Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 586787 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2595 dnia: Czerwiec 26, 2017, 11:15:40 pm »
Kurier DPD, GLS.

Offline 8azyliszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2596 dnia: Czerwiec 27, 2017, 08:45:35 am »
Dziś odebrałem swoją profesjonalnie pakowaną paczkę z Inbooka. Nawet piankę dorzucili. :) Ale komiksy doszły do mnie nieuszkodzone, więc mogę polecić ten sklep.





Offline skiba

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2597 dnia: Czerwiec 27, 2017, 01:26:43 pm »
Bonito 6 na 7 ubitych :lol:
Jutro dostaję kolejną sporo paczkę, a w środę reklamowane z dzisiaj.
W Inbooku Nokturno do wymiany. Archaiczne zwroty znowu. Trzeba latać na pocztę samemu i prosić później o przelew z wysyłki.
Poczytaj.pl, Bonito, Mestro, Inbook. Na 10 ostatnich zamówień mam 7 odsyłek. W tym dwa razy nieudane zwroty(ubite rogi).
W jednym miesiącu mam więcej reklamacji niż w poprzednich latach.


Jak będziesz miał farta to reklamacji od Ciebie nie odbiorą :wink: Do mnie wysłali w zeszłym miesiącu komiksy na wymianę jednym kurierem, a odbiór uszkodzonych komiksów miał zrealizować inny kurier. Dwa razy dzwoniłem, że nikt komiksów nie odebrał, a oni ponawiali zlecenie. Za trzecim razem odpuściłem :smile:

Ktoś chce "Velvet 2" może? :D

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2598 dnia: Czerwiec 27, 2017, 01:38:47 pm »
Jak będziesz miał farta to reklamacji od Ciebie nie odbiorą :wink: Do mnie wysłali w zeszłym miesiącu komiksy na wymianę jednym kurierem, a odbiór uszkodzonych komiksów miał zrealizować inny kurier. Dwa razy dzwoniłem, że nikt komiksów nie odebrał, a oni ponawiali zlecenie. Za trzecim razem odpuściłem :smile:
W Bonito też tak miałem, że kurier miał być. Po trzech tygodniach się udało :biggrin:
Ale to nie przebije i tak Nieprzeczytane. Na początku grudnia 2016 składałem zamówienie. Jedna pozycja do reklamacji. Przez miesiąc kurier nie mógł do mnie trafić. Następnie dostałem trzy takie same komiksy przez dwa tygodnie. Dwa zwróciłem, a jeden dostałem na prezent bo już nie chciało im się przesyłać kuriera.

Offline gobender

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2599 dnia: Czerwiec 27, 2017, 09:59:20 pm »
Powinien, bo system jest ten sam.

Offline Koro

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2600 dnia: Lipiec 02, 2017, 10:38:18 am »
Ile średnio czeka się na dojście paczki z Bookdepository? Paczka wysłana 7 czerwca - ani widu, ani słychu. Czy to normalne?

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2601 dnia: Lipiec 02, 2017, 11:11:18 am »
Ile średnio czeka się na dojście paczki z Bookdepository? Paczka wysłana 7 czerwca - ani widu, ani słychu. Czy to normalne?
O dziwno, 4 ostatnie przesylki wyslane w polowie czerwca dotarly do mnie po ok. tygodniu. Dawno temu roznie to bywalo, czasem nawet ponad miesiac.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2602 dnia: Lipiec 02, 2017, 11:13:56 am »
Nie ma co się przejmować, czas dostawy z BD to ruletka.
perły przed wieprze

Offline Koro

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2603 dnia: Lipiec 02, 2017, 11:37:38 am »
Ok, w takim razie uzbrajam się w cierpliwość i czekam. W razie czego jaka jest procedura reklamacyjna? Bo rozumiem, że przesyłki nie są rejestrowane?

Offline Talvi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2604 dnia: Lipiec 02, 2017, 11:47:39 am »
Nie są rejestrowane i czasem idą naprawdę długo. 2 razy czegoś nie dostałam i kontaktowałam się z nimi przez formularz kontaktowy na stronie. Kazali mi się dopytać na poczcie, czy na pewno nic dla mnie nie czeka. Jak potwierdziłam, że nie, to mi wysłali nowe egzemplarze.

Offline raj666

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2605 dnia: Lipiec 02, 2017, 11:50:40 am »
Tak jak Talvi napisał, dają wybór ponowna wysyłka albo zwrot kasy. Ja bym w sumie radził zwrot kasy. Kiedyś jeden komiks od BD nie doszedł i ponowna wysyłka też nie dotarła. Nie chciało mi się wtedy pisać do nich kolejny raz i olałem sprawę.

