trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 586650 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 25, 2015, 10:57:18 am »
A z kartonem i streczem trzeba się pogodzić, bo bąbelki kosztują. :smile:

bez jaj. 100 metrów kosztuje około 10 zł (w detalu!).

Offline 8azyliszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 25, 2015, 11:21:11 am »
@UP
Ale w cienką folię pakuje od razu drukarnia maszynowo. A pakowanie w bąbelki wymaga chyba więcej czasu i roboczogodzin pracowników. Choć nie wiem na pewno, bo nie wiem jak to całe pakowanie książek wygląda. W każdym razie nieprzeczytane.pl na tym segmencie chyba oszczędza, dzięki czemu może dawać ceny niższe niż nawet te 35% od ceny okładkowej w Arosie.

Offline Kris1982

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 25, 2015, 01:20:54 pm »
Słuchajcie kupiłem Dallas Barr który w opisie miał lekki ślad na okładce i na rogu a okazło się że jest poobijany z każdej strony do tego w dwóch miejscach jest posklejany taśmą. O zwrocie nie ma mowy bo inteligentna pani wszystko zrzuca na pocztę a o przyklejonej taśmie pierwsze słyszy i nie przypomina sobie aby tam była. Co moge zrobić w takiej sytuacji? Informować allegro? Dałbym spokój bo dopiero pierwszy raz cos takiego mnie spotkało ale cholera trafiło na bardzo drogi komiks i strasznie mnie wkurza takie cwaniactwo niektórch ludzi.

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 25, 2015, 01:27:57 pm »
rękojmia, jeżeli wad faktycznie nie było w opisie i transakcja odbyła się na linii osoba fizyczna-osoba fizyczna. jeżeli kupowałeś przez allegro, to treść aukcji jest treścią umowy kupna sprzedaży. jeżeli to była sprzedaż firma-osoba fizyczna przez internet (poza miejscem zawarcia umowy) to towar możesz zwrócić bez podania przyczyny do iluśtam dni (14 chyba) - w tym wypadku sprzedawca nie ma na ten temat nic do powiedzenia i musi zwrócić pieniądze. ostatecznie pozostaje Ci rękojmia ustawowo nakładana na sprzedawcę przy sprzedaży konsumenckiej (działa na podobnej zasadzie jak niezgodność towaru z umową sprzed 25.12.2014).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2015, 01:48:14 pm wysłana przez mgnesium »

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 25, 2015, 01:28:55 pm »
A Multiversum znowu perfekcyjnie - poniedziałek zamówienie, wtorek przelew, środa wysyłka, czwartek pancerna paczka w rękach. Komiksy nienaruszone - a przelicznik wyszedł poniżej 2PLN=1$.  :cool: No, ale nie każdy lubi ramotki.
Można zapytać, co brałeś? Ja bardzo lubię niektóre ramotki (Howard the Kaczka czy Man-Thing to ramotki, nie?) ale niektórych nie trawię.

Offline isteklistek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 25, 2015, 01:30:32 pm »
Z cwaniactwa ludzi nie wyleczysz. Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz - zwrot komiksu i pieniędzy czy częściowy zwrot pieniędzy. Obie kwestie są możliwe, ale łatwo nie będzie, bo trzeba będzie popisać trochę meili.

Gdy kupuje jakiś drogą rzecz poprzez aukcję, to piszę z prośbą o więcej zdjęć, jak jest za mało, albo o jakieś konkretne zdjęcia, gdy coś mi nie gra. Kiedyś kupiłem książkę i było napisane podkreślenia w tekście i niestety zamiast być przezornym i chcieć to zobaczyć, to pomyślałem po co, bo wszystko wymaże gumką. Okazało się, że książka jest popisana długopisem, kilkanaście stron.

Offline Kris1982

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 25, 2015, 01:42:17 pm »
Transakcja odbyła się na linii osoba fizyczna-osoba fizyczna. Najbardziej chciałbym oddać komiks i odzyskać pieniądze. Staram się raz popełniać błędy i od teraz bede prosił w takich wypadkach o więcej zdjęć ale coś mi sie zdaje że trafiłem na takie cwaniactwo że i tak by nie było tej tasmy na żadnym dodatkowym zdjęciu. Co radzicie bo dogadać się prawdopodobnie nie ma szans?

Offline starcek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 25, 2015, 01:47:06 pm »
Można zapytać, co brałeś?
Captain Britain. Ale czeka teraz na lekturę aż skończę pierwszego Essentiala Kapitana Ameryki. Kirby to mocarz.  :smile:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

ramirez82

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 25, 2015, 01:48:18 pm »
Słuchajcie kupiłem Dallas Barr który w opisie miał lekki ślad na okładce i na rogu a okazło się że jest poobijany z każdej strony do tego w dwóch miejscach jest posklejany taśmą. O zwrocie nie ma mowy bo inteligentna pani wszystko zrzuca na pocztę a o przyklejonej taśmie pierwsze słyszy i nie przypomina sobie aby tam była. Co moge zrobić w takiej sytuacji? Informować allegro? Dałbym spokój bo dopiero pierwszy raz cos takiego mnie spotkało ale cholera trafiło na bardzo drogi komiks i strasznie mnie wkurza takie cwaniactwo niektórch ludzi.

Co za przypadek, przed kilkoma laty miałem niemal identyczną sytuację z Dallas Barr! Gość wysłał mi egzemplarz w stanie idealnym, ale zapakował w zwykłą kopertę i komiks przyszedł poobijany. Próbowałem załatwić to polubownie, chciałem zwrócić mu komiks, ale stwierdził, że to nie jego wina, tylko poczty. Zaproponowałem, że wystawię go w aukcji z opisem uszkodzeń, a wyrównanie do tego co ja mu zapłaciłem, on mi zwróci - stwierdził, że możemy tak zrobić, ale zwróci połowę tego co straciłem, bo nie ma pewności, czy np. komiks nie uszkodził się, kiedy go rozpakowywałem. Próbowałem załatwić to przez allegro, ale tylko straciłem czas i nerwy - chyba w takich przypadkach nie są w stanie nic zrobić.

Offline Kris1982

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 25, 2015, 01:49:56 pm »
Tyle że tu jeszcze jest ta cholerna taśma w 2 miejscach a tego poczta nie zrobiła.

Offline isteklistek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 25, 2015, 01:51:48 pm »
Wklej zdjęcie tej taśmy.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 25, 2015, 01:54:34 pm »
Captain Britain. Ale czeka teraz na lekturę aż skończę pierwszego Essentiala Kapitana Ameryki. Kirby to mocarz.  :smile:
O, to niestety nie są moje wymarzone lektury. Ale tak czy inaczej - miłej lektury! :smile:

Offline Kris1982

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 25, 2015, 01:55:59 pm »
Teraz nie mam jak. Po dwóch stronach grzbietu jest trochę taśmy jakby miała na celu wzmocnienie go bo cały jest dość luźny.
Link do aukcji:
http://allegro.pl/dallas-barr-plansze-europy-marvano-haldeman-i5672656235.html

ramirez82

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 25, 2015, 01:58:10 pm »
Tyle że tu jeszcze jest ta cholerna taśma w 2 miejscach a tego poczta nie zrobiła.

Co za różnica? Skoro osoba sprzedająca twierdzi, że taśmy nie było, to jak udowodnisz, że była?

Offline Kris1982

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 25, 2015, 01:59:18 pm »
Co za różnica? Skoro osoba sprzedająca twierdzi, że taśmy nie było, to jak udowodnisz, że była?
No masz rację. Czyli pewnie gówno zrobię.

 

anything