Autor Wątek: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów  (Przeczytany 278720 razy)

Online isteklistek

• Stolnik bracki
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2595 dnia: Styczeń 09, 2019, 08:26:13 am »
Wczoraj się pojawiła informacją, że Venom 2 dostał zielone światło po sukcesie pierwszego filmu. Nie wiem, czym kierują się ludzie oceniając ostatnio filmy jako dobre, bo okazuje się, że spora ilość z nich ma słabą fabułę, która jest banalna i przewidywalna; postacie są płaskie, ale rzucają śmiesznym żartami.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2019, 08:35:00 am wysłana przez isteklistek »

Offline laf

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2596 dnia: Styczeń 09, 2019, 09:27:28 am »
Nie wiem, czym kierują się ludzie oceniając ostatnio filmy jako dobre
Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę.
Cytat za Filmweb: ""Venom", choć nie spotkał się z ciepłym przyjęciem recenzentów, zarobił na całym świecie 855 milionów dolarów przy 100-milionowym budżecie" - https://www.filmweb.pl/news/%22Venom+2%22+w+drodze+na+ekran-131347

Offline Koalar

• Stolnik bracki
    • Moja stronka
« Odpowiedź #2597 dnia: Styczeń 09, 2019, 09:39:33 am »
Mnie w ogóle intryguje sukces kasowy Venoma. Film mocno średni, postać Eddie'ego grzeczniejsza od Parkera. Chyba mieli niezłą kampanię marketingową.
http://pehowo.blogspot.com/ - komiksy PEH, Horror, Buzz i inne bazgrołki.

Online isteklistek

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2598 dnia: Styczeń 09, 2019, 09:44:10 am »
Nie czytałem wielu recenzji, ale te, które czytałem poza stwierdzeniem, że film jest dobry, bo jest dobry nie wiele się dowiedziałem. Przydało by się ocena poparta jakimiś argumentami np.
Spoiler: pokaż
po rzekomej śmierci Venoma jesteśmy świadkami, gdy Eddy idzie sobie ulicą i rozprawia z symbiotem na temat tego, których ludzi można zjeść, a których nie - spór ten wypada groteskowo, choć miał być w założeniu zabawny. Z niebezpiecznego kosmity zrobiono wyluzowanego kolesia z sąsiedztwa. Podobało mi się na początku jak Venom przejmował kontrolę, jak zdominował gospodarza i w tę stronę to powinno chyba iść, aby pokazać jego siłę, charyzmę i wyższość na gatunkiem ludzkim, a nie takie kompromisowe kolesiostwo, a poza tym to on chyba był pasożytem, czyli powinien żerować i niszczyć swojego żywiciela - tak, jak ten symbiot który przeskakiwał z ciała do ciała Carlton Drake / Riot.

Offline Antari

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #2599 dnia: Styczeń 09, 2019, 09:57:54 am »
Mnie w ogóle intryguje sukces kasowy Venoma. Film mocno średni, postać Eddie'ego grzeczniejsza od Parkera. Chyba mieli niezłą kampanię marketingową.
Akolici Toma Hardy'ego też zrobili swoje.

Offline Gazza

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #2600 dnia: Styczeń 09, 2019, 10:23:43 am »
Takie czasy niestety.
Taki crap, by nie przytoczyć rodzimych produkcji np. Vegi, odnosi sukces, a dajmy na to "Blade Runner 2049" ponosi fiasko finansowe... ehhhh.

Offline laf

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2601 dnia: Styczeń 09, 2019, 11:03:20 am »
Taki crap, by nie przytoczyć rodzimych produkcji np. Vegi, odnosi sukces, a dajmy na to "Blade Runner 2049" ponosi fiasko finansowe... ehhhh.
Pamiętam jak na początku zeszłego roku wybrałem się do kina na Trzy billbordy za Ebing, Missouri (na marginesie - kapitalny film). W mojej miejscowości jest jedno kino, a ten film miał tylko 2 czy 3 seanse w ogóle (analogiczna sytuacja była w tym czasie z Kształtem wody). Wtedy królowały Kobiety mafii, które w kinie leciały bodajże przez 3 tygodnie (codziennie po 2-3 seanse). Jak spytałem się kobitki w kasie dlaczego takie wartościowe filmy, mają tak znikomą liczbę seansów, a takie g... puszczane są na okrągło, to mi wyraźnie wytłumaczyła, że na Kobietach mafii jest komplet i właśnie na takich filmach kino po prostu zarabia. Smutne, ale prawdziwe  :sad:

