trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 597577 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2475 dnia: Czerwiec 02, 2017, 11:20:06 am »
Albo ktoś ma podejście "To tylko książki, Jezu. Komu może przeszkadzać w czytaniu zagięty róg. Przecież nikt tego nie kolekcjonuje, nie?" ;)

Offline robbirob

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2476 dnia: Czerwiec 02, 2017, 12:23:12 pm »
pakowanie było super - każdy uwalony egzemplarz. więc żadna loteria.

stąd "wk..wienie", nie zdenerwowanie - ktoś musiał pomyśleć "a nuż frajer łyknie".
Jak ja to rozumiem!
Nie przejmuję się często drobnymi rysami czy nadbiciami w komiksach. Ale też mnie wkurza jak ktoś nieumiejętnie wykonuje robotę, albo co więcej zlewa to właśnie na zasadzie "jakoś to będzie, a nuż przejdzie".

Z drugiej strony mogłeś trafić tak wszędzie. Jeden pracownik który wybiera zamówienia olał sprawę i poszło.
Nie żebym bronił Gildii, ostatnio też nie robię u nich za często zakupów.

Offline niuklik

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2477 dnia: Czerwiec 02, 2017, 12:48:40 pm »
pakowanie było super - każdy uwalony egzemplarz. więc żadna loteria.

stąd "wk..wienie", nie zdenerwowanie - ktoś musiał pomyśleć "a nuż frajer łyknie".
Powinni w każdym sklepie mieć jakiś tag na upierdliwców (takich jak ja :)), którzy wiadomo, że nie odpuszczą i będą reklamować. U mnie w gildii ostatnio Caza to wymiany, bo pomimo prośby o sprawdzenie stanu komiks posiada wadę (zakładam fabryczną) na grzbiecie (samo pakowanie perfekt). Wadę widać bez problemu przez folię. Jeszcze ze mną gildia nie wygrała, a jak wygra to będą to ostatnie zakupy w tym sklepie. Szanujmy się.


Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2478 dnia: Czerwiec 02, 2017, 01:19:11 pm »
Ja jakbym miał porównać to w tym roku miałem więcej reklamacji niż przez całe życie :biggrin:
Ostatnio. W Bonito na trzy przesyłki w każdej ponad jeden egzemplarz do wymiany. W Mestro na pięć przesyłek w dwóch coś zgrzytało.

Offline LordDisneyland

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2479 dnia: Czerwiec 02, 2017, 01:22:34 pm »
Ktoś planuje wybrać się na zakupy na ComicConie? Nawet nie wiem, jakie wydawnictwa/księgarnie bedą miały swoje stoiska...

Offline Gazza

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2480 dnia: Czerwiec 02, 2017, 01:23:23 pm »
Ostatnio w mestro:
1 przesyłka 15 komiksów/ 1 do wymiany
2 przesyłka 21 komiksów/ 4 do wymiany
W obu przypadkach europejskie hc.

Aros:
1 przesyłka 13 komiksów/ 8 do wymiany
Wszystkie to amerykańskie hc.

Offline arczi_ancymon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2481 dnia: Czerwiec 02, 2017, 01:35:51 pm »
Zamawiałem już bodajże 4 razy w mestro i wszystko przyszło do mnie w stanie igła, ale ja ich zawsze gwałcę wiadomościami, że ma być pięknie zapakowane :wink: Także póki co są dla mnie ex equo na 1 miejscu z literacką w kategorii stan towaru/pakowanie.

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2482 dnia: Czerwiec 02, 2017, 02:29:39 pm »
Również o mestro w sprawie pakowania mam bardzo dobre zdanie. Tylko, że występuje tutaj wcześniej wspomniane, "a nuż frajer łyknie" :smile:

Offline Gazza

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2483 dnia: Czerwiec 02, 2017, 02:43:30 pm »
Najlepsze jest to, że jak chcą to potrafią - wymieniane egzemplarze pakują pancernie :)
W ostatniej przesyłce osoba pakująca przyłożyła się do zabezpieczenia albumów aby sobie wzajemnie krzywdy nie zrobiły (dystanse, folie etc). Zewnętrzne krawędzie już mniej (z jednej strony: wcale) - stąd 3 uszkodzone i jeden "po cyrklowniku" frankofony...

