz reklamacje na osobny email. Kiedyś w kontakcie na stronie wystarczyło wpisać co i jak, a wszystko było ekspersowo załatwiane.
Teraz w Bonito czekam już tydzień na reklamację. Dostanę zwrot za Skład Główny 3 bo nie było na stanie. Dziś się pojawiło, że dostępne. Paczka nadana dzisiaj :sad:

Nigdy nie dostałem odmowy reklamacji. Zawsze podsyłam zdjęcia i proponuję wymianę. Zdarzyło mi się brać , także obniżenie ceny za lekkie wady w postaci kuponów rabatowych lub obniżenia ceny.

@kamilo reklamuj. Niech się nauczą pakować. Bo jak kiedyś ktoś wspomniał, że im się chyba opłaci w ten sposób działać. Jeden zareklamuje, czterech machnie ręką.

Offline Murazor

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2612 dnia: Lipiec 03, 2017, 03:12:12 pm »
Może dla Ciebie kuriozum,ale nie dla mnie.Od około 3 lat zamawiam komiksy regularnie co miesiąc i nie miałem takiego przypadku.Słabe pakowanie po prostu było.
Nie chodzi mi o fakt obitych komiksów, to się zdarza. Może ktoś źle zapakował, może były już ubite przed pakowaniem. Kuriozum dla mnie jest postawa "wolę się obrazić i stracić", sam sobie robisz krzywdę, bo oni mają obowiązek dostarczyć idealny stan i po reklamacji taki dostaniesz. A tak jak mappy wspomniał oni liczą, ze ludziom się nie będzie chciało reklamować.

Jedynie Nokturno do reklamowania. Miałem posklejane strony i tę wadę z doklejoną stroną.
Jutro prawdopodobnie dostanę reklamowany egzemplarz.
Daj znać, czy też z doklejoną stroną. Może była jakaś partia bez tego feleru, niby nie przeszkadza, ale.. czemu nie mieć dobrego? :smile:

Offline Namir

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2613 dnia: Lipiec 04, 2017, 09:18:28 am »
Ja też się skusiłem na ostatnią promocję w Inbooku i zamówiłem sobie 10 komiksów. Pakowanie dokładnie takie samo jak u Bazyliszka, karton zewnętrzny posklejany z wielu innych, ale komiksy dotarły nieuszkodzone. Zważywszy na ten fakt oraz na duży rabat, zdecydowanie było warto zrobić ten zakup.

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2614 dnia: Lipiec 05, 2017, 02:44:30 pm »
Do kupujących w Inbook.
Co to jest skarbonka? W koszyku oprócz rabatu za poprzednie zakupy widnieje jakaś należność w "skarbonce".

Offline Ty_draniu

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2615 dnia: Lipiec 05, 2017, 03:19:16 pm »
Do skarbonki wrzucają zwrot kosztów np. za niezrealizowane zamówienia. Możesz to wykorzystać do następnych zakupów albo wypłacić (trzeba chyba wypełnić jakiś formularz, podać nr konta). Miałem tak z Hugo przewodnik, zwrócili bez większego problemu.


Edit: nawet znalazłem wiadomość dotyczącą Hugo:


"Środki zostaną zwrócone na konto użytkownika w naszym sklepie. Można je wykorzystać na ponowne zakupy lub zlecić dyspozycję zwrotu na konto osobiste korzystając z poniższych metod:
1. przy zakupach poprzez konto należy się zalogować na swoim koncie. W okienku „Twoja nadpłata” kliknąć w opcje „Wypłać”
2. przy zakupach bez konta zlecić dyspozycję zwrotu przy pomocy poniższego linku:
Ponadto informujemy, iż czas na zwrot środków wynosi 14 dni od wypełnienie przez klienta dyspozycji zwrotu na konto osobiste bądź kartę ( w zależności od zrealizowanej formy płatności). Niemniej staramy się realizować przelewy na bieżąco."
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2017, 03:24:16 pm wysłana przez Ty_draniu »
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline Lauv

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2616 dnia: Lipiec 06, 2017, 11:03:14 am »
Zrobiłem zamówienie na 10 komiksów w Egmoncie na aktualnej wyprzedaży no i jak sie można było spodziewać... 7 na 10 komiksów do reklamacji. Wszystkie 7 przyszły z porysowanym lakierem, jeden z nich wgl bez folii przez co wyglądał totalnie jak gówno, jeden miał po prostu dziure w grzebiecie to nawet folii nie trzeba było zrywać by to dostrzec. Troche się zawiodłem jak na największego wydawce komiksów w Polsce. Myślałem że mają trochę większe pojęcie na temat przechowywania komiksów.

Offline Antari

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2617 dnia: Lipiec 21, 2017, 08:56:19 pm »
Czy ktoś ma doświadczenie w zamawianiu w Libristo.pl? Odradzacie zakupy tam czy polecacie? Co myślicie o tej księgarni?

Offline robbirob

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2618 dnia: Lipiec 24, 2017, 01:30:20 pm »
Czy ktoś ma doświadczenie w zamawianiu w Libristo.pl? Odradzacie zakupy tam czy polecacie? Co myślicie o tej księgarni?
Antari, nie wiem czy Ci pomogę, bo nie mam zbyt dużych doświadczeń - złożone jedno zamówienia u nich i to na książkę, nie komiks. Ale przyszła w kartoniku multimail, solidnie. Czas oczekiwania trochę dłuższy, ale to pozycja zagraniczna, więc się z tym liczyłem. Zresztą na stronie o ile pamiętam podają przybliżony czas oczekiwania na towar.

Offline arczi_ancymon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2619 dnia: Lipiec 24, 2017, 11:39:45 pm »
Pytanie laika: nie kupowałem jeszcze na bookdepository, ale chciałbym spróbować przez paypala. Niestety nie posiadam karty kredytowej, da się jakoś zapłacić zasilając konto paypal przelewem? Bo kiedy wybieram pozycje w bookdepository i daję checkout z paypalem, to po zalogowaniu się do konta wrzuca mnie na stronę, gdzie trzeba powiązać transakcję z kartą (nie widzę żadnej alternatywy). Czy jak doładuję konto, to pojawi się opcja zapłaty środkami bez powiązywania z kartą?

Offline janjedlikowski

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2620 dnia: Lipiec 25, 2017, 12:03:12 am »
Tak

JanT

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2621 dnia: Lipiec 25, 2017, 07:46:35 am »
http://bonito.pl/bestsellery

Tym razem tylko 2 Egmonty i jedna Mucha (ale niech już będzie w tym temacie)

Same Marvele:

39.Avengers 6
74.Thunderbolts 5
95.JJ Alias 3

Widać że cena robi swoje  :smile: Niedługo tu jeszcze Rebirth wpadnie (ciekawa będzie rywalizacja z Marvel NOW)

Kijanek

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2622 dnia: Lipiec 25, 2017, 07:51:46 am »


http://bonito.pl/bestsellery

Tym razem tylko 2 Egmonty i jedna Mucha (ale niech już będzie w tym temacie)

Same Marvele:

39.Avengers 6
74.Thunderbolts 5
95.JJ Alias 3

Widać że cena robi swoje  :smile: Niedługo tu jeszcze Rebirth wpadnie (ciekawa będzie rywalizacja z Marvel NOW)
Ale to o niczym nie świadczy, tego typu listy sa bez sensu, nie mamy zestawienia ilości sztuk, a tylko efekt promocji, tytułów które sa w drugim rzucie Egmontu.
Właściwie to taki spam się robi
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2017, 07:56:56 am wysłana przez Kijanek »

JanT

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2623 dnia: Lipiec 25, 2017, 08:00:35 am »
Ale to o niczym nie świadczy
Świadczy o tym co na Bonito się najlepiej sprzedaje  :smile:

Kijanek

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2624 dnia: Lipiec 25, 2017, 08:19:30 am »

Świadczy o tym co na Bonito się najlepiej sprzedaje  :smile:
czyli spam, masz 15 wiodących sklepów z komiksami, co tydzień beda zestawianie ze komiks robi ogony? To nie wnosi nic do merytorycznej dyskusji. Jak co załóż watek, tygodniowa lista sprzedaży
nie spamuj
( do usunięcia)