Oczywiście nie porównuję Kobiet mafii z Venomem (tym bardziej, że tego drugiego w ogóle nie widziałem), po prostu nasunęła mi się taka dygresja

Offline mibartek

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
« Odpowiedź #2602 dnia: Styczeń 09, 2019, 11:09:17 am »
Bo ludzie chodzą "do kina" a nie "na film" ;)
Zmieniła się mocno idea kina w ostatnich czasach. Teraz jest mnóstwo produktów typu Netflix, HBO, całe VOD, DVD też są tańsze. Dostęp do piractwa też nieporównywalny z tym co kiedyś.
Więc ludzie do kina idą dla rozrywki typowo i dla efektów. A jak ktoś chce przeżyć duchowe oczyszczenie, mieć rozkmine filozoficzną albo uronić łzę przed ekranem to większość woli obejrzeć na na ekranie telewizora siedząc na kanapie pod kocem w domu z kubkiem herbaty.

Offline R~Q

• Terminator
  • **
« Odpowiedź #2603 dnia: Styczeń 09, 2019, 12:28:07 pm »
Bo ludzie chodzą "do kina" a nie "na film" :wink:
To. Dla zwyklaków wyjście do kina to wydarzenie społeczne. Nie idą obejrzeć film, ale posiedzieć z ziomkami/żonką.

Offline Murazor

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2604 dnia: Styczeń 19, 2019, 02:52:46 pm »
Katastrofy ciąg dalszy :shock: czemu mu głowa tak spuchła? :lol:

Offline Bartek Gawron

• Młodszy Mistrz
« Odpowiedź #2605 dnia: Styczeń 19, 2019, 06:19:04 pm »
Z wielką przykrością stwierdzam, że masz bardzo małe, o ile w ogóle jakieś pojęcie o biologii satanicznej. To, co uważasz mylnie za opuchliznę, to nic innego jak co prawda dość okazały, ale jednak tylko możdżeń. Ciesz się, że nie wypaliłeś z czymś takim w towarzystwie muflonów, bo obawiam się, że one wyprowadziłyby Cię z błędu w sposób o wiele bardziej dosadny.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Online sum41

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2606 dnia: Styczeń 19, 2019, 07:38:16 pm »
To. Dla zwyklaków wyjście do kina to wydarzenie społeczne. Nie idą obejrzeć film, ale posiedzieć z ziomkami/żonką.

Chyba ze to Black Panther to ida bo to pierwszy film w historii kina z czarnymi i to WYDARZENIE KURTURALNE  :biggrin:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline gobender

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #2607 dnia: Styczeń 19, 2019, 08:55:11 pm »
OK.. to już wygląda BARDZO źle    :sad:

The Sea
A Perfect Failure, Fante Bukowski Three
Fante Bukowski Two 
Fante Bukowski

Online -gościu-

• Zbrojmistrz bracki
« Odpowiedź #2608 dnia: Styczeń 19, 2019, 09:06:07 pm »

Czy ja wiem? Oglądając ostatnio przy pełnej sali przedpremierowy pokaz Green Book, czy Rome, miałem wrażenie że ludzie przyszli tam obejrzeć film. I to są przykłady tylko z ostatnich tygodni.

Oczywiście że masowa widownia chodzi na inne filmy, przychodzi sie rozerwać na gownach typu Vega, czy Underdog (nakreconu przez, o zgrozo, właściciela KSW), ktory pewnie też bedzie hitem. Ale mimo wszystko, filmy ambitniejsze też mają swoją publike. Zobacz na Gutka i Nowe Horyzonty, to już trwa od wielu lat.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2019, 09:11:22 pm wysłana przez -gościu- »