Offline niuklik

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2484 dnia: Czerwiec 02, 2017, 07:36:35 pm »
@niuklik, daj proszę zdjęcie
instrukcji potrzebuję :) nie chce mi się szukać w archiwum  :p

Offline 8azyliszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2485 dnia: Czerwiec 02, 2017, 07:44:24 pm »
Zdjęcie musisz wrzucić na imgura, fb lub inny serwis a potem gdy piszesz posta musisz uzyć ikonki nad bużkami - pierwsza z lewej pod ikonką z B i wkleić link tego zdjęcia. Wtedy pokaże się ono na forum.

Offline niuklik

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2486 dnia: Czerwiec 02, 2017, 11:31:30 pm »
Nie wiem czy poszło, cosik się ikonka dziwna pokazuje..Tak czy owak nie dla mnie takie numery...jak płacę za album niemałą kasę i tak to ma wyglądać, to mówię "nie"..wiem, fetyszyzacja ale któź nie ma swoich fetyszy...I generalnie mam wywalone na głosy typu "hej gościu dałbyś spokój, to tylko kolejny komiks" albo "kupujesz komiks dla posiadania na półce czy czytania?" KUPUJĘ "ŚWIEŻY" TOWAR BEZ WAD :) Proste :)

Tutaj można looknąć na to co mnie zmusiło do reklamacji

http://imgur.com/a/5SvZw

PS. Dziękuję Mr. 8 za pomoc...jak generalnie mi nie po drodze z pierwszym celebrytą komiksowa, to muszę przyznać, że jesteś Pan pomocny  8) Peace
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2017, 11:56:11 pm wysłana przez niuklik »

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2487 dnia: Czerwiec 08, 2017, 10:25:49 am »
Z racji rotacji cenowych na Mestro część zamówienia złożyłem w poczytaj.pl.
Pakowanie jak wszędzie teraz w dyskontach. Mam do reklamacji dwie sztuki komiksów.
Dostałem wraz z zamówieniem kod na następne zamówienie -5%. Rabaty w okolicach 40% na niektóre pozycje minus kod da nam ładny rabat.
Lepszy obraz będzie jak złoże drugie zamówienie kiedyś tam bo po pierwyszm takie 5/10. Dochodzi do tego staromodny system reklamacji. Sam muszę odesłać. Zwrot kosztów na konto. Za bardzo się rozleniwiłem u Bonito, Mestro, że jeden zabiera, drugi przynosi.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2488 dnia: Czerwiec 08, 2017, 02:04:44 pm »
Sklep Gildii źle pakuje? Niemożliwe. To jeden z nielicznych sklepów, w którym zamawiam komiksy z wysyłką - właśnie dlatego, że pakują bardzo bezpiecznie. Niemal zawsze komiksy docierają do mnie w stanie idealnym. Tylko raz musiałem reklamować, ze 2-3 lata temu, ale to była wina kurierea, bo paczka miała uszkodzenie z zewnątrz jakby ktoś solidnie pieprznął nią o ziemię (co pewnie miało miejsce) i narożnik we wszystkich komiksach był nadgnieciony. Wymienili od ręki. Najlepszy sklep wysyłkowy imo.

Ale z drugiej strony ja tam wydaję sporo pieniędzy, wy pewnie dziadujecie i to też wyłącznie wtedy, gdy są jakieś super rabaty, to nie dziwne, że wam źle pakują  8)

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2489 dnia: Czerwiec 08, 2017, 02:10:03 pm »

[size=78%]Nawet jakbym zamówił jeden komiksik za 5 (słownie: pięć) polskich złotych, to i tak należy mi się taki pakowanie aby ten komiksik dotarł nieuszkodzony. [/size]