Offline Leyek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2606 dnia: Lipiec 03, 2017, 01:32:20 pm »
Inbook - nie polecam. Skusiłem się na promocję i teraz żałuję. Paczka zapakowana świetnie, co jednak z tego jak 2 pozycje walnięte podczas magazynowania lub pakowania (w jednej ubite prawie wszystkie rogi, w drugiej jeden dość mocno, że aż wylazła ta wewnętrzna tektura), 1 pozycja z wadą z drukarni. Mniejsze, ale do zaakceptowania wady (przyrysowania, cyrkiel, itp) pominąłem a też były.
Na maila odnośnie opcji wymiany (z załączonymi zdjęciami dokładnymi) dostałem taką "wyczerpującą odpowiedź":
"Witam[/size] [/color][/i][/size]Gwarancja[/color][/size]Wszystkie produkty prezentowane na stronie sklepu objęte są gwarancją producenta. Informacje o szczegółach gwarancji znajdują się w opisie poszczególnych produktów.
[/color]
  • Do produktów objętych gwarancją producenta mogą być załączone karty gwarancyjne. W przypadku braku pieczątki sklepu w karcie gwarancyjnej – prosimy o wysłanie karty gwarancyjnej na adres sklepu wraz z podaniem nr zamówienia.
  • W przypadku wykrycia wady lub usterki należy odesłać produkt wraz z kartą gwarancyjną na adres sklepu lub adres serwisu podany na karcie gwarancyjnej.
  • Jeśli inaczej nie stanowi gwarancja o wyniku reklamacji poinformujemy w terminie 14 dni licząc od daty otrzymania od Państwa przesyłki reklamacyjnej.
  • [/size]Z pozdrowieniami"[/font][/color][/size][/font][/color][/size]Odpisałem z prośbą o poważną odpowiedź, nawet proponując możliwość rezygnacji z wymiany pozycji z wadą drukarską jeśli ona byłaby problemem. Zobaczymy jak się odniosą, ale raczej będą to moje ostatnie zakupy u nich.[/font]

Offline kamilo

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2607 dnia: Lipiec 03, 2017, 01:37:20 pm »
Miałem podobnie(w trzech pozycjach obite robi) i również nie polecam tego sklepu.Reklamował nie będę.

Offline Murazor

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2608 dnia: Lipiec 03, 2017, 02:03:01 pm »
Odpisałem z prośbą o poważną odpowiedź, nawet proponując możliwość rezygnacji z wymiany pozycji z wadą drukarską jeśli ona byłaby problemem. Zobaczymy jak się odniosą, ale raczej będą to moje ostatnie zakupy u nich.
Ale o co chodzi? Odesłali ci regułkę, bo sprzedają nie tylko książki. Gdybyś kupił jakiś produkt elektroniczny, czy zegarek to logiczne, że odsyłają do producenta i karty gwarancyjnej (2 pierwsze kropki), bo szybciej wyślesz sam do producenta niż ty do nich, a oni do producenta.

Do Ciebie odnosi się kropka trzecia, czyli rozpatrzenie reklamacji do 14 dni - z mojego doświadczenia jest to krótszy termin. Ja też skusiłem się na ostatnią promocję (wcześniej tam nie kupowałem) dostałem 2 tomy obite, ale delikatnie. Zaproponowałem obniżkę ceny w wysokości kosztów przesyłki. Wolę, żeby mi dali te 12 zł niż poczcie/kurierowi, a dodatkowo nie muszę nic odsyłać. Po 2 dniach odpisano, ze przyznano mi zwrot w wysokości aż 20 zł (cena tych pozycji to jakieś 120 zł było, więc znaczna obniżka). Nie ma co się denerwować, zawsze lepiej wymienić 2-3 maile więcej i dojść do porozumienia, bo sklepy potrafią iść na rękę.

Na przykład Bonito prosi o odsyłanie danej pozycji na ich adres i wtedy odeślą dobrą, a ja zawsze proszę o wysłanie do mnie kuriera z dobrą pozycją i żeby odebrał od razu uszkodzoną. Bez problemu się zgadzają. Nie muszę nigdzie chodzić, tylko spakować.

Miałem podobnie(w trzech pozycjach obite robi) i również nie polecam tego sklepu.Reklamował nie będę.
A to to już jest dla mnie kuriozum. "Nie polecam, bo nie chce mi się reklamować." Jeżeli bym skreślał każdy sklep, z którego dotarł mi obity komiks to bym już nie miał gdzie kupować...

szulig

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2609 dnia: Lipiec 03, 2017, 02:27:14 pm »
Ja dla odmiany jestem zadowolony z Inbook. Dzisiaj odebralem paczkę (18 sztuk) i żadna nie była uszkodzona. Komiksy dobrane formatem, maksymalnie 4 sztuki, owinięte taką białą pianką, grubość ok, 2 milimetry. Owinięte były 5 razy. Karton zwykły, w dwóch miejscach lekko uszkodzony ale nie na tyle żeby przebić sie przez tą piankę  i uszkodzić zawartość.

 